РАЖДАНЕ

  • 5 914
  • 137
  •   1
Отговори
  • Мнения: 421
Предстои ми раждане... нормално е да се вълнувам,както предполагам се вълнуват и много други бъдещи майчета. От няколко месеца се ровя из форума събирайки информация за видовете раждания,за последствията от тях...Досаждах на доста съформуки с лични съобщения,и ги молех да ми разказват за техните преживявания!
И въпреки приблизително четиримесечното си четене ... се обърках много! Навсякъде срещах само спорове и сплетни! Разкъсана информация,противоречиви постове...
Сега пускам анкета.Надявам се с нея да успеем да съберем информацията на едно място и да я направим по-лесно разбираема и достъпна (друго си е да видиш %). Това би помогнало много на мен,а се надявам и на много бъдещи майки!  Дано в тази тема да няма спорове и обидени.Просто спорелете...

                                     С поздрав към всички включили се в поредната тема
     bouquet   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 362
Съмнявам се,че спор няма да има,но... все пак ти отговарям-раждането ми беше вагинално,възстанових се много бързо.

# 2
  • Мнения: 2 755
Не мисля, че има две мнения - ако няма усложнения и показания за секцио, естественото раждане е най-добрият вариант.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нормално с усложнения по време на раждането(увита пъпна връв около вратлето)

# 4
  • Мнения: 1 672
естествено без никакви проблеми слава богу  Hug

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Вагинално раждане, никакви усложнения, първо, а продължи общо 5 часа от изтичането на водите до първия рев на бебка Heart Eyes Без уговорка с лекар, а перфектен екип, както и поведение в самата болница, кърмене на първия час, никакво дохранване от болницата. Бебо си беше много добре, е, впоследствие разбрах, че е имал спукана ключица и затова беше толкоз ревлив, но... не може и без това.Успех и не се притеснявай

# 6
  • Мнения: 1 251
Трябваше да раждам нормално, но нещата не се случиха както си ги представях и се наложи секцио. Два дни преди термина се събудих с изтекли води и отидох в болницата. Подготвиха ме за нормално раждане. Но след часове контракции през 3 мин., а по-късно и през 15-20 сек. си стоях с 1 см. разкритие и никакви изгледи скоро да започне истинското раждане. С оглед на дългото време на стоене на бебо без околоплодни води и на неговото изместване в корема ми през времето на контракциите, моята АГ прецени, че е по-добре за бебето да се направи бързо секцио и да се извади. Въобще и не съм се противила на това нейно решение, защото живота и здравето на бебо за мен бяха най-важни, независимо как ще родя-секцио или нормално.

А ти не се тревожи! И двете раждания минават и наистина се забравят след като видиш и гушнеш бебчето си! Успех!  bouquet

# 7
  • Мнения: 5 401
Не мисля, че има две мнения - ако няма усложнения и показания за секцио, естественото раждане е най-добрият вариант.

Подкрепям!

Гласувах с първа опция. Родих нормално без никакви проблеми за мен и бебчо. Единственото неудобство, което чувствах, беше от конците след епизиотомията в първите 2 седмици. На следващия ден след раждането се чувствах силна и уверена - можех планина да поместя.  Peace

Живот и здраве, при второ раждане, отново без съмнения и ако няма проблеми, ще родя по този начин и при същия доктор!

Леко раждане и здраво бебче!   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 931
Нормално минаха и двете раждания.
Първото детенце пъпната връв му беше увита три пъти около вратлето и веднъж около тялото и за това при всяка контракция му се губеха тоновете,но за щастие няма последствия за детенцето и сега си имам прекрасен бате на 2.9 месеца. Но няма последици за него за щастие. Второто премина напълно нормално и затова избрах опция 1. Първият път от изтичането на водите до раждането минаха около 13 часа, а вторият от първата контракция до раждането около 24. Нямах уговорка с лекари,но и двата пъти имах късмет с екипите които ми израждаха. И двата пъти се наложи да ми помогнат да ускорят раждането.Но след това много бързо се възстановихме и с малката все още се кърмим(вече 1.2год.)

# 9
  • Мнения: 6 029
2 пъти родих нормално, без усложнения, възстанових се бързо. Успех!

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Родих естествено  без никакви усложнения .... ползвах само епидурална упойка по мое желание .... но май можеше да мина и без нея  Thinking
Възнанових се бързо след ражденето  Peace

Последна редакция: пн, 01 окт 2007, 09:46 от Desss

# 11
  • Мнения: 11 003
Имах показания за секцио и родих така, но се възстанових много бързо, за 1-2 дена.

# 12
  • Мнения: 22 414
Ако няма медицински показания за планово секцио аз съм за естественото раждане.
Родих секцио по медицински причини. Възстанових се много бързо благодарение на екипа, който ме оперира. Всичко мина отлично и съм много благодарна на целият медицински персонал, който се грижи за мен в АГ Плевен.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 787
Нормално раждане с епидурална упойка.Без никакви усложнения и без шевове-вътрешни или външни.Бях на крак 1 час след раждането Wink

# 14
  • Мнения: 4 111
Гласувах.  Popcorn

Общи условия

Активация на акаунт