Кога се затвори фонтанелата на вашето бебе?Ползи и вреди на витамин Д?

  • 10 682
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 414
   Здравейте.Моето бебе скоро е навършило 9 месеца.Случайно видях,че фонтанелата му вече е затворена.Малко се притесних,дали не е раничко?Кога се затвори фонтанелата на вашето бебе?
    Давам на бебето ми по 2 капки Вигантол от 2 месец( а сега  вече е на 9 месеца).Лятото честичко пропусках даването или давах само по 1 капка.Сега,въпреки,че фонтанелата на бебока се е затворила,пак му давам по 2 капки,по лекарско предписание.Но,ме мъчи един въпрос.Знае ли някой,дали витамин Д носи само полза и не може ли да навреди на организъма по някакъв начин,ако случайно се предозира?
    Благодаря ви предварително за отговорите!  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 469
От май месец не съм давала на Жорко вит.Д,обаче трябва да започна.Фонтанелата му още не се е затворила.Чудя се докторката,защо нищо не каза на последната консултация newsm78

# 2
  • Мнения: 1 672
на мен ми казаха след като навърши 20 дена да започна да давам витамин Д и се давало до годинката мисля

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Фонтанелата на дъщеря ми още не е затворена!

# 4
  • Мнения: 865
Давах Вигантол само 1мес.На 10 месеца фонтанелата и е вече затворена.Нямаме  пропуснат ден без разходка.Мисля че естественият вит.D е за предпочитане.

# 5
  • Мнения: 1 427
Не помня кога се затвори. Вит.Д съм давала половин месец и то нередовно.

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Фонтнелата на синът ми се затвори около 11-12 м.Вигантол не съм давала от началото на лятото,май е време да започна. Rolling Eyes

# 7
  • на село
  • Мнения: 3 844
На Радослава съм давала само около 2 седмици, тя е родена през май и след консултация 
с педиатъра ни решихме, че след като си я извеждам всеки ден навън може да мине и без вит.Д.
Не помня кога и се  затвори фонтанелата.

# 8
  • Мнения: 344
На Елена й се затвори фонтанелата много рано- на 4 месеца. Щом главата нараства нормално, няма проблеми. Давах Вигантол до годинката.                                         

# 9
  • Мнения: 1 230
За есенните бебета се препоръчва приема да продължи и втората зима. Така, че давам от 2рия месец и ще спра, като стане на година и половина... Що се отнася за притесненията ти - важна е дозата и затова се ходи на консултация - лекарят следи процеса и променя дозата съответно.

# 10
  • Мнения: 5 183
Не съм давала.
затвори се малко след годинката.

# 11
  • Мнения: 2 159
на нас още малко има да се затвори напълно и още давам по 1 капка вит. Д

# 12
  • Мнения: 480
Давах Вигантол до около годинка. Горе-долу тогава се затвори фонтанелата. На 5 мес. пи ударна доза за 20-тина дни, поради рязко наддаване и лека начална форма на рахит. Няма никакви последствия, нито усложнения. Редки са случаите на предозиране с вит.Д,  придружават се от гадене и световъртеж.

# 13
  • Мнения: 27 524
Затвори се преди няколко дни. Давах вит.Д, но доста нередовно след 6-тия месец и след годинката доста рядко.

# 14
  • Мнения: 1 224
Не съм давала.
затвори се малко след годинката.
Peace
В чужбина педиатрите не предписват вит. Д. Като казах на моя че в България дават профилактично, той ме попита "България мрачна и мъглива страна ли е?"  Crazy Предозирането не е безвредно и единствено естествено набавения вит. Д отговаря точно на нуждите на детето.

Общи условия

Активация на акаунт