За дължината на корнизите ...

  • 4 415
  • 19
  •   1
Отговори

Анкета

Какви корнизи сложихте у вас?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 03 ное 2007, 14:35

  • Мнения: 46 434
Решихме да сложим пердета в детската, но възникна голям спор за корниза  Twisted Evil Как е у вас? Малко извън дограмата или колкото е дължината на стената? Въпросът ми може да е глупав, но никога не съм имала пердета Laughing

# 1
  • Мнения: 1 172
При нас "малко извън дограмата" и "по цялата дължина" съвпадат Wink
Но според мен малко извън дограмата е по-красиво. Ако ми оставиш майл на лични, ще опитам да ти пратя снимки от една вила с такива пердета - само за прозорците и на дължина, и на ширина.

# 2
  • Мнения: 1 655
Прозореца (който включва и балконска врата) в детската стая заема почти цялата стена, за това корниза там е от край до край.
Мисля, че ако прозореца е по-малък е по-удачно корниза да е само над него.

# 3
  • Мнения: 46 434
*SV*, nikol78@mail.bg  Simple Smile

И аз мисля като вас, затова с общи усилия трябва да убедим мъжа ми  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 6 164
Доколкото знам, трябва да излиза отстрани с около 20 см.

# 5
  • Мнения: 425
Аз предпочитам малко извън дограмата. И особено ако сложите някакви детски пердета, такива шаренки определено няма да е хубаво да е на цялата стена. Това е моето мнение.

# 6
  • Мнения: 1 152
Според мен зависи от това, колко е разстоянието от края на дограмата до края на стената. Ако е малко и корниза е до края, но ако е повече или има какво да стои на тази стена, не трябва да се покрива с перде.

# 7
  • Мнения: 46 434
Според мен зависи от това, колко е разстоянието от края на дограмата до края на стената. Ако е малко и корниза е до края, но ако е повече или има какво да стои на тази стена, не трябва да се покрива с перде.

3.60 м. е общо, прозореца е около 1.70 м.
Ето снимки:
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/snimki/d05.jpg?t=1191507903
http://i40.photobucket.com/albums/e239/ceco_vath/snimki/d01.jpg?t=1191507981

# 8
  • Мнения: 425
Мммммммм да. Корнизите трябва да са малко по дълги от дограмата, в никакъв случай на цялата стена. И без това от едната страна има гардероб. Покажи на мъжа ти резултатите от анкетата. Дано това помогне да го убедиш  Mr. Green успех ти желая.

# 9
  • Мнения: 5 475
 И аз съм на мнение малко извън дължината на прозореца.
Естетически е по-красиво! Peace
Дано убедиш съпруга.  Wink

# 10
  • Мнения: 1 152

За първата снимка - корниза до вратата, за да не пречи пердето на гардероба.
За втората снимка - не е нито малко, нито голямо мястото до станата, но по-красиво ще е ако пердето е до края на стената, и пак ще може да си стои този кош примерно там.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 173
Във вашия случай - малко извън дограмата  Peace

# 12
  • Мнения: 46 434
Убедих го  Blush отидох и купих корниз, оказа се, че не съм премерила правилно и е с 30 см. по-къс от това, което исках  Joy ooooh! утре ще купя нов  Mr. Green хич не ми върви с това перде  Crazy

# 13
  • Мнения: 1 426
за вашата детска - колкото е стената, защото можеш да си скриеш тръбите от парното, гардераоба може да не е залепен към външната стена

# 14
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Нашата спалня е със същото разположение (в т.ч. гардероба и скрина, само дето м/у тях има и библиотека Laughing).

Наследих един монтиран от векове за векове корниз по цялата стена, отпред сложих още един (пак по цялата стена) и замисълът ми е следния - имам непрозрачна, сатенирана дамаска, от която съм направила кювертюра за леглото , около 35-40см набран бордюр на предния корниз (по цялата стена, покрива горната част на дограмата) и високи колкото вратата, но тесни (по 1,20м) завеси, нанизани от двата края на задния корниз (откъм прозореца), които през повечето време е предвидено да стоят захванати с шнур от същия плат, но при нужда могат да закрият вратата и този кът, където са ти кошовете.
Пердетата на прозореца не трябва да са ми дълги, защото имам конвекторен радиатор монтиран под него. Ако бях с алуминиева или ПВЦ дограма, бих сложила римски щори на прозореца и вратата, но дограмата ми е дървена и стара, затова съм го решила така: в горната част на прозорците и вратата има метални кукички за щори, на тях слагам пръчици с ограничители в двата края и нанизвам на тях тънки перденца с височина малко под перваза на прозореца и колкото цялата врата. Бордюрът от дамаска покрива тези монтажни изпълнения, а плътната завеса "рамкира" отстрани (и същевременно ми прикрива дъската за гладене, която стои зад гардероба и един грозен извод за контакт на терасата, от другата страна).

За съжаление, няма как да снимам, защото цялата конструкция е изпробвана и пак свалена, тъй като от две години не мога да си харесам плат за тънките перденца. Laughing Както се туткам, май първо ще си сменя дограмата... 

Общи условия

Активация на акаунт