Re: Темата на Нова " Кой те би?"

  • 4 402
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 250
И как само се прикриват  #Cussing out
Скоро една позната ми разказа аналогичен случай, за една от предпочитаните детски градини във Варна  Close
Не ми се мисли, какво бих сторила на човек наранил по някакъв начин детето ми  Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 5 468
62-ра ясла.

# 32
  • Мнения: 2 732
И как само се прикриват  #Cussing out
Скоро една позната ми разказа аналогичен случай, за една от предпочитаните детски градини във Варна  Close
Не ми се мисли, какво бих сторила на човек наранил по някакъв начин детето ми  Twisted Evil


ами какво едва ли ще постигнеш нещо -нищо не може да се докаже .Срещу колко лелки и учителки има жалби, а те са си пак на работа Tired

# 33
  • Мнения: 2 755
Да бе... още на вратата, като е предавала детето, оная лелка е можела да каже: Аман-заман, днес тръгнах да я събличам и й свалям блузата, а тя се врътна рязко настрани и се опита да избяга от мен... или нещо такова... и я одрах по шията, без да искам. Някакви такива да ги беше казала..., а тя - праска врати и не иска да говори повече с тях.
Между другото, това не е невъзможно. Преди година, когато оставих малкия на майка ми, в опита си да му облече пижамката, диването така се е дръпнало, че тя без да иска го беше одрала по лицето. Въпреки, че е с къси нокти, следите бяха същите, като при това детенце. Така се беше притеснила, че само дето не се разрева по телефона, докато ми обясняваше.
Та, има и такъв вариант - да не е действано с умисъл. НО, въпреки всичко, трябваше да уведомят родителите, да обяснят за случилото се и да се извинят за неприятният инцидент. Те не направиха това. Впуснаха се в тъпи обяснения на които никой не би се вързал, това с чантата беше голяма глупост, и оплескаха нещата още повече.
Обаче и родителите не са "цвете за мирисане". Не ми направиха добро впечатление. Хм, не бих взела страна по този случай. Thinking

# 34
# 35
  • Мнения: 2 755
ами какво едва ли ще постигнеш нещо -нищо не може да се докаже .Срещу колко лелки и учителки има жалби, а те са си пак на работа Tired
Биха ги уволнили, но нали се сещаш, че за 180 лв. заплата, не се намират много желаещи.   Tired

# 36
  • Мнения: 5 250
ами какво едва ли ще постигнеш нещо -нищо не може да се докаже .Срещу колко лелки и учителки има жалби, а те са си пак на работа Tired

Може и нищо да не постигна юридически, но ще се постарая физически да страда и да съжалява за това, което е причил на детето ми (недай си Боже). Колкото и варварско да звучи Close

# 37
  • Мнения: 47 981
ааа , намират се, при нас отварят нова група, има си желаещи за работа, може да са 180 лв , но и условия има каквито не се намират н а друго място
иначе за детенцето-и аз мисля, че можеха да кажат веднага че го е одрало друго дете или е станало случайно, а не да правят номера, ама ...
иначе много трудно се отстранява човек за такова нещо
ех, дано поне на лелките им е за поука и да се държат по-човечно

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е сигурно, че ще се държат по-човечно. По-вероятно е да захитреят и всичко да минава като "инцидент"

# 39
  • София
  • Мнения: 397
Не разбрах на какво основание са изгонили детето.Вече се счита за тормоз да се поинтересуваш как се е наранило ли?! #Crazy

# 40
  • Мнения: 550
На мен не ми заприлича на одрано от чанта... newsm78представям си какво душене ще да е било за да се получат подобни резки...от чанта! #CrazyПо-скоро е била одрана...доста трудно ще се разбере каква е истината,ако изобщо някога се разбере!Детенцето е малко и не може да обясни...за него остава само страха.Аз не бих си пуснала детето при подобни обстоятелства!Първо бих ги дала под съд и след това ще търся обяснения!!!

# 41
  • Мнения: 6 417
Предполагам, че някой е замахнал да го шамароса и го е одрал  newsm78

# 42
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
След подобен инцидент(с много повече одрасквания,синини и отоци) и то в частна детска градина,детето ми все още изпитва страх от детски градини,а как ще тръгваме в предучилищна незнам.Директорката се държа още по нагло от тази госпожа-част от дрехите на малката останаха в градината-дори не пожела да ми ги върне по шофьора.Тридневния престой на малката в градината и се отрази фатално.Уважавам учителската професия и я почитам,но след демокрацията ,определено се появиха екземпляри,които я петнят и оскверняват,не може всеки който му хрумне да става учител,тази професия е призвание,а не възможност бъдеш вишист-осакатяват се цели поколения от непризвани педагози. Thinking

# 43
  • Мнения: 2 732
ами какво едва ли ще постигнеш нещо -нищо не може да се докаже .Срещу колко лелки и учителки има жалби, а те са си пак на работа Tired
Биха ги уволнили, но нали се сещаш, че за 180 лв. заплата, не се намират много желаещи.   Tired
едва ли ще ги уволнят щом имат повече от една жалба и са си на същото място .А за заплатите не ми се говори -и в други дейности има същото заплащане

# 44
  • Мнения: 8 769
Не гледах предаването, но от тук подразбрах за какво е ставало дума.
Ето това е истинският абсурд в държавата ни.
Хора, които си търсят правата и други хора, които са нагли и безнаказани, защото....защо? Защото същата тази държава, може и да не им дава големи заплати, обаче си ги кътка.
Честно казано, не мога да разбера подобен абсурд!
Просто директор и лелка (или каквато там е) са освен за уволнение, за затвор и отенамне на правото да работят с деца. Толкова ли е сложно, се питам аз? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт