венци

  • 1 934
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте момичета!
Искам да ви попитам кървят ли ви венците?
На мен постоянно ми се пълни устата с кръв Cry  и не знам какво да правя...

# 1
  • Мнения: 1 072
да, кървяха ми, но не постоянно. Това е нормално заради повечето кръв в организма - твоята + на бебока, така четох някъде. И носа е нормално да кърви понякога. Има една гадна на вкус паста за зъби - парадонтакс, но има ефект. опитяй я.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 947
Говори със зъболекар!
И на мен ми кървят като ги мия, зъболекарката ми ме предупреди, че ще стане така, но каза да търкам зъбите и венците силно.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 692
Да кървят ми,но не мога да не си мия зъбите.Те ми кървяха и отпреди да забременея.И от носа имам кръв понякога,е не в големи количества.Просто се посъветвай със зъболекар какво да правиш.

# 4
  • Мнения: 2 028
да, кървят, но имам облекчение от паста Лакалут. Както е писало едно от момичетата Парадонтакс също е ефективна, обаче е толкова гадна Sick

# 5
  • Мнения: 524
Моите също кървят, както и от време на време носа.., за мен не е ли мако раничко?? Все пак виждам, че мамчетата са по напреднали от мен..
Непременно и  аз ще пробвам някоя нова паста за зъби..

# 6
  • Мнения: 948
Кървяха в началото много, но тогава веднага взех мерки и сега само от врема на време.
Препоръчвам ти паста за зъби " Лакалут актив" и разтвор за жабурене "Корсодил"(общо излизат около 10лв).Смени си четката за зъби с по- мека.
Ще видиш, че за няколко дена ще има огромна промяна!
Не е хубаво да си казваш "нормално е, ще мине", защото докато кървят там се замърсява и ще ти направи проблеми след време. Зъбите се оголват и така...В смисъл, че трябва да се лекува на момента.
Преди години имах големи проблеми от няколко такива джобчета и зъбите се бяха разклатили, та си се пазя от това.

# 7
  • Мнения: 2 028
забравих да напиша, че освен пастата за зъби е важна четката, която трябва да е soft или medium, не от твърдите, и зъбките трябва да се мият с движения все едно правиш кръгчета с четката, така се масажират венците.

# 8
  • Мнения: 26
Благодаря!
Отивам да си я купя тази гадна паста  Wink
А някои пробвал ли е електрическа четка за зъби? Звучи ми приятно, но не знам дали е ефективна

# 9
  • София
  • Мнения: 39 745
аз имам ел. четка, добра е
за кървенето питай в някоя аптека да ти препоръчат нещо, или билкова отвара

# 10
  • Мнения: 156
Ел. четка, паста лакалут актив, разтвори за жабурене-елудрил, септадин, тантум верде, обикновената четка да не е мека, а medium и изключително изрядна хигиена, за да не се задълбочи проблема. Забравих-конци за зъби задължително. Състоянието е преходно и преминава след раждането Simple Smile .
Успех!

# 11
  • Мнения: 211
На мен в началото доста ми кървяха, взех си прословутата паста Парадонтокс, но ужасно ми се гадеше от нея и я зарязах. След това си взех Лакалут за жабурене, но не ми помогна особено.
Най - добре е за 10-15 дни да жабуриш с отвара от смрадлика /може и лайка, но не е така ефикасна/, ефектът е страхотен, много добре стяга венците.
Сега, след миене на зъбите ползвам Билка за жабурене и от нея съм доволна.
Бих те посъветвала, след като имаш подобен проблем мерките, които взимаш да са постоянни и продължителни, за да се поддържат венците в що-годе нормално състояние!

# 12
  • Мнения: 948
Цитат на: Cherr-y

Най - добре е за 10-15 дни да жабуриш с отвара от смрадлика /може и лайка, но не е така ефикасна/, ефектът е страхотен, много добре стяга венците.

Моята зъболекарка каза, че честата й употреба води до покафеняване на зъбите Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 2 028
Цитат на: Dafna
Цитат на: Cherr-y

Най - добре е за 10-15 дни да жабуриш с отвара от смрадлика /може и лайка, но не е така ефикасна/, ефектът е страхотен, много добре стяга венците.

Моята зъболекарка каза, че честата й употреба води до покафеняване на зъбите Rolling Eyes


да, и моята каза така, отварата от смрадлика е ОК, но топваш памуче в нея и само фиксираш венците, без да се жабуриш...

# 14
  • Мнения: 2 596
Жабуркай се със чай от тетра (смрадлика) или с Биодент с прополис.

Общи условия

Активация на акаунт