бременност-гадене, повръщане-има ли лек?

  • 102 710
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 464
    Здравейте! Отново съм бременна и както и при първата ми бременност много ми се гади, вие ми се свят, нямам сили... Има и друго, но това най-много ми тежи, защото си имам момченце на годинка и три месеца и трябва да се грижа за него, а в това състояние не е лесно. Затова искам да ви попита ако знаете някакъв лек, какъвто и да е, моля да споделите, защото това много ще помогне.
      bouquet

# 1
  • Мнения: 2 950
Ох, милата. В момента съм за втори път бременна и напълно те разбирам - много по-трудно е от първия път. Първият път повръщах до 9-ия месец... нищо не помагаше. Бях изключила от менюто си домати, чушки, лук, чесън, пържено, мазно и още какво ли не... и пак. Сега повръщах само първите три месеца като по учебник. Беше по-различно. Повръщаше ми се всяка сутрин веднага след ставане. Ако ти свърши работа направи следното: от леглото директно пред хладилника за една хапка храна. На мен ми се повръщаше винаги на гладен стомах, затова като хапна, правя го и до сега и действа, минава. Нещо дребно - парче плод или кашкавал, или някаква шунка. Мъничко. А за силите - лимони с мед в астрономически количества!
Желая ти успех и дан опремине след 3-ия месец! Hug

# 2
  • Мнения: 649
Сутрин хапвай предимно бисквитка, сухар и др. неща, които да обират киселините. Избягвай дразнещите стомаха храни. За лекарство съм чувала, че има някакво, но питай доктора си.

# 3
  • Мнения: 5 391
Знам какво е да ти е лошо, а да имаш малко детенце, за което да се грижиш.
Хубавата новина е, че до 12-та, 13-та седмица обикновено това неразположение изчезва.
Сложи си на нощното шкафче солети, някакви бисквити и още преди да си станала от леглото хапни малко, има ефект.
Успех!  bouquet

# 4
  • Мнения: 331
Здравей! И на мен много ми се гадеше, повръщах много и почти нищо не помагаше. Много е важно, ако повръщаш да пиеш колкото се може повече течности (минимум 2 литра на ден), за да не се обезводниш, като това включва минерална вода и сладки сокове - най-добре от ябълка, защото не дразни стомаха, а успокоява. Поне мен сокът от ябълка ме успокояваше най-много, както и компот. Лекарството, което пиех, се казва Деган - помагаше ми, но за около час-два и после се започваше отново. Според мен е безвредно, но така или иначе, преди да започнеш лечение с каквото и да е лекарство, трябва да говориш с лекаря си - той най-добре може да прецени схемата на пиене и дозировката. Полезна информация има и в сайта на бг мама тук http://www.bg-mamma.com/site/content/view/748/37/. Успех и дано да се оправиш скоро!

# 5
  • Мнения: 842
Аз пиех Деган през първите три месеца, помага доста, но най-добре се консултирай с лекар преди да приемаш каквито и да било медикаменти. Пий сок от ябълки - на мен ми помагаше страшно много. Също така хапвай често, защото при празен стомах положението се влошава значително. Дано гаденето премине бързо, защото е ужасно направо. И аз като се сетя за първите три месеца от бременността, направо косите ми се изправят.
Леко бременеене и живо и здраво бебче на финала!!  Peace

# 6
  • Мнения: 560
Мога само да допълня,че всички лекарства против гадене,които препоръчват лекарите,НЕ СА ТЕСТВАНИ НА БРЕМЕННИ!
Свекито ми работи в агенцията за лекарствата и поровери и потвърди.

# 7
  • Мнения: 302
Аз повръщах много до края на третия месец. Направо се чудя как издържах, имах чувството, че всичко ми е разкъсано. Честно казано не съм пила никакви лекарства, беше ме страх. Гледах да пия повече течности а ми ставаше по-добре, когато смучех лимон. А една сутрин се събудих  и ..... не повърнах!  newsm10

# 8
  • Мнения: 1 224
Мога само да допълня,че всички лекарства против гадене,които препоръчват лекарите,НЕ СА ТЕСТВАНИ НА БРЕМЕННИ!
Свекито ми работи в агенцията за лекарствата и поровери и потвърди.
Без да искам да засегна никого, но като гледам колко много медикаменти се изписват на бременните в България се замислям че това би било много доходоносен бизнес. В повечето страни тестването на лекарсва върху бременни е забранено, при всички случаи е страшно скъпо. В България те се "тестват" на практика и то масово.

