на 4г и 6м висока е 110см и тежи 20кг

  • 5 195
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • БГ
  • Мнения: 351
Гледам, че давате мерки на децата, да се включа и аз
синът на 8 год. 134 см.- 45 кг
дъщерята 16 год. 165 см- 46 кг.
Малкия е доста пълен, но се старая храната да е разнообразна, да ограничавам сладките неща, тестени не обича с изключение на палачинки, манджи яде без хляб, харесва почти всички плодове.
Каката яде сладко всеки ден, една супа изяжда с 2, 3 филии хляб и си е слабичка
Не съм много убедена че зависи толкова от храната, когато е в нормални количеста и балансирана.
Ако детето е жизнено и здраво,и знаеш че правиш необходимото за да води здравословен начин на живот какво те притиснява щом и педиатър ти е казал че няма проблем.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Само да попитам, без да се заяждам, тази тема защо е закована?
Странно Thinking Аз като се разписах в нея първият път, това беше в друга тема- Здравословно детско хранене от 3 до 7 г.... Сега темата е отделена и закована Crazy

# 17
  • Мнения: 229

Моята дъщеря е на 3 години и 10 месеца и е висока 110см и тежи 20 килограма. Такава си е от миналата зима, т.е. още от преди 6 месеца. И през ум не ми е минало да се притеснявам че е висока или тежка. Само си и купувам дрешки с по-голям размер. И много от връстниците и са долу-горе колкото нея, хич не ми се и вижда извън нормите.

# 18
  • Мнения: 35
[ Напротив кльощавите деца са болни! Ти какво искаш да има две притки, вместо крачета. Нашите деца са напълно нормални, кльощавите не са!!!

Това изказване беше много грубо.Не мисля  ,че по килограмите на едно дете може да се съди дали е "нормално",при условие че това дете влиза в нормите за ръст и тегло.Не може всички да са еднакви.ellita , дъщеря ти си е много добре за възрастта,няма за какво да се тревожиш.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 114
Току-що погледнах таблицата- дъщеря ми е в максимума и по двата показателя Simple Smile. Тя е на 5 год., висока е 117 см. и тежи 23 кг. Не е кльощава, но не е и дебела. Не знам защо познатите ви (вероятно роднините Wink) са ти внушили, че дъщеря ти е с наднормено тегло. Децата с нормално развитие имат естествен механизъм за регулиране на апетита и при едно здравословно хранене няма изобщо нужда да й ограничаваш храната. Напротив- така може да създадеш предпоставки за хранителни проблеми в бъдеще.

# 20
  • Мнения: 1 314
Според мен дедето ти си е напълно в нормите. Моята е точно на 4 , висока е 106см и тежи 17 кг. и аз съм обект от страна на баба й и дядо й, но пък че детето било слабо и не съм го хранела въобще. 

# 21
  • Мнения: 149
детето ти е в нормите няма място за притеснение. моят син е на 4г и 1м и е висок 111см и тежи 18 кг и не пълен нормален е.

# 22
  • Мнения: 7 821
Беше закована, защото като я отделих от друга закована тема (където по погрешка беше пуснато питането на госта), съм пропуснала да я откова  Embarassed .

# 23
  • Мнения: 14 654
В понеделник водих детето ми на консултация. На 4г. и половина е и тежи 20 кг, висок е 115 см- с дрехите и обувките. Изобщо не е дебел, дори е слабичък, според майка ми е кльощав. Според педиатърката е идеален.

# 24
  • Мнения: 270
Според мен детенцето ти е по-височко, но в никакъв случай дебело. Моето момченце (на 2г. и 5 м.) е високо 101 см. и тежи 17 кг. Върви висок, едър, но е слаб на външен вид. Всичко по него е мускули. Не се притеснявам, защото цялата рода на мъжа ми са около и над 180 см.
 Не се притеснявай! Теглото е нещо много индивидуално. Има дечица, които тежат малко, а изглеждат все едно са с наднормено тегло. И обратното-такива, които на вид са слабички, а не може човек да ги вдигне. Все пак има значение костната система, мускулатура и т.н.

# 25
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Цвета е в горната норма за възрастта си. Току що направи 5 г., а е 118-120 см и 24 кг.
И аз съм се замислила да й огранича тестените и шоколада. Но не бих й казала в прав текст, че го правя. Тя самата няколко пъти е казвала, че е дебела (като закопчава някакъв панталон, напр.), при което аз винаги съм отричала. Тя не е дебела в никакъв случай, а просто малко по-едра и има коремче. Всеки път си повтарям, че трябва много да внимавам да не й внуша някакви комплекси.

Твоето дете си е супер. Даже не бих казала, че е едра, но това зависи и от конструкцията й.

# 26
  • Мнения: 1 234
От лентичката се вижда, че сме на същата възраст - висок е около 116-117 см, тежи 21-22 кг, в никакъв случай не е пълен. По-скоро бих казала, че е много добре сложен  Peace
Според мен детенце си е добре, споко  Hug

# 27
  • Мнения: 2 032
Калина е на 4.5 години. Висока е 120см, тежи 22 кила. По-едра за възрастта си.

Не знам защо. И двамата с баща й сме "фини". Защо едното дете е гигант?

Между другото, от утре тръгва на тенис по малко. Плува ведъж на седмица. Кара колело (с нежелание де). До училище и обратно се ходи пеша, не с кола. Телевизия през седмицата не се гледа.

Ще излъжа, ако кажа, че не съм притеснена да не стане дундичка.

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На 4 години  Shocked ...моето момче е на 3 от няколко дни, абсолютна клечка, а тежи 15 кг и е висок 1 метър и нещо ...

# 29
  • Мнения: 3 740
Тя не е дебела в никакъв случай, а просто малко по-едра и има коремче.

Племеницата ми имаше подобна структура и когато на 8 години заяви на баща си, че ще става манекенка, той дълбокомислено й каза: "От мерките 90-60-90 вече си докарала 60. Ще почакаме да видим за другите".
Сега момата е на 16 години и е стройна хубавица. За манекенство не се сеща, впрочем.

Общи условия

Активация на акаунт