какво ще кажете за ... зъбите?

  • 21 266
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 776
Има и пристолно(бързо)избелване.Ако искате фасети,може да се направят лабораторно(индиректно)фотополимерни.Удачно също е да се направят и тънки порцеланови фасети.Те могат да се изработят с минимално или дори без изпиляване на емаила в конкретни случаи.Но там всичко е след внимателна преценка.

Порцелановите фасети задължително ли изискват изпиляване, макар и минимално, както го наричате? Съжалявам за лаишкия въпрос, но напоследък следя шоуто "Пълна промяна" и честно казано, ако в началото се възхищавах на холивудските усмивки на участниците, сега започвам да се чудя защо е нужно? Все пак, ако човек няма  някакви сериозни проблеми, само заради едната естетика ли да се изпилява един нормален зъб наполовина, че и повече от това? Едва ли не унищоване на зъбите се получава ooooh! И още един въпрос, ако позволите. Не е ли избелването на зъбите канцерогенно?

# 76
 За порцеланови фасети не винаги се изисква изпиляване.Но както казах,това е страго специфично за всеки случай,и изисква преценка.Няма нищо по-добро от естествения емайл,затова ло-добре само избелване,ако държите на подобряване на естетиката.
 В Пълна промяна проблема е че на стоматологията се обръща малко внимание,и нещата се поднасат изкривено.Изключително непрофесионално.Това предаване е реклама на няколко отделни личности,останалото е пълнеж.
  GrinningИзбелването не е канцерогенно,ако се прави със сертифицирани препарати и под конрол.

# 77
  • Мнения: 776
За порцеланови фасети не винаги се изисква изпиляване.Но както казах,това е страго специфично за всеки случай,и изисква преценка.Няма нищо по-добро от естествения емайл,затова ло-добре само избелване,ако държите на подобряване на естетиката.
 В Пълна промяна проблема е че на стоматологията се обръща малко внимание,и нещата се поднасат изкривено.Изключително непрофесионално.Това предаване е реклама на няколко отделни личности,останалото е пълнеж.
  GrinningИзбелването не е канцерогенно,ако се прави със сертифицирани препарати и под конрол.

Благодаря Ви за отговора! Peace

# 78
  • Мнения: 1 149
Моля ви кажете ми добра стоматологична клиника във Варна Praynig
Имам разстояние между предните  зъби, а и на всичко отгоре ми липсват два зъба по рождение Rolling Eyes
А и аз искам да имам холивудска усмивка Crazy

Вижте тук-има сайтове и адреси на много добри специалисти във Варна
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=85834.220

# 79
  • Мнения: 200
Здравейте!
И аз се интересувам от избелване на зъбите,но по-скоро офис-избелване,т.нар. ZOOM Simple SmileДали някой от тук си е правил да ми препоръча от личен опит къде да отида,защото не ми се хвърля на сляпо..  ThinkingАко може и цени и малко повече инфо колко време се запазва ефекта средно newsm78Ще съм много благодарна на всички отговорили Hug

# 80
  • Мнения: 1 149
Моят зъболекар ми обясни ,че домашното избелване е по-щадящо.Аз си избелих  зъбите с Opalescense или нещо такова.Вече втори месец зъбите ми светят,а съм пушач.Резултатът беше много добър,зъбите ми се избелиха до най-бялото бяло.С две думи -много съм доволна.

# 81
  • Мнения: 264
Зъбите ми са идеално подредени,но да си призная почти всеки зъб ми е с пломба.Зъболекарят ми каза,че при стресови ситуации организмът измуквал запасите на калций от организма,а нали най-много от него има в костите и зъбите,та така...За избелването попитах и аз,но ми казаха , че ако имаш фотополимерни пломби не може да се постигне избелване,защото фотополимра се избира според цвета на зъба към момента.Това за фасетите е възможност,но е скъпичко...

 Избелвате,сменяте пломбите след като цвета се стабилизира и правите поддържащо избелване през период,така че цвета да бъде същия.