И аз се присъединявам към съветите за хапването, на мен ми помагаше. Ако сутрин мъжа ми ме заговореше в леглото и не хапнех до третата минута от отварянето на очите - повръщах.

# 9
  • Мнения: 24 467
Понякога няма или като лек се ползва раждането...

Втората ми бременност беше от началото до края и то 1-2 след него, такава и нямаше ни лек, "ни билка".

# 10
  • Мнения: 229
И аз бях така до края на третия месец.мисля, че от там на татък ще ти е много по добре.Аз съм в 7 месец и съвсем наскоро ми се случи това с виенето на свят .Отвратително е и спасението е лежане.Яж много плодове и пий вода по 2л. на ден

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Охх, съчувствам ти, аз не можах да намеря лек за себе си. Повръщането ми отшумя някъде около 4-ти месец, до преди това повръщах по  n-пъти на ден. Много неприятно и омаломощаващо, а си представям какво е да си и с малко дете.

# 12
  • Мнения: 1 173
И на мен ми беше много лошо в началото на бременността,много ми се гадеше и много повръщах,а трябваше да се грижа за дъщеря си и знам как е. Изписаха ми да пия Деган и наистина имаше ефект,консултирай се с гинеколога ти.

# 13
  • Мнения: 24 467
Големият беше свикнал със състоянието ми и даже се бъзикаше, че все едната тоалетна била заета от мен, пък той я предпочитал пред другата и да съм се местела аз и... такива ми ти работи. Ох, той нямаше сърце, дано стане по- чувствителен.

# 14
  • Мнения: 3 500
Много зле бях и аз. Няма лек за това. Всичко съм опитала. Като влязох в 4-ти месец мина от самосебе си.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 027
На мен ми помагаха много грейпфрутите.
Потрай до 12 седмица - тогава обикновено този проблем отминава.

# 16
  • Мнения: 858
така бях и аз.пиенето на деган помага /но се консултирай с лекаря си/

# 17
  • Мнения: 179
da i az 6sho go pieh i naistina pomaga.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
И аз похапвах много лимони,даже и във водата,която пиех си изстисквах,защото иначе не можех да понасям да приемам никаква течност.Гаденето не ми се повлия от нищо.Бях така до скоро-допреди 15 дни може би,при всеки е различно.Сега от време-на време пак ми се гади,но не е като първите месеци,тогава беше кошмарно.

# 19
  • Мнения: 3 069
Милата...много ти съчувствам.
На мен ми изписаха Деган, но доктора до 3 месец ми каза да търпя.Тъкмо бях хукнала след 2 дни да го купувам от апреката и гадене започна да намалява,Към края на 4-я месец престана.
След това имеше единични случаи на гадене но не е болка за умиране....само като сетя какъв кошмар беше в началото.

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Търпение, ще мине и това Peace

# 21
  • Мнения: 983
Повръщах до 4ия месе, всяка вечер без изключение. Не ми помогна нищо.

# 22
  • Русе
  • Мнения: 2 354
при мен нищо не помагаше.
Изкарах 2 десетдневни курса инжекции Деган, но пак.... от забременяването до влизането ми в 4-ти месец (когато спря поврищането), бях отслабнала 7 кг

# 23
  • София
  • Мнения: 1 464
    Много благодаря на всички за съветите!  bouquet
И на мен докторът ми изписа деган. Ще опитам. Всичко ще опитам, само да се подобри ситуацията.

# 24
  • Мнения: 145
Бъди силна, на мен честно казано до средата на 5 месец нищо, ама нищо не можа да ми помогне. Имаше период в който и вода не можех да пийна без да я повърна, стигна се до болница и системи, биха ми деган мускулно и това беше вятър работа. След деветия месец няма да ти е лошо!
Бъди силна!

