СНБМ - инициативи - 13 част

  • 12 309
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 828
Доли, искрено ме учуди решението на Красимира от ФРГИ за отчета newsm78 И още повече ме учудва това, че още във вторик й пратих мейл, че искаме да получим подробности за обучението този уикенд - час, място и т.н. и не сме получили още нищо, а обучението трябва да е след 1 ден Crazy Ради, на теб обаждаха ли ти се за още подпробности?
Да ти кажа мацката не ми звучеше много убедително. Говореше бързо и възбудено, прекъсваше ме и изобщо не ми даваше думата да й кажа за какво й се обаждам, аз обаче настоях и си казах моето. Писах вече какво ми отговори тя  Crazy За съжаление не се сетих да я питам за обучението  Blush съжалявам.

# 46
  • Мнения: 2 388
Доли, слънчице, що не и дреснеш един мейл да ти отговори официално в писмен вид, че да не стане после, че не сме се отчели. Ако не те е слушала....абе нека действаме по правилата все пак. Ако върне мейл, че не иска отчет - ок!
Как мислиш

# 47
  • Мнения: 2 070
Момичета, в петък планираме да се видим с хриси, за да може да ме въведе в нещата по-дълбоко. веднага след това планирам да се съберем всички от УС, за да направим повече в детайли програмата за следващата година. имам предвид проблемите, по които ще работим. за целта ви моля да си направите по едно "списъче" с проблеми, за които сте чули и които ви вълнуват, та били те и частни случаи, за да можем да имаме по-глобален поглед на това какво става в държавата. Това могат да направят и всички, които са членове и нечленове. Ще ни е от голяма полза и ще ни направи по-полезни и концентрирани.

Благодаря на всички предварително

Аз предлагам като за начало скайп среща или широко обсъждане тук, не само УС. Пък аз като вече член на УС, ако има само срещи на УС, независимо закакмо е,  ще се включвам наживо само когато съм в Сф. Търся работа в момента и не съм много опаричена, не мога да пътувам често докато не закрепя положението.
Иначе като знаем с какво темпо се движат нещата мисля, че сме започнали доста неща и е добре да ги довършим или поне да сме сигурни, че сме ги задвижили максимално и тогава да подхващаме нови. Видя се, че не сме много хора. Доли и Хриси бяха набелязали доста неща накрая на списъка с нещата, които обсъждахме, според мен засега са достатъчно да ги завъртим сериозно. Дори само инициативата за по-добра среда включва толкова много неща, че мисля, че тя ще ни запълни годината, както близнаците запълниха тази...  Peace

# 48
  • Мнения: 2 388
Съгласна съм, Деска, но ставаше дума конкренто да се говори, а не колко много неща има. То че има - има и че ще довършим - ще, разбира се, но не толкова общо...или поне на мен така ми се иска  Wink
Хайде до скоро

# 49
  • Мнения: 2 070
В крайна сметка няякой ще иде ли на срещите с кандидат-кметовете?
Единственото, което ме притеснява е, че тези срещи се правят с цел проучване на мнението на майките и каквото сме казали ще се върти после в програмите и обещанията им последните две семици преди изборите.

Танче, съгласна.

# 50
  • Мнения: 2 070
От Дневник

от 19 септември - http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=378291 - за социалната политика в Б-я... Хриси, мисля, че ще ти е интересно. И на всички.

От 9 септември - http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=374744 - В две трети от училищата децата се хранят нездравословно

от 18 юли - http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=360385 - Агенция дава 2.6 млн. лв. за детски облекла

юнско - http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=353947 - майки на протест срещу липсата на места в детските градини

важно, но кратко - Министерството на здравеопазването ще направи регистър на детските травми и отравяния. Той ще съдържа отчет и анализ (медицински, технически, социален) на всеки случай на произшествие с дете. Това е предвидено в новия раздел - "Детско здраве - околна среда", който ще бъде включен в Националния план за действие по околна среда и здраве. ... Достъпна е само за абонати статията...



