Как може да се провери дали пъпната връв е увита?

  • 10 285
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 827
И на мен ми е много любопитно кога и как може да се види дали пъпната връв е увита.Защото аз точно така загубих бебчето си а 10 дни преди загубата ми бях на видеозон и нищо не се спомена за връвта.Лично ще се консултирам с някой добър лекар и ще разбера точно как стоят нещата.

# 61
  • Мнения: 867
Мисля че на по-модерните ехографи се вижда newsm78

# 62
  • Варна
  • Мнения: 3 953
evelinar благодаря, ще чакам,  Grinning Дано до тогава всичко е ок Praynig

# 63
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И на мен ми е много любопитно кога и как може да се види дали пъпната връв е увита.Защото аз точно така загубих бебчето си а 10 дни преди загубата ми бях на видеозон и нищо не се спомена за връвта.Лично ще се консултирам с някой добър лекар и ще разбера точно как стоят нещата.
ladybebi разглеждах диска , който ми дадоха много подробно/вече 5 дена/, апарата е последен шамар в техниката на 2 д едва се вижда, като сянка, но когато се включи доплер веднага цъфна усуканата пъпна връв...няма грешка, на 3д също се вижда...Незнам как ще е на по-кофти апартите ... newsm78 Незная също дали задължително я гледат, бях на ФМ и затова  видяха този проблем, преглада беше ужасно обстоен около 40 мин, разглеждаха всичко много обстоятелствено от върха на главата до пръстите на краката, така ни я откриха тази примка на врата  Cry Маля се да се е размотала  Praynig

# 64
  • Мнения: 827
evil не искам да те плаша но мойто мнение (така бих постъпила при следващата ми бременност- дай боже) е да ходиш много често да слушат тоновете, особенно по към края на бременността защото бебето тогава е по голямо.А ако е седалищно задължително.

# 65
  • Мнения: 3 069
Може да се види на качествен ехограф.
Това е опасно, защото по време на едно нормално раждане, детето само може да се задуши.
Ходи по-честичко да те гледат, че стават бели и в утробата.
Никак не исках да те плаша, само те информирам.
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане.

# 66
  • Мнения: 1 243
С доплер гледат Flutter

# 67
  • Мнения: 68
Не е проблем да се види дали е омотана или не пъпната връв стига апаратурата,която ползва лекарят да е на ниво. Аз родих със секцио поради тази причина-омотана пъпна връв около вратлето. Видяхме я някоко седмици преди раждането и до последно си остана така. Гледа се кръвния ток, който протича през нея, също като на феталната морфология.

# 68
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
аз родих също секцио заради омотана пъпна връв около вратлето на бебо.Доки я видя на най обикновен ехограф още в 6-тия месец.пусна доплера и засече пулс  около вратлето-демек пъпната връв беше със сигурност там.Така си и остана до 9-тия месец

# 69
  • Варна
  • Мнения: 3 953
ani-bani искам да те питам дали имаше оплаквания до края на бремеността, като гледам поста ти почти по същото време са ви я открили и на вас Confused за секциото по ред други причини вече се съгласих, но с това омотаване, малко ми е спечено Confused

# 70
  • София
  • Мнения: 1 228
Вижда се, но дава моментна информация, т.е. увита или не сега не дава гаранции за увита или не пъпна връв утре... 80% от бебетата се омотававт в хода на самото раждане. Големият ми син се беше омотал два пъти и то за трите дни от последния видеозон, най - вероятно при самото раждане. Слава богу, освен яката епизиотомия за мама, и стреса от паниката на анестезиоложката, че тонове почти няма, други последствия няма  Praynig
Най - важното е редовно следене на тоновете на бебето от 45 дни преди термин или поне девевтия месец - и с втория ми син откриха проблем след лоши (много ниски) тонове (високо мое кръвно)  Peace 
Дълго останалите седалищно бебета в голям процент от случаите не са се обърнали точно заради омотана пъпна връв. Понеже второто ми дете се обърна чак в 35та седмица, а и заради ужаса, който изживях докато изплаче големият, много прочетох и проучих по въпроса, ходих и на 3Д специално заради това. И разбира се, лекарката ми следеше всеки път на ЖК обстойно всичко  + тонове от 45 дни преди термин. Той пък малкият не беше увит  Simple Smile

Лейдибеби, много тъжна е твоята история - прочетох я още в отчетните на ноемврийките  Cry Cry Cry Пожелавам ти здраво и прекрасно бебче скоро, макар че едва ли някога ще забравиш своето ангелче...  Sad Hug  Hug (с много болка четях, понеже на моя близка се случи същото, само дето са изпуснали първото и много чакано бебе при самото раждане  Cry Cry)

# 71
  • Мнения: 527
Ехография и доплер диагностика

# 72
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Ами какви оплаквания да имам???
Аз също като Лейдиби..имам една загуба в 9-тия месец 14 дена преди термин.
Сега имах оплаквания от сорта на постоянни контракции.бях на хапчета цяла бременност заради контракциите,имах  нискоразположена плацента...Инъче имах   болки от време на време ниско долу Rolling Eyes Rolling Eyes
други оплаквания не съм имала.Постоянно ходех на доктор да ме следи..И в девветия месец  към края ме следеше доста често както и запис на тонове правеше.И слава богу ме оперира по рано щото пак можеше да стане фал Sick

# 73
  • София
  • Мнения: 606
И аз родих секцио заради омотана пъпна връв около крака на бебо. Вечерта бяхме на преглед на ехограф и не се видя нищо. През ноща имаше много движение в корема и когато чуха тоновете сутринта веднага ме вкараха в операционната. Така, че може да се разбере по тоновете.

Общи условия

Активация на акаунт