За правописните грешки

  • 7 555
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Пак си в някаква грешка Мистик!
Имаше питане, отговорих ти!
Ако исках да се заяждам, щях да ти кажа да  си погледнеш думата оронвам/ уронвам/.

Сега пак ти пиша най-добросърдечно, не поставяй всички под един знаменател!
Лекари, учители, икономисти, навсякъде има мърша,нали?Да, може би над това се ядосах! Но имам право нали?
Каква си по професия?
Ако ти кажа, че всички от твоята професия са невежи и неграмотни, ти как ще реагираш?

# 46
  • Мнения: 7 914
като мога да пиша безгрешно, перфектно и тн.. каква полза , ако няма какво да напиша? Thinking Crazy
аз съм на принципа който иска да ме чете, който не иска- здраве да е... Crazy.. различни хора, различни принципи... аз човек заради правописни грешки няма да пренебрегна Peace.. виж ако няма какво да си кажем, пак няма да пренебрегна, но поради причината, че едва ли ще ни се пресекат пътищата Peace

# 47
  • Мнения: 1 636
като мога да пиша безгрешно, перфектно и тн.. каква полза , ако няма какво да напиша? Thinking Crazy


 smile3501 Много хубаво каzано.

# 48
  • Мнения: 2 907
Шехи, да се смее ли или да плаче човек с теб? Стигнах до там, че да ми става и жално. Не е хубаво това, да знаеш.

Нивата ни са различни, док. Затова нито разговор може да се получи, нито спор, нито майтап.

Няма да си хабя слюнката, мастилото, енергията да ти разяснявам моите мисли, които считам са написани по много смилаем и лесен начин.

Само не мога да не те попитам какво с този хубав български глагол оронвам? Намекваш ми, че се пише с буквичката У ли? Мило, жал ми е да ти кажа, че в момента се изложи много, но добре че го направи в правилната тема. Госпожо коремен хирург, ей за такова оронване говорих.

Справка в речника за докито : ОРОНВАМ и едно бързо копване от този речник на спрежението на тази тъй опасна думичка :

оронвам

Сегашно време- орон·вам
Мин. св. време -орон·вах
Мин. несв. време -орон·вах
Повел. наклонение- орон·вай
Мин. страд. причастие- орон·ван
Мин. деят. св. причастие- орон·вал
Мин. деят. несв. причастие -орон·вал
Сегашно деят. причастие -орон·ващ
Деепричастие -орон·вай·ки

Сърдечни поздрави!  Laughing

# 49
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Ох, Мистик, Мистик!
"Който се смее последен.."
оронвам, ороня- отделям зърната на житен клас, кочан..
уронвам,уроня - накърнявам, намалявам, уронвам
 Сегашно време урон·вам
Мин. св. време урон·вах
Мин. несв. време урон·вах
Повел. наклонение урон·вай
Мин. страд. причастие урон·ван
Мин. деят. св. причастие урон·вал
Мин. деят. несв. причастие урон·вал
Сегашно деят. причастие урон·ващ
Деепричастие урон·вай·ки
Цитат
Това оронва реномето на всеки, който иска да бъде уважаван. Факт е, няма какво да се лъжем
Какво става сега? Накърнява се авторитета или се рони царевица?

# 50
  • Мнения: 2 427
Абсолютно подкрепям Звезди!!!Важно е съдържанието на това което пишеш,не това до колко тъпнята която си изтипосал във форума е граматически издържана.Кел файда?

# 51
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мистик, Шехи, моля заровете томахавката. запалете и лулата на мира.
ако не пушите - аз ще пална една за вас.

по темата - правописните грешки издават характера на пишещия.

и аз греша, във всеки език граматиката ми е най-слабото място Embarassed

# 52
  • Мнения: 2 907
Синоними на :

оронвам - събарям, свличам, сривам, срутвам, ломя


Синоними на :

уронвам - отслабям, спъвам
повреждам, развалям, разстройвам
унижавам, понижавам, деградирам


С други думи, мога да оронвам житен клас, както и нечии чужди лаври. Ти за метафора и алегория чувала ли си? Нали си учила латински...

И тъй като нямам никакво желание да си разменям намигвания с твоя милост, те моля да спреш да се обръщаш към мен и да си избереш някой друг гръмоотвод.



# 53
  • Мнения: 6 001
Правя правописни грешки от бързото писане, не използвам Проверка правопис......................

# 54
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Много добре зная какво е алегория и метафора!
Не ме подценявай така!
давам пример

Днес ме поляха като с вряла вода.
Той падна като прекършен клас.
Той падна като отронен.

Това е сравнителна степен,с цел постигане на по-голямо внушение.Винаги има сравняване.

Твоя пост не беше точно такъв, но нищо. Не съм ти се присмивала на професията или на нещо друго,което ти направи!Изясняване на тия правописни грешки нямат нищо общо! Е, наистина сме на различно ниво!
Сега разбрах,че и възпитанието ни е друго!

# 55
  • Мнения: 93
Синоними на :
оронвам - събарям, свличам, сривам, срутвам, ломя

Синоними на :
уронвам - отслабям, спъвам
повреждам, развалям, разстройвам
унижавам, понижавам, деградирам

Хванаха те в правописна грешка и сега правиш вербални акробатики да се измъкнеш. Класическата фраза е "уронвам реноме/репутация".  Сега ще кажеш,че просто си искала да бъдеш оригинална...
На всеки се случва да допусне грешка, но защо ли на фона на предишните ти постинги тази грешка веднага се набива в очи?

# 56
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Абсолютно подкрепям Звезди!!!Важно е съдържанието на това което пишеш,не това до колко тъпнята която си изтипосал във форума е граматически издържана.Кел файда?

Съгласна съм, но все пак по-често се случва постовете, пълни с грешки, да са празни откъм съдържание, отколкото обратното.

# 57
  • Мнения: 6 029
Правя правописни грешки от бързото писане, не използвам Проверка правопис......................

ох извинявам се... грубо е. но не се сдържам просто!

момиче, добронамерен съвет ти давам... ползвай Проверка правопис! Моля те! Имаш нужда... пишеш теВтер... е това не е от бързане. Писна ми да те чета в бисерите.

# 58
  • Мнения: 1 242
Съгласна съм, че по дрехите посрещат, а по акъла изпращат. Нека да не сме си облекли мислите най-модерно, но моля, поне да е сносно.
И по-конкретно, ако едно мнение поради правописни  и пунктуационни грешки е неразбираемо, няма как да го прочета докрай. Нямам нерви. Пък нека да го е написал и най-големият умник.

Вдигам патардия до Бога, когато колеги филолози се праскат, че са филолози, а нямат публикувано мнение без грешка. Оправданието е, разбира се, "да, ама аз съм н`ам си к`ъв "чужд" филолог". Как, аджеба, научихте чуждите езици на ниво, подобаващо за филолог, а не знаете собствената си граматика (правописът е част от нея, все пак)?
Приемам го лично и им се карам, да.
Е, обиждам се, когато ми обиждат професията. И то колеги. Всеки друг би се обидил, или?

П.С. Моля, мнението ми да не бъде прието като вмешателство в спора  mystic vs. Шехи.
Апропо, най-вече се ядосвам на собствените ми грешки. Все пак аз съм и чужд филолог. Mr. Green

# 59
  • Мнения: 7 605
Вдигам патардия до Бога, когато колеги филолози се праскат, че са филолози, а нямат публикувано мнение без грешка.

 Wink

Общи условия

Активация на акаунт