Само моето дете ли яде толкова много?

  • 1 622
  • 21
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 567
Здравейте!
Направо се видях в чудо, пие по 180мл. мляко, но в последно време и това не му стига едва изкарва два часа и половина, незнам нормално ли е да яде толкова много! Педиатъра ми каза че няма проблем и да му давам колкото мляко иска и трябва да остане мляко в шишето за да се е нахранил, но при него никога не остава, колкото да му дам ще го изпие.
Вечер поне прави паузи по 7-9 часа, но аз се притеснявам, мисля си да го захраня по рано ( и аз незнам кой месец да е) с това темпо
трябва да отворя фабрика за производство на АМ.
Моля кажете си мнението!

# 1
  • Мнения: 27 524
На тази възраст синът ми пиеше мляко 5 пъти и два от тях бяха по 180мл  Peace

# 2
  • Мнения: 711
Моят син яде по 160мл и напоследък по голяма пауза от 5 часа не прави  Shocked Идват му по 6 хранения на ден. Аз от днес мисля да му давам по 190мл понеже ми се струва и че на него не му стига. Мисля, че няма смисъл да се притесняваш.  Peace

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Сложи биберон с по-малка дупка, бебето трябва да изпива млякото за около 15-20 мин.
Моята братовчедка правеше на дъщеря си 180мл ( ставаха 200мл ), защото така пишело на кутията. А бебето беше само на 4 месеца  ooooh! и естествено изиваше всичко с много голяма дупка на биберона - за 5 мин.И леля ми беше пълна, братовчетка ми е доста пълна и сега създава такива "здравословни"навици на дъщеря си. Ни приема, ни предава...

# 4
  • Мнения: 1 049
Не мисля, че трябва да сменяш биберона с по-малка дупка... все пак като не се дави, значи размера му е добре и няма нужда да се мъчи докато си изпие шишето... Иначе след като прави по-големи паузи вечер, през деня е нормално да си наваксва. Не се притеснявай, нека да пие колкото иска. Данните на кутиите са само ориентировъчни. Аз захраних при навършен 4-ти месец, тогава е най-ранната подходяща възраст. По-рано недей, нека си е на АМ.  Thinking

# 5
  • Варна
  • Мнения: 567
Сложи биберон с по-малка дупка, бебето трябва да изпива млякото за около 15-20 мин.
Моята братовчедка правеше на дъщеря си 180мл ( ставаха 200мл ), защото така пишело на кутията. А бебето беше само на 4 месеца  ooooh! и естествено изиваше всичко с много голяма дупка на биберона - за 5 мин.И леля ми беше пълна, братовчетка ми е доста пълна и сега създава такива "здравословни"навици на дъщеря си. Ни приема, ни предава...

Той не се дави и не си изпива млякото за 5мин., а околко 15мин. По малка дупка няма биберона му е още 1 ( за 1 месец). Не мога да го оставя да реве от глад, защото ще стане дебел.

# 6
Здравей! На 13ти август ли роди? Ние се родихме на 11ти... До преди 7 дни малкият изпиваше по 180мл (5 пъти само през деня, вечер си спи). От една седмица насам минахме на 200мл, като не винаги ги изпива. От вчера: 5 пъти пак ядем, но сутрин пие 210 (говоря за готовото колиество, не за колко вода слагам), още едно хранене има с 210, 2х200 (защото не му правя повече не за друго), и едното му хранене е по-малко - кам 150, абе поти гоним литър на ден, което е все едно 5 пъти по 200 готови мл, или 5 пъти по 6 лъжички прах......24 лъжики на ден..... Обаче искам да ти кажа 4е нито е дебел, нито мисля 4е ще стане дебел...Аз съм много слаба, баща му също е доста слаб... Нито баби имаме дебели нито други роднини...Просто май момчетата ядат повече, а и всяко дете е индивидуално... Ние от 46см дето така се роди, сега сме 57..... за няма и два месеца... Педиатърът ми тук (аз живея в Кипър) каза че не е желателно да се прекалява с яденето, но при положение 4е детето си има режим и яде само 5 пъти, да сме му давали колкото му се яде... а и понеже растял главно на дължина, било ОК. Вече ако мнооооого надвишава дозата, да дохранваме с малко чайче като реве. Ама от опит ти казвам че нито чай нито никакви такива нехранителни неща действат...той си иска храната 4овека, гладен е.... Така 4е аз си го храня, под режим естествено, на 5 пъти, но му правя по пове4е, хората казват 4е неяденето е за притеснение, не яденето (при бебетата)...Много са ни мъни4ки още за да ре6аваме 4е ще станат дебели...не се тревожи...