# 25
  • Мнения: 34
искрено ти съчувствам. аз повръщах до осмия месец, даже и като пиех вода- докато не открих Нексиум- само от него ми спряха киселините. ходих на гастроентеролог, стигна се почти до гастроскопия, но гинекологът не разреши, за да не получа контракции. Предписаха ми Нексиум по два пъти на ден, но аз пиех по едно- помогна ми. Консултирай се лекар и ако разреши- вземи си. Лека бременност  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 308
Ох и аз като се сетя за първите 4 месеца .... Постоянно ми се гадеше и нищо не можех да сложа в устата си. Отслабнах с 4 кг. Това което имаше ефект при мен бяха препечените филийки (май това основно ядях), а също и цитрусовите плодаве - портокали, грейпфрути, а също и лимонов сок в чаша с вода. И задължително сутрин преди ставане една бисквитка. Лекарството което ми предписаха беше Церукал, но честно казано ме беше страх да го пия заради  евентуални странични ефекти и прибягвах до него само в краен случай - но не ми е помагало особено. В крайна сметка в началото на 5 месец всичко отмина. Така че има светлина в тунела.

# 27
  • Мнения: 34
а аз само на банани я карах-като маймуна Sad

# 28
  • Мнения: 1 216
Аз съм в 7 г.с и от 2 дена се чувствам ужасно, днес успях да повърна и като че ли ми олекна. При първата ми бременност бях пак така, но сега ми се струва, че съвсем рано ме хвана кофтия период.
При мен отмина към 4 месец, доста време има дотогава. Най- много ме дразни миризма на лук, месо, рибни продукти. А днес готвя телешко варено. Няма как - дъщеричката ми е на 2г5м. и си иска своето, а аз искам само да лежа.
На мен малко ми помага да смуча ментов бонбон- тик-так, да съм на чист въздух.

# 29
  • София
  • Мнения: 408
Акушерката ми беше казала,рано сутрин още преди да съм станала да изяждам по една-две солети или обикновени бисквити.Аз обаче не го направих и не знам дали е ефективно Embarassed
На мен лично много ми помагаше смученето на обикновени лукчета.
УСПЕХ! Simple Smile

# 30
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Аз съм вече в девета седмица и от петата насам не съм спряла да повръщам. И то през целия ден, не подбира време моят бебчо: сутрин, обед , вечер, на улицата или на работа...... Ужасно е. Док ми изписа първо хомеопатични капки, не помогнаха! После Деган- отново нищо. Пробвах с ядене сутрин- нищо! Мъжът ми се плаши вече с мен! Лошото е, че почти нищо не мога да хапна и вече съм свалила 7 килограма. Майка ми ме "успокои", че като е била бременна с мен, е била точно така до деветия месец, вярвайте ми, настръхва ми косата! newsm45 smile3514 smile3514 smile3514

# 31
  • Варна
  • Мнения: 3 953
С първата си бременност повръщах до преди да вляза да раждам  Confused Rolling Eyes буквално... Сега е по- различно, в края на 4 месец всичко изведнъж престна  newsm78 Пак ми се гади от време на време, но поне не повръщам.Изписаха ми деган, но не го пих заради бебка Simple Smile  smihesorry Успех и горе главата!

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
За съжаление май лекът е раждане...

# 33
  • Мнения: 34
Питай доктора дали можеш да пиеш Нексиум. Само той ми помогна, какви ли не гадости пих преди това и нищо... Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 2 070
http://forum.medicine-bg.net/viewtopic.php?p=1471&sid=78e0d0 … 99952b070006fb1b1

Тук пише доста гадни неща за деган, в смисъл, не е добре за бременни. А масово го бият, на мен включително.

# 35
  • София
  • Мнения: 408
ОПИТАЙ С ОБИКНОВЕНИ ЛУКЧЕТА- НА МЕН ТЕ МИ ПОМАГАХА  Peace

# 36
  • Мнения: 463
Цитат
Сутрин хапвай предимно бисквитка, сухар и др. неща, които да обират киселините. Избягвай дразнещите стомаха храни. За лекарство съм чувала, че има някакво, но питай доктора си.
На мен ми помагаше това, но не винаги. Аз повръщах до края на шестия месец. Толкова искам да имам второ  детенце и точно това ме спира, тъй като трябва да се грижа и за първото и ако пак се повтори картинката.....
При теб не знам как е , но аз съм имала периоди, в които повръщах и лъжичка вода и се наложи да ме хоспитализират.
Дано ти мине по- бързо ! И дано пък за сметка на това раждането да е бързо и леко! Искрено ти го пожелавам, защото съм минала през това!

