Дълга, къдрава коса - давайте идеи за прическа

  • 28 746
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
Нещо ми поомръзна вече сегашната прическа и ми е време за промяна. Не мога обаче да си измисля нищо ново, а и честно казано не следя особено модните тенденции в прическите. Косата ми вече доста порасна на дължина и искам да запазя дължината. Без бритон е най-сетне порасна. Гъста и чуплива, но в момента ми е малко безформена. Тези дни искам да отида да си подновя кичурите и ми се иска и нещо да попроменя, затова бих чула някоя и друга идея  Hug

# 1
  • Мнения: 877
И аз съм с гъста и чуплива коса. Била съм на сто места и промяната е права коса, друго няяяма. Поне на мен не ми отива. Успех  Peace

# 2
  • Мнения: 17 407
И аз така, само че мойта не е много дълга. Подстригана съм на пластове, горният обаче винаги ми го скъсяват много и става като шапка, косата ми придобива още повече обем, а е много къдрава. Не с ехаресвам с такава прическа, ма не знам как да оправя положението Confused

# 3
  • Мнения: 7 263
Дренка и мен веднъж ме бяха издокарали така. Единственото спасение беше гел, макар че пък него как го мразя, но иначе изглеждах все едно съм прегръщала бойлер докато е гръмнал  Blush Blush Blush
Сега вече ми е доста дълга пак е леко етажирана и може би и това ще запазя, но не е силно филирана и се чудя дали да не и отнема малко обем, защото сега ако не е вързана доста стърчи.

# 4
  • Мнения: 748
Аз постоянно се изправям от година горе долу,и я скъсих доста ,а на къдрева коса не ми харесва тази дължина и май ще продължавам да я изправям .

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Лени, нямам какво да те посъветвам, защото и аз търсих помощ в тази насока от темата за прическите. Там съм сложила моя снимка да ме видят и всички казаха, че така ми е добре като форма. Ето как изглеждам аз, макар че и на мен ми писна да съм все еднаква Wink - http://images.kadrokosa.multiply.com/image/5/photos/11/400x400/6 … tNQnBF1NMo%2CMQhA

# 6
  • Мнения: 1 589
Аз моята я изравних до колкото мога,без бретон съм,но косата ми е по скоро чуплива.Единственото решение при мен е гел-без гел дори не мога да се среша,защото е гъста.А и самия гел подчертава кичурите.

# 7
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Само боядисване може да направи по-различна за по-дълго време такава коса като нашите. А за немирните къдрици - докато е мокра я опъвам с ръце и тогава стои на къдрави кичурчета вместо като разплетена дамаджана Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 622
Лени, нямам какво да те посъветвам, защото и аз търсих помощ в тази насока от темата за прическите. Там съм сложила моя снимка да ме видят и всички казаха, че така ми е добре като форма. Ето как изглеждам аз, макар че и на мен ми писна да съм все еднаква Wink - http://images.kadrokosa.multiply.com/image/5/photos/11/400x400/6 … tNQnBF1NMo%2CMQhA


kadrokosa изглеждаш чудесно с тази причиска  Grinning А и на къдравите коси е много трудно да направиш по - конкретна прическа


# 9
  • Мнения: 17 407
Дренка и мен веднъж ме бяха издокарали така. Единственото спасение беше гел, макар че пък него как го мразя, но иначе изглеждах все едно съм прегръщала бойлер докато е гръмнал  Blush Blush Blush
Сега вече ми е доста дълга пак е леко етажирана и може би и това ще запазя, но не е силно филирана и се чудя дали да не и отнема малко обем, защото сега ако не е вързана доста стърчи.

Може ли снимка, ако искаш на ЛС?

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Tasha, благодаря ти за милите думи!  Hug
Ленни, ако те направят както трябва и ти филират косата добре, да знаеш, че много се "поприбира" непослушната коса и стои много хубаво.   bouquet

# 11
  • Мнения: 4 076
И аз така, само че мойта не е много дълга. Подстригана съм на пластове, горният обаче винаги ми го скъсяват много и става като шапка, косата ми придобива още повече обем, а е много къдрава. Не с ехаресвам с такава прическа, ма не знам как да оправя положението Confused
На мене пък толкова дълъг ми оставиха горния пласт,та се чудя защо изобщо бях на фризьор.
Друга прическа,която на мене ми отиваше,е къса черта.Естествено,съвсем различна от правата,но направена добре,е много кокетна и интересна.Моя приятелка с къдрава коса ходи на плитка и много й отива на формата на лицето  една такава гъста,дебела плитка.Понякога я вдига на кок и пак става красиво.
Абе има прически и за нас,не е като да няма,но толкова сме разглезени от ефектния водопад от къдрици,та рядко си усложняваме живота с прически  Wink

# 12
  • Мнения: 17 407
Не се виждам на къса черта, макар че като  студентка бях така подстригана. То си зависи и от самата коса, от къдраво до къдраво има огромна разлика. МОето се доближава до негърското и става много обемна, ако е къса. Сега си намерих едни снимки от по- миналото лято. Тогава пък ми бяха филирали ужасно много косата, краищата х бяха като проскубани.  От момичетата, които после ми оправяха косата, знам, че къдрава коса не се филира, или поне къдрава, колкото е моята...

# 13
  • Русе
  • Мнения: 2 354
моята е дълга и къдрава- освен да я изправям... друго не ми остава  Tired

# 14
  • DE
  • Мнения: 967
Същия проблем имам! Mr. Green

# 15
  • Мнения: 7 263
kadrokosa много ми хареса на тази снимка, макар че моята коса не е толкова къдрава в сравнение с твоята е по-скоро чуплива. Горе долу това се доближава до сегашната ми прическа, давате ми добра идея ако я филирам малко поне отгоре може би ще мога да я култивирам така че да се носи и не вързана.
Не искам да я изправям защото ми отнема много време и освен това и при най-малкото овлажняване на косата / а сезона ще става все по-влажен/ отново се навива. Да не говорим че и при спортуването щом се поизпотя малко и тя веднага се навива.
Била съм късо подстригана със силно обран врат и високо вдигната отзад косата и ми седеше върховно, но тази прическа също изисква поне веднъж на месец да се подстригва за да има форма.
На черта съм се подстригвала само веднъж в живота си и никога няма да повторя, защото щръква и стои като метла.

Иначе в момента е така като успея да я опъна отгоре и с малко пяна я прибера.
А това е горе долу като форма и дължина иначе, но тук е мокра и е леко по-права.

# 16
super sa kadravite kosi...   Simple Smile i moqta e kadreva i ve4e ne si q izpravqm za6toto nqma smisal

# 17
# 18
моята е дълга и къдрава- освен да я изправям... друго не ми остава  Tired
   




slagai i gel...az taka pravq

# 19
  • Мнения: 738
И аз съм с много къдрава коса, нося я назад, единственото, което правя е след като я измия и поизсуша я хващам цялата, усуквам я и правя кок високо горе. После като я пусна става на масури и не толкова къдрава Peace Изправям я от време на време обаче да е малко по-влажно и се начупва веднага, пък и стоя по час и половина в салона и олеквам с 20 лв. Няма смисъл Peace
Може да пусна и снимка ама малко ме е срам.. Embarassed

# 20
моята е дълга и къдрава- освен да я изправям... друго не ми остава  Tired
   







kogato q iso6a kosata i mnogo buhva ..leko q mokrq i s gela q pravq da ne i se razvalqt kadricite i da ne e tai buhnala...i taka ve4e po4ti mesec ne sam q izpravqla i nqmam i namerenie

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Нещо ми поомръзна вече сегашната прическа и ми е време за промяна. Не мога обаче да си измисля нищо ново, а и честно казано не следя особено модните тенденции в прическите. Косата ми вече доста порасна на дължина и искам да запазя дължината. Без бритон е най-сетне порасна. Гъста и чуплива, но в момента ми е малко безформена. Тези дни искам да отида да си подновя кичурите и ми се иска и нещо да попроменя, затова бих чула някоя и друга идея  Hug

Лени, отдавна не сме се виждали, но помниш косата ми. Дълга, червена, твърде къдрава.
Както и ти, наскоро реших да променя цялостната си визия. Беше ми омръзнало да се гледам с тази голяма коса, а и имах нужда от промяна.
Вярно, че стана радикална, но какво пък.... Simple Smile
Сега съм с доста по-къса коса, черна и чат пат права.
Ето виж тук - http://good-times.webshots.com/photo/2571614970059189015qgOyyy
Защо не пробваш и ти нещо съвсем, съвсем различно? Инак няма да усетиш разликата Simple Smile

# 22
  • Мнения: 17 407
Naomi, моля за снимка!
dodo_dodo, и така си много хубава Simple Smile

# 23
  • Мнения: 738
Naomi, моля за снимка!
dodo_dodo, и така си много хубава Simple Smile

Наистина Peace Дори не мога да си представя, че си била с къдрава коса. Майка ми направи такава фрапираща промяна и сега много я харесвам. Ходи на 3 дена на фризьор, но си заслужава.
Не мога да намеря снимка, където се вижда добре и да съм сама...
Оф нещо не мога да кача линка, после ще пробвам пак

# 24
  • Мнения: 17 407
Дано успееш, че много искам да те видя.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Дори не мога да си представя, че си била с къдрава коса.

