Колко време се преварява зехтина?

  • 4 962
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 152
Майчета, кажете ми ако сте го правили за вашите бебоци. Доскоро малката я мажех с олио на Бюбхен, после с Евент, но явно от него се обрина по гръбчето и гърдичките и докторката каза да преваря зехтин, но колко време се вари незнам. Така че, моля ви ако знаете пишете. Благодаря ви предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 753
не съм чувала за такава процедура, любопитно ми е и ще следя отговорите

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
Вари се на водна баня и доколкото си спомням не повече от 5-10 минути..... newsm78
Ама чакай да видим какво ще кажат и другите мами.

# 3
  • Мнения: 29
 Зехтинът го преварявах на водна баня 15-20мин. понякога е отивало и 40мин. Времето сега е топло и зехтина задушава кожата при нас беше така и минах на бебешки лосион, след като стана по-хладно мажех със захтин до месес Април , защото отново започна да се обрива и цяло лято с нищо не съм мазала.

# 4
  • Мнения: 2 197
Зехтина се вари на водна баня 20 минути. Има мнение, че ако самия зехтин е ехтра върджин няма нужда от преваряване. Аз лично съм преварявала и него. Принципно аз подкрепям мнението , че при съвсем малко бебе е хубаво да се използват максимално натурални продукти, а не козметика, пълна с ароматизатори, оцветители и т.н. По тази причина съм мазала дъщеря ми до 3-тия месец със зехтин. После минах на бебешко олио. След преваряването се използва докато свърши. Аз използвах от най-малките бутилчици, които даже директо преварявах на водна баня и след това използвах. За мен това беше идеален вариант. Очаквах, че ще има мазни петна от него, но се оказа, че идеално попива в кожата и не е изцапал нито една дрешка.

# 5
  • Мнения: 4 447
Зехтинът го преварявах на водна баня 15-20мин. понякога е отивало и 40мин. Времето сега е топло и зехтина задушава кожата при нас беше така и минах на бебешки лосион, след като стана по-хладно мажех със захтин до месес Април , защото отново започна да се обрива и цяло лято с нищо не съм мазала.

Ама как 40 мин???? #Crazy Преварява се само на водна баня за 5-10мин и то без да завира зехтина!

Съветвам авторката да пробва гел-олиото на Джонсън с лайка, аз съм много доволна от него!  Peace Мажех с него след 3-тия месец. После няма нужда Wink

# 6
  • Мнения: 29
Зехтинът го преварявах на водна баня 15-20мин. понякога е отивало и 40мин. Времето сега е топло и зехтина задушава кожата при нас беше така и минах на бебешки лосион, след като стана по-хладно мажех със захтин до месес Април , защото отново започна да се обрива и цяло лято с нищо не съм мазала.

Ама как 40 мин???? #Crazy Преварява се само на водна баня за 5-10мин и то без да завира зехтина!

Съветвам авторката да пробва гел-олиото на Джонсън с лайка, аз съм много доволна от него!  Peace Мажех с него след 3-тия месец. После няма нужда Wink
Ами като се отплесна някъде ставаше й 40мин.

# 7
  • Мнения: 5 362
Преварява се на водна баня,за около 10-на мин.

# 8
  • Мнения: 4 447
Зехтинът го преварявах на водна баня 15-20мин. понякога е отивало и 40мин. Времето сега е топло и зехтина задушава кожата при нас беше така и минах на бебешки лосион, след като стана по-хладно мажех със захтин до месес Април , защото отново започна да се обрива и цяло лято с нищо не съм мазала.

Ама как 40 мин???? #Crazy Преварява се само на водна баня за 5-10мин и то без да завира зехтина!

Съветвам авторката да пробва гел-олиото на Джонсън с лайка, аз съм много доволна от него!  Peace Мажех с него след 3-тия месец. После няма нужда Wink
Ами като се отплесна някъде ставаше й 40мин.

Ми то нищо полезно не е останало в него .... за толкова време... пък ти на бавен огън,безшумен ли...как ли? newsm78

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
когато правих тая продцедура беше за около 5 мин  Peace

# 10
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Самият зехтин се стерилизира между 15 и 30 минути на водна баня, но за да е наистина стерилен преди това се вари съда, в който ще се сложи около 40 минути (аз стерилизирам бурканче от зеленчуково пюре). Когато бебка се роди така го направих, после като стана топло я мажех с Мустела Хидра бебе. Вчера пак преварих, защото когато кожата й много се изсуши и за около седмица пак минавам на зехтин (тя е със суха и проблемна кожа). От педиатърката знам, чу трябва да бъде зехтин, на етикета на който пише 0% сода - две марки са но в момента не си спомням. В Пикадили винаги има поне едната марка, която е с 0% сода.

# 11
  • Мнения: 4 447
Самият зехтин се стерилизира между 15 и 30 минути на водна баня, но за да е наистина стерилен преди това се вари съда, в който ще се сложи около 40 минути (аз стерилизирам бурканче от зеленчуково пюре). Когато бебка се роди така го направих, после като стана топло я мажех с Мустела Хидра бебе. Вчера пак преварих, защото когато кожата й много се изсуши и за около седмица пак минавам на зехтин (тя е със суха и проблемна кожа). От педиатърката знам, чу трябва да бъде зехтин, на етикета на който пише 0% сода - две марки са но в момента не си спомням. В Пикадили винаги има поне едната марка, която е с 0% сода.

Айде ново 20 Joy

Как стерилно, за какво? Водата с която го къпеш стерилна ли е? А хавлията с която го бършеш стерилна ли е? Няма никакъв смисъл от това, което правиш. Аз преварявах и слагах в старо шише от масло на Джонсън.  Peace

# 12
  • Мнения: 1 701
Аз преварявах и слагах в старо шише от масло на Джонсън.  Peace
И аз така направих, но в шише от Линола Фет за вана и в един момент забравих за това и изкъпах Калина със зехтин...  Crazy

# 13
  • Мнения: 2 100
Ето отговор от педиатърката ми Simple Smile зехтина се вари 20мин на водна баня. Най-хубавия е екстра върджин и като се превари веднъж му е достатъчно докато свърши. Каза ни и, че най-добре да се маже до 3тия месец, после вече с козметиките. Мисля, че отговора ми е като на boto  Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
А ето и всъщност правилният отговор - зехтин не се преварява изобщо, нито се подлага на каквато и да била топлинна процедура  Wink

Общи условия

Активация на акаунт