За програмата "В помощ на майчинството"

  • 23 082
  • 198
  •   1
Отговори
# 45
  • малкия град
  • Мнения: 127
Ако се възползвам от тази програма, дали ще запазя правото си на 50% от майчинството, когато се върна на раобота? Или въпроса ми е излишен?  Embarassed
излишен е  Peace
Мисля, че грешно изтълкувах отговора ти и се зарадвах, но.... Прочетох декларацията, която се подава за 50% майчинство и се оказа, че не може и да се възползвам от програмата и да получавам това обезщетение.  Embarassed

# 46
  • до канала
  • Мнения: 518
Клеопатра,кога ще стане ясно дали програмата ще се удължи до 3г. на детето.

П.С. Попълвах анкета за програмата и на въпроса:"какво бихте променили в програмата?" отговорът ми беше точно това:да се удължи до навършване на 3г.на детето.
Благодарности!  bouquet

# 47
  • СОФИЯ
  • Мнения: 185
Къде изрично е посочено,че майката трябва да започне работа и как се удостоверява това? При отглеждане на близнаци майката и без да работи има нужда от втори човек - детегледачка например. А ако започне работа, една детегледачка трудно би се справила с две деветмесечни бебета!

# 48
  • Мнения: 4 181
Ако се възползвам от тази програма, дали ще запазя правото си на 50% от майчинството, когато се върна на раобота? Или въпроса ми е излишен?  Embarassed
излишен е  Peace
Мисля, че грешно изтълкувах отговора ти и се зарадвах, но.... Прочетох декларацията, която се подава за 50% майчинство и се оказа, че не може и да се възползвам от програмата и да получавам това обезщетение.  Embarassed
мда  Mr. Green
извинявай, не се усетих, че може така да го изтълкуваш Laughing
Нали се сещаш, че не може всички хубавини наведнъж  Wink
Успех с програмата, ако имаш въпроси питай  Peace

# 49
  • Мнения: 4 181
Клеопатра,кога ще стане ясно дали програмата ще се удължи до 3г. на детето.

П.С. Попълвах анкета за програмата и на въпроса:"какво бихте променили в програмата?" отговорът ми беше точно това:да се удължи до навършване на 3г.на детето.
Благодарности!  bouquet
Ами за съжаление, когато Масларова реши  Tired С две думи не знам, защото това не се решава в определен закон или наредба, а става с нейна заповед.
според мен всички, които  започнат да ползват програмата преди детето да е навършило 2 години ще им я удължат.
Мисля, че няма да обхваща тези,които детето им вече е навършило 2 години и да речем ще искат да я ползват за няколко месеца.

Защо мисля така, защото в програмата така както в началото беше идеята на Парламента е записано, че право да се включи има майка, която има право на обезщетение за отглеждане на малко дете, тоест тази майка да се включи докато има това право, а после не е проблем срока да се удължи. А ако тя вече няма право на обезщетение и тепърва иска да се включи няма да може.

Оф, дано съм го обяснила добре  ooooh!

# 50
  • до канала
  • Мнения: 518
Оф, дано съм го обяснила добре  ooooh!
Разбрах те.
Златна си  Hug

# 51
  • малкия град
  • Мнения: 127
Някой може ли да даде линк към заявлението по образец, което се подава в социално подпомагане за избор на детегледач. Прерових сайта на Агенция по социално подпомагане и този на самата програма, но там не открих т.нар. заявление.

# 52
  • Мнения: 742
Линк не ми се търси, ако искаш, дай мейл-ще ти пратя  документите Peace

# 53
  • малкия град
  • Мнения: 127
Линк не ми се търси, ако искаш, дай мейл-ще ти пратя  документите Peace
Благодаря ти, но вече ги взех от социалните  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 3 560
Току що се връщам от РД "Социално подпомагане" - Красно село. Освен удостоверението от НОИ, за което бяха много учудени, че ми е издадено, ми поискаха и сходно удостоверение от работодателя ми, в което освен това, че съм с право на отпуска за отглеждане на малко дете да бъде вписано и от кога де факто съм на работа, тъй като в момента ползвам платения си годишен отпуск.
За тази година места нямало, да си подам документите на 02.01.2008.

# 55
  • Мнения: 168
Здравейте,искам да попитам ако наема майка ми да гледа беба има ли условие къде да бъде това-вкъщи или при нея.Защото сега водя малката при нея,понеже ми е по-удобно,но какво се случва например ако не съм я довела а минат на проверка и заварят майка ми на "работното си място",но без бебе?Малко тъп въпрос.И още нещо-когато живот и здраве се роди второто ми бебче,"каката" ще е на около 1.5г-ще запазя ли правото на детегледечка за нея до навършване на 2г?Благодаря предварително

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 702
Клеопатра, прие ли се вече предложението за 3-годишната възраст на детето?

# 57
  • Мнения: 4 181
Клеопатра, прие ли се вече предложението за 3-годишната възраст на детето?
ще ходя на среща другата седмица и ще имам повече информация  Peace

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 22
Привет на всички!
И аз имам едно въпросче по отношение на програмата.
Дъщеря ми е на почти 10 месеца. От 1 Февруари възнамерявам да се върна на работа, но на половин работен ден. Та въпроса ми е дали бих могла и аз да се възползвам от програмата.

# 59
  • Мнения: 4 181
Здравейте,искам да попитам ако наема майка ми да гледа беба има ли условие къде да бъде това-вкъщи или при нея.Защото сега водя малката при нея,понеже ми е по-удобно,но какво се случва например ако не съм я довела а минат на проверка и заварят майка ми на "работното си място",но без бебе?Малко тъп въпрос.И още нещо-когато живот и здраве се роди второто ми бебче,"каката" ще е на около 1.5г-ще запазя ли правото на детегледечка за нея до навършване на 2г?Благодаря предварително
Здравей, според мен няма значение дали у вас или у тях, но мисля, че от Агенцията за социално подпомагане ще искат един адрес като месторабота, тоест ако дойдат на проверка ще я търсят на адреса, който сте посочили и наистина ще е проблем, ако тя е там без дете или ако ти си у вас с дете, а нея я няма.

По втория ти въпрос, мисля, че няма да имаш право, защото ти дефакто ще получаваш обезщетение за бременност и раждане вече, а не такова за отглеждане на малко дете, но ще се консултирам за всеки случай.

Общи условия

Активация на акаунт