Бях, до преди два-три месеца Simple Smile
Ето такава беше косата ми http://good-times.webshots.com/photo/1286856262059189015IEgYoN
А тук може да се види как беше филирана, за онези от вас, които не искат да се изправят Simple Smile http://good-times.webshots.com/photo/1286858851059189015hkYoch

# 26
  • Мнения: 7 263
Додо страхотна прическа  Peace Peace Peace Направо промяната е невероятна. Много ми харесваш така, но често казано и преди много ми харесваше с тази червена грива. Просто го приемах като твоя запазена марка, помня че преди години си беше изправяла косата и тогава определено не ми допадна, но сега определено си намерила перфектно решение.
Но как я поддържаш така полуизправена. Просто не си представям какво може да задържи мойта във този вид  Thinking Thinking - изправяш ли я? Или я сушиш със сушоар / защото не съм много фен на този уред/ ?
Определено ме впечатли още повече има къдрави и къдрави коси в сравнине с твоята и тази на къдрокоска моята е по-скоро чуплива.
Naomi дай снимки моля те, иначи част от това което описваш и аз го правя след като я измия я мажа с неотмиващ балсам и я опъвам малко повечко отгоре, сега се сещам че баба ми навремето така си "Изправяше" нейната коса с едни фуркети след като я измие.
Давайте снимки момичета  Heart Eyes така ще се наберат повече идеи  Hug Hug Hug

# 27
  • Мнения: 738
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=165113

Оп така май стана ама копрах целия албум, че с отделни снимки нещо не ми се получава Thinking

# 28
  • Мнения: 17 407
Благодаря, и ти си много хубава Wink

# 29
  • Мнения: 738
Благодаря, и ти си много хубава Wink

Недей, че ще ме засрамиш  Blush Косата ми не се вижда много ама това намерих Grinning

# 30
  • Мнения: 17 407
Много ми харесва как си я носиш назад. При мен това с еполучава с много пяна или гел, от там пък ми се изсушава още повече,,,

# 31
  • Мнения: 738
Много ми харесва как си я носиш назад. При мен това с еполучава с много пяна или гел, от там пък ми се изсушава още повече,,,

Нищо не и слагам. Само яко маски, направо вместо балсам ги слагам, суша малко с дифузер ама не я пресушавам, че и без тва ми е много суха и тънка, и я усуквам на здрав кок високо горе Peace И тя после сама си уляга. Ако я изсуша и я оставя така обаче, ела ме виж hahaha Като гръмнала съм Joy

# 32
  • Мнения: 17 407
МЕрси за идеята Simple Smile

# 33
  • Мнения: 738

  bouquet Дано ти се получи!

# 34
  • Мнения: 7 263
Naomi страхотни са снимките и прическата ти е супер. Особено тази на яхтата е страхотна може би съчетанието на тена и фона зад теб, но е страхотна снимка.
Исках да кажа, че ти изглеждаш страхотно де. Аз се опитвам точно така назад да я нося косата, но явно твоята е и по-дълга и по-мека защото седи перфектно, докато с мойте бодли  hahaha hahaha
Но ще пробвам твоята рецепта за сушене да видим дали ще се получи.   bouquet  bouquet  bouquet

# 35
  • Мнения: 738
Naomi страхотни са снимките и прическата ти е супер. Особено тази на яхтата е страхотна може би съчетанието на тена и фона зад теб, но е страхотна снимка.
Исках да кажа, че ти изглеждаш страхотно де. Аз се опитвам точно така назад да я нося косата, но явно твоята е и по-дълга и по-мека защото седи перфектно, докато с мойте бодли  hahaha hahaha
Но ще пробвам твоята рецепта за сушене да видим дали ще се получи.   bouquet  bouquet  bouquet

  bouquet Благодаря ти! Направо ме карате да се изчервявам Blush
Наистина ми е много мека косата, обаче само след като я измия, затова я мия през ден Laughing
Забравих да допълня, че я пръскам от време на време и с хининова вода Peace Расте по-бързо ама май и ми процъфтява по-бързо Thinking

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Додо страхотна прическа  Peace Peace Peace Направо промяната е невероятна. Много ми харесваш така, но често казано и преди много ми харесваше с тази червена грива. Просто го приемах като твоя запазена марка, помня че преди години си беше изправяла косата и тогава определено не ми допадна, но сега определено си намерила перфектно решение.
Но как я поддържаш така полуизправена. Просто не си представям какво може да задържи мойта във този вид  Thinking Thinking - изправяш ли я? Или я сушиш със сушоар / защото не съм много фен на този уред/ ?


