Любители на класическа музика, опера, балет....

  • 74 209
  • 359
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 241
Любителки,
Искам да ви питам дали знаете сайт за Коледен концерт на Виенската филхармония?Любими са ми а не мога да си намеря DVD

Ето това е сайтът на Виенската филхармония, има и ДВД на Новогодишния концерт (срещу 30 евро Simple Smile).

http://www.wienerphilharmoniker.at/index.php?set_language=en&cccpage=Home

Стана ми интересно първо, че на 1 януари 2008 ще дирижира Жорж Претр, не го познавам, и второ, че билетите се разиграват на лотария поради големия интерес. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 9 892
Жорж Претр е добре.

# 47
  • Мнения: 1 063
Исках да си допиша, че балетните постановки, които са по - близо до физическият театър повече ми допадат.
А относно разделението на изкуствата - театърът откроявам, защото не ми е хоби, а много повече. (Както и киното, но това казахме са други теми).  Peace

# 48
  • Мнения: 11 304
Исках да си допиша, че балетните постановки, които са по - близо до физическият театър повече ми допадат.
А относно разделението на изкуствата - театърът откроявам, защото не ми е хоби, а много повече. (Както и киното, но това казахме са други теми).  Peace
Колежка ли подушвам?

# 49
  • Мнения: 467
Привет, ненадейно и очевидно доста късно ви откривам, но се радвам много. Записвам се специално, за да ви следяSimple Smile
Отраснала съм в музикантско семейство и логично съм закърмена с класическа музика изначалоSimple Smile Върл и отдаден моцартоманSimple Smile Винаги успявам да си оправя настроението с някое жизнерадостно произведениеSimple Smile Вдъхновевам се от предкласика и църковна музика.
Обичам опера! Но предпочитам по-популярните и не трагични. Изключения са "Бохеми", "Риголето", "Турандот".  Много, много любими - "Севилският бръснар", "Така правят всички", "Вълшебната флейта", "Отвличане от сарая"Simple Smile(преставам с изброяването, защото тъй или иначе прекалих Wink
 Балет... да кажем харесвам, но някакси не може да ме грабне толкова... Thinking
 Оперетата също е прекрасен жанр, който май не сте споменали? Може би, често подценяван стил Thinking
За голямо съжаление, не успявам да ходя често по културни мероприятия... ограничавам се само до всякакви дигитални носители.... + Mezzo....

А, за новогодишните концерти с Емил Чакъров - помним ги, разбира сеSimple Smile Даже трябва да ме има из някакви архивни кадри в БНТ как поднасям циклами на Мирела Френи ( по мое детско желание).

Ще ми бъде интересна и на мен всякаква информация от професионалисти, за съжаление или не си останах само почитателSimple Smile...

# 50
  • Мнения: 1 063
Вече без Морис Бежар.  Flowers Rose
Гледах негови неща колажно по ТВ Mezzo.
Ако някой попадне на нещо интересно по Mezzo, нека да препоръчва.

# 51
  • MJF
  • Мнения: 8 516
здравейте.нетърпеливо ще изчакам до другия уикенд.два дни с балет.голям кеф.купих билети преди седмица и видях че доста вече бяха продадени.ще има и концерт на анна томова синтова.

# 52
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Но за това пък обичам балет.


И аз не обичам много опера, но...аааххх как обичам балет...класически балет 
Според мен - най-съвършеното изкуство !

# 53
  • Мнения: 2 241
здравейте.нетърпеливо ще изчакам до другия уикенд.два дни с балет.голям кеф.купих билети преди седмица и видях че доста вече бяха продадени.ще има и концерт на анна томова синтова.

Сподели, моля те, на "Корсар" ли ходи, аз нещо не можах да се организирам този път. Sad

Да каже някой и за Новогодишния фестивал какво е положението, ще ходи ли и на какво, в голям пропуск съм тази година за съжаление.

# 54
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Голям кеффф! Гледам Виенска филхармония по Канал 1 и не спирам да мечтая един ден и на живо да присъствам на Новогодишния им концерт.

# 55
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
харесвам класическата музика, последното откритие ми е Srah Brightman ...
раскошен глас .....

# 56
  • Мнения: 4 916
Голям кеффф! Гледам Виенска филхармония по Канал 1 и не спирам да мечтая един ден и на живо да присъствам на Новогодишния им концерт.


И аз така...

# 57
  • Мнения: 2 241
Голям кеффф! Гледам Виенска филхармония по Канал 1 и не спирам да мечтая един ден и на живо да присъствам на Новогодишния им концерт.


И аз така...

Ех, дано един ден се съберем там  Simple Smile

А някой ходи ли в НДК на 1-ви януари на Оркестъра на Шьонбрун? Аз за съжаление хванах само края на концерта по ТВ.

# 58
  • София
  • Мнения: 586
здравейте.нетърпеливо ще изчакам до другия уикенд.два дни с балет.голям кеф.купих билети преди седмица и видях че доста вече бяха продадени.ще има и концерт на анна томова синтова.

Сподели, моля те, на "Корсар" ли ходи, аз нещо не можах да се организирам този път. Sad

Да каже някой и за Новогодишния фестивал какво е положението, ще ходи ли и на какво, в голям пропуск съм тази година за съжаление.

Ние ходихме на "Корсар" и останах очарована Peace Страшно ми хареса, макар че не съм голям фен на балета - по принцип предпочитам операта Simple Smile

# 59
  • Мнения: 4 916
...
Ех, дано един ден се съберем там  Simple Smile

...

 Hug Дано!

Общи условия

Активация на акаунт