# 37
  • Мнения: 463
Аз от Дегана повръщах още повече и го спрях. Изписаха ми някакви хомеопатични свещички, на които не помня името и които подействаха, но първите две седмици. После организмът ми привикна към тях и не ми действаха. Една приятелка каза същото за свещичките и дегана.

# 38
  • Мнения: 463
Уууууу, сега се сетих кое май най- много ми помагаше. Купи си от аптеката Натриев цитрат - на ампули и два пъти на ден си пий по една , но разредена в сокче.

# 39
  • София
  • Мнения: 553
Аз също съм в началото на бремеността си и допреди няколко дни много ми се гадеше. Само един път повърнах, но хапвайки постоянно по нещо, за да не ми се гади толкова се получаваше така, че аз не спирах да ям и така още от самото начало вече наддадох доста. Като си помисля само, че при първата ми бременност наддадох 35 кг. не ми се мисли, както съм го почнала още от сега.
Иначе лекаря ми изписа хомеопатичен продукт Вомитусхил - капки, но не смея да ги пия въпреки всичко. Иначе и аз солети, бисквити и т.н. И аз бях пуснала такава тема и на мен ми препоръчаха лукчета.

# 40
  • Мнения: 247
Сутрин хапвай предимно бисквитка, сухар и др. неща, които да обират киселините. Избягвай дразнещите стомаха храни. За лекарство съм чувала, че има някакво, но питай доктора си.

 Peace

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 260
Опитайте със зелева чорба Simple Smile На мен ми помага  Laughing

# 42
здравей,и аз повръштах много до 4-тия месец,беше ужасно,сутрин като станех и веднага повраштах.лежах два пъти в болницата,защото бях обезводнена и имах кетони в урината.после ми изписаха ДЕГАН и останах много доволна,защото много ми помогна.задължително трябва да се пият много течности,аз пия по 2л на ден вода.сега съм ж 4 тия месец и съм по добре,така че не се притесняваи ще се оправиш.успех

# 43
  • Мнения: 991
Представям си какво ти е... Да се грижиш за малко дете в това състояние... Наистина ти съчувствам.

Нищо не ми помагаше на мен. Бях доволна, ако изобщо намеря нещо, което да мога да ям и да пия. Повръщах и вода, и сокове. По едно време някой ме светна да пия силно охладена вода с лимон. Поне не я връщах. Можех да ям 3-4 неща, а именно - банани, меки круши, кекс и ако бях в супер добра форма картофи печени на фурна с малко мазнина и сол. До средата на 4-ти месец бях така, после малко по малко започнах да се подобрявам.

# 44
  • Мнения: 3 929
Едва ли има лек за това, но поне има облекчение. При мен действаше, не гарантирам, че помага и на други. Сутрин, като станех от сън, изцеждах един лимон и доливах с вода и изпивах това. Правех си го и когато ми прилошееше. Понякога слагах и сода вместо чиста вода. Много облекчаваше. Аз повръщах, веднага щом хапнех нещо.

# 45
  • Мнения: 306
До петия месец ми беше ужасно зле и само повръщах... Единствено ми помагаше едно кафе сутрин

# 46
  • Мнения: 1
аз съм в 3ти месец почти и от сутрешното гадене ме спасяват ябълките и айрана ,а по съвет на баба ми си държа чаша с подсолена вода до леглото,та сутрин като ми се догади преди ставане пия от нея.за сега действа но не винаги  Rolling Eyes

# 47
Нищо не ми помагаше.Повръщах до 4-я месец включително с и без причина, а после само като ми замиришеше на нещо (а на мен от всякаква миризма ми се гадеше-прах за пране,сапун,парфюм,и гадните миризми, и най-много от миризмата на нови мебели).Беше ужасно.

# 48
  • Мнения: 1 467
Казват, че храненето често и по малко помага, избягването на пикантни и мазни храни. На мен лично АБСОЛЮТНО нищо не ми помагаше, повръщах си на поразия до 4-ия месец.

Общи условия

Активация на акаунт