# 51
  • Мнения: 1 828
Доли, слънчице, що не и дреснеш един мейл да ти отговори официално в писмен вид, че да не стане после, че не сме се отчели. Ако не те е слушала....абе нека действаме по правилата все пак. Ако върне мейл, че не иска отчет - ок!
Как мислиш

Ами аз вече и написах такъв мейл. В папка изпратени е, но понеже тя не отоговори, за това и звъннах. Аз като дойде ноември си имам едно наум пак да питам. Все пак тогава изтича проектът. Кали и Раде, вие може и с някой от другите от ФРГИ да говорите, ако сварите възможност по време на обучението.

По молба на Кали пратих на пощата писмото до МЗ в четим формат. Оформила съм го като за писмо. Четете и допълвайте  Hug

Пратих и нов вариант на бланката ни, която да може да се ползва  при писане на официални писма.

# 52
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Момичета, пуснала съм в пощата уведомително писмо кога няма да ме има, посочила съм Хриси за заместник, Хриси ако имаш нещо против казвай Wink

Раде, 12.30 Хилтън, нали? Коя зала знаеш ли?



Хотела е Хемус, предполагам, аз съм написала Хилтън без да искам Embarassed
За зала нищо не знам.

# 53
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Дошло е писмото от ФРГИ, обучението ще започне на 06.10.2007г. в 14:00 часа И ще приключи на 07.10.2007 около 12:30 часа. Преди обучението, има обяд, които започва в 12:00 часа.
Мястото на провеждане е хотел Хемус – София. Адреса на хотела е булевард Черни Връх 31.
Останалото е в пощата.

# 54
  • Мнения: 2 070
http://evropa.dnevnik.bg/show/?storyid=383124 - Населението на България намалява най-бързо от страните в ЕС

http://evropa.dnevnik.bg/show/?storyid=382814 - Масларова: Българката има най-големия отпуск по майчинство в Европа

http://evropa.dnevnik.bg/show/?storyid=317436 - Варшава подготвя план за стимулиране на раждаемостта

http://evropa.dnevnik.bg/show/?storyid=305833 - В Европа французойките раждат най-много


# 55
  • Мнения: 4 181
Деси, мерси за линковете, не знам само кога ще ги прегледам, че положението у нас е  ooooh!
Утре ще се видя с Таня сутринта.
Раде, до колко е обучението в събота , евентуално да се видите с premaman?

# 56
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
[
Раде, до колко е обучението в събота , евентуално да се видите с premaman?

Обучението е до към 17:30 (то винаги малко се проточва), но след това има вечеря от 19 на която е желателно да присъстваме за да се видим с другите участници и обучителите така, че не знам. Все ще го измислим, може да се видим с premaman по-рано м/у 18:30 и 19ч. и после да ходим на вечерята за малко. Нека и Кали каже какво мисли.

# 57
  • Мнения: 3 336
Ради, тя вечерята е вероятно за хората с преспиване, както обикновено. Гледам,че обучението завършва в 17.30, така че можеш да се уговориш с Премаман да се видим или преди обучението в 13.45 да се чакаме пред входа на Хемус ако й е възможно или към 17.30. Ради, ще й звъннеш ли да се уговорите? Аз й нямам телефоните.

Доли, разбира се, че ще повдигнем въпроса за отчета на обучението Wink

Пепи, ако четеш /нямам ти телефоните/, току-що виждам, че за този модул няма такса, дано не си я внесла вече ooooh!

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 08:38 от mishlentze

# 58
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Кали, ще питаме на място, но миналия път имаше вечеря и обяд за всеки участник, пък и не е важно  яденето, а хората с които ще седим на масата  Wink
 Аз също нямам телефон на premaman.

Пратих писмо на Митко от ФРГИ да питам как стои въпроса с храната за нас и ако има ще отидем за обяда и ще се видим с Премаман м/у 17:30 и 19:00 часа, а ако няма  може да се видим и в 13:45, и в 19:00, и в 17:45. Така става ли?

Хриси, прати ми тел. на Премаман на лични  Praynig

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 09:06 от Не съм

# 59
  • Мнения: 3 336
Кали, ще питаме на място, но миналия път имаше вечеря и обяд за всеки участник, пък и не е важно  яденето, а хората с които ще седим на масата  Wink
 Аз също нямам телефон на premaman.

То е ясно за контактите, ако имаш възможност остани, аз съм си планирала нещо и няма да мога.

Хриси,пусни ни телефоните на премаман Praynig

Общи условия

Активация на акаунт