За и Против GSM -ите в училище

  • 5 974
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 491
Фукането не идва от там, че нямат познание за технологиите, а заради това, че са поставени в условия на конкурентност.

За да са конкурентни трябва да имат познания ( кокошката или яйцето ?).
Иначе съм съгласна за влиянието на външната среда. Именно тя е, която изисква все повече познания.
А за отговорността и разбирането според мен долна възрастова граница няма.

# 61
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
За телефон съм. Но като ви чета и се чувствам щастлива, че на синът ми много рядко му се налага да го ползва, просто порядките тук са много по-различни и децата са под постоянен контрол от учителите  Peace
Нормално е децата да се фукат с телефоните си, но ми се струва ненормално родителите да се връзват и да се изхвърлят като купуват скъпи модели  ooooh! За справка темата, "Какви са ГСМ-ите на вашите деца?". Според мен е по-нормално да му се даде стар телефон, а не най-новия модел, с най-многото екстри  Money
Иначе аз съм ЗА технологиите и НЕ ограничавам децата си. Като видя че прекаляват, измислям занимание, с което да ги отстраня от електронната игра и ТВ-то. Имам приятелка, която непрекъснато забранява на детето си подобни игри и се учудва, че не ограничавам моите. Веднъж се случи да съберем децата, нейното като дрогирано се лепна за електронните игри, а моят се въртеше около него и го молеше да излязат да играят навън  newsm78 Не знам дали има общо с методите ни на възпитание или е до характер, но поне се убедих, че и със забрани не може да се постигне много  Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
Ето снощен пресен пример с технологиите и децата. През последните дни много са си харесали една игра и играят, кроят планове за стратегии, рисуват си сами картите и какво ли не. Снощи, за мое най-голямо учудване, баха си навили часовника за след час и половина да звъни. Били решили да не прекаляват този ден с играта.  #Crazy
И това, само, защото вчера им бях казала, че напоследък прекалавят с тази игра. Как да не ги нацелува човек! Значи могат сами да си поставят границите, като решат.

# 63
  • Мнения: 186
Аз съм "за" ,но  когато е необходим,а не да се фука с него из училище и да звъни на който му падне.Затова и на сина съме купили обикновен телефон,за да ни се обажда и ние да му се обаждаме и сме му забранили да го използва по време на час.А инъче той е малко немърлив и не си пазеи много нещата,така че много го изтърва,забавя го ,и ако беше някой скъп-досега едва ли щеше да просъществува.

# 64
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Дени е в първи клас. Купихме телефон, но не им разрешават да ги носят в училище. Телефонът стои вкъщи и тя рапортува, че се е прибрала. Следобяд е навсякъде с него. И аз съм спокойна, и тя самата - също.
Телефонът отдавна не е екстра.

# 65
  • Мнения: 177
Аз съм твърдо " За" телефоните, единствено заради спокойствието, което осигуряват на мен и на детето ми. Дъщеря ми получи телефон, когато тръгна в първи клас, но тогава не има позволяваха да го носят в училище. От втори вече е с него непрекъснато. Сега е трети клас и полжението е малко по-различно.  Вече се гледа кой какъв телефон има, и се почна " Искам камера, искам Mp3 player" и т.н...Tова въобще не ми харесва, и не смятам, че е до възпитние.Просто след определна възраст децата се влияят много силно от външната среда, и това няма как да се избегне..

# 66
  • Мнения: 688
Мобилният телефон за мен си е необходимо нещо, щом успях да убедя и майка ми в това  Laughing
Само не знам - всички говорят за изключване на телефоните по време на час  - това добре,
ами как сте сигурни че ще се сетят да си ги включват за междучастията  Thinking ?
На моята дъщеря-първокласничка още не съм и дала GSM, не за друго ами те нали не учат  Rolling Eyes с тази стачка...

# 67
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Нужно ли е и в междучасията? Нали и тогава са в училище. Достатъчно е да са включени след училище, по пътя до вкъщи и докато се приберат родителите.

Общи условия

Активация на акаунт