Висок пролактин...

  • 779
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте, сладурани! Аз съм нов абонат във форума, но се надявам да ми помогнете и да ми съчувствате, защото и аз като някои не мога да си имам бебенце.Оказа се , че ми е високо нивото на пролактина, а до сега не ми го бяха казали.От 4 год. се опитвам да забременея,Сега ми изписаха Бромокриптин, дали е добър медикамент? Моля Ви, бъдещи и настоящи маминки, кажете ми нещо за този медикамент! Сега като пиша плача, защо тези, които не искат бебета зачеват, а на нас, които толкова много ги искаме ни е толкова трудно.Пожелавам на всички , които искат да си имат дечица това да им се случи възможно най-скоро! Целувки Тони

Последна редакция: пн, 01 окт 2007, 10:29 от Верити

# 1
  • София
  • Мнения: 770
Зравей Тони,
Аз също имам висок пролактин. Забременявах, но ставаха много ранни спонтанни аборти, все едно цикъла ти е закъснял с 1 седмица. Регулирането на пролактина освен, че влияе върху това да имаш редовна овулация , има отношение и върху имплантирането. Затова при висок пролактин хем не можеш да забременееш, а пък ако стане не се задържа.
Има 3 вида лекарства тук- Бромокриптин(бълг.), Парлодел- пият се всеки ден и достинекс- пие се 1 или 2 пъти седмично и е много по изчистено. На мен лично само то ми понася добре. Ако нещо друго те интересува питай.
Ако наистина проблема ти е само в пролактина с лекарствата можеш да се оправиш и забременееш.

# 2
  • Мнения: 4 700
tonichka81 , zадължително поискай да ти направят ЯМР, zа да се види дали има неЩо на хипофиzата. Иначе пролактинът се регулира с медикаменти.  sandrella добре ги е обяснила.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт