Почистване на стаята на бебето

  • 2 639
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 357
Бебето ми е почти на един месец и досега не съм смеела да използвам почистващи препарати за стаята - само с водичка минавам навсякъде, а живея на булевард и е много прашно. Искам да ви попитам вие какво сте използвали за почистването на стаите на вашите бебета. Благодаря ви предварително  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 44 098
миии - вода....или фрог(май така бяха тези препарати с една жабка са) но рядко...особено като почна да лази - само вода....

# 2
  • Мнения: 842
Прахта - с вода, а ламината - с препарат за под като хубаво проветрявам след това.

# 3
  • Мнения: 4 111
До към 4-5 месец чистех пода само с вода, след това започнах да слагам малко веро във водата, като най-безобиден препарат, след което минавах пак само с вода.

# 4
  • Мнения: 1 269
прахта забьрсвам с влажна кьрпа,а пода минавам с вода в която има и препарат(ползвам apta).почистването и проветряването при нас е закон,отопляваме се на климатик  Peace

# 5
  • Мнения: 1 672
праха го бърша с водичка

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Аз,миех с Пронто за паркет и за мебели Peace

# 7
  • Мнения: 357
даам, значи и на мен ми се ще да използвам някое веро или Пронто,че само вода ми се струва недостатъчно, но не смея... страх ме е от алергии  Sad яд ме е , че днес ходих до педиатърката по друг въпрос, а забравих да я питам за това, пък да й се обаждам само за това ми е неудобно  Blush

# 8
  • София
  • Мнения: 4 899
И аз ползвам Пронто - зеления за плочки, но сега слагам значително по малко количество във водата и се проветрява много бързо. Обикновено ако единият от нас /с таткото/ чисти, другия извежда бебето на разходка и като се върне - хем чисто, хем не мирише въобще.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз,миех с Пронто за паркет и за мебели Peace

Да и продължавам да почиствам с това.Наистина има антистатичен ефект и почиства добре  Peace

# 10
  • Мнения: 724
И аз мия с Пронто и отварям да се проветрява.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз праха почиствам с влажна кърпа, а паркета - с вода и препарат.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 603
Фрош - ползвам го за цялата къща
или само с вода.

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Чистя пода на целият апартамент с Медикс разтворен във вода. Една капачка в 5 литра вода не е чак толкова много. Холовата маса чистя с препарат за стъкло - стъклена е, мебелите само с влажна кърпа, масичката на столчето за хранене също само с мокра кърпа или мокри кърпички.

# 14
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Праха - с Медикс за мебели,а пода-с Мистър Пропър, разтворен във вода.

# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Фрош - ползвам го за цялата къща
или само с вода.


И аз

# 16
  • Мнения: 245
не се притеснявай да 4истиш. в4ера разбрах, 4е детето ми е алерги4но кам нещо, защото не спря да кашля цял месец. една камара доктори го слушаха и преглевждаха. вчера личната му лекарка установи, че е алергия, защото пробвахме всичко, а резултат- никакъв. питах къде точно да го изследваме, а тя отвърна да не си хвърлям парите, а да го храня с тях, тъй като може да се окаже, че е алергичен към домашен прах и кърлежи, неща, които не могат да бъдат избенати- като забършеш с парцала и хоп- след 5 минути пак има прах. освен към препарати може да се алергизира и към мн други неща. но тепърва ще си създава имунитет

# 17
  • Мнения: 4 111
OSSINATTORRRR, хубаво е да се направят изследвания за алергии, за да знаете къде е проблема. Не знам много за тези тестове, освен, че не са много евтини.

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 973
По обичайния начин - с препарат разтворен във вода, в зависимост от повърхността, която почиствам. След почистването проветрявам възможно най-дълго време.
Когато дъщеря ми беше по-малка, когато чистех в едната стая , я премествах да спи в другата и така...

# 19
  • Мнения: 1 311
Ами пода (с ламиниран паркет) го чистех с прахосмукачка за да обера праха. И после само с вода. Веднъж седмично с вода и Емсал за ламиниран паркет. После проветрявах и готово. Докато не почне да пълзи по пода, не мисля че е толкова фатално какъв е препарата.

# 20
  • Мнения: 3 069
И ние сме на булевард....ужасно е!
В стаята сме на мокет и се пуска прахосмукачка 3 пъти седмично!Всички останали покрития 1 път седмично с Мр. Пропър а иначе след всеки който влиза от вън мия с вода....понякога по 4-5 пъти на ден.

