КАК РАЗПРЕДЕЛЯТЕ СЕМЕЙНИЯТ БЮДЖЕТ

  • 4 257
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 423
Моите пари(майчинството - 180лв. си ги пазя за детето), мъжът ми плаща всичко като разходи, храна, дрехи и т.н., а иначе за ежедневни нужди ни оставя пари отделно!!!!!! Mr. Green

# 31
  • Мнения: 6 694
Парите са общи, седят по сметки до които и двамата имаме достъп. С плащане на сметки, купуване на храна, дрехи и други подобни битовизми за съжаление се занимавам само аз. Мъжът ми си тегли предимно за джобни.

# 32
  • NL
  • Мнения: 520
Много интересна тема.При нас парите са разделени.Със заплатата на съпругът ми се плащат всички големи сметки+поддръжката по колата.
Аз отговарям за храната в къщи и дребни сметки ако възникнат нещо.Това обаче не е задължително валидно.Понякога се случва аз да заредя колата или той да остави пари в супера.Така сме си разпределили харченията,че да остават и на двамата от заплатите за собствени разходи.Той си харчи за негови интереси,аз съответно за мои и двамата доволни.Даваме си и пари в случай на нужда,но рядко се налага да си искаме.След като се появи бебето обаче,незнам как ще се разпределят разходите по него.
Другото ,което сте подхванали като въпрос и ми стана интересно е кой е според вас по-разумният и пестелив вариант на пазаруване?Да се пазарува ден за ден  или пазар веднъж седмично?Аз ходя всеки ден с торбето на пазар и покрай необходимите за деня продукти ,купувам и много излишни неща.Например за момента ми се дояде нещо и го купувам.След което обаче това не се връзва към днешното меню и престоява ден-два в хладилникът и накрая заминава в кошчето.Срам ме е да си призная колко такива случки имам и колко храна отива неупотребена на боклука.Затова напоследък се замислям на варианта-пазаруване поне на 4 дни-веднъж.Да видим тогава как ще бъде.Единственото неудобство,което отсега виждам при подобен начин на пазаруване е,че ми е трудно да си наложа-днес ще се яде това,вдругиден онова.Свикнала съм малко  на момента да решавам какво ми се яде а не отдалече да мисля за това.
При вас как е?

# 33
  • Мнения: 463
Много лесно. Част от тях спестяваме, храним се, плащаме сметки и каквото се сетим. Общи са, затова стоят у мен /тъй де, нали съм финансов министър и аз, както се оказа, че има няколко във форума Wink/. Общо взето всеки взема като има нужда - друг е въпроса, че се прави ревизия веднъж седмично до къде сме я докарали и при необходимост се правят допълнения към наличните средства.
Всъщност всичко е въпрос на приходи, че то разходите са неизбежни. Така че усилията са именно в тази насока. Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 12 554
Парите ни идват на отделни сметки с дебитни карти от работодателите, но картите са в мен. Имам файл с месечните разходи - кредити и битови сметки. Плащам първо тях, после за детето - мляко, памперси и т.н
Останалото разпределям за храна, бензин, лекарства и ако остане нещо, но то почти никога не остава - за извънредни разходи.

# 35
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Парите са ни общи още от времето когато бяме гаджета. Пазаруваме заедно основно в Кауфланд веднъж на 7-10 дни. Ежедневно се купуват хляб, мляко, плодове. Както и да се разпределят парите, все изниква и нещо непредвидено и аман вече.

# 36
  • Мнения: 3 367
..ядем около 300 долара на месеца(включен обяд,той си яде у дома,аз си нося)
..всичкото инфо за пари е онлайн,там правим и бюджет за годината/месеца
..парите са общи,но в моите дебитни карти държим кеш повече защото пазарувам аз,той плаща сметки от неговите онлайн...

# 37
  • Мнения: 141
винаги парите са били на едно място-при мен

# 38
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе ти актив ли трупаш? Трите най-горни теми във форума - все твои Thinking

# 39
  • Мнения: 14
Всеки от нас отделя 1 част от приходите си и тези пари са за сметки и храна. Каквото остане в края на месеца го внасяме по сметка за почивка през лятото. А с остатъка от заплатите си всеки разполага както намери за добре. Сметките в ресторанта и такситата ги плаща мъжа ми, аз пък му правя подаръци от време на време. Ние сме прекалено индивидуалисти и двамата, за да ни е всичко общо.

# 40
  • София
  • Мнения: 153
Парите ни са общи. Като вземем заплата ги оставяме в кащи на едно място. Първо си плащаме кредитите и сметките. А каквото остане си седи там и всеки си взима като му трябват / за джобни, бензин или нещо друго/. Веднъж седмично ходим да пазаруваме храничка - някои по основни неща, а иначе мъжа ми купува хляб, сокове и плодове през седмицата.

 Според мен вариянта с пазаруването веднъж седмично е много добър. Не мога да си представя всеки ден след работа да ходя до магазина да пазарувам и после да влача торбите.
 Ние в събота или неделя като пием кафе и си мислим какво ще ядем през седмицата, правиме си списъче и така си пазаруваме каквото ще ни трябва. Аз съм много доволно зареждам си хладилника с каквото искам, а торбите мъкне той  Twisted Evil

# 41
  • Мнения: 323
Парите са ни общи , заедно пазаруваме и плащаме задълженията.
И при нас е точно така.В началото на месеца правим сметка колко и какви ще са ни разходите за храна ,сметки,лизинги и колкото останат  Wink ,ако има такива отиват по разни фондове...

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 5 640
Когато работех, моята заплата беше за 50% от сметките и за дребни покупки. Остатъка от заплатата ми за мен и Иван - разходки, дрехи....На мъжа заплатата си е негова.....
Сега заплатата му е обща.....

# 43
  • Мнения: 1 178
..ядем около 300 долара на месеца(включен обяд,той си яде у дома,аз си нося)
..всичкото инфо за пари е онлайн,там правим и бюджет за годината/месеца
..парите са общи,но в моите дебитни карти държим кеш повече защото пазарувам аз,той плаща сметки от неговите онлайн...

И при нас общи  Laughing От 3 месеца водя таблици, че нещо взеха да не стигат  Rolling Eyes ЗА храна и консумативи от рода на тоалетна хартия и препарати- най-необходимото, без излишества - 350 лв. месечно. За работещия татко 200 лв. ЗА сметки 200 лв. И другото е плаващо... Money

Общи условия

Активация на акаунт