**Испания *** España ***Spain**

  • 25 738
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • ES
  • Мнения: 2 172
Дарк, мисля 4е за издаване на разреШително за работа редът си е както преди _ работодателят изготвя се оферта за работа и заедно с другите необходими документи за идентификация ги представя в екстранхерията, която ви е по район и се 4ака докато излезе реШението. Но ако е вярно, това, което Марица по_рано беШе написала, 4е забраната за работа за българи и румънци отпада от 01.01.2008, то тогава няма смисъл от оная тромава процедура. Но за сега съм го 4ула  (про4ела) само от Марица, може да се пита в екстранхерията. Какво Ще работиШ? И заЩо фондация ти прави документите, е, не 4е има някакво зна4ение, аз съм 4увала за една българка, 4е си е направила документи и 4рез монахините на един орден. А какво да о4акваШ като време....тук в Испания вси4ко те4е бавни4ко. Говори с мъжа си, Щом комуникират с теб 4рез него...

Гоя, браво много сте пораснали. Ние първият месец бяхме наддали 1200 г., но това са само първите месеци, сега от 2_3 месеци не е мръднал.

Анет, не се коси за ко4ето. И какво реШихте, Ще го вземате ли или не? Зна4и Алекс оЩе го дохранваШ? Слагай го по_4есто на гърдата, първите месеци су4е по_4ести4ко и не спазва режима на прословутите 3 4аса, но Ще видиШ после как сам Ще си изгради режим. Но ако продължаваШ с биберона Ще го отбиеШ, а после даже и де цедиШ, помпата не е както бебето да те изсуква. Хайде да не давам пове4е съвети......
За колики съм давала 4ай на Блевит или 4ай от анасон, много ни помагаШе топла кърпа на корем4ето.

Поздрави

# 31
  • Spain
  • Мнения: 3 750
моми4ета внесох някои промени на първата страница . Дарк - пиши ми как се казват децата ти и датите
одитор , силраи - също !
ако има някои невписан да се обажда !

# 32
  • Мнения: 1 818
Лудетина,Браво за темичката!Чудесна е...  bouquet
Виждам,че има нови мами...Добре сте ни дошли ,момичета  Hug Hug Силраи...почти сме съседки.Аз живея в Елче от три години...преди бяхме в Орихуела,но в Торревиеха имаме много познати.
И при нас вали много.Тази сутрин едвам заведох Давид на училище...Като се разигра с чадърчето си...като взе да се радва на дъжда... ooooh!Купих му веднага след това дъждобранче и гумени ботушки...и на връщане не ми ги правеше тези номера...Миналия ден трябваше да го гледат на Скенер малкия,но...не успяха.Писъци и чудесии бяха...Така че първо ще ходим при педиатъра му,да ни даде час за анестезиолог и ....така.С пълна упойка ще сме следващия път...Аз съм много болничка,момичета,затова не влизам често.Мъчи ме една кашлица вече четвърти ден и не спира...без хрема,без температура...гърдите ме болят вече...намъчих се.Взех си час за личната,да ме погледне,че взех да се притеснявам.Дано не е нещо вирусно,да не прихванат момчетата...
Радвам се,че  малките ни бебчета се развиват добре...това да се чува винаги Heart Eyes


# 33
  • Мнения: 3 098
dark,не знам за каква резиденция и оферта за работа говориш.Резиденциите и с право на работа и без отпаднаха на 01.01.2007.Сега тези,които преди са имали каквато и да е била резиденция(българи и румънци) полу4ават сертификат,който се представя заедно с паспорта и дава разрешение за пребиваване и работа за 4ужда сметка в Испания.
Тези,които към тази дата са били без документи си вземат 4ас в естранхерията,носят си каквото се иска и им се издава сертификат със същите права,само 4е за собствена сметка.
Тези,които си смениха документите докъм март месец полу4иха тархета комунитария.
А казаха по тв,радио,4е 2 годишната забрана ще се прекрати в края на тази година.

gaby,да се оправяш. Hug
А скенер на малките се прави с упойка,да.

# 34
  • Мнения: 40
Анет, да ти е живо и здраво момченцето! Пожелавам ви приятни мигове заедно, да е много 6тастлив, да стане добър и успял човек! Hug

# 35
  • ES
  • Мнения: 2 172
Момичета, знаете ли как се казва тази румънска авиокомпания, с която е по-изгодно да се пътува. Мисля, че на Клара брат й беше дошъл с нея.

# 36
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Гери, мисля, че беше Изиджет, от Букурещ до Мадрид.  newsm78

Габи, да се оправяш! Кога ще е следващия скенер на Давид? Да кажеш какво са казали! А батковците как са? Уреди ли се въпроса с дипломата за шофьорския курс?

Гоя, браво на твоята госпожица, мома за пример!! Кога ще покажеш скорошни снимчици?

Саби, за коя публикация става дума, аз май съм пропуснала Blush

Мама на Дени, ние провеждаме операция "голямото пренасяне"  Laughing в момента. А ти къде се загуби?

Бари, сигурно речника на Али се обогатява с много думички на ден. Повтаря ли ги у дома?

Карчита, пак се загуби. Оздравяха ли твоите госпожици? Стягате ли се за път, малко остана!

Момичета от Палма, какви са тези дъждове при вас  Shocked?

Клара, а при вас с малката София как е положението? Наддава ли?


