Кога е по-добре за една жена да създаде семейство според вас

  • 6 252
  • 144
  •   1
Отговори
  • Мнения: 423
Според мен по-добрият вариант за създаване на семейство и дете за жена е по-рано, около 20г.-25г., по-този начин детето когато е готово за ясла или градина ти все още си млада, имаш възможност и да учиш и да работиш. От друга страна имаш време и за второ дете ако искаш. Чувала съм, че разликата в раждането от жена на 20г. и жена на 30г. е голяма, по-младата ражда много по-лесно. Да, обаче все повече жени предпочитат вече да си завършат образоването да имат стабилна работа, но това отнема доста време и като се замисля че човек завършва на около 24г., после докато си намери хубава работа и да се отвърди на това място отнема поне още 4-5г. и ставаш на 30г. Решаваш да имаш дете вече, но след като вече то е пораснало ти си загубила представа за много неща, колкото и да се опитваш да си в час, детето ограничава много, на твоето работно място вече има много по-младо момиче. И затова смятам, че за една жена е по-добре по -млада да роди първото си дете. Имам и други доводи, но ще ги напиша в последствие.Хайде сега казвайте си и вашето мнение по въпроса!

Последна редакция: нд, 30 сеп 2007, 07:55 от schr

# 1
  • Мнения: 210
След 25 години,да не кажа и отгоре.

# 2
  • Мнения: 505
На пряк въпрос - пряк отговор: когато си намериш партньор, който да те обича, да те уважава и на когото и ти да си в състояние да отговориш със същото. На някои им се случва на 20, на някои - на 40, на някои - никога. На някои им се случва да намерят човека след като са се оженили. Някои го намират по няколко пъти в живота си, може би  се променят и им трябват хора, които да откликнат на новите търсения. Пази Боже от Универсално правило - ще навлече купища беди и неразбории.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
16-20г ако ще ражда, ако не може и да не създава ....

# 4
  • Мнения: 304
Когато е готова !

# 5
  • Мнения: 2 336
Когато намери човека. И когато е готова да носи отговорностите на брака.

# 6
  • Мнения: 423
На пряк въпрос - пряк отговор: когато си намериш партньор, който да те обича, да те уважава и на когото и ти да си в състояние да отговориш със същото. На някои им се случва на 20, на някои - на 40, на някои - никога. На някои им се случва да намерят човека след като са се оженили. Някои го намират по няколко пъти в живота си, може би  се променят и им трябват хора, които да откликнат на новите търсения. Пази Боже от Универсално правило - ще навлече купища беди и неразбории.
Хубаво звучи това, което си написала, но не е конкретен отговор на въпроса ми. Аз искам да разбера за вас коя възраст е най-подходяща за раждане на дете и създаване на семейство. Тогава ще ти задам така въпроса Penkailieva кога би искала да намериш този партньор когото описа? и като уточниш ще ми отговориш на въпроса

# 7
  • Мнения: 1 866
Аз категорично не бях готова да раждам на 20, нито на 25. Родих на 28 - след като завърших, имах работа и съответно условия, за да отглеждам дете без да товаря някой друг с решението си (имам предвид да се налага родителите ми да ме издържат). При това мъжът ми работеше от много време, защото е по-голям от мен, така че все пак сигурно щяхме да се с справим с детето и по-рано, но просто нямаше да е същото. На 28 г бях достатъчно зряла, за да поема отговорност за друг човек, преди това - не. Имах нужда да си поживея малко, да се реализирам професионално. Някои жени узряват по-рано за тази идея, не го отричам, но при мен не беше така. Между другото мъжът ми настоя за дете, аз все си правех оглушки. Но после взе че ми хареса и 2 г по-късно родих и второ. Не съжалявам за избора си. 

# 8
  • Popovo
  • Мнения: 571
Когато е готова да носи отговорност не само за себе си.

# 9
  • Мнения: 423
Аз категорично не бях готова да раждам на 20, нито на 25. Родих на 28 - след като завърших, имах работа и съответно условия, за да отглеждам дете без да товаря някой друг с решението си (имам предвид да се налага родителите ми да ме издържат). При това мъжът ми работеше от много време, защото е по-голям от мен, така че все пак сигурно щяхме да се с справим с детето и по-рано, но просто нямаше да е същото. На 28 г бях достатъчно зряла, за да поема отговорност за друг човек, преди това - не. Имах нужда да си поживея малко, да се реализирам професионално. Някои жени узряват по-рано за тази идея, не го отричам, но при мен не беше така. Между другото мъжът ми настоя за дете, аз все си правех оглушки. Но после взе че ми хареса и 2 г по-късно родих и второ. Не съжалявам за избора си. 
И какви условия на 28 год. успя да създадеш сама без да товариш друг?

# 10
  • Мнения: 2 407
След 25,трябва човек да си поживее малко.

# 11
  • Мнения: 306
И аз мисля, че няма универсално правило... Но имам впечатления, че семейставата, създадени, когато са още деца ( визирам 20 год.) нямат достатъчната зрялост да  просъществуват във времето...Включително визирам и своя собствен опит. Бях в ситуация дете гледа дете...А с бивщия ми мъж бяхме двама невръстеници, решили, че с един за друг...за кратко обаче. Не знаехме дори и компромиси как се правят.
Не казвам, че и това е универсално правило. Възможно е и да има 20 годишни, които да са достатъчно зряли за отговорност. Но определено според мен са рядкост.
За мен е по-добре по-късно. И когато си намерил правилния човек.

# 12
  • Мнения: 1 366
16-20г ако ще ражда, ако не може и да не създава ....

 Shocked

Това, извинете ме, не е възраст на жена, а на момиче/дете. Да раждаш не е само физическа функция (да не сме кучета), а е необходима и интелектуална зрялост. Да раждаш не означава само да се чукаш и размножаваш, а означава, че ставаш родител. А за да бъдеш родител не ти е нобходима само матка, а и глава.

# 13
  • Мнения: 17 407
Когато е готова. Аз бях след 25.

# 14
  • Мнения: 2 401
Когато срещне подходящия човек разбира се.  Не можеш да задаваш така въпроса.  Ако ти кажа, че най-добрата възраст е 25 ще се юрнеш ли да създаваш семейство с първия, който ти е под ръка?

Общи условия

Активация на акаунт