Зъбките и биберона-залъгалка ?????????

  • 1 465
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 644
Затова е станало толкова лесно.Макс си я даваше преди 2-3 седмици на лелите,като влезне в яслата,но му е  станало нещо  криво и пак не я дава.А и го мъ4ат кътниците...
Страх ме е,да не стане по-лошо-да си пъхне пръст в устата

# 16
  • София
  • Мнения: 13 204
Според мен не е задължително ако му вземеш бибата да си смуче пръста! Ти така виждаш нещата, защото си доста по-напред от него в познанията Mr. Green . Той може и да не се сети.... според мен това с бибата на тази възраст е за успокояване, а не е сукателен рефлекс... Моята Александра никога не е смукала пръсти и като бебе и сега. Има деца, които не смучат нито биберон, нито пръсти...
Май трябват яки нерви за тая работа, да удържиш фронта като плаче!

# 17
  • Мнения: 2 596
Ех тия биби, и аз се чудя още от сега как ще я отказваме  #Puppy dog

# 18
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Щом си решила да я махаш просто я изхвърли. Докато можеш да я извадиш, ако много се тръшка ще му я даваш  Wink . А като я нямаш, ще се справите някак. Дай му той да я хвърли на боклука, на кучетата, през балкона (ние това направихме) или някъде другаде. И като започне да я иска му припомни че я е хвърлил, дай му нещо друго за занимавка, успокой го и така. Търпение, страшна е само първата нощ  Simple Smile .
Успех

# 19
  • Мнения: 644
Цитат на: Ellypr
Здравей,
Щом си решила да я махаш просто я изхвърли. Докато можеш да я извадиш, ако много се тръшка ще му я даваш  Wink . А като я нямаш, ще се справите някак. Дай му той да я хвърли на боклука, на кучетата, през балкона (ние това направихме) или някъде другаде. И като започне да я иска му припомни че я е хвърлил, дай му нещо друго за занимавка, успокой го и така. Търпение, страшна е само първата нощ  Simple Smile .
Успех


"котката пред блока я е изяла /той самия й я "поднесе"/ , но...пак не успяхме... "

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Най-после открих марката на биберона - "Dentimaxx" на "Baby Nova"
Ето
информация , която открих в интернет и снимки.

# 21
  • Мнения: 3 818
Да ти кажа аз какво казва моят зъболекар (който по случайност ми е вкъщи;)) относно залъгалките, пък ти ако искаш го приемай за истина, защото знам, че има и други мнения.

Залъгалката е относително безопасна до една година, след това не е добре да се намира в устата на детето. Независимо че това са временни зъби, промяната им влияе и върху постоянните, особено ако започне промяна в захапката.
Надявам се само, че не я топиш в нещо сладко преди да му я дадеш, защото тогава го подлагаш на опасността от доста тежки проблеми със зъбите.
Детенцето ти е достатъчно малко, за да могат да се върнат зъбките в правилна позиция. Много често наистина езикът е проблем, защото избутва и зъбите и променя захапката, това обаче не означава, че биберонът е безвреден, при всички положения е по-добре без него, отколкото с него.
И моето лично мнение е да не се предоверяваш на единични случаи- много хора могат да дадат пример със себе си или децата си, които са смучели биберона до не знам каква си възраст и им няма нищо, но тук не става дума за отделни случаи, а за тенденция. Тенденцията е залъгалката да създава много зъбни проблеми.

Не знам точно как да го откажеш, защото все още нямам опит в това (не смятам и да имам, защото не мисля, че такова чудо като залъгалка ще допусна в моя дом Twisted Evil ), но съветът ми е да бъдеш твърда и да не отстъпваш. Рано или късно ще разбере, че няма да получи каквото иска и ще се успокои.
Успех!:)

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
не разбрах колко е голям Макс?

# 23
  • Мнения: 644
Макс е на 1година и 10 месеца....борбата е жестока ,но...и двете страни се бориме ,кой как намери за добре Twisted Evil .

# 24
  • Мнения: 644
Цитат на: chockolina
Най-после открих марката на биберона - "Dentimaxx" на "Baby Nova"


Мерси много...за сега ще из4акам...

# 25
  • Мнения: 94
Здравей,значи при нас до преди две седмици имаше същия проблем със бибата.Моят син е на 1г.и 7м.и не изпускаше бибата,докато един ден просто изчезна.Не знам къде е и до ден днешен.Както и да е,плака много,накрая намерих друга биба но преди да му я дам я намазах,без той да види със ЧЕСЪН.След това му я дадох,той я лапна и веднага я махна и почна да се мръщи.Повече не посмя да я близне,просто като я доближи до устата и му замирисва и я хвърля.Първите 2-3 нощи се будеше и си я търсеше,не съм я крила просто той като посегне да я сложи в устата и сам я хвърля.И така вече сме 3 та седмица без биба.Такаче ,пробвай,има ефект.УСПЕХ

# 26
  • Мнения: 189
Със сигурност бибите оказват влияние, аз съм жив пример за това, като малка съм крадяла бибероната на малката ми сестра в резултат на което носих шина 5 години като дете и пак не помогна. Горните ми зъби бяха леко напред и ми бяха като трън в очите, в последствие така се комплексирах на тема зъби че си ги направих метало-керамика.Наистина сегашните биберони са по-ново поколение и вероятно не са толкова "изкривяващи", но така или иначе ще трябва да го отучваш по-добре сега докато не е късно. Ще пореве но ще мине.
успех!

# 27
  • Мнения: 644
Цитат на: Magsi
преди да му я дам я намазах,без той да види със ЧЕСЪН.


Мазах с люти 4ушки,с 4или сос,поръсвах с 4ерен пипер -никакъв ефект-ОБЛИЗВА бибата,мръщи се,и продължава да сму4е  Crazy !!! Голям инат е,но и явно му харесва да яде люто.По принцип оби4а 4есън и лук...така 4е....
Сега му пробутах отново една срязана биба  и с нея удържаме фронта ве4е 3ти ден,но през 5 минути само повтаря "БИБАААА" ,от което ве4е ми се повдига!!!!!!!! #Onfire  #Silly

# 28
  • София
  • Мнения: 4 022
Ние дадохме бибата на едно приятелско бебе Laughing , ходихме да го видим и то много ревеше и така я убедих да му я "дадем".Няколко вечери се въртеше , не е ревала , само си питаше къде е и така се приключи.Това стана месец преди двете годинки.Нямаме изкривени зъбки, ползвахме на нук, сменили сме доста , защото започна да ги прегризва по едно време.
Успех с махането, аз много се притеснявах , а то стана сравнително лесно.

Общи условия

Активация на акаунт