как убедихте околните да задържите голямото куче

  • 10 411
  • 157
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 723
... Имам куче(та) и се позовавам на личен опит, ....
И аз имам куче(та)и ги гледам на двора,
поради споменатите отмен по- горе причини.
Обичам животните, в частност- кучетата,
но не ми е минавало през акъла да ги пускам в къщи,
 да ми се търкалят по мебелите и килимите,
където децата ми играят и лапат всичко, което намерят.
Не ми е минавало през акъла да им позволя да дъвчат играчкте им,
да имат допир до приборите им за хранене и т.н....
...точно тук идва момента, в който трябва да направиш един вид избор-
да прецениш кое е по- добре- кефа на кучето и
 успокоението на собствената си "гузна съвест",
(имам предвид конкретния случай, за който авторката е пуснала темата си)
или да избереш риска за сметка на здравето на собствените си деца...

# 16
  • София
  • Мнения: 7 190
Абе то хубаво, ще опазиш детето от собствените си кучета, ама като отиде в градинките и парковете - как ще го опазиш да не пипа пейки, люлки, клечки, през които са минали N на брой бездомни кучета......
Може да звучи налудничаво, обаче предпочитам детето ми да си изгради известна "поносимост" към подобни фактори. В рамките на разумното.
Не бих я превърнала в "цвете в саксия".  Peace

# 17
  • по света
  • Мнения: 1 587
Кучето го държа в отделна стая и на терасата,нашата е доста по-голяма от стандартните представи за тераса така че на практика тя си има двор.
В апартамента я пускам след като сложа детето да спи,така ще е още доста време докато не порасне детето.

# 18
  • Мнения: 983
Абе то хубаво, ще опазиш детето от собствените си кучета, ама като отиде в градинките и парковете - как ще го опазиш да не пипа пейки, люлки, клечки, през които са минали N на брой бездомни кучета......

Моето поне има всички необходими ваксини и се обезпаразитява вътрешно на всеки 40 дена.

# 19
  • Мнения: 753
моят мъж беше в твоята позиция....за съжаление, детето като проходи се раздели с кучето си

# 20
  • Мнения: X
Тези безумни съвети за разделяне на деца и кучета, като се появят децата, май ги има само в България. Обяснявам си го с дългогодишната практика на хората по селата, кучето да се гледа на двора, да е пазач или само да лае и да не се полагат грижи като ваксини и обезпаразитяване. Обичайна гледка е да видиш мръсно куче на синджир, което не е пускано да тича с години. Храната му обикновено е някаква помия, каквато се забърква и на прасетата. Ако има късмет кучето, може да е нахранено с остатъците от човешката храна.Такива хора възпитават поколения деца и внуци в подобно отношение към кучетата. Виждала съм нормално отношение към кучета единствено от ловджии и то, защото кучетата им служат за определени цели.

Как да убедите хора, които никога не са се интересували от специални породи, нито биха се грижили и отделяли средства за скъпи ваксини и лекарства за обезпаразитяване, за добавки за развитието на кучето, за добре подбрана храна... И такива хора ще ви дават съвети кое е по-добро за децата ви?! Още повече, ще ви обясняват, че децата и кучетата трябва да се степенуват и дори се намеква, че досега сте заменяли липсата на дете с куче?!?!?

Аз до такива хора никога не бих се допитала за подобно решение.
Съвет се иска от хора, които гледат куче и дете.

# 21
  • Мнения: 7 723
malko_mishlence , предполагам визираш мен,
тъй като в цялата тема само аз против това,
децата и кучетата да живеят заедно. Още повече,
че има възможност за това, което е угодно за всички.
По тази причина се чуствам длъжна да ти обясня:

1. Живея и винаги съм живяла в центъра на София.
2. Кучетата ми живеят в специално построена за тях къщичка на двора.
3. Никога не са били вързани на синджир, освен на разходка.
4. Имат всички видове ваксинации.
5. Правят им се дълги разходки на специално пригодените за целта места.
6. Храната им се готви ежедневно и им се поднася топла.
Не дояждат остатъци, освен кокали и да- специално за тях се пазарува.
7. Децата ми са отраснали с тях и никога не им се е забранявало да ги галят.
(както, между впрочем и всяко улично куче, или котка).
8. Кучетата ми са породисти, с родословни дървета, ваксинирани и обезпаразитени.
.................................

...... И такива хора ще ви дават съвети кое е по-добро за децата ви?! Още повече, ще ви обясняват, че децата и кучетата трябва да се степенуват и дори се намеква, че досега сте заменяли липсата на дете с куче?!?!?
...

Авторката е задала конкретен въпрос и аз изказвам мнението си по него!
Далеч съм от мисълта, че тя ще послуша единствено и само мен.
 И да- авторката сама споделя, че е "заменила липсата на дете с куче":

.... Казвам това, защото вече ми беше много самотно и гадно, че не мога да забременея и реших да изпълня поне другата си голяма мечта- да си взема лабрадор.....

.............................

