Д-р Кълвачева от"ВИТА" И Д-р Богословова"шейново"

  • 16 373
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 187
Д-р Богословова -ДА!
Шейново-НЕ!
Там ОТДЕЛЯТ ВЕДНАГА НОВОРОДЕНОТО ОТ МАЙКАТА ЗА 6 ЧАСА! И после продължават да го дават за по час, през два часа! Освен това не насърчават с нищо кърменето. Трябва да изчетеш доста за кърменето предварително, за да отблъснеш шишето с краве мляко, което идва всеки път с бебето. А и нощем не е при теб...На това му се викат правила, но да допълня- правила за създаване на много проблеми с всичко касаещо майката и бебето...
Ако във Вита майка и бебе са заедно, ако се уважават инстинктите от Майката Природа за раждането... бих родила там!

# 16
  • Мнения: 27 524
Д-р Богословова -ДА!
Шейново-НЕ!
Там ОТДЕЛЯТ ВЕДНАГА НОВОРОДЕНОТО ОТ МАЙКАТА ЗА 6 ЧАСА! И после продължават да го дават за по час, през два часа! Освен това не насърчават с нищо кърменето. Трябва да изчетеш доста за кърменето предварително, за да отблъснеш шишето с краве мляко, което идва всеки път с бебето. А и нощем не е при теб...На това му се викат правила, но да допълня- правила за създаване на много проблеми с всичко касаещо майката и бебето...
Ако във Вита майка и бебе са заедно, ако се уважават инстинктите от Майката Природа за раждането... бих родила там!

Много добре казано. И вярно  Peace

# 17
  • Мнения: 244
и аз съм съгласна че във Шейново лекарите са чудесни но условията са ужасни и най-вече никой не се съобразява с теб и с това какво искаш затова в частните болници  по-добре защото знаеш за какво плащаш и най-вече обръщат внимание на исканията на майката надявам се да ти помогнем и да кажеш какво си решила Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 888
и аз съм съгласна че във Шейново лекарите са чудесни но условията са ужасни и най-вече никой не се съобразява с теб и с това какво искаш затова в частните болници  по-добре защото знаеш за какво плащаш и най-вече обръщат внимание на исканията на майката надявам се да ти помогнем и да кажеш какво си решила Hug
Мая,ама ние май почти по едно и също време сме раждали във Вита:)С две ръце за д-р Кълвачева newsm10

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз раждах във Вита, не при Кълвачева, но имам впечатления за нея и то много добри.
Другата лекарка също има много добра слава, но болницата в която работи-определено не! Другите момичета са ти казали вече разликата в условията в двете болници.

# 20
Раждането ми го води д-р Богословова и всичко беше наред. Може да изглежда малко незаинтересована, но си върши работата както трябва. Иначе за Шейново мога да се присъединя към другите майки: само в следродилните стаи има ремонт, тоалетните и баните са малко и ужасни, а при изписването задължително има и разправии със свирещите пред болницата цигани.

# 21
Освен това се чудех дали да искам епидурална упойка и Богословова не настояваше, както и предпочитах, разбрахме се на самото раждане да реша. Не смятам, че е привърженик на секциото, но съм чувала, че била добра в него. Родих нормално.

# 22
  • Мнения: 4 447
Д-Р КЪЛВАЧЕВА!  Това беше моята лекарка, изключително компетентна, мила и професионалистка с много опит! Тя ми следеше цялата бременност! Скоро трябва да я посетя пак.  Hug

При Богословова съм ходила преди години на преглед, останах изключително недоволна от отношение, компетентност и диагноза. Confused

# 23
  • Мнения: 53
Много ми помогнахте мамчета,вече не се колебая -ще отида в ''вита'', БЛАГОДАРЯ ВИ  bouquet

# 24
  • Мнения: 649
Раждах в Шейново. Богословова не ми беше "назначена" за следене на раждането, но... дойде да ме види. Много съм й благодарна на тая жена Hug. Едното ми бебе се беше обърнало седалищно и мислиха да ме режат. Жената тъкмо си е тръгвала, когато я върнаха за мнение. Само с леко опипване (не мога да си обясня тази им възможност) каза, че няма нужда от секцио, защото бебок се обръща Sunglasses. После изчезна и не я видях повече (но може и да е била там, но от цялата олелия - 30човека екип, може да не съм я видяла).Доволна съм от Шейново!

# 25
  • Мнения: 377
Заради Богословова изобщо в класациите ми за избора на болница за раждане не присъстваше Шейново. Преди години тя ми откри раничка на шийката и безкрайно много време ме наблюдава, и ми прави изследвания. Когато дойде най-накрая деня да ми я гори, изведнъж заяви, че е много голяма и няма да я гори. Пред мен се консултира със свой колега и решиха, че може да я режат. Stop Тръгнах си разплакана. Как ще режат, та аз още не бях раждала. Отидох при д-р Божидар Ташков и слава богу, да е жив и здрав този човек. Прегледа ме, каза че няма нищо страшно. Обясни ми колко е голяма и т.н. Е, изгори я и до днес нямам никакви проблеми.
Не искам да коментирам що за специалист е Богословова, но заради нея не бих стъпила никога в Шейново.

# 26
  • Мнения: 244
и аз съм съгласна че във Шейново лекарите са чудесни но условията са ужасни и най-вече никой не се съобразява с теб и с това какво искаш затова в частните болници  по-добре защото знаеш за какво плащаш и най-вече обръщат внимание на исканията на майката надявам се да ти помогнем и да кажеш какво си решила Hug
Мая,ама ние май почти по едно и също време сме раждали във Вита:)С две ръце за д-р Кълвачева newsm10

май като глдам си права аз бях там от 4.02 до 9.02 и раждах секцио а ти??

# 27
  • Мнения: 4 447
Много ми помогнахте мамчета,вече не се колебая -ще отида в ''вита'', БЛАГОДАРЯ ВИ  bouquet

Във "Вита" е правилният избор!  Hug

# 28
  • Мнения: 97
Много ми помогнахте мамчета,вече не се колебая -ще отида в ''вита'', БЛАГОДАРЯ ВИ  bouquet

Във "Вита" е правилният избор!  Hug

И аз вече се записах там, след опита ми от първата бременност сега нямах никакви колебания.
Успех! Grinning

# 29
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Аз раждах при Богословова е съм изключително доволна!
Наистина е прекалено спокойна, че чак изглежда незаинтересована, но не е такава!
В никакъв случай не е фен на секциото! Аз преносих с 9 дена, водите ми бяха много намаляли и тя пак не ми предложи секцио (предизвика ми раждане).
Никога няма да забравя докато ми слагаха епидуралната и трябваше да съм много приведена, което си е трудно с огромния корем, как ме беше прегърнала, галеше ми косата и ми разказваше някакви неща за Луи Пастьор да ме разсейва.

Общи условия

Активация на акаунт