Здравейте JBL,
Може би освен от зъботехника, се интересувате и от музика? Wink
Имам питане относно избелването - имам крив зъб, мисля че е втори ляв горен, но след като изчетох мноооого по темата, реших, че не е най-добрата идея да си слагам фасети, освен това дълбоко се съмнявам, че в Русе има кой да ги направи както трябва. Та, минах на вариант избелване. За него обаче, ми казаха, че било необходимо първо да се направят всички зъби, които имат нужда от лечение и тук идва въпросът ми, а фотополимерните пломби нали се правят с цвят като на останалите зъби, а той ще се промени след избелването?  newsm78 Каква е истината и какво трябва да направя?

# 82
 nialgm,няма проблем за избелване преди подмяна на пломбите.След като приключите,и цвета се стабилизира,ги подменете.После поддържайте избелването,например през 6 месеца.
 Фасети за един проблемен зъб ни бива да се правят.Направете само него в краен случай-ще ви излезе колкото две избелвания Wink!!
 избелването може да го направите при всички положения,влияе добре на самочувствието!!! Simple Smile

# 83
  • Мнения: 264
Благодаря за отговора. А вярно ли е, че преди избелването всички зъби трябва да бъдат направени? В смисъл където има кариес да бъде излекуван? Може ли да ми кажете откъде да намеря избелващите гелове на Дискус и Ултрадент и за тях трябват ли шини?

# 84
  • Мнения: 23
Здравей аз мисля че ако имаш някое и други криво зъбче по добре отиди на ортодонт и си сложи брекети. аз нося такива и съм много доволна. А за избелването също съм поразпитала доста и ми казаха че общо взето е като боядистването на коса  цвета се връща след време. Също така не било подходящо за хора с пломби на предните зъби. Защото пломбите са правени в едни цвят, като се избелят зъбите пломбите ще почнат да жълтеят, докато смениш пломбите с цвета на зъбите, зъбите ще си върнат стария цвят и общо взето ставало един порочен кръг нещо такова.

# 85
Благодаря за отговора. А вярно ли е, че преди избелването всички зъби трябва да бъдат направени? В смисъл където има кариес да бъде излекуван? Може ли да ми кажете откъде да намеря избелващите гелове на Дискус и Ултрадент и за тях трябват ли шини?

 По принцип,всички зъби трабва да се лекуват своевременно.Затова са и профилактичните прегледи.Пломбирането може да се завърши след избелването.
 Ортодонтията е добър вариант,не е лошо да направите консултация-понякога резултата е невероятен.
 

# 86
Здравей аз мисля че ако имаш някое и други криво зъбче по добре отиди на ортодонт и си сложи брекети. аз нося такива и съм много доволна. А за избелването също съм поразпитала доста и ми казаха че общо взето е като боядистването на коса  цвета се връща след време. Също така не било подходящо за хора с пломби на предните зъби. Защото пломбите са правени в едни цвят, като се избелят зъбите пломбите ще почнат да жълтеят, докато смениш пломбите с цвета на зъбите, зъбите ще си върнат стария цвят и общо взето ставало един порочен кръг нещо такова.
Човешкият организъм се променя постоянно.Нищо нама ефект завинаги,без да се поддържа!

# 87
  • Мнения: 264
С две думи, най-добре да не си пипам зъбите, ами да разчитам на естествената си красота.  newsm47

# 88
С две думи, най-добре да не си пипам зъбите, ами да разчитам на естествената си красота.  newsm47
Естествената красота също трябва да се поддържа Grinning.Избелването на зъбите е козметична процедура,която ако се прилага внимателно не е вредна,а може съществено да подобри естествената Ви красота.
 Най-добро и неагресивно е нощното избелване с шини\Opalescence\.Не е необходимо да се подлагате на драматични процедури.В много случаи едно избелване,брекети,или в краен случай фасети с щадящо изпиляване вършат чудеса.Минимално инвазивна стоматология Wink-превенция,а не лечение.
 Аз без работа няма да остана,така че мога да давам такива съвети Sunglasses

# 89
.... Може ли да ми кажете откъде да намеря избелващите гелове на Дискус и Ултрадент и за тях трябват ли шини?

 Това са основните две фирми предлагащи гелове за избелване с шини.Не се продават свободно което е правилно.Понякога зъболекари спекулират с това,но за щастие рядко.

 Избелването с шини е по добро и трайно от това с лампи и други бързи избелвания,защото е по трайно и избелва зъба в дълбочина, а не само емайла Wink

Общи условия

Активация на акаунт