Аденом на хипофизата

  • 4 453
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 412
Здравейте момичета. Посъветваха ме да отворя нова тема и го правя. И аз реших да споделя проблемите си с вас и ако мога да получа отговори на въпросите си. Преди 3 месеца ми откриха аденом на хипофизата. Изчетох много материали от Интернет, публикации и мнения от форумите, но не ми се изясниха много неща. Моят лекуващ лекар и лекарите от Университетската болница, в която постъпих /няма да конкретизирам коя е/, за да ми издадат епикриза и протокол за лекарството Достинекс, също не ми дадоха точни отговори. Моля, ако имате отговори на някои от въпросите или знаете от къде да ги получа да ми пишете или да отговорите във форума. Ще се опитам да обясня накратко проблемите си - винаги съм била често боледуваща, като най-често боледувам от ангини. Преди 15 години родих детето си като раждането беше много тежко. След като родих се наложи да ми се спира кърмата с Бромокриптин. Пих го известно време като имах и много странични ефекти, откриха ми и кистофиброзна мастопатия. Накратко от 14 години ми изтича секрет от гърдите, но не съм лекувана. През 2003 г. ми правиха конизация, заради изменения в шийката на матката след тежкото раждане. По време на престоя ми в болницата се установи, че поддържам постоянно температура в порядъка от 37-37,5 градуса. Правени са ми всякакви изследвания във връзка с тази температура, но не се установи някакво възпаление в организма ми. От години страдам от ужасно главоболие, имам и много силно окосмяване на горна уста и по краката. От 2005 г. започнах и да напълнявам, като всички положени от мен усилия да отслабна не дадоха резултат, чувствам една постоянна умора, появиха ми се торбички под очите и изглеждам непрекъснато недоспала и преуморена. От години търся причината за това си състояние и както ви казах преди 3 месеца се установи, че имам аденом на хипофизата и повишено ниво на пролактина. Бих искала да знам някоя от вас има ли подобни оплаквания.  Ако някой знае добър ендокринолог в София, моля да ми го каже. Ще се радвам ако някой с моите проблеми и симптоми ми пише. Мога да помогна с описание на процедурата за получаване на лекарството Достинекс.

# 1
  • Мнения: 1 313
Д-р Начев в ендокринологията на ул. Христо Михайлов или д-р Везенкова в ендокринологията на Александровска болница.Ако се интересуваш мога да ти дам тел. на д-р Везенкова.
Пиши на лични Peace

# 2
  • Мнения: 2 412
Благодаря за отговора, но не съм от София и ми трябват по-подробни указания Simple Smile. Коя по точно е тази болница - ендокринологията на ул. Христо Михайлов? Ти при кого си се лекувала и какво ако може да споделиш? На мен лично ми трябва лекар, който работи в Университетска бобница. Трябва да лежа на всеки 6 месеца, за да ми отпускат Достинекс от касата. Следващия ми престой в болница е март 2008, но аз искам преди това да отида на лекар, за да си изясня някои въпроси, защото както казах по-горе не успях да получа отговор на задаваните от мен въпроси от лекуващия ме ендокринилиг и от лекарката от болницата в която бях.

# 3
  • Мнения: 128
Здравей! Аз  вече 7 години  лекувам аденом на хипофизата с бромокриптин и благодарение на терапията преди почти 2 години се роди моя син.През цялото време се лекувах в клиниката по ендокринология която се намира в центъра на София срещу министерството на Земеделието и горите, близо е до руски паметник.Аз съм много доволна от ендокринолозите там и от проф.Бушка Захариева зав.хипофизарното отделение.Аз сущо съм от провинцията но ходех там на всеки 6 месеца и съм много доволна от тях.Успех ти желая.

# 4
  • Мнения: 2 412
Здравей deizi 24. Благодаря за отговора. Може ли да ми дадеш по-конкретни насоки за тази болница - име, улица и т.н. За проф. Бушка Захариева открих в интернет, че работи ва някаква немска клиника в гр. Гоце Делчев. Може да се е преместила там и да не е в София вече. Ако имаш по-точни координати, моля те пиши. Ти имала ли си подобни симптоми като моите /описала съм ги подробно по-горе/?

# 5
  • Мнения: 128
Здравей! проф.Б.Захариева работи в  лабораторията Бодимед, която се намира на Позитано 24 близо до клуба на БСП в София.Тя там си има кабинет и преглежда в определени дни.Прегледа струва 30 лв но си заслужава ако питаш мен.В момента не мога да ти дам координатите, защото съм на работа, но до един ден мога да ти дам телефон за връзка.

Колкото до симптомите част от тях ги имах-рязко напълняване,спиране на цикъла, окосмяване, и силно главоболие което не се влияеше от нищо.Раздразнителност и често плачех за глупости а да и обилен секрет от гърдите все едно ще кърмя.Ами все гадни неща но след лечението нещата се подобриха значително НО искам да ти кажа че излекуван аденом няма има подобрение но повечето хора си пият хапчета  до края на живота.Има случаи аденома се премахва оперативно, но след години отново се появява.
Успех и не се плаши.Утре ще ти дам координатите ако те интересува.

# 6
  • Мнения: 2 412
Здравей, deizi 24. Благодаря ти за отговора. Намерих в интернет, че Бушка Захариева е собственик на МЦ "Биомед" и взех тел. № от там. Мисля да звънна и да си запиша час. Тя обяснява ли подробно всичко? Лично за мен е много важно да получа отговори на въпросите си. Ти защо се лекуваш с бромокриптин, а не с Достинекс, нали е най-доброто лекарство в момента? Пиши ми и ти някакъв тел. на проф. Захариева. Ти продължаваш ли да ходиш при нея на прегледи? Благодаря ти предварително.

Общи условия

Активация на акаунт