За пръв път в детската градинка - 3

  • 13 480
  • 360
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 722
Бим Бам, тъжно е това, което разказваш.
Милен уж вече се е адаптирал, но буденето послед нощ и преместване в нашето легло остават.
Явно децата ни са по-чувствителни и им трябва повечко време да осъзнаят факта, че оставяне в градината не е равносилно на изоставяне.

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Тъкмо се адаптираха децата в групата и престанаха да плачат сутрин и от понеделник ще си стоят по домовете - учителките започват ефективна стачка.

# 3
Бим Бам, тъжно е това, което разказваш.
Милен уж вече се е адаптирал, но буденето послед нощ и преместване в нашето легло остават.
Явно децата ни са по-чувствителни и им трябва повечко време да осъзнаят факта, че оставяне в градината не е равносилно на изоставяне.
    Моят син ходи от 1год на градина и всяка сутрин плаче.Но само докато стигнем. Като влезем вътре спира(да не би да му кажели бебе-той е най-голям в групата-3г8м)Поне спряхме да се будим вечер.После като го взема казва че било хубаво и пак иска да ходи.Всяко дете е различно.А батко му се сърдеше че в събота и неделя няма градина!Една и съща градина и същите госпожи.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
И нашата градина от понеделник, по всяка вероятност започва да стачкува  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 069
Аз като че ли съм вече по-спокойна, детенце не плаче сутрин, с желание влиза в стаята,понякога даже не се обръща за целувка и чао. Все още като се събуди първите й думи са "не искам на градина", но това е само докато се разбуди. След като я вземем обаче е като принцесата върху граховото зърно - все нещо не й харесва, капризничи, нервничи. А там била послушна, изпълнителна - явно вкъщи си наваксва дивотиите Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 246
Здравейте,
 и нашето адаптиране върви трудно. Четири дни Али влиза без да плаче,усмихната,аз си отдъхнах,НО тази сутрин пак един рев_ Мамооооо,не ме оставяй,не искам тук! Cry
Дали, защото друга учителак я пое на входа,нейната щом я чу да плаче веднага се показа и я взе. Чувах я как вика след мен,мамооооо Confused
  Всяка сутрин са едни уговорки,казва,че иска вече да е почивка и да седи у дома.Но излиза доволна,усмихната от градината.
  bim bam,да,и Али започна да си гризе ноктите откакто ходи на градина.
Никол и MamaGeri, и аз си пожелавам Али да бърза за градина ,да отива с желание като София и Мария,но за сега е само желание. Confused
 Тук лошото е,4е не спят за обяд,дремат по масичките и столчетата,такава им е системата.На 3 г.били големи.За това я взимам в 12.00 яде,спи и в 15.00 я водя до 17.00.
 Страшно неудобно,и така 2 пъти я водя на ден,и два пъти с уговорки...трудно е.

 Пожелавам на всички майки търпение,на децата-да са здрави!

# 7
  • Мнения: 3 576
Много се надявам до понеделник да се намери някакво решение с правителството и стачката да се отмени.  Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 1 284
Присъединявам се към тези, които се молят за споразумение преди Понеделник. Аз в Неделя влизам в Шейново за планово секцио и какво става с Алекс, ако градината излезе в стачка, не ми се мисли. Иначе напълно подкрепям всички учители.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Бим бам,  Hug Дано Боянка да свикне скоро, защото си представям какво ти е. Милата!

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Хм, вие представятели си половината от работещите майки в понеделник да не отидат на работа, защото няма кой да им гледа децата - някои ще си пуснат болничен, друг отпуска, трети неплтанен. Не ми се мисли. А децата тъкмо започват да свикват с градините и хайде пак в къщи ....

# 11
  • Мнения: 3 537
И моя започва да се осъзнава вече.Днес му е 4-ти ден и сутринта беше рев-не искаше да ходи на градина.Но ще отмине , все пак имаше доста дълга ваканция лятото.Но пък следобяд като отида да го взимам и не иска да си тръгва, в яслата беше по същия начин.

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Много се надявам до понеделник да се намери някакво решение с правителството и стачката да се отмени.  Praynig


Уж утре е решителния ден на преговорите  ooooh!
Аз също съм от тези, които нямат друг вариант за гледане на детето освен градина... ще пускам болнични или неплатена отпуска, ако трябва да я гледам вкъщи. Абсурд е да я водя с мен на работа. За час - два и то не всеки ден, ще ни изтърпят колегите, но за повече - няма начин.

# 13
  • Мнения: 1 416
Аз още не мога да споделя как е минал първият ден в градината - а вече трета тема почваме...  Simple Smile Градината е в стачка и Маргарита сега активно оцветява вкъщи - любимото занимание. Ние с Георги още седмица можем да издържим да си я прехвърляме. После не знам... Нито аз мога да я влача в редакцията, нито Георги - в лабораторията.
Дано се споразумеят утре учителите, защото съм на тяхна страна. И да започва учебната година за Маргарита, че вече нямам търпение. Аз май повече се вълнувам от нея...

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Eх ,пообъркаха се нещата с тази стачка, но дано успеят преговорите в петък  Praynig
Мама Гери - браво на Мимето - ех, как искам и аз Алекс да ходи с желание на градина... Явно момиченцата се справят по-добре с адаптацията.
Бим-бам дано скоро и твоето момиченце да посвикне  Peace
Лора - още малко ви остана и стискам палци и за вашия старт Laughing
Бари - много любопитно ми сктана това което сподели, явно моят син е за вашите стандарти - не дава и дума да се издума за спане на обед Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт