Въпрос за Атопичен дерматит

  • 69 077
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 268
 Здравейте не знам дали темата е за тук, но искам да ви питам за мнението ви за атопичния дерматит. Кога отшумява? С каква козметика мажете децата с атопичен дерматит? Как предотвратявате детето да се чеше, когато го сърби, защото на нас ни стават рани:(
Детето ми е на 2 години и половина. Когато беше на 3-4 месеца и все още беше на кърма, на сгъвките и коремчето му се появиха дребни пъпчици.Кожата по ръчичките и гръбчето му беше като на люспи. Нашия педиатър ни каза да се мажем с  някакъв крем. Може би няколко седмици, кожата му беше много зле. Водихме го и на кожен доктор, казаха ни атопичен дерматит. с течение на времето, на моменти кожата му беше много зле, на моменти имахме известни подобрения. Може би от половин година насам, имаме много пъпчици на сгъвките на ръчичките му и на ушичките, челото също ни е много зле. Водихме го при специалист кожни болести във Вита, при детски алерголог. Преписваха ни различни кремове. Докато мажехме по оказания една-две седмици, положението беше много добре, но после пак се изривахме страшно. Много го сърби и постоянно се чеше. Говорим му, мажа го, но не знам как да му обясня че не трябва. Ползваме различна козметика, отначало Бюбхен и Чико, но като разбрахме за дерматита Мустела, Себа Мед, А дерма - нищо не помага:(
Аз имам контактен дерматит и някаква алергия на очите, баща му има алергия към праха, а майка ми  и сестра ми слънчев дерматит, ако това има някаква връзка.
Предварително благодаря за съветите.
 А също така, ако можете ме насочете и за добри доктори

# 1
Малкият ми син беше на 5-6 месеца, когато му се появи обрив. Изписаха ни сто мазила, половината от които изобщо не мазахме (противопоказанията им бяха като за отрова!), а другата половина не дадоха резултат. Диагнозата беше същата като вашата (дали не казват това, когато не са наясно за причината за обрива?). Моя колежка ми препоръча Trixera  на Avene. Помогна учудващо бързо! Досега не се е появил втори такъв обрив, макар че ме предупредиха, че от атопичен дерматит оттърване няма. На нас кремчето ни помогна- не знам при вас какъв резултат ще даде. Така че, не го приемай като реклама или съвет- просто обмяна на информация. Ако намериш тестер (някъде по аптеките се срещат тестери на тези продукти), опитът ти ще излезе безплатен. Хубавото е, че тези продукти нямат противопоказания. Така че, ако не помогне, поне няма да навреди!

# 2
  • Мнения: 268
 Благодаря много за информацията:)
Честно казано вече не зная какво да правя, постоянно се чеше, явно много го сърби и ме е страх, че и белези ще му останат

# 3
  • Монреал
  • Мнения: 631
задължително ли трябва да сърби при АДерматит?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 324
Дъщеря ми значително се подобри, когато спрях да я къпя с детски сапуни и душ-гелове. Даже мисля, че от душ-олиото /на няколко фирми съм пробвала/ се изостря. Сега я къпя с душ-гел Fa за възрастни, след това я мажа с кремчето на Menalind с 5% уреа и от време на време пие Eskimo за деца. Съветвам те да го къпеш с хладка вода и температурата у вас да не е много висока, така няма да го сърби толкова.

# 5
  • Мнения: 341
И на моята дъщеря и се появи към 5 месец,това е голяма гадост.Как да не сърби тя направо рани си правеше по едно време,че и още си прави.Бяхме минали на хомеопатия но аз не издържах и пак я почнах с кортикостероиди и подържащи кремево ползвам козметиката на Topialyse-SVR и пие капсули на същата фирма.Незнам какво да ти кажа тук има много майки доволни от хомеопатията,аз също вярвам в нея ,но лечението е дълго и се отказах.От опит мога да ти кажа че всяка медецинска козметика от този тип е добре,трябва постояно мазане и да не оставяш кожата суха,за кремчето Avene и аз съм чувала добри отзиви но не съм го ползвала,аптикарката в нашата аптека горещо ми ги препоръча и ме напълни с тестери но не съм пробвала,защоти слушам дерматоложката.

# 6
  • Мнения: 32
Здравейте!Разбирам напълно притесненията ви,защото малката ми дъщеря беше с тази алергия.Нямаше годинка когато и се появиха първите обриви,но за щастие до навършването на 2-та си година всичко отшумя.От Варна съм заведох я при д-р Дюлгеров изписа и сироп Кларитин и някакъв мехлем(ако се сетя как се казваше пак ще пиша).Каза ми да я мия само с белтък 2 масеца,после само с шампоан Джонсан.и най-вече да се спазва голяма хранителна диета-да не давам,ягоди,шоколад(което включва  почти всичко сладко)и най вече белтъка на яйцата.Знам,че е трудно,но си струва иначе тази алергия можела да си остане доживот.Дано съм помогнала поне мъничко.Стискам палци на всички малчугани  да се оправят!