# 21
  • Мнения: 1 049
А защо не сложиш едно хубаво килимче и да чистиш стаята само с прахосмукачка... ? И без това бебчето ти после като започне да пълзи ще му е мекичко и топло, а и няма да се налага да ползваш непрекъснато препарати за пода  Wink

# 22
  • Мнения: 3 611
Не сьм полzвала препарати, даже с деzодорант не се прьсках, щото кьрмех. Минавах с прахосмукачка, а праха го бьршех с влажна гьбичка.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
В началото само с вода. Като поотрасна започнах да ползвам и препарат за ламинат и хубаво проветрявам стаята.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 2 354
само с вода

# 25
  • Мнения: 4 400
пода с прахосмукачка при нас е килим/преди да родя всичко беше изпрано пердета,килими....всичко/,в края на лятото отново всичко се изпра/със сапун и вода/
благодаря на майка ми и на мъжа ми- те се погрижиха!
иначе кувертюрите си ги пускам в пералнята често.бебка вече е на пет месеца и ние живеем на село и тук нама толкова прах.
инсталирахме кошарка във всяка стая и не се притеснявам че ще налапа нещо мръсно.като проходи се надявам да разбира достатъчно че да не си лапа ръцете.тогава ще е и достатъчно голяма че ''малко имунитет''няма да и навреди Grinning

# 26
  • Мнения: 5 362
С влажна кърпа почиствам мебелите от праха,а пода с прахосмукачка.

# 27
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Чистя килима с прахосмукачка, а ламината с Пронто. Мебелите забърсвам с влажна микрофибърна кърпа.

# 28
  • Мнения: 753
Чистя килима с прахосмукачка, а ламината с Пронто. Мебелите забърсвам с влажна микрофибърна кърпа.
Peace

# 29
  • Мнения: 245
Лилянчо, 130 лева са, но лекарката каза, че няма файда- ако се падне домашен прах или кърлежи, как да ги избегнем. веюе има ефикасни препарати, които се борят успешно с лека форма на алергия. ако не дай Боже хване астма, тогава ще го заведа. аз имам такава, но с редки ристъпи, алергична съм към котки

# 30
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
OSSINATTORRRR, споко - моя мъж като дете е имал алергии към прах, трева, пясък.... каквото се сетиш. Сега няма и помен от това, явно се израстява. Като малък постоянно е имал сърбежи по кожата когато си е играел с децата на вън.
По-лошо е като възрастен да не се проявят алергии - отърване няма. Аз вече 2 години имам алергия към слънцето и препарати, прахове, веро...

# 31
  • Мнения: 4 621
Прахта - с вода, а ламината - с препарат за под като хубаво проветрявам след това.
Peace

# 32
  • Мнения: 245
това наистина не е никак хубаво. успяваш и да отидеш на плаж? аз до котка не мога да се доближа или до човек, който има котка. интересното е, че към някои котки не съм алергична. явно си имат някаква тяхна миризма. и лекарката каза а имунитета. но колкото повече се пазиш, толкова по- голяма е вероятността да се алергизираш

# 33
  • Мнения: 245
Олинце, как се справяш с алергията си?

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Олинце, как се справяш с алергията си?

Никак не се справям  Confused Второ лято имам страхотни сърбежи по ръцете и глезените ( голите места през лятото ) без видима причина, чак като се разчеша се появяват червени петна и обрив. Второ лято не съм ходила на плаж ( заради малкия ) и незнам как би било, крем с висок фактор донякъде помага.
За алергията към препарати - кашлям и кихам, ама много, все едно нещо ме души в гърлото и трябва да го изкашлям. И всичко това ми е откакто родих, сякаш тялото ми се промени.

# 35
  • Мнения: 983
С вода. От време на време слагам доместос, когато децата са навън

# 36
  • Мнения: 245
Олинце, моите пристъпи бяха чести реди да забременея и сега са мн. рядко. но май и при теб е спастичен бронхит и трябва да си имаш Вентолин помпа, която се използва при необходимост. знам какво ти е и ти я препоръчвам. има и други, но доколкото знам това се води сносно за цената си. срокът на годност след отваряне не е малко време. ако нямаш помпа, имай си под ръка бонбон от силна мента- имаше един вид лукчета, май бяха като футболни топки опаковани. или лукчета за кашляне. Голиа Актив не м свършиха работа

# 37
  • Мнения: 291
Не ми е минавало през ума да НЕ ползвам препарат, когато мия пода  newsm78 Да, има опасност от алергии към препарати, но в тази мръсотия, в която живеем, гола вода не може да 'убие гадовете' Ползвам EMSAL за паркета и AJAX за плочките. А прахта по мебелите я чистя с мокра кърпа и през 2-3 седмици ги мажа с МЕДИКС за мебели

# 38
  • Мнения: 480
С вода и малко веро, после обирам с мопса. Някъде след годинката започнах да слагам по малко Доместос.

Общи условия

Активация на акаунт