Какво стана с приятелите?

  • 1 983
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 336
Въпросът ми е свързан с общите приятели след раздялата. Какво стана с тях? Разделихте ли си ги или си останахте такива и двамата?
Предстои сватба на един съученик на БНД. Аз го познавам този човек от близо 10 години. С бъдещата му жена сме близки. Обаче алтернативата и двамата с БНД на едно и също място просто няма нужда от коментар.
Та вие как се справихте с това?

# 1
  • Мнения: 623
Общите ни приятели, бяха моите приятели, от преди нея. Все още контактуват с нея (ако тя им се обади), все пак тя на тях не им е направила нищо.

# 2
  • София
  • Мнения: 17 259
Ние пък нямаме много общи приятели, да не кажа хич. Това много ме тормозеше по време на брака ни, а сега се оказа благословия  Mr. Green
Иначе и ние минахме през една сватба - негов приятел, с който бях станала близка покрай него. Момчето много настояваше да отида и аз, обаче му обясних доколкото мога, че това би ми било непосилно преживяване. И без бившия до мен като видя сватба, бременна или бебе започва да ми напира отвътре мъка и самосъжаление... И това при положение, че ние сме в момента в много добри отношения и си се виждаме съвсем редовно покрай детето.
Според мен ще ти е много тежко и недей да ходиш, аз поне не бих.

# 3
  • Мнения: 911
Пропускаш сватбата. Нито ще ти е до сватбарски веселби, нито ще си приятна компания за околните, а само ще си късаш нервите и ще се питаш и на младоженците ли им предстои това в бъдеще.

А иначе - с различните хора е различно; ще мине време и тези, които са стойностни за теб, ще продължат да ти бъдат приятели, но сега трябва да мине един период, в който и те да решат как да се държат в неудобната ситуация, защото вероятно се чувстват неловко, ако поддържат контакти с БДН.

Аз до ден днешен гледам да не събирам на една маса едни бивши гаджета - "голямата любов", защото и двамата по отделно ми останаха близки (вече петнайсетина години);  сега и двамата са бракувани с други половинки, но все пак на мен ми е неудобно като се случи да се засекат в мое присъствие.

Не знам, може да съм старомодна, ама аз това "да си останем добри познати" не го разбирам, точно както в песента.

# 4
  • Мнения: 2 327
Ако  приятелите са ти били близки и най вероятно щепродължите да поддържате връзка. Понякога се отдалечават хората, ако има конфликт. Примерно единия постави условия ако се виждаш с бившия/бившата не си ми приятел. Или ако хората все пак са били по-лоялни само към единия в двойката.
Аз никога не съм успявала да стана близка с приятелите на някое от гаджетата ми. Поздравяваме се като се видим и толкова.

А за сватбата - може би е малко рано да ходите по такива места заедно. Когато се успокоиш и не си му ядосана, тогава сигурно няма да ти е проблем.

# 5
  • Мнения: 2 336
По отношение на сватбата се разбрахме, че ако той не отида аз ще ида и така. На този етап не се знае.
Иначе неговите приятели станаха общи. Само едно семейство ми беше противно. Него му го подарявам изцяло. Тях не ги харесах, а после се оказа, че те са знаели за изпълненията му.
Другите общи приятели са мои приятели от много години. Та за това е гадно. Но вече решението си  е тяхно.

# 6
  • София
  • Мнения: 337
При нас ситуацията със сватбата на приятел е сходната. Понеже мъжът е най-вече негов приятел, аз казах, че ще отида с децата само на подписването. Хем ще уважа приятелите, хем няма шанс да правим истории пред хората, когато под силата на алкохола, бъдещият ми бивш, загуби самоконтрол.

По отношение на приятелите - продължавам да си контактувам с женската част на двойките, просто с мъжете не сме толкова близки, но понякога се събираме и с мъжете им. Тъпото е, че приятелите ни страдат заради нас - мъчно им е, че се развеждаме. Дори в началото се опитваха да ме молят да му дам още един шанс, макар да разбирали, че съм права Stop. Хората са приятелски настроени, не се притеснявай от общуването си с тях и сега.

