За ползата от козметиката.

  • 637
  • 3
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Добър вечер,
твърде често тук обменяме опит и споделяме полезни свои практики за различни видове козметика. Препоръчваме си, коментираме, съветваме.
Зачудих се всъщност - на база какво преценяваме дали един продукт е добър. Има ли външни, видими белези от които да съдим, че да, ето от този крем ми изчезнаха финните линии, порите ми се свиха обозримо, кожата ми вече свети....
И не, нямам предвид това един крем дали ни понася, а дали има видими резулати към по-добро.
Защото ето на, за себе си мога да кажа, че всичко ми носи на кожата. Един единствен път се обринах от една парафинова маска и това е.
Използвам козметика, но дали кожата ми става по-добре? Не зная. Сякаш не ме е подмладила. Но може пък да е попречила на остаряването и? А как да се уверя в това?
Четох от онези дни  за някаква технология как да разберем доколко ефективно е въздействието на  козметиката върху кожата ни. Хватката беше да хванеш с два пръста кожна гънка на лицето, после на шията и накрая така и не разбрах какво очаквам да се случи. Авторът твърдеше убедително, че това бил начина да разберем дали не си хвърляме парите, усилията и надеждите в погрешна посока.
Замислих се, открих логика в поставеният въпрос, но не схванах технологията.
Затова реших вас да питам.
Какви са вашите методи на преценка.
Има ли граница между реалните резултати и самовнушението?

# 1
  • Мнения: 2 936
 Thinking замислям се и аз! досега видим ефект съм забелязала от един крем,наистина кожата ми засия  Embarassed,а също така от тези с фактор  Peace предразположена ми е към лунички!
но за всеки може би е различно..факт при моята кожа е че Idealist ми свива порите много по-забележимо от Pore minimizer  Rolling Eyes вторият тук във форума е предпочитан!!!
проблеми също не съм имала -говоря за медицинска и селективна козметика...преди повече от 5 години обаче имах такива с един околоочен на Ейвън  #Cussing out тогава спрях експерименти с подобни марки....

# 2
  • София
  • Мнения: 304
И аз се замислям за това. И дори видимо да действа добре (например намалява бръчките, стяга контура), то къде е гаранцията, че в дългосрочен план няма да има обратен ефект. Аз имам такъв опит със скъп крем La Prairie: в началото бях възхитена, след 2 седмици спря да ми действа, а когато свърши нещата станаха по-лоши, отколкото в началото. След време се стабилизарах де, ама никога не е ясно дали е добре или не. За слънцезащитните поне е сигурно,че не изгаряш и не излизат петна.

# 3
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Има полза да употребяваш кремчета,но да не се прекалява,защото кожата става пристрастена и без тях спира да се самовъзпроизвежда и става страшно. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт