Луди ли сме?

  • 3 697
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Психозата диагноза ли е?
Шизофренията е психоза. Фобията е невроза.

Аз съм неврозна значи...в смисъл, не го откривам сега де. Жалко че няма "специалист" наблизо да поговоря от време на време. Чувствам , че имам нужда.
 П.С. Не съм от София, но и в провинциата има нервни:)

# 16
  • Мнения: 1 952
Психозата диагноза ли е?
Шизофренията е психоза. Фобията е невроза.

Шизофреникът напълно осъзнава състоянието си. Познавам неколцина такива. Дори когато са във фаза, а не в ремисия, те знаят, че нещо става и знаят как да си помогнат.

# 17
  • Мнения: 431
The same myself, темата ми звучи обидно формулирана.

Колкото до това, как биват възприемани хората с психични заболявания в България, мисля, че на всички е ясно: отношението е като към прокажени и много заразни. Самото споменаване на депресиите при шизофренията и умственото изоставане говори достатъчно.

# 18
  • Мнения: 4 451
"Пипала съм" ги да. Не съм имала избор, сестра ми е шизофреничка от 16-годишна. Confused От тогава до днес е на поддържаща терапия с лекарства и се чувства и изглежда страхотно. Омъжена е от 2г., а племенникът е на 1г. На всеки може да се случи, казват никой не е застрахован. Радвам се, че тя води пълноценен живот и е напълно работоспособна.

# 19
  • Мнения: 4 451
А дали аз съм една от тях? За сега съм само неврозна, ама знае ли човек... Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097

Те ме пипат или поне се лепят за мен. От край време съм като магнит за лудите. Тежка карма ли, какво...

# 21
  • Мнения: 503
Ако вземем да се изследваме всички, ще се окаже, че сме много повече (от "нормалните").

# 22
# 23
  • Мнения: 1 952
"Пипала съм" ги да. Не съм имала избор, сестра ми е шизофреничка от 16-годишна. Confused От тогава до днес е на поддържаща терапия с лекарства и се чувства и изглежда страхотно. Омъжена е от 2г., а племенникът е на 1г. На всеки може да се случи, казват никой не е застрахован. Радвам се, че тя води пълноценен живот и е напълно работоспособна.

За това иде реч. Ти поне можеш да обясниш.
Иска ми се всички да го знаеха и да го разбираха това.
Психично болен и умствено изостанал са коренно различни неща.

# 24
  • Мнения: 604
Луди и млади, да Simple Smile
Луди от любов-да Simple Smile
Луди-полудели от стрес, недостиг на време, притиснати от бюрократични чиновници и неадекватно управление-уви, също да Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 952
The same myself, темата ми звучи обидно формулирана.

Колкото до това, как биват възприемани хората с психични заболявания в България, мисля, че на всички е ясно: отношението е като към прокажени и много заразни. Самото споменаване на депресиите при шизофренията и умственото изоставане говори достатъчно.

Може би, но грешно ти звучи.
Статиската, която цитирам не е потресаваща, а е самата истина.
Всеки е по малко луд и никой не е застрахован от това.
Шизофренията е диагноза, с която се живее, живее се различно, но все пак се живее.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 672
Да  Crazy

# 27
  • Мнения: 148
Според мен статистиката е даже занижена!И как няма да има толкова полудели хора,като препускаме френетично в ежедневието си и се борим за всеки следващ ден,живеещи без сигурност и стабилност в тази побъркала се държава...

# 28
  • Мнения: 4 585


33% бяхме през 2003 по официални данни. Предполагам че тия 25% не включват депресираните. От депресия може и да боли. Имам предвид силна физическа болка, не нещо, което можеш да пренебрегнеш. А за психоза, шизофрения, параноидна шизофрения не ми се говори. Трябва да давам примери, а това са лични неща. Преди време имаше предложение депутатите да минават преглед. Предложението не се прие от ... депутатите. Мислете. Нали го умеете това, не сте "умствено изостанали". Един младеж с психични проблеми не може да учи в Техническия в София, защото при записване се изисква документ, че не се води на учет. В СУ не се изисква. Има специалност ядрена енергетика. Шизофреник не може да работи като юрист, но може да стане депутат и да твори закони.

# 29
  • Мнения: 3 423
Няма здрави хора, има недостатъчно изследвани.

Общи условия

Активация на акаунт