Разранени болящи зърна при кърмене

  • 1 997
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Здравейте,
Преди 5 дни родих, нормално раждане, 3,7кг здраво бебче, но се появи проблем с кърменето. Отначало беше приятно (първия ден), но след това започнаха силни болки при кърменето, които сега са толкова силни, че едва ли може повече. Зърната са в рани вече.
Искам да продължа още дълго да кърмя бебето си, така че имам нужда от помощ за това какви начини има за излекуване. Ако отида в аптека сигурно ще ме заринат с медикаменти, но съм убедена, че вредят на бебето. Затова ви моля да ми помогнете.   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 401
Здравей! Честито бебче! Да расте здраво и весело!   bouquet

При разранени зърна много помага крема на Авент или Лансинох. Мажи се след всяко кърмене, като можеш да не миеш зърната преди следващото кърмене, тъй като ланолина е безвреден за бебето. Друго, което можеш да правиш е след кърмене да мажеш зърната с малко кърма.
Болка може да се усеща и от свиването на матката, понеже по време на кърмене тя се контрахира. Това ще отмине скоро.

Желая ти успешно и безпроблемно кърмене!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 290
Да ти е живо и здраво бебчето  bouquet  bouquet  bouquet
На мен за разранените зърна най-добре ми действаше Garmastan в упътването пише че е напълно безведен за бебето. Др кото бих те посъветвала е след кърмене да оставаш гърдите си отвити(сами да изсъхнат) Късмет и скоро да се похвалиш че кърмите с удоволствие и без болка

# 3
  • Мнения: 176
Безкрайно много ви благодаря за помощта и за бързите отговори!   bouquet   bouquet   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 235
Честито! Да ти е живо и здраво детенцето и много да ви радва.

 За разранени зърна ползвах Гермастан и много ми помогна, обаче преди кърмене го отмивах. Пожелавам ти бързо възстановяване и успешно дълго кърмене. Laughing

# 5
  • Мнения: 254
Може да ползваш силиконови зърна, докато позарастнат зърната  ти Naughty Ето и един бабешки лек, който на мен много ми помогна като имах раничка на зърното в началото - срязваш една черна маслина и налагаш раната с нея в интервала между кърменето. После измиваш зърното, но не мий често със сапун ( може с бебешки, примерно), защото много изсушава кожата - топла водичка е достатъчно. Пожелавам ти дълго и успешно кърмене!

# 6
  • Мнения: 131
И аз се мазах с Гармастан, но честно да ти кажа на мен ми помогна друг бабешки лек - мажех зърната след кърмене с краве масло и много въздушни бани. Наистина болката от раните при сучене е зверска, но няма да усетиш колко бързо ще мине!
Кураж!  Hug

# 7
  • Мнения: 332
Здравей, много здраво и щастливо да расте детенцето ти!   Party
Раните и двете зърна ли са?
Аз имах рана на едното зърно, от към външната страна на гърдата. сменяй позите при всяко кърмене - веднъж нормално, после легнали, после 'футболна топка' , за да не дърпа бебчо зърното/зърната едностраннно и така да задълбочва проблема. Както вече са те посъветвали, проветрявай зърната, нека сами да изсъхват след кърменето, без да ги миеш, може и с кърма да ги намазваш. Пробвах Гермастан, Дефламол, не ми помогнаха. Когато бебо беше на 2-3 седмицисе появи още една раничка, този път в средата на зърното. Тогава 2 дена кърмех само от едната гърда, от другата изцеждах преди нейния ред за кърмене. Давах на бебо изцедената йърма с къжичка, с чашка (за лекарства, или друга, малка с меки ръбчета). Никакъв проблем нямаше с приемането на кърмата, само дето отнемаше малко повече време. За тези 2 дена зърното се поуспокой, не беше зарастнало съвсем, но определено после вече се понасяше болката. Докато раната зарастна, но пак сменях позите. Но не давай на бебчо кърма от шише, много е малък все още , и не се знае дали няма да се отбие. Някой бебета им е все тая, други предпочитат шишето след първото хранене с него.
Силиконовите сърна също са вариант, но мен ме болеше повече с тях, на Авент ползвах. Пробвай всичко. Ще мине, само трябва да стиснеш малко зъби. ПОжелавам ви дълго кърмене.

# 8
  • Мнения: 291
Здравей и честито бебе bouquet Да е много здраво и много да го слушате  Wink

Аз плачех, докато кърмех Боби през първия месец  Sick  Помогна ми ГАРМАСТАН, но се мажех много упорито - след всяко кърмене. Освен това, тъй като наистина много ме болеше, цедях и така хранех детето, за да облекча поне за малко зърната. Късно научих, 4е смяната на позите при кърмене помага с/у болката (сега знам за следващия път  Grinning )

# 9
  • Мнения: 88
Честито бебче!
На мен ми помогна 1. крема на Авент и 2. силиконовите зърна, но тях ги използвай за картко - докато отмине болката. Аз първите три месеца кърмих почти само с тях и резултатът беше мокро бебе след кърменето, а и ми се струва, че бебка поемаше много въздух през тях. По съвет на една мама от форума ги махнах(  bouquet ) и с по-често поставяне посвикнах и ето бебка вече е на 10 месеца и половина а още се кърмим по много пъти денонощно.  А за силиконовите зърна- пробвах Чико и Авент- на Чико повече ми харесаха.

# 10
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Да ти расте здраво и усмихнато детенцето  Hug

Аз два пъти имах ранички и двата пъти не съм мазала с никакви мазила. Само кърма - когато се сетя, изстисквам малко и мажа цялото зърно. След това оставям да изсъхне на въздух. Общо взето прекарвах по-голямата част от деня с голи гърди. И нещо много важно - установих, че когато не слагах Катерина правилно, ми се разраняваха зърната. Така че обърни специално внимание на правилното поставяне на гърдите - ушенцето, рамото и бедрото трябва да са на една линия, коремчето да опира в твоето коремче, нослето едва да докосва гърдата - главичката не трябва да е извита просто. Като пораснете вече няма да е от чак такова значение, защото вече ще сте се научили да сучете и ще сте факири.

Оправяй се бързо и ти пожелавам да кърмиш, колкото искаш дълго  Hug

Общи условия

Активация на акаунт