# 7
  • Мнения: 753
на тази възраст моето беше на 90мл, незнам всичко е индивидуално

# 8
  • Мнения: 46 437
И моето пиеше огромни количества, много го обича това мляко. С възрастта го намали и вече почти го спря. По съвет на падиатърката - никога не съм я ограничавала.

# 9
  • Мнения: 6 029
бебето ми е на 4 месеца и пие по 210 вода+АМ.. тоест 240 мл.

спокойно. колкото - толкова.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 567
kiparkata   боже твоя пост все едно аз съм го писала. Да на 13 родих, добре че не е само моя такъв лакомник.
Изобщо не мога да го залъжа с вода или чай той да не пасе трева, такава уста отваря, че само шишето с мляко може да я затвори.
Малкия се роди 50 см. на последната консултация беше 56,5см., е има си бузки ама чак да е дебел не е!


бебето ми е на 4 месеца и пие по 210 вода+АМ.. тоест 240 мл.

спокойно. колкото - толкова.

Не ми се мисли като стане на 4 месеца колко мляко ще изпива  Shocked

# 11
  • Мнения: 6 029
колкото му трябват, толкова ще изпива:)

едното хранене ни е заместено с зеленчуково пюре и изяжда по 200 гр....

# 12
  • Мнения: 46 437
Не ми се мисли като стане на 4 месеца колко мляко ще изпива  Shocked

Няма зависмост!
Децата минават през няколко фази на бърз растеж, по време на които изпиват доста големи количества, при някои деца дозата стига до там, че се удвоява, а месец след това започват да пият наполовина, сега може да пие 240 мл., а след 2 седмици и 180 мл. ще са му много  Laughing Не трябва да се натискат да пият, когато не искат или да не им се дава, когато са гладни, те си усещат във всеки момент от какво количество има нужда организмът им  Peace

# 13
  • Мнения: 8 917
И Гери премина през подобна "лакомия" Laughing Нормализират се нещата Peace

# 14
  • Мнения: 206
Цитат
Вмъкни Цитат
Цитат на: lolii в четвъртък, 04 октомври 2007, 17:23
Не ми се мисли като стане на 4 месеца колко мляко ще изпива  Shocked

Няма зависмост!
Децата минават през няколко фази на бърз растеж, по време на които изпиват доста големи количества, при някои деца дозата стига до там, че се удвоява, а месец след това започват да пият наполовина, сега може да пие 240 мл., а след 2 седмици и 180 мл. ще са му много  Laughing Не трябва да се натискат да пият, когато не искат или да не им се дава, когато са гладни, те си усещат във всеки момент от какво количество има нужда организмът им  Peace
Peace
Ние също имахме фаза на усилен растеж след първия месец моя бебчо постоянно искаше да суче повече от час е висял на гърдата ми ,не пуска , направо съединявахме храненията. През третия месец имахме нещо като кърмаческа стачка изобщо не искаше ни гърда ни шише и тогава ни откриха ГЕР и некомпетентни "педиатри" ме посъветваха да преустановя кърменето ,защото му се повдигало кърмата (направо безумие) и т. н. ,но стига съм се отплесвала.
Та детето преминава през различни фази на растеж и от там има има изменчив апетит ,то най-добре си знае кога от колко има нужда. Hug

Общи условия

Активация на акаунт