Смесване на Фризолак с Фризовом-мнение

  • 6 100
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Детенцето ми е на месец и половина.За съжаление нямам кърма вече и започнах с Фризолак.Харесва му,но го запича и го боли коремчето.От магазина ме посъветваха да смесвам две лъжички Фризолак с две лъжички Фризовом.Не искам да питам педиатърката защото само знаят съвети от учебниците,а искам мнение на майки които имат впечатления.Дайте ми мнение.Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 362
Смесвала съм двете млека,и то точно по съвет на педиатърката ни Wink
Запичаше се от Фризолака,повръщаше,и Фризовома оправи нещата Peace

# 2
  • Мнения: 1 672
съвсем спокойно можеш да ги смесваш няма никакъв проблем.Моята приятелка в момента кара на точно тази комбинация вече 2 месеца и бебчето се изхожда съвсем нормално.

# 3
  • Мнения: 24 467
Просто не виждам смисъл от тази манипулация.
Фризовомът е специално мляко, дава се по лекарско предписание и при наличие на конкретна симптоматика. При дете на месец и половина най- често са налице колики. При тях пък често се дават капки, които имат запичащ ефект. АМ едва ли е факторът, който води до запичане. Освен това много майки смятат, че е налице запек, когато фактически такъв няма. Ако пък е налице истински запек или рефлукс от смесването на млеката проблемът не се решава. Просто се дава само специалното мляко.
Със специалните млека се действа внимателно, след консултация с добър педиатър, а не по препоръка на съседката или поредната майка. Аз съм ползвала Фризолак, но за наличен рефлукс и след съответни прегледи и препоръки. Въпреки това избягвам да казвам на други майки да го дават, след като не съм лекар и не знам дали са налице основанията, поради които в конкретния случай може да се даде.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Аз също го смесвах.

# 5
  • Мнения: 753
Просто не виждам смисъл от тази манипулация.
Фризовомът е специално мляко, дава се по лекарско предписание и при наличие на конкретна симптоматика. При дете на месец и половина най- често са налице колики. При тях пък често се дават капки, които имат запичащ ефект. АМ едва ли е факторът, който води до запичане. Освен това много майки смятат, че е налице запек, когато фактически такъв няма. Ако пък е налице истински запек или рефлукс от смесването на млеката проблемът не се решава. Просто се дава само специалното мляко.
Със специалните млека се действа внимателно, след консултация с добър педиатър, а не по препоръка на съседката или поредната майка. Аз съм ползвала Фризолак, но за наличен рефлукс и след съответни прегледи и препоръки. Въпреки това избягвам да казвам на други майки да го дават, след като не съм лекар и не знам дали са налице основанията, поради които в конкретния случай може да се даде.
аз също съм съгласна с теб.... и защо да смесват 2 млека, като може да използва 1 - аптамил например

# 6
  • София
  • Мнения: 3 642
Смесвах,когато исках да изключа Фризовом-а
Сина ми намали и почти спря повръщането на 5 месеца и като реших да спра рязко Фризовом-а започна отново да повръща
По препоръка на Пандора от форума Hug го смесвах първоначално 3:1,постепенно 2:1 и така докато за месец и половина напълно изключих Фризовом- а
Във вашия случай ако е само болката от коликите,без повръщане...може да добавяш към Фризолак-а.Имам познати ,които процедираха така,а децата им не повръщаха
При сина ми имаше и трите симптома,поради които Фризовома му помогна- повръщане,силни колики и запек.
Дори и да не повръща детето може да му даваш Фризовом
... аз също съм съгласна с теб.... и защо да смесват 2 млека, като може да използва 1 - аптамил например
Изобщо не сравнявай Аптамил с Фризовом/двете млека са много различни/ Naughty- за мен и сина ми Аптамила се оказа ужасна грешка,докара му такъв запек ,че .....  Crossing Arms.

# 7
  • Мнения: 206
Едно уточнение:
Цитат
Ако пък е налице истински запек или рефлукс от смесването на млеката проблемът не се решава. Просто се дава само специалното мляко.
Със специалните млека се действа внимателно, след консултация с добър педиатър, а не по препоръка на съседката или поредната майка. Аз съм ползвала Фризолак, но за наличен рефлукс и след съответни прегледи и препоръки.
Фризовом се дава при наличие на рефлукс и запек ,а не Фризолак.
Ние сме с рефлукс и пием само Фризолак ,но от други майки съм чувала ,че смесват Фризолак с Фризовом ,когато проблема е по-малък. При смесването им се намаля лечебния ефект на Фризовома ,който най-вече се върши от клея от рожкови ,просто му се намаля концентрацията ,инак останалите съставки са почти идентични ,така че защо да не смесваш. newsm53

# 8
  • Мнения: 24 467
Не мога да коригирам печатната грешка- за рефлукса сме ползвали Фризовом, разбира се, преди да ни го открият бяхме на Фризолак, както и след като изчистихме проблемът с повръщането изцяло, което стана някъде след 6-тия месец.
Ако "някои майки" препорчват смесване не бих го направила. При сериозен проблем ще си ползвам специалното мляко, а при липса н  такъв или слабото му проявление- обикновеното мляко.

# 9
  • Мнения: 914
Аз също съм смесвала по препоръка на педиатъра и гастроентеролога физовом с фризолак, единствената разлика по отношение на състава между двете млека е, че фризолака съдържа така важните пребиотици.

# 10
  • Мнения: 485
Подкрепям мнението на Джуди.
Дъщеря ми също беше с рефлукс и давахме "Фризовом". Мисля, че бебенцето ти по-скоро може да има колики, а смесването на два вида АМ може да ги увеличи /това го знам от педиатър/.

Общи условия

Активация на акаунт