За програмата "В помощ на майчинството"

  • 23 074
  • 198
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 181
Аз също се интересувам от програмата. Съпругът ми е регистриран като безработен в Бюрото по труда, но от юни месец получава пенсия, отпусната във връзка с решение от ТЕЛК за една година. Та въпросът ми е той дали ще има право да се възползва от тази програма? При положение, че пенсията е за болест, а в решението отТЕЛК пише, че е с право на работа. Може би проблема ще бъде издаването на медицинско? Rolling Eyes
Ще се обадя другата седмица да попитам  Peace

# 16
  • малкия град
  • Мнения: 127
Аз също се интересувам от програмата. Съпругът ми е регистриран като безработен в Бюрото по труда, но от юни месец получава пенсия, отпусната във връзка с решение от ТЕЛК за една година. Та въпросът ми е той дали ще има право да се възползва от тази програма? При положение, че пенсията е за болест, а в решението отТЕЛК пише, че е с право на работа. Може би проблема ще бъде издаването на медицинско? Rolling Eyes
Ще се обадя другата седмица да попитам  Peace
Благодаря много!  Hug Ще чакам с нетърпение отговора.

# 17
  • Мнения: 4 181
renka, проверих твоя въпрос, няма проблем  Peace
Успех с програмата и скорошно оздравяване на съпруга ти   bouquet

# 18
  • малкия град
  • Мнения: 127
Клеопатра, страхотна си благодаря ти!

# 19
# 20
  • Бургас
  • Мнения: 702
Днес се замислих по въпроса: Догодина майчинството ще бъде 190лв., а МРЗ - 220. Колко ще получават тези, които работят по програмата?

# 21
  • Мнения: 4 181
220 ше получават, защото са наети по трудов договор, няма как да получат по-малко

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 702
Логично е да е така, но исках да съм сигурна.
Благодаря ти за бързия отговор!

# 23
  • Мнения: 4 181
Ето тук има доста добра статия за програмата:
http://www.novinar.bg/?act=news&act1=det&sql=U0VMRUNUIGl … ater=MjQwNDs0NA==

 Peace

# 24
  • Мнения: 742
Хриси, а пенсионери могат ли да се възползват от тази програма? Тя нали уж е до 3 годишна възраст на детето та се чудех мога ли да прехвърля сумата на баба ми, защото и без това тя гледа детето докато съм на работа. В Бюрото по труда не знаеха отговора и затова питам теб. Благодарско предварително! Hug
за съжаление не може  Confused Нали програмата е за безработни, регистрирани в бюрото по труда, тоест автоматично се изключват пенсионерите.

Считам, че няма пречка пенсионер да се регистрира като активно търсещ работа в Бюрото по труда и да се възползва от програмата.

Никъде не срещнах такова ограничение, единственото изискване е лицето да е регистрирано в БТ.

# 25
  • Мнения: 4 181
Хриси, а пенсионери могат ли да се възползват от тази програма? Тя нали уж е до 3 годишна възраст на детето та се чудех мога ли да прехвърля сумата на баба ми, защото и без това тя гледа детето докато съм на работа. В Бюрото по труда не знаеха отговора и затова питам теб. Благодарско предварително! Hug
за съжаление не може  Confused Нали програмата е за безработни, регистрирани в бюрото по труда, тоест автоматично се изключват пенсионерите.

Считам, че няма пречка пенсионер да се регистрира като активно търсещ работа в Бюрото по труда и да се възползва от програмата.

Никъде не срещнах такова ограничение, единственото изискване е лицето да е регистрирано в БТ.


Всички програми , които са финансирани по Националния план за заетостта изключват възможността пенсионери да се възползват от тях.

# 26
  • Мнения: 742
Клео, сигурна съм, че си права, просто за мен това е противоконституционно.

Спирам, да не заформяме диспут не по темата  Grinning

# 27
  • Мнения: 4 181
Клео, сигурна съм, че си права, просто за мен това е противоконституционно.

Спирам, да не заформяме диспут не по темата  Grinning
Не, няма проблем, ще ти обясня логиката.
Идеята на програмите за безработни е да им се помогне да си намерят работа , да могат да натрупат необходимия осигурителен стаж за възраст, за да имат право на пенсия.
Това са субсидирани програми, тоест от нашите данъци се плаща за тях.
Пенсионерите, ако искат никой не им пречи да работят, но няма логика да заемат места по тези програми, при положение, че има трудоспособни хора, които могат да се възползват.

Ако говорим специално за отглеждането на деца на пенсионерите не им е необходима такава програма. на тях ще им е по-добре да си получават парите чисти, без данъци и осигуровки  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 3 560
Здравейте,

Имам въпрос във връзка с програмата, по който ме прехвърлят насам натам... От Нова Година се връщам на работа и мисля да наема майка ми. В момента подготвяме документите, които ще трябват. Някой знае ли кой издава медицинското свидетелство и какво евентуално трябва да пише в него? Личната на майка ми й е отказала да издаде такова медицинско, защото не знаела какво се пишело вътре  ooooh!

# 29
  • Мнения: 742
Здравейте,

Имам въпрос във връзка с програмата, по който ме прехвърлят насам натам... От Нова Година се връщам на работа и мисля да наема майка ми. В момента подготвяме документите, които ще трябват. Някой знае ли кой издава медицинското свидетелство и какво евентуално трябва да пише в него? Личната на майка ми й е отказала да издаде такова медицинско, защото не знаела какво се пишело вътре  ooooh!

Медицинско за работа, стандартно. Всички документи, които се изискват, не се различават от документите, които представяш при започване на работа.

Общи условия

Активация на акаунт