# 7
  • Мнения: 389
Моят юнак също е с диагноза атопичен дерматит (преди месец му я поставиха). Мазах го с правено в аптека кремче и А-дерма и сравнително бързо му минаха засегнатите участъци, но още продължавам да мажа с А-дерма цялото тяло след баня. Страх ме е, че ако спра да мажа, отново ще му се появят сухи участъци? Споделете опита си? Постоянно ли трябва да се ползва тази козметика или може да се разнообразява с друга?

# 8
  • Мнения: 268
Здравей, ние постоянно се мажем с А-Дерма или Атодерм. Пробвахме и с Триксера на Авен и Себа Мед за атопичен дерматит, но не понеси добре.
Горе-долу през две-три седмици се обрива много и тогава мажем с кортикостероид - Тридерм, Дермовейт и Колвейт(за последното не съм много сигурна, че така се казваше), мажехме последните пъти. При нас атопичния дерматит е в доста тежка форма и постоянно от 7-8 месеца сме на антихистамини - като по-добре му понася Кларитин.
При последната криза му биха инжекция. След нея се изчисти много бързо и за моя огромна радост от тогава не са му ставали пъпчици, беше около Коледа.
До скоро

# 9
  • Мнения: 268
задължително ли трябва да сърби при АДерматит?

Поне до колкото знам в повечето случай децата се обриват и ги сърби. Ние си слагаме и два вида капки в носа, защото ако не го хванем на време, по всяка вероятност ще развие и астма:(

# 10
  • Мнения: 268
Здравейте!Разбирам напълно притесненията ви,защото малката ми дъщеря беше с тази алергия.Нямаше годинка когато и се появиха първите обриви,но за щастие до навършването на 2-та си година всичко отшумя.От Варна съм заведох я при д-р Дюлгеров изписа и сироп Кларитин и някакъв мехлем(ако се сетя как се казваше пак ще пиша).Каза ми да я мия само с белтък 2 масеца,после само с шампоан Джонсан.и най-вече да се спазва голяма хранителна диета-да не давам,ягоди,шоколад(което включва  почти всичко сладко)и най вече белтъка на яйцата.Знам,че е трудно,но си струва иначе тази алергия можела да си остане доживот.Дано съм помогнала поне мъничко.Стискам палци на всички малчугани  да се оправят!


Ние ходихме при доктор Мустаков. Направи ни кръвни изследвания и ни тества за алергии. Имаме много силна към яйчния и млечния белтък, което е напълно забранено да му давам, картофите, ябълките, пшеницата, ядките. Въобще спрях от менюто му голяма част от нещата, плюс шоколад, цитруси, сокчета...Ядем предимно ориз и пилешло, компоти за десерт...Много е трудно. Имаме алергия също към домашен прах,микрокърляжи, растения...
Шампоан, иначе използвам на Адерма и Мустела. Миех го и с калиев пергаменат (или както се казваше по съвет на доктора)

# 11
  • Мнения: 389
Eli-G как се справяте с постоянния сърбеж?  Криско постоянно се
чеше и става на рани по гърба и гърдичките?

# 12
  • Мнения: 34
Бих Ви посъветвала да го лекувате при класически хомеопат.Доста добре се повлиява,особено ако се започне в по-ранна възраст.Поне няма да навреди със сигурност.Дъщеря ми беше със атопичен дерматит като бебе,но не в такава тежка форма.За съжаление,тогава нямаше кой да ме насочи към хомеопатията.Вече е на 4 години,много рядко се появяват сърбящи петна,но я записах при класически хомеопат,за да не остане проблема и когато порасне голяма.Всички кремове,които се предписват и антихистамини подтискат проблема  и рано или късно,се появява отново!Късмет!И кураж!  bouquet

# 13
  • Мнения: 19 272
има много теми за АД с полезни съвети.пусни в търса4ката и може6 да про4ете6 и там.

# 14
  • Мнения: 268
Бих Ви посъветвала да го лекувате при класически хомеопат.Доста добре се повлиява,особено ако се започне в по-ранна възраст.Поне няма да навреди със сигурност.Дъщеря ми беше със атопичен дерматит като бебе,но не в такава тежка форма.За съжаление,тогава нямаше кой да ме насочи към хомеопатията.Вече е на 4 години,много рядко се появяват сърбящи петна,но я записах при класически хомеопат,за да не остане проблема и когато порасне голяма.Всички кремове,които се предписват и антихистамини подтискат проблема  и рано или късно,се появява отново!Късмет!И кураж!  bouquet


Аз също преди няколко месеца го заведох на хомеопат, но резултата не беше добър:(
От доктор Мустаков съм доволна и също така съм много доволна от един доктор от Горна Оряховица, от където съм. Казва се Петров

Общи условия

Активация на акаунт