антибиотици при ранна бременност?

  • 7 509
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 183
Момичета, аз съм съвсем нова във  вашия прекрасен форум, но единствено съжалявам, че ви пиша по неприятен повод.

Вчера бях при уролог/нефролог във връзка с оплакване-парене при ходене по малка нужда. Видя, че имам камък в бъбрека, който сега се опитвам да изхвърля. Докато ме гледаше с коремния ехограф се видя съвсем ясно в средата на матката тъмен кръг с бяла точица с единия му край. Не можел да каже със сигурност но му приличало на бременност. Ние този месец за пръв път опитахме след като имах мисед през април. Толкова го искаме това бебче. А на мен още не ми е закъснял цикъла. Днес ми е 22-ри ден. Учудващо е че се видя каквото и да било но не беше имагинерно а съвсем ясен образ. Можело да е станало по-рано. Тази сутрин теста (най-обикновена лентичка която слагат в тестовете за овулация на ClearOvu Tests) беше отрицателен, но аз и при първата бременност имах положителен тест чак когато ми закъсня цикъла с няколко дена.

Пуснахме тестове за урина и лаборантката днес каза че най-вероятно имам много "прилично" количество Е-коли и антибиотика няма да ми се размине. Cry Записах си час за гинеколог за петък сутринта, когато и двата резултата от стерилната урина и антибиограмата ще са готови. Момичета, умирам от страх да не загубя още едно бебе Cry До колко големи са рисковете от толкова ранен прием на антибиотици?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Лекарите са си преценили, че риска за бебенцето ти е по-голям , отколкото ако не пиеш антибиотици. Така че, гледай по-спокойно на нещата, знам че отстрани е лесно да се дава акъл, но.....понякога в живота търпението и чакането са единствените възможности....Изчакай спокойно все пак и резултатите си от изследванията.
Ако си от София бих те посъветвала да идеш до манастира Св.Мина. Помоли се пред чудотворната икона - незнам как си с вярата, но и хич да не си вярваща, иди......само може да ти помогне.....
Желая ти от сърце да се справите с тази бременност и тя да приключи с ревящо здраво вързопче Grinning  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 183
Алекса, много ти благодаря за успокоителните думи. Чак не мога да спра да плача.

Дано да караш лека бременност, пожелавам ти много леко раждане и здраво и пухкаво бебче!

# 3
  • Мнения: 3 116
Пих Нолицин без да знам че съм бременна в 3 г.с. (заради цистит). Засега всичко е наред с бебето  Thinking Споделих с гинеколога за приема на лекарството, той каза че не е проблем.

Има лекарства които могат да се приемат по време на бременност, така че спокойно. Освен това при теб този проблем трябва да се лекува защото не е безобиден Wink

Ще чакаме да се похвалиш  Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 2 217
Няма защо да ми благодариш - ако знаеш колко пъти са ме "спасявали" тук майките и мен самата Laughing
Само исках да добавя - аз също съм пила антибиотици - бях с гнойна ангина, повръщане и диария съвсем в началото на бременността. Казваше се Амоксиклав - от групата на пеницилина. Доколкото разбрах пеницилиновите препарати стават за бременни, но сигурно има и други такива.
Айде пак всичко добро. Пиши ни какво става нататък.  bouquet

# 5
  • Мнения: 753
Поддържам горните отговори, не се притеснявай, леко бременеене Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 183
Ако ви кажа, че нищо не ме успокои така както вашите отговори... Hug Незаменими сте. Чак в петък ще се разбере за какво става въпрос, но непременно ще ви информирам. Сега ми се спи страшно много и мисля както никой друг път да си подремна и успокоя. Молете се за нас Praynig

# 7
  • Мнения: 4 447
Съветвам теда получиш мнение и от друг специалист. Аз знам, че всякакви антибиотици преди 6-ти месец за ... забранени.

Знам,че се прекратява бременност, след употреба на антибиотици, когато майката не е знаела за  нея.

# 8
  • Мнения: 3 116
Анче-мамче, недей да стресираш момичето  Thinking

Аз правих рентген на корем в ранна бременност и ми казаха че няма проблем за бебето, пък тук за антибиотици все пак говорим  Thinking То ако трябваше така да се прекратяват бременности 75% от тях ще завършат с аборт по медицински причини.

Mylili, само оттук нататък предупреждавай че работите за бебе и има вероятност да си бременна Wink

Пък за новината ще чакаме да се похвалиш  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 4 447
Не я стресирам. Споделям опит.

 Peace

# 10
  • Мнения: 1 049
Mоя добра приятелка лекарка също ме беше предупредила да не взимам антибиотици през бременността... но тогава ставаше въпрос за грип и изкарах само с хомеопатични лекарства. От друга страна една позната беше пила антибиотици по препоръка на гинеколога си, които не вредят. Сега има здраво и вече голямо дете.  Laughing Предполагам, че много зависи от антибиотика и само гинеколог може да каже дали би навредило на плода или не. Не се притеснявай, важното е да имаш доверие на гинеколога си... ако ли не, допитай се и до друго лекарско мнение!  Thinking

# 11
  • Мнения: 873
. Доколкото разбрах пеницилиновите препарати стават за бременни, но сигурно има и други такива.
Peaceаз искарах 10 дни курс с Оспамокс заради инфекция в пикочния мехур.сега бебката вече сладко спи от другата страна на корема Laughing все пак си мисля,че е добре да изчакаш започването на антибиотика,преди да установиш има ли бременност.стискам палци Hug

# 12
  • Мнения: 636
Има антибиотици, които са безопасни при бременност - не се безпокой, само изрод би ти предписал нещо, което да навреди на бебето! Моля се всичко да е наред! Пиши!

# 13
  • Мнения: 3 034
аз пих тук антибиотик на пеницилинова основа по лекарско предписание. тази група антибиотици са безвредни за бременни, сто пъти ми го казаха, че ги побърках  Peace

# 14
  • Мнения: X
Е аз доколкото разбрах, ти все още НЕ си пила антибиотика нали? Предполага се каква е инфекцията и че няма да се размине без АБ, но не си го приела още, както и не си 100% сигурна, че си бременна. Предлагам ако има бременност , да не пиеш антибиотика а да немриш алтернативен начин за подобрение на състоянието си.

Общи условия

Активация на акаунт