Да се похваля - утре пътувам за Цюрих, да посрещам нашите, идват ни на гости за 10 дни, в събота и неделя ще ходим в Париж, а там ще се срещнем със родителите на мъжа ми, които пък ще дойдат от Испания Crazy, само се моля да не вали, че отиде ни уикенда. Ще постна после снимки, ако успеем да снимаме  Laughing

# 37
добар ве4ер
офффффффф ма мноооого имам да пи6а, ама 6а е утре или по късно ако не заспиа, биагам 4е гледам Гран Хермано оффффффффф
по4на
ади

# 38
  • Мнения: 68
Здравейте мацки  Hug
Аз не съм се записвала отдавна, но няма ни6то интересно покрай мен за жалост, но пък ви 4ета редовно, при вас май винаги се слу4ва не6то интересно  Wink
Вес, наистина тук има6е стра6на буря, но бе6е за кратко не пове4е от 30, 40 мин, сега вси4ко е спокойно, но аз не бях виждала такъв силен вятър и дъжд, бе6е си стра6ни4ко....дори сателита се размести и сега нямам БГ ТВ  Sad
Лека ве4ер на вси4ки и приятни съни6та  Hug

# 39
  • Мнения: 68
ох забравих не6то...
Анетт, 4естита ти първа рожба   bouquet Да ти е жив и здрав малкия мъж и да ти е много послу6ен  newsm10 Александър ли го кръсти или направо Алекс...май така 6те се казва и моя син  Simple Smile

Вес, приятно пътуване ти пожелавам и да си изкарате приятно с родителското тяло, 6те 4акаме снимки  newsm53

# 40
  • Мнения: 1 271
gaby_s ми хайде да се видим някой път да пием по кафенце.Ние си правим разходки събота и неделя по околните селца и паланки, та може да се видим семейно някой уикенд.Много се радвам на още познати тук наоколо.Относно това, че си болничка и имаш кашлица ще ти кажа един лек от моята докторка-когато бях бременна и пипнах някакъв отвратителен вирус-дъх не можех да си поема-така ме болеше гръдния кош, та наред с лекарствата, медикото ми каза:"Вземаш един буркан мед и 4-5 килограма портокали-цедиш си по една кана сок и сипваш в чаша, стопляш малко в микровелето-ама малко колкото да може да се разтвори меда после-и сипваш мед докато издържиш на сладко.При мен на втория ден спряха болките, а на четвъртия вече дишах нормално, от там нататък всичко се оправи много бързо.Надявам се да ти помогне.Скорошно оздравяване. Wink

Bec приятно пътуване и от мен и дано няйстина да не вали-има какво да се види на Париж-Айфеловата кула, Нотр`Дам дьо Пари, Триумфалната Арка, Шанз-Елизе....еха, спомени, спомени...И да снимаш, че после да покажеш.Весел и успешен уикенд. Grinning

# 41
  • Мнения: 789
Добро утро,момичета!Днес аз черпя.





Тук пак е дъждовно.И днес ще си стоим в къщи Sad.

Габи,желая ти скоро6но оздравяване.
Лудетина,нищо не казва6-как е Гери?
Вес,леко и приятно пътуване и ще 4акаме снимки.И пожелания за уикенда както ти го желае6!
Карчита,ами ти къде пак се изгуби?Кога пътувате?

# 42
  • Мнения: 1 461
Добро утро
Мими благодаря, че питаш за мен, пътуваме на 28,10,2007 г. . Нямам време да влизам защото Галина има вирусна пневмония и вади много болезнено кътници, а Мая я мъчи коремчето и така. Определено ще си пиина от кафенцето
Габи пожелавам ти бързо оздравяване и дано на дечицата им се размине

# 43
Момичета, знаете ли как се казва тази румънска авиокомпания, с която е по-изгодно да се пътува. Мисля, че на Клара брат й беше дошъл с нея.
  Аз знам три лоу коуст компании които пътуват от Букурещ до Испания - ама и трите не са Румънски:
http://wizzair.com/
http://www.blueair-web.com/
http://www.myair.com

Незнам кои обаче имат полети до Мадрид и трите имат до Барселона със сигурност Simple Smile


Момичета вчера тука имаше торнадо. Ние бяхме в колата и така да се каже го видяхме отблизо, беше много впечатляващо. Пращам ви малко снимки и инфо
http://www.diariodemallorca.es/secciones/noticia.jsp?pRef=1674_1 … menta-devastadora
http://www.diariodemallorca.es/multimedia/imagenes.jsp?pRef=1674 … menta-devastadora

# 44
  • Мнения: 350
Добро утро момичета! Мими благодаря за кафенцето, добре ми идва, макар че не трябва да пия, днес направо не мога да се събудя. Успех с рисуването, пожелавам ти много клиенти за картините!
карчита дано дечицата се оправят по бързо и оздравеят до пристигането ви в Испания. Мъжът ти намери ли друга квартира?
Добре дошли на новите мами!  Hug Hug Hug
plamplam как е малкото човече в коремчето, кога ти е термина?
Вес приятно изкарване в Париж и после да покажеш снимки. Много мои познати казват че е невероятен град.
Саби поздравления за курса дано детенце се оправи по бързо, наистина е хубаво и някоя баба да помага в трудни моменти. Кога пристига майка ти?
Гоя твоята принцеса расте и това си е, то това и е работата в момента.
Марица дано детенце се е оправило след инцидента, но  наистина трябва да си търсиш правата, къде блеят тия учителки, та не гледат децата, за какво им се плаща наистина?

Общи условия

Активация на акаунт