Дайте съвет за крем за лице!

  • 2 339
  • 17
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Здравейте,

Препоръчайте ми крем за лице, като имате предвид:
1. На 29 г.;
2. Не съм съвсем сигурна каква е кожата ми - дали суха или дехидратирана;
3. Да е до 35-40 лв.

По т. 2 да поясня малко - до преди няколко години кожата ми беше комбинирана. От около две години обаче я усещам леко засушена, зимата дори направо се бели - не знам дали причината е в противозачатъчните, ЕГН-то или комбинация от двете. Въпреки че е по-суха, пак ми се появяват черни точки по носа и брадичката, но ги боря успешно с лепенките на Нивеа веднъж седмично и нежен ексфолиант 2-3 пъти седмично.
Задължително поне три пъти в седмицата си правя и овлажняващи маски.
Една приятелка ми даде мостра на Nutrilogie на Виши - прочетох в сайта им, че се препоръчва за суха кожа. За дехидратирана обаче препоръчват Миокин. А аз като не съм съвсем сигурна моята каква точно е? Освен това, май точно за Миокин четох не особено благоприятни отзиви.
Дайте съвет, моля!

# 1
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Миокина е за първи бръчки,за дехидратирана задължително се ползва термал фикс+всички останали противобръчкови -зависимост от възрастта. Naughty

# 2
  • Мнения: 776
Аз бих ти препоръчала серията на Vichy - Aqualia Thermal - във варианта за нормална към комбинирана кожа, т.е. legere.  Като информация за продукта е дадено, че осигурява 24 часа хидтратация+укрепване и успокояване дори на най-чувствителната кожа. Аз го ползвам от няколко дни само вечерите и засега съм доволна Simple Smile. Цената е около 36, 37 лв.
Миокин-а е за мимическите бръчки. А Термал фикс-а може да бъде прекалено тежък и мазен, но всичко си зависи от кожата Wink

# 3
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Туба или бурканче ползваш?

# 4
  • Мнения: 2 673
Аз ползвам Миокин - Виши и Лумене, първия наистина изглажда бръчките, а втория е лек за нанасяне, приема ми го добре кожата...
Според мен почни с някакъв лек крем от марката LUMENE

# 5
  • Мнения: 776
Туба или бурканче ползваш?
туба Simple Smile, бурканчето е riche, а има и серум -  във флаконче  с пулверизатор

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Виж, за Lumene не се бях сетила. Трябва ми кремче да овлажнява и да минимизира първите бръчки - забелязвам, че мимическите са започнали да се задълбочават  Sad. Миокин щом има ефект, може и да го пробвам. Една приятелка от околоочния Миокин хич не беше доволна.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 917
Виж, за Lumene не се бях сетила. Трябва ми кремче да овлажнява и да минимизира първите бръчки - забелязвам, че мимическите са започнали да се задълбочават  Sad. Миокин щом има ефект, може и да го пробвам. Една приятелка от околоочния Миокин хич не беше доволна.

Защо не е била доволна, дай повече подробности, че мислех да го купувам...

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Ами преди Миокин (околоочния) тя ползваше околоочния с витамините А, С и Е (пак на Виши). От витаминния беше много доволна, а от Миокин каза, че не виждала никакъв ефект, особено пък така рекламирания за намаляване на мимическите бръчки - просто според нея не си струвал парите (около 45 лв.).

# 9
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Аз ползвам Миокин - Виши и Лумене, първия наистина изглажда бръчките, а втория е лек за нанасяне, приема ми го добре кожата...
Според мен почни с някакъв лек крем от марката LUMENE
След какъв период от употреба и колко опаковки имаше видим резултат от Миокине?

# 10
  • София
  • Мнения: 7 766
Аз не съм доволна от крема Миокин на Виши - нито ми изглаждаше, нито ми попиваше добре, макар че съм със суха кожа.  Crossing Arms

# 11
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Използвах две опаковки на Миокин,но никаква промяна не виждам -4 месеца не са малък период от време за да имам някакво подобрение на кожата-поне аз така мисля. newsm78

# 12
Saint Gervais - най-добрият крем, който съм ползвала. Моят е за суха кожа с термално и хидратиращо действие. Преди ползвах Roc, но от този съм по-доволна. Цената му е около 12лв.

# 13
  • Мнения: 351
Saint Gervais - най-добрият крем, който съм ползвала. Моят е за суха кожа с термално и хидратиращо действие. Преди ползвах Roc, но от този съм по-доволна. Цената му е около 12лв.
Може ли снимка на този крем, в аптеките ли се продава?

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Скоро си купих нов крем за лице - дневен и нощен на Eucerin, понеже съм доволна от околоочния, пак от серията Q10. Още е рано за отзиви, записвам се да следя темата.

Общи условия

Активация на акаунт