# 7
  • Мнения: 2 336
Хората са приятелски настроени, не се притеснявай от общуването си с тях и сега.
Аз не се притеснявам от общуването с тях. Както казах били са семейни приятели и те също са шокирани от всичко. Някои дори на този етап не искат да поддържат контакт с него. Но особено двама от неговите съученици са и мои много близки. Те ми подадоха ръка и казаха, че във всеки един момент мога да разчитам на тях за каквото и да било. Тове е от голямо значение за мен.
Само една двойка, която открито не харесвах и преди и те си го знаеха нямам намерение да търся. Когато разбрах, че те са знаели за изпълненията им звъннах, но те не благоволиха да вдигнат телефона. И после не са ме потърсили. За тях няма нужда повече да коментирам. Само искам да кажа, че мъжът от тази двойка е причината за генералната промяна в БНД.
Първоначалното напрежение ще отмине, но остава открит въпросът как ще е за в бъдеще. Гадно е, че толкова хора са поставени в подобно положение. Налага се да избират, а не трябва.
А пък и не става ние да седнем и да си ги делим - тези на теб, а онези на мен. Или пък този път излез с тях ти, а другия аз.
Направо е смешно. Никога не съм предполагала, че може да се стигне до подобни циркове.

# 8
  • Мнения: 1 023
Въпросът ми е свързан с общите приятели след раздялата. Какво стана с тях? Разделихте ли си ги или си останахте такива и двамата?
...

разделихме си ги отсамосебе си и негласно.
тези които бяха по-близо до ставащото останаха само мои.
тези които не бяха - не ги поисках за себе си.
не смятам, 4е би било уместно да имаме не само общи приятели, а и познати въобще.

# 9
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Приятелите, които "дойдоха" от моя страна, останаха мои приятели, независимо от раздялата.
Вярвам, че повечето от тях, ще останат и негови приятели и нямам нищо против.
Приятелите от неговата страна, има един двама, които останаха и мои такива, но повечето прекратиха връзката,за което не съжалявам ни най-малко-точно тези, които така и не успях да разбера и допусна до себе си.

# 10
  • Мнения: 6 315
Общите останаха мои...

# 11
  • Мнения: 125
Имахме мои и негови приятели, с които отвреме навреме сме се виждали заедно.
Няма какво да делим тук, надявам се и неговите, и моите да се държат цивилизовано към мен/него.

# 12
  • Мнения: 604
Ех, пък мойте и двамата бивши са дивни темерути /да си имам акъла/, така че нямаха приятели! Зарекла съм се, с третия да внимавам! Хората без приятели са нещо, което не пожелавам никому!

# 13
  • Мнения: 2 336
То и с прекалено много приятели не е много на хубаво. Но в тежки моменти си проличава кои са истински и кои не са. Сега се сещам за песента на Георги Христов - Нямам нужда от много приятели (нещо такова беше).

# 14
  • Мнения: 515
НЕ СМЕ СИ ДЕЛИЛИ ПРИЯТЕЛИТЕ,поне тях не сме .някой предпочетоха мен други него,стоиностните и до сега са до мен ,по важно е обаче че се появиха и нови истински приятели,които са до мен и  момента.по важно е че никой от приятелите ни не чу обиди нито от мен ,нито от бившия по отношение на другия.за приятели не ставаха само съдружниците му с тях не подържам никакви връзки и несмятам някога да имам.

# 15
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Неговите приятели са си негови, мойте мой.Но чест прави на много близък негов приятел(заедно са от 10г.),-той и приятелката му останаха и мой много добри приятели.Често се срещаме и се радват на бебето.

# 16
  • Мнения: 1 280
       При нас пък моите приятели си останаха мои, част от неговите са си негови, ако мога така да се изразя  Simple Smile А от общите ни "приятели", вкл. и кумовете, женската част ме търси само, ако има някоя клюка за докладване  newsm78, а някои от мъжете се сещат да ми звъннат да питат имам ли нужда от нещо  newsm78 Интересно наистина, сега като се замислих проумях че е така.  Rolling Eyes     

# 17
  • Мнения: X
моите - мои
неговите - негови
винаги така беше
за съжаление

# 18
  • Варна
  • Мнения: 684
Не съм се представяла до сега,не знам за коя тема съм,но тук мога да дам едно странно решение на този проблем.
Приятелите си останаха общи-на мен и на него.Само по ,,сватби и погребения" се засичаме двамата на едно място,преживява се някак...няколко часа все пак само.Не се допускат обаче нови попълнения-той сам и аз сама!Това беше тяхно решение-на приятелите.
За протокола-15 години заедно преди раздялата,но нямам деца,затова не знам за къде съм.

# 19
  • Мнения: 911
Добре дошла, все пак  Wink

При нас е...весело, като изключим остродепресивните периоди, които са...циклични  Sunglasses

Като нямаш деца - няма да те върнем  Heart Eyes

# 20
  • Варна
  • Мнения: 684
Благодаря Траяна   bouquet
Деца исках,но така било писано.
Депресивните моменти са много,но пък инъче ще е скучно...има и други цветове освен розов.
Обичам си много приятелите,ще се радвам да добавя още към тях/вече само мои си/  Hug

Общи условия

Активация на акаунт