Преход между камък и паркет

  • 3 786
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 338
Аз отново имам питанка...
В дневната ни ще бъдат обединени кухня и дневна. Точно на границата между тях се пада линията, по която много ще се минава. Това е пътека дефактно между входната врата и вратата към двора.Там ще се минава и с обувки, затова трябва да е нещо лесно за почистване - някакъв камък мисля.

Искам в дневната и кухнята да е паркет. Покрай кухненските шкафове може би ще има камък отново около 40 см.
Та се чудя как да го направим така, че да не е голяма шарения. Дайте идеи за такива преходи паркет-камък.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Според мен дали ще бъде удачен този преход, зависи от решението на цветовата гама.
Иначе не виждам проблем камък/паркет.
Аз ще правя подобен преход в  кухнята, но теракот / ламинат. Ще ги избера в подходящи цветове и самата линия на прехода ще покрия с подходяща лайсна.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 338
Според мен дали ще бъде удачен този преход, зависи от решението на цветовата гама.
Иначе не виждам проблем камък/паркет.
Аз ще правя подобен преход в  кухнята, но теракот / ламинат. Ще ги избера в подходящи цветове и самата линия на прехода ще покрия с подходяща лайсна.
Да но какъв камък ще е подходящ за паркет. Не искам да е лъскав гранитогрес. Мислим за някакъв естествен камък, но дали ще е добре и как се почиства?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Според мен дали ще бъде удачен този преход, зависи от решението на цветовата гама.
Иначе не виждам проблем камък/паркет.
Аз ще правя подобен преход в  кухнята, но теракот / ламинат. Ще ги избера в подходящи цветове и самата линия на прехода ще покрия с подходяща лайсна.
Да но какъв камък ще е подходящ за паркет. Не искам да е лъскав гранитогрес. Мислим за някакъв естествен камък, но дали ще е добре и как се почиства?

Има най-различни видове гранитогреси, изобщо не е задължително да са лъскави.
Гранитогресът, който си избрах за балкона прилича на камък и има фризове с каменни релефни цветя.
В Мосю Бриколаж има различни избори на гранитогрес, които наподобяват камък.
Препоръчвам ти също да погледнеш под моста в посока Ботевградско шосе. Аз от там пазарувах част от плочките си и съм доволна, богат избор има и на добри цени.
Там си харесах истински червени тухлички на цели плочи с които ще налепя стените на балкона си.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 338
Според мен дали ще бъде удачен този преход, зависи от решението на цветовата гама.
Иначе не виждам проблем камък/паркет.
Аз ще правя подобен преход в  кухнята, но теракот / ламинат. Ще ги избера в подходящи цветове и самата линия на прехода ще покрия с подходяща лайсна.
Да но какъв камък ще е подходящ за паркет. Не искам да е лъскав гранитогрес. Мислим за някакъв естествен камък, но дали ще е добре и как се почиства?

Има най-различни видове гранитогреси, изобщо не е задължително да са лъскави.
Гранитогресът, който си избрах за балкона прилича на камък и има фризове с каменни релефни цветя.
В Мосю Бриколаж има различни избори на гранитогрес, които наподобяват камък.
Препоръчвам ти също да погледнеш под моста в посока Ботевградско шосе. Аз от там пазарувах част от плочките си и съм доволна, богат избор има и на добри цени.
Там си харесах истински червени тухлички на цели плочи с които ще налепя стените на балкона си.
Благодаря !Сещаш ли се за името на магазина, за да не се объркам какво да гледам?

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Имам един фискален бон от там.
Буквално пише следното - "Сико-С" ООД, ул.Н.Бозвели" 14, склад - строит.материали, Ботевградско шосе-жп мост.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 338
Имам един фискален бон от там.
Буквално пише следното - "Сико-С" ООД, ул.Н.Бозвели" 14, склад - строит.материали, Ботевградско шосе-жп мост.
Благодаря много!

Общи условия

Активация на акаунт