Четвърт жълтък?

  • 2 331
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 477
И моята лична ми каза да давам жълтък още като го захраних със зеленчуковите(4м)..Аз обаче реших да не давам поне за сега.За ортопед не ни дадоха направление;педито препоръча частен и срещу сумата от 25 лв дойде лично у нас да прегледа малкия.Доколкото знам това наистина не се поема от здравната каса.Прегледът е с ехограф, а ЗК поема само ако е с рентгенова снимка.

# 16
  • Мнения: 5 362
И аз рано дадох жълтък.
За ортопед-да,време ви е.

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Жълтък не съм давала,а направление за ортопед ви се полага и се поема от ЗК!На 40 ден заведох дъщеря ми на преглед!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 248
Аз още не съм давала жълтък  Wink
И аз не съм давала.
Нещо и има на лекарката ти. Peace

# 19
  • Мнения: 753
нашата педиятърка ми е казвала че около 40 дни трябва бебето да мине задилжително при ортопед, има доста бебета при нея и с майките които съм комуникирала всички са водили детето си на този преглед...
за жълтъка мисля че е рано....вярно че е полезен, но е рано според мен, аз дадох жълтък на 7 месеца

# 20
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз дадох на моя син след годинката , но имахме проблем и за сега няма да му давам!

# 21
  • Мнения: 46 508
Изчакай да стане на 1 година. Не ти трябват проблеми  Stop
Аз дадох на 1г. и 7м. като директно яде храна, вкоято имаше яйце, не съм давала сварен жълтък отделно.

# 22
  • Мнения: 27 524
Яйчният жълтък може да бъде въведен в менюто на бебето при навършени 8 месеца.

При навършени 8 може, да, но на бебе на 4 месеца си е направо вреден.
Иначе няма спор за качествата му, но да е за възрастен човек не повече от един на седмица.
Както и да е, де, все някога и в България ще се изкорени този жълтък толкова рано  ooooh!

# 23
  • Мнения: 481
В крайна сметка,реших да изчакам и да не бързам.Ще го въведа по късно!
Вчера направих малко бананова каша,бебо хапна от нея,но ми се струва доста по гъста от пюрето и ме е страх много да не товари коремчето?!Заместих обедното с морков(пюре),само това съм давала досега.Сега ще трябва да започна постепенно и с други зеленчуци.Но всяка седмица ли по един,давам и изчаквам ако има реакция(дано няма Praynig)?

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Дадох след годинката.Добре си решила да го отложиш.

# 25
педиатъра ти явно е бил или пиян/а или нещо много се е объркал ........  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 049

Ние сме на 5-мес. и го почнахме през ден по четвъртинка.Щом педито казва значи трябва.жълтъкът е много полезен за бебето.



Жълтък при нас се дава след годинката... преди това НЕ. До 2 годинки веднъж в седмицата се препоръчва, а след 2 год. по два пъти. Направо паднах като прочетох, че давате по четвърт жълтък през ден на толкова малки бебета  newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 15 219
Вчера направих малко бананова каша,бебо хапна от нея,но ми се струва доста по гъста от пюрето и ме е страх много да не товари коремчето?!

Прави я по-рядка, тогава. Тук, като чета, почти всеки прави кашата на око-с такава консистенция, каквато прецени, че е най-подходяща.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Мненията дали да се дава жълтък или не на бебе са много противоречиви.Някой ще ти каже да даваш от 4 месец,а други- да не даваш едва ли не до първи клас.Затова си прецени сама,като най-напред помисли дали детето ти е предразположено към алергии.Аз лично дадох на 6 месеца и половина,давам все още по четвърт,не увеличавам.Не смятам че в такива количества би натоварил бебешкия организъм.
Колкото до ортопеда-педито е ДЛЪЖНА да ти даде направление.Настоявай!

# 29
  • Мнения: 27 524
Мненията дали да се дава жълтък или не на бебе са много противоречиви.Някой ще ти каже да даваш от 4 месец,а други- да не даваш едва ли не до първи клас.

Фактът, че никъде по света не се препоръчва най-рано след 8-ми месец, трябва да говори нещо  Wink

Общи условия

Активация на акаунт