Акробатика с кредити

  • 1 850
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
Така: положението е следното - пари и достатъчен заем за готово построено (нов строеж на исканото място) няма. Възможност да си позволим изплащането на по-голям кредит обаче има, ама банката не дава повече. Харесали сме си апартамент в ново строяща се сграда. Имаме половината на необходимите 30% за началото. Моите лаически сметки и желания са: теглим потребителски кредит за да допълним 30-те %, когато стигнат до нашата плоча искат още 30. Тогава теглим нов потребителски и изплащаме паралелно или рефинансираме предния кредит. Вземат ли акт 14 подаваме документи за ипотечен кредит и с него доплащаме необходимата сума и рефинансираме потребителския кредит. Така в крайна сметка оставаме пак с 1 кредит и получаваме това което искаме и банката е доволна! Какво мислите за варианта? Правил ли е някой нещо подобно? Ако имате и други предложения с удоволствие ще ги прочета!

# 1
от Пощенска банка даваха май ипотечен кредит с 10% вноска
но май трябва да е готова сградата. освен да се разсрочи договора.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 147
 От пощенска дават и на зелено кота 0 за големите градове,но искат строителя да сключи някакво споразумение с тях-договор.Абе искат му цялата документация,но не всеки строител се навива .Но като го сключи пък може да разпродаде на кредит доста имоти.Виж дали  твоя строител няма договор с някоя от банките.Има и други които дават  така ,но това е само за големите градове.Ако си във Варна -важи.

# 3
  • Мнения: 274
Във Варна съм и от Пощенска ще теглим, но на зелено не дават. Не казаха за никакъв вариант на зелено петно, въпреки че питахме.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 147
 Питай ги  в Пловдив имат споразумение със Ферал и ко. Сигурна съм защото ми дадоха телефон за контакт,ходих и гледах жилище ,но не ми допадна ,че в отдалечен квартали си намерих друга с акт 14 и взех кредит пак от тях.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 340
При кредит "на зелено" обикновено се иска друго обезпечение. Варианта строителя да има сключен договор с банка е само ако е голяма строителна фирма с големи обекти.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Включи в сметката и парите за довършителни работи и обзавеждане. Хич не са малко.

Доколкото знам, при акт 14/кота било/, банките оценяват на цена по-ниска от пазарната.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 340
Доколкото знам, при акт 14/кота било/, банките оценяват на цена по-ниска от пазарната.

Естествено - ако ти го купуваш за 800 евро/кв.м., това е цената, която плащаш за завършения му вид /по БДС примерно/. На Акт 14 то съвсем не струва толкова...

# 8
  • София
  • Мнения: 794
Пощенска банка вече отпускат 100% от пазарната стойност още на кота Било.

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Пощенска банка вече отпускат 100% от пазарната стойност още на кота Било.
Това само ако купуваш от определени строителни фирми ли важи ?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 340
Пощенска банка вече отпускат 100% от пазарната стойност още на кота Било.

Това ми се струва нереално.. Проверено ли е на място или само от сайта черпиш информация? Дори при договор със строител кредитите се отпускат на траншове, съобразени с етапите на строителство, а какво остава на Акт 14 да ти дадат 100 %, при положение, че имота струва примерно 60 %. Така излиза, че кредита е недостатъчно обезпечен.. не го вярвам.

# 11
  • Мнения: 274
100% се отпускат при тухла, без значение завършена преди 5 години или в момента и ако се намира в голям град. В случая при нас - Варна. Тук не работят с фирми "на зелено"...
helenka при акт 14 (въпросната кота било) идва човек и прави оценка. Както се сещаш това не е пазарната стойност, а по-ниска. Ако ти изнася се съгласяваш, ако не викаш независима експертна оценка, а те са длъжни да я приемат (така направи бартовчед на мъжа ми).

# 12
  • Мнения: 3 216
А аз да попитам човека ,който прави оценката какьв е? Лицензиран оценител или някаквь друг? И банката ли го посочва или ти можеш да си го избереш?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 340
100% се отпускат при тухла, без значение завършена преди 5 години или в момента и ако се намира в голям град. В случая при нас - Варна. Тук не работят с фирми "на зелено"...
helenka при акт 14 (въпросната кота било) идва човек и прави оценка. Както се сещаш това не е пазарната стойност, а по-ниска. Ако ти изнася се съгласяваш, ако не викаш независима експертна оценка, а те са длъжни да я приемат (така направи бартовчед на мъжа ми).

Съгласна съм, че могат да ти дадат 100 %, но от това, което струва в момента /както дадох пример с 60-те %/. Но не можех да накараш банката да ти признае оценка от независим експерт.. ако така е станало с братовчед ти, то това не е масовата практика, а е единичен случай. Всички банки си имат договори с определени лицензирани оценители, с които работят и на които се гласува доверие.

# 14
  • Мнения: 547
А аз да попитам човека ,който прави оценката какьв е? Лицензиран оценител или някаквь друг? И банката ли го посочва или ти можеш да си го избереш?
Банката ти дава списък с оценители, с които тя работи. Ти избираш при кого да отидеш.

Общи условия

Активация на акаунт