мъчно ми е-правилно ли постъпих?

  • 3 189
  • 40
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Здравейте, искам само да споделя огорчението си от днес, защото много ми тежи. Детенцето ми е болно от 1 седмица - висока температура, възпалено гърло, отит, пие антибиотик и много се измъчихме всички. Сега днес е малко по-добре - диарията която получи спря, бебка прояде и така нещата се разведряват. Та проблема ми е следния - днес точно в 14ч., когато бях извела детето , ми се обажда свеки, да ме търси, защото нейна братовчедка била дошла в София за един ден и искала да види детето и му носела подарък, та да дойдели у нас. На мен като ми накипя, направо, разбира се кротко и любезно й казах по телефона, че детето не е добре и че сега не е време за гости. Казах и също, тя ако иска да заповяда, но без братовчедката. И тя ми се обиди. А на всичко отгоре самата тя е бивша лекарка и е напълнво наясно. Не идва сега да ми помага за детето, щото самата тя е сърдечно болна и има разни проблеми. Аз и не искам това от нея. Иначе се обажда всеки ден да пита как е детето, идва и сегиз тогиз да го види.Та за това ми е болно.

# 1
  • Мнения: 3 478
Минало и заминало, сега и да се кахъриш вече файда няма. Не си го слагай на сърце, така си преценила, така си постъпила. Все пак ти си майката и ако другите не уважават твоето мнение като такава, не виждам защо трябва да ги мислиш. Ние като си дойдохме лятото и никой още не беше виждал малката не можахме да отидем на първа среща с родата на мъжът ми, защото беше болна. Отказах! Знам че им е било неприятно, но никой не ми направи изречение или се е цупил,ама и на мен такива не ми минават, така че...явно са си знаели.

# 2
  • Мнения: 476
Постъпила си, както си намерила за добре. Стой зад решенията си и не се измъчвай излишно.

Аз обаче от своя страна вярвам, че винаги може да се намери компромисно решение, което да удовлетвори и двете страни.

# 3
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Не знам дали е правилно или не, но на твое място бих постъпила по същия начин в подобна ситуация.Успокой се и си гледай детенце! Peace

# 4
  • Мнения: 2 237
Я споко ! Постъпила си точно както трябва,все пак ти си майката и ти решаваш.Те свекитата така си се сърдят за какво ли не....Ще и мине.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 243
Не знам дали е правилно или не, но на твое място бих постъпила по същия начин в подобна ситуация.Успокой се и си гледай детенце! Peace
За мене правилно си решила. Peace

# 6
  • Мнения: 1 477
Подрепям те с две ръце.И аз бих реагирала така.На мен много често ми се случваше да изпадам в такава ситуация със свекървище, но след няколко очевадни намека нещата се успокоиха...Успех и на теб желая.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 354
всяка майка преценява кое е най-добре за детето й. Ти така си решила, така си постъпила...
Гледай детенце да е добре... братовчедката и след време може да го види- все пак преди да дойде е редно да се обади, а не в последния момент - "аз съм в София и съм решила да ти дойда на гости "  Tired

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 21:44 от Адриана_

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Напълно те подкрепям за решението, което си взела. Аз бих постъпила по същия начин. Ти и само ти, като майка можеш да прецениш дали сега е момента за посещения. Няма място за сърдене. Важното е детенцето да е добре. Аз лично съм била винаги против тези неочаквания посещения от роднини. Все пак детето ми не е предмет, който всеки може да разглежда когато му скимне #Cussing out.

Последна редакция: ср, 03 окт 2007, 20:46 от riri_tol

# 9
  • София
  • Мнения: 10 233
все пак преди да дойде е редно да се обади, а не в последния момент
Това изчерпва въпроса - не си длъжна винаги да си на разположение, я!

# 10
  • Мнения: 553
Аз може би щях да ги приема и двете- с идеята че детенце ще се зарадва на подаръка и това ще го ободри, нали знаеш казват че радостта лекува  Hug Hug Иначе за мене самата щеше да  си е досадно и уморително да посрещам госит като сме се измъчили да се лесуваме и всички са вече на нокти..особено пък ако не ме питат удобно ли е а ме информират... щях да побеснея при такава ситуация...
Но имам предвид моята свекърва, нея детото ми я обича и баба + подарък щяха да му се отразят още по-добре точно защото е болно.
  

# 11
  • София
  • Мнения: 593
Абе я м........та им на всички вместо да вземе да дойде да изчисти кьщата и да направи една манджа а вие с детенце да се разходите и отпочинете тя ще води гости "калоферци".Като има жената здравословни проблеми да си седи да си почива не да ходи напред назад по гости та някой да й принася и отнася.Аз като не се чувствам добре само се чудя кьде да подвия крак и да си легна .А ма ха така й е удобно май на женицата "на болната жена мьжа й ......".

# 12
  • Мнения: 7 723
А пък според мен едва ли ще е такъв проблем
да дойде жената да го види, та макар и от вратата за 5 мин.
Помисли малко- тя, идвайки за София е отделила време и пари,
за да купи подарък не на кое и да е дете, а за твойто!
Едва ли умира от удоволствие да кръстодва София,
за да му го поднесе лично, но явно иска и настоява за това!
Не виждам проблем да й направиш нова удоволствие,
без да го превръщаш в национален проблем.... Simple Smile

# 13
  • Мнения: 858
все пак преди да дойде е редно да се обади, а не в последния момент
Това изчерпва въпроса - не си длъжна винаги да си на разположение, я!
за мен нещата стоят по този начин независимо дали детето е болно или здраво.Всеки има планове за деня.

# 14
  • Мнения: 2 757
правилно си постъпила. Братовчедката ако има акъл ще го осъзнае и няма да се сърди. Моите деца са получили камара подаръци от приятели, които са ги дали на мъжа ми и не са и направили устата да идват да гледат бебетата. Верно, че твоето не е новородено, но щом е болно сама преценяваш.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт