Малко странен и смешен въпрос

  • 1 378
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, не знам дали темата е за тук, но от известно време ме тормози един въпрос. С мъжа ми се опотваме да имаме бебе от около 1 год. ,при мен всичко е наред, той си направи спермограма, която не е особенно добра с малък брой и доста неподвижни серматозоиди. Прави и хормонални изследвания които са в норма. Нещото което ме притеснява в случая е че всяка вечер пие по около 5-6 бири, а аз мисля че това количество е доста голямо. Според него обаче след като не се напива, а това е факт, значи не пречело. Не знам как да го убедя да я спре ли поне да я ограничи доста. Извинявайте за глупавия въпрос, но мисля че ако види  вашите изказвания би се променил. Благодаря предварително и лек ден.

# 1
  • Мнения: 44
Според мен ако му кажеш, че бирата оказва негативно  въздействие върху подвижните сперматозоиди ,това би трябвало това да го стресне.Във вашия случай просто трябва да забрави АЛКОХОЛА.

# 2
Да аз съм на същото мнение, само че той като че ли не иска де ме чуе и си е решил, че му говоря тези неща нарочно. Затова и се допитвам до вас, за да имам доказателства, а не само мой измислици.

# 3
  • Мнения: 1 919
ами поговори с него...да с еоткаже от бирата..за няколко месеца..поне докато забременееш....

# 4
  • Мнения: 3 453
Ето нещо, с което да го стреснеш! Mr. Green

"СЪВЕТИ ЗА МЪЖЕ
На мъже със съмнения за стерилитет се препоръчва:
Да избягват бирата поради съдържащите се в нея естествени естрогени, които намаляват броя на сперматозоидите.
• Да намалят консумацията на месо, млечни продукти, боб и грах, които също може да съдържат естрогени.
• Да избягват горещи вани. Производството на сперматозоиди е по-ефективно, когато тестисите са охладени. "
Източник: http://www.lekar.bg/news-43/info-250

Да попитам - посетихте ли андролог? Открихте ли причина за астенозооспермията? Защото, ако не се приложи подходящо лечение, показателите могат и да се влошат! Нещата, както ги описваш, намирисват на варикоцеле. Посетете андролог и ти задай въпросите си за алкохола и вредата. Кажи на андролога, колко точно бири пие съпругът ти. Нека той чуе от специалист, за какво точно става въпрос!
Ако не промени начина си на живот, няма да се подобри! Това включва - здравословно хранене, прием на витамини и антиоксиданти, абсолютно никакви цигари и алкохол! Naughty

Спермогенезиса е 100 дни. Ако спазва всичко точно, едва след този период може да се очаква някакво подобрение!
Съветвам те да започнеш да се ровиш, да намериш статии по въпроса и да му ги разпечаташ! А консултацията с андролог трябва да ви е приоритет!
Ако искаш, помоли модераторите да ти преместят темата в "Проблемно забременяване". Там повече момичета ще се включат. Може и да препишеш резултатите от спермограмата.  Тя в клиника по стерилитет ли е правена?
Успех!  HugТрудна битка ти предстои!

Последна редакция: чт, 04 окт 2007, 21:39 от _Hope_

# 5
  • Мнения: 945
Иzвинявай, че съм толкова директна, но ако половинката ми пиеш по 5-6 бири всяка вечер  Shocked , това, че бебето не става щеше да ми е последният проблем. Това си е доста сериоzно количество алкохол и пречи не само на плувците...
Дано го враzумиш...   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 248
Трябва да поговориш наистина сериозно със съпруга си относно този проблем. Не е нормално всеки ден да пие такова количество алкохол (пък дори и бира). Напълно е вероятно тя да е причината за лошите резултати, ако и пуши комбинацията става още по-сериозна. Така че опитай се да го поставиш на място, като му обясниш, че вашето бъдещо детенце е по-важно от това да се налива с бира всяка вечер! Пък и можеш да му намериш по-интересни занимания по това време, например  luvbed. Желая ти успех!!! Hug

# 7
  • Мнения: 7 716
Темата с алкохолизма е трудно и мъчителна и изобщо не е смешен въпрос. Трябва да потърсите помощ, трябва да се обърнеш към хора със сходни проблеми.

# 8
  • Мнения: 226
При моя мъж резултатите са сравнително добри, но понеже ми се иска да не се влошават, постоянно му говорих за вредата от алкохола и че при мен нещата са достатъчно сериозни за да ги влошаваме и с проблем при него. Обаче докато не го накарах да прочете някои статии, резултат нямаше.
 Накарай го да чете по въпроса. При нас помогна.

# 9
  • Мнения: 2 422
Незнам какво да кажа но според мен 4-5 бири не е алкохолизам и не тези 5 бири са причината за лошата спермограма. Пуши ли мъж ти много фактори има  понякога и на мъже непушещи и непиещи имат лоши спермита Sad

# 10
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
... Нещото което ме притеснява в случая е че всяка вечер пие по около 5-6 бири, а аз мисля че това количество е доста голямо.
Привет!
Истината е, че това е страшно много.
Ние имахме същия проблем. Не знам защо, но доста хора свързват бирата с безалкохолно и си мислят, че няма проблем ако я пият. Е, аз мога да кажа, че благодарение на 3-4 бири дневно спермограмата на мъжът ми стана изключително зле за период от 1 година. Подвижността от 60% спадна на 20%. за Крюгера няма да коментирам, там също е плашещо положението.

# 11
  • Мнения: 4 358
Въобще не е смешно и странно. Наистина това си е сериозно количество. Доколкото знам деца заченати в състояние на алкохолно опиянение носят риск от увреждане. Дори него да не го лови по една или друга причина - най вероятно организмът му е свикнал, по добре поговори с него и в името на двама ви и на бъдещото ви общо дете да се откаже временно от алкохола.Късмет ти пожелавам Hug

# 12
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Да,наистина темата ти е повече за "Проблемно забременяване",помоли Херата да ти я премести.Там ще ти кажат доста важни неща.
Успех!
Едва ли проблема се корени в бирата,но при положение че го има пиенето може да го задълбочи.
Идете при Кацаров,дай и показателите да видят на спермограмата.

Общи условия

Активация на акаунт