....Аз до такива хора никога не бих се допитала за подобно решение.
Съвет се иска от хора, които гледат куче и дете.
Поправка- гледам кучета и деца.

Това е! Повече нямам какво да добавя.
Айде, със здраве.....

# 22
  • София
  • Мнения: 3 064
Не съм ги убеждавала, те си бяха убедени Mr. Green А ако не бяха... нямаше да ги питам.
 Когато взех кучето, доста преди да забременея, питах мъжът ми, има ли нещо против. Той нямаше, и взехме кучето. И двамата сме на мнение, че когато прибереш едно животно, поемаш отговорност за него докато е живо. Такъв въпрос изобщо не е стоял на дневен ред. Е, ако недай Боже, детето покаже алергия към животното, нещата стават други, но без причина да се "маха" кучето, не го разбирам.

# 23
  • Мнения: 983
Аз, че ще си взема кучето, ще го взема. Въпросът е, да е по-скоро.
А заради моята тема не се връзвайте толкова. Всеки сам решава, кое ще е най-подходящо за деца му. Уважавам мнението на всички ви.
Само да вметна, извън темата:
Руска не храни кучетата с кокали, опасни са без значение дали кучетата са голями или не. Най-добрата храна е гранулираната, защото има всичко необходимо за едно куче, стига да е от висок клас храна.
Малко Мишленце, има две породи лабрадор ретривър и голдън ретривър, твоето сигурно е кръъстоска м/у лабрадор и голдън. Аз такова исках, но като не намерих си взех лабрадор.

# 24
  • Мнения: 332
 Гледам и не вярвам на ушите си  #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy
Какви са тия съпоставки между животно и дете ,и то собственото.  #2gunfire  newsm78
Не мога да си представя,как бих поставила въпроса кучето или детето  #Crazy
Гледала съм 2кучета,но никога не съм си и помисляла да държа такова животно при детето си.
Има едно нещо,което тези животни правят,нарича се чистене и си лижат гениталите.Е ,ще ме извините,ама след такава процедура ,да му позволя да си играе с играчките на детето ми и да го лиже  #2gunfire  #Crazy  Sick
Няма човек,който бих поставила пред детето ми,камоли някакво гнусно животно  #2gunfire

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Гледам и не вярвам на ушите си  #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy
Какви са тия съпоставки между животно и дете ,и то собственото.  #2gunfire  newsm78
Не мога да си представя,как бих поставила въпроса кучето или детето  #Crazy
Гледала съм 2кучета,но никога не съм си и помисляла да държа такова животно при детето си.
Има едно нещо,което тези животни правят,нарича се чистене и си лижат гениталите.Е ,ще ме извините,ама след такава процедура ,да му позволя да си играе с играчките на детето ми и да го лиже  #2gunfire  #Crazy  Sick
Няма човек,който бих поставила пред детето ми,камоли някакво гнусно животно  #2gunfire

Айде стига стреля, пък с това лижене на незнам си какво ме уби направо. И аз съм абсолютно ЗА отглеждане на дете и куче заедно. Ще си помисли човек, че кучетата са прокажени или крастави като те чете. И едва ли някой поставя кучето над детето си, двете неща са абсолютно несъпоставими, но затова пък могат чудесно да се съчетаят.

# 26
  • по света
  • Мнения: 1 587
Гледам и не вярвам на ушите си  #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy  #Crazy
Какви са тия съпоставки между животно и дете ,и то собственото.  #2gunfire  newsm78
Не мога да си представя,как бих поставила въпроса кучето или детето  #Crazy
Гледала съм 2кучета,но никога не съм си и помисляла да държа такова животно при детето си.
Има едно нещо,което тези животни правят,нарича се чистене и си лижат гениталите.Е ,ще ме извините,ама след такава процедура ,да му позволя да си играе с играчките на детето ми и да го лиже  #2gunfire  #Crazy  Sick
Няма човек,който бих поставила пред детето ми,камоли някакво гнусно животно  #2gunfire
По твоята логика който практикува орален секс не трябва да целува децата си hahaha hahaha

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Може да не съм права, но до колкото знам токсоплазмозата е типична за котките.
Имам самоед, който ще си живее заяедно с бебето и това изобщо не се подлага на коментар.
Самата аз съм родена и израстнала с куче в къщи и нищо ми няма.  Naughty
Другата теза, на която съм поддръжник е , че от естествения имунитет по - хубаво нещо няма.
Успех!

# 28
  • Мнения: 1 668
Не давам в мое присъствие да се коментира кучето - то е немска овчарка на 7г и е част от семейството. В момента дори се борят на пода с Иван... Детето произнася името на кучето, което е доста сложно АЗра от преди 3-4 месеца, откогато реално не бърка и нас - останалите членове на семейството. когато не са заедно и чуе лай на куче става тъжен и повтаря Азра, азра... За хигиената - ами хвърчим с прахосмукачката и правим каквото можем...

# 29
  • Мнения: 3 069
Ако ти липсва толкова много вземи си го.Решението обаче мисля, че трябва да се вземе от всички членове на семейството ти, особено съпруга ти.

Общи условия

Активация на акаунт