По колко кубчета месо на ден?

  • 749
  • 12
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
Възползвах се от идеята да варя месо - пилешко -  и замразявам в торбички.  Давам на Коко по 2 кубчета, но не съм наясно нормално ли е като количество?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По принцип за тази възраст 20-30гр дневно са достатъчни - което значи едно кубче. Не че с нещо си му навредила, давайки 2 - просто и едно е достатъчно, за да му покрие нуждите.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Да,по 1 се дава

# 3
  • Мнения: 5 401
И аз слагах по 1 кубче в доброто старо време.  Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 289
А трябва ли да имам предвид че месото е разредено с вода почти 1към 1 за да го пасирам Така се получава към половин кубче месо newsm78 или 2 са равни на 1 Laughing

# 5
  • Мнения: 1 008
И аз смятам скоро да давам месо. Може да ми е тъп въпроса, но искам да ви питам какво разбирате под "кубче"?  Embarassed За формичките за лед ли става въпрос?  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 2 616
Пък моя мъж отказва да яде каквото и да е месо  newsm78

Мисля че по кубче през ден е добре, стига да е съгласен!

И аз смятам скоро да давам месо. Може да ми е тъп въпроса, но искам да ви питам какво разбирате под "кубче"?  Embarassed За формичките за лед ли става въпрос?  Rolling Eyes

Да. 1 кубче е приблизително = на 1 с.л.

Можеш да си замразиш месното пюренце на кубчета и да ти стои във фризера до 3 месеца. Това е с цел да не изхвърляш отворено пюре, което принципно трябва да се изконсумира в рамките на 3 дни от отварянето, което пък е почти невъзможно в началото на захранването.

# 7
  • София
  • Мнения: 555


Да. 1 кубче е приблизително = на 1 с.л.

Можеш да си замразиш месното пюренце на кубчета и да ти стои във фризера до 3 месеца. Това е с цел да не изхвърляш отворено пюре, което принципно трябва да се изконсумира в рамките на 3 дни от отварянето, което пък е почти невъзможно в началото на захранването.
В готовите месни пюрета, месото е само 15 гр на бурканче, така че може да се даде в рамките на тези 2-3 дни.

# 8
  • Мнения: 15
Ako питате мен,има значение какъв е размерът на кубчетата,защото аз определено съм виждала формички с различна големина. Има значение и какво е количеството на бульона. Една чаена лъжичка е около 5г., в началото се дават по 7-8% месо и постепенно стават 15-18% от общото количество (поне така е в купешките пюрета),така че,прецени сама колко да сложиш.  newsm78

# 9
  • Мнения: 2 616


Да. 1 кубче е приблизително = на 1 с.л.

Можеш да си замразиш месното пюренце на кубчета и да ти стои във фризера до 3 месеца. Това е с цел да не изхвърляш отворено пюре, което принципно трябва да се изконсумира в рамките на 3 дни от отварянето, което пък е почти невъзможно в началото на захранването.
В готовите месни пюрета, месото е само 15 гр на бурканче, така че може да се даде в рамките на тези 2-3 дни.

Има едни пюрета на Хип, които са 125 гр чисто пуешко, аз тях имах предвид, ама можех да уточня поне. Няма как да ми четете мислите някак си  Peace Hug Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 394
аз давам по 1 кубче, обаче съм си запазила и бульона от супичката и понякога слагам само него- пак едно кубче, че го направих силен Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 449
Има едни пюрета на Хип, които са 125 гр чисто пуешко, аз тях имах предвид, ама можех да уточня поне.
Тези пюрета на Хип са 125 гр, от които месото е само 40%. Останалото е ориз, лук и вода. Съдържат и сол.

# 12
  • Мнения: 753
Моят педи ми казваше около кибритена кутия и да давам през ден. Аз правех по толкова, но бебо, разбира се , изяждаше колкото си иска и то максимално половината количество докато не стана на 11 месеца. Аз сега е на 1г. и пак варират вкусовете му Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт