Не се ли дистанцира държатата от образованието и здравето на децата ни?

  • 423
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 379
Всеки ден слушам че не можем да си позволим прилични заплати за преподаватели.То за това и накрая си представям какви кадри ще останат.Всеки къдърен и грамотен ще се пренасочи към по платена макар и не по специалността работа.Но не за това ми е темата.
Не било организирано децата да си получат учебниците......
Нямало достатъчно детски градини,а тези дето ги има са в окаяно състояние......
От години родителите трябва да се бръкнат за учебниците на децата си,но дори и там няма организация и подбор та за всеки випуск се пишат нови учебници......
Снощи чух че нямало пари за стоматологични услуги.....
Често се случва по телевизия и радио да се набират средства за някое болно детенце.....
В същото това време има пари за да пратим наши вече отгледани деца на военни мисии в чужбина,за поредното увеличение на заплатите на некадърните ни ''власт имащи'',за командировките,са поредната 13 заплата от ''икономиите'',за поредната подмяна на автомобилния парк на това или онова ведомство.......и така нататък и така нататък.
И се замислям не е ли нарочно държавата да събира нашите данъци и умишлено да лишава децата ни от добро образование и здравеопазване?Вече няма игрища,няма площадки за игра,няма подържани паркове.....

# 1
  • Мнения: 3 360
Съвсем кратко ще отговоря-да,подкрепям те напълно,така е!Даже меко си се изразила-не само че се е дистанцирала,ами и е незаинтересована от това ConfusedЗатова и "отлива" от страната е толкова голям ,не мислиш ли?

# 2
  • Мнения: 581
Абсолютно съм съгласна, но за мене има и един друг момент- ние сами позволяваме политиците да се гаврят с нас и с децата ни.

# 3
  • Мнения: 4 379
разочарована съм от слабия интерес !не може да се вълнуваме само от физическото оцеляване на децата си Sad
Дайте да се организираме  ако  ви пука!

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 18:13 от mamamari

# 4
  • Мнения: 3 116
Сега видях темата.

Ами какво да ти кажа, политиците в България тъпо и упорито провеждат политика на геноцид спрямо нацията, спрямо децата ни, спрямо всички. Може да звучи изтъркано, но е факт за съжаление.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Не ми се говори по темата,защото  се ядосвам много.Тя нашата държава се дистанцира от всичко,ама и ние сме си виновни,че търпим.

# 6
  • Мнения: 251
 Много хубава тема. Честно казано, направо се учудвам, че най-накрая някой иска да поговорим за нещо различно от захранването, името, пола и обикновеното обгрижване на децата. Поздравления на авторката.  Hug
 По темата - много ми е болно. Sad Това беше една от причините да драпаме със зъби и нокти да напуснем България.
 Сега живеем на друго място, където има други проблеми ( например много слаба образователна система, силно националистична при това), но все пак има неща, за които в българските училища само можем да мечтаем.
 Не знам дали ще е правилно да критикувам, при положение, че съм предпочела да избягам вместо да се боря нещата да се променят. Затова ще следя темата, че ми е много интересно.
 

Общи условия

Активация на акаунт