Не, не я поддържам, ходя си пак къдрава Laughing Само, че косата ми е до раменете в момента и е силно филирана.
Когато искам да съм изправена както на снимката - ходя на фризьор, салонът е до нас Simple Smile Ефектът е постигнат единствено със сушоар, нищо особено.
Защо не пробваш?

# 37
  • Мнения: 103
     Dodo dodo, много ти е хубава новата прическа, и както е права, гъста и черна много красиво стои и много ти прилича. Това е твоят цвят! Wink

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
     Dodo dodo, много ти е хубава новата прическа, и както е права, гъста и черна много красиво стои и много ти прилича. Това е твоят цвят! Wink

Благодаря, радвам се, че ви допада !  Hug

# 39
  • Мнения: 7 263
     Dodo dodo, много ти е хубава новата прическа, и както е права, гъста и черна много красиво стои и много ти прилича. Това е твоят цвят! Wink

Благодаря, радвам се, че ви допада !  Hug


Абе и с червена е много хубава! С черната е по-стилна някак си, по-изискана. Но с червената ми беше по-закачлива на мен. Или може би ме гони носталгия по миналото  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 76
hei momi4eta moga da izrazq samo edno golqmo v1jhi6tenie.SUPER STE.

# 41
  • Мнения: 278
и аз съм къдревичка,но косата ми е до раменете и малко подълга,мислех си и като гледам по разни клипове дали няма да изглежда яко-кадрева коса на каре-на мен ми допада но като си спомня от кога я чакам моята да порасне не ми се рискува!но пък така или иначе ще си слагам коса,ако я одрежа няма да и личи много после с косата?
какво мислите?

# 42
  • Мнения: 123
 Къдравата и гъста коса не е подходяща за къси прически.Тя трябва да се носи дълга, а тежеста на косата да пада свободно надолу, иначе се рискува да станеш като зелка.От личен опит говоря, подстригвала съм се късо и като бухне тази мити коса, по една шака гелове и балсами съм слагала да слегне.

# 43
  • Мнения: 17 407
И аз съм била на каре. Смешна работа- много бухва косата, не е за мен тази прическа

# 44
  • Мнения: 278
ееее значи ще си носим орисията с една и съща прическа и това си е!но пък си я харесвам,и др около мен си ме харесват! Laughing

# 45
  • Мнения: 3 312
 pletka   ох , и моята коса е гадна ,но като я правя с дифузера и пяна стои добре  4470  и аз все си мисля как да се променя но само изправяне и ни6то друго не ми хрумва

# 46
# 47
  • Мнения: 4 076
Косата ми е ужасно дехидратирана(винаги през отоплителния сезон).Вместо букли и къдрици-стърчащи жици,нито къдрави,нито прави.Правите ли някакви маски и какви?

# 48
  • Мнения: 123

Момичета пращам ви един сайт да си правите разл. прически с вашата снимка:

http://hairstyles.hit.bg/

# 49
  • Мнения: 2 492
Моята коса прилича на тази на Додо от преди , разликата е , че на снимките тя е доста етажирана .
За друга прическа и дума не може да става , видяла съм се с всички възможни варианти .
Затова пък по улиците ме спират редовно да ми се възхищават на косата , не се оплаквам .  Mr. Green
Най се харесвам направена на дифузер , повдигната в горната част .
Като отидох при моята фризьорка и поисках дифузер , ми каза , че съм щяла да стана като бухал .
Но , не - оформиха се страхотни къдрици , като спирали и отгоре обем .
За съжаление при влажно време държи много малко така , защото е тежка и дълга и обема в горната част пада .
Сега е почнала да пада страшно много и се е поразредила , но съм взела мерки - пия Приорин .
Спасението за хубави къдрици при мен са - маски при всяко къпане - готови , мазане на краищата с кристали и никакъв сушоар , съхне си сама .

Общи условия

Активация на акаунт