108 - ми, спешен...???

  • 4 878
  • 99
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
За първи път от няколко години ми се случва да посетя Пирогов - мъжът ми си разпра жестоко пръста на пружина с кука.
Заставаме в 19ч пред 108 кабинет, първи сме, но бързо след нас се подреждат хора - счупени ръце, пробити с бормашина, паднало дърво на гърба на мъж...
Часът е 19.40, най - после излиза една мазна госпожа и пита коя е Богданка, на което аз питам дали има ред, защото така и така... Тази ме поглежда зверски и отсича, че ще чакаме, докато не се появи хирург, защото те се СМЕНЯВАЛИ представете си, от 19 - 20ч Shocked, на което аз изразявам възмущение и соча жена, която е на път да припадне от болка, с ръка подута и синя като патладжан!
Но..... отсича палача - ще чакате докато трябва!!!!!
Е, това ми трябваше, злобния и поглед, това, че ми крещи, като че ли съм куче помияр, застанало за коричка хляб, все едно съм отишла на кафе.
Попитах отново, колко точно още да чакаме, защото превръзката на мъжът ми се напоява с кръв, но ответната реакция беше крясък - колкото толкова!!!
Изпаднах в нервна криза, попитах, когато търсеха подкрепа от нас, там на площада и крещяха, че парите са им малко, когато имаха нужда от нас, ние така ли постъпихме - минавахме през тях с колите и ги плюехме злобно????
Откачих, казах, че е груба, че нещата не са се променили, че са им много парите, които вземат при това отношение....много неща крещях в коридора, полицаите излязоха да пушат - защо ли???
Всички хора мълчаха, навели глави, дума не казаха.... ето го овчедушието на българския народ, навели глави, безправни, без закони, без отношение, търпим, навеждаме се, чакаме по милост да ни превържат? - Защо, защо не си търсим правата, нали си плащаме мамка му на тази държава, поне уважение да има към нас!
Прост народ, боли го, свил се, не се изправя да каже, че е така -права си момиче, не може така да крещи тази кака, защото няма право!
Ще продължа след малко, не останахме там, тръгнахме си, превързаха го в 3-та градска, има нужда от шиене, но ще го оставим за утре...
Много, много ми тежи и ми боли, не ми се живее тук вече...

# 1
  • Мнения: 453
Права си! Но това е тъжната истина...
Дано мъжът ти се оправи бързо!  Flowers Four Leaf Clover

# 2
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Поредният пример, че в тая скапана държава 90% от останалите да живеят тук си го заслужават! Цитирам авторката:"Всички хора мълчаха, навели глави, дума не казаха.... ето го овчедушието на българския народ, навели глави, безправни, без закони, без отношение, търпим, навеждаме се, чакаме по милост ........Прост народ......." Абсолютно точно!  Скорошно оздравяване на съпруга!

# 3
  • Мнения: 188
Преди около месец баща ми си удари жестоко палецът на дясната ръка, същото положение като при вас, отишъл във военна болница- перфектно отношение. Peace

# 4
  • Мнения: 6 417
А после се жалват, че мутри ги пребивали понеже не им обръщали внимание  Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
Това е жестоката истина.На мен ми се е случвало да държа две годишната ми дъщеря ,със съмнения за счупен череп на ръце,цялата обляна  в кръв без да мога да крещя за да не стряскам детето,защото нямало  празна носилка  да ми предложат,а и дежурен лекар в момента.Не беше в София,а в провинциален град.След това дойде наш познат лекар и приеха детето ми за по малко от 10 минути.Такава е истината за нас,пациентите.

# 6
  • Мнения: 524
Точно такива сме - "тъпи овце", надигам глава, когато някой си позволи да се държи грубо с детето ми, но в повечето случаи си трая, от страх, може би, че няма да ни обърнат внимание. Всичко тук е толкова абсурдно, че вече няма накъде. Постъпила си правилно, ако беше моят мъж, можеше да се стигне и до бой, сякаш се разболяваме или там каквото ни се случва, само и само да им пречим и досаждаме.

# 7
  • Мнения: 2 563
Боже, боже... Дано мъжът ти се оправи бързо! Много мога да изпиша по темата покрай химиотерапията на майка ми, но вече и не виждам смисъл...

# 8
  • Мнения: 431
Разбирам, че си вбесена, но доколкото схванах жената от персонала е казала, че хирурга го няма още. Не знам как си си изразила възмущението, но нервната ти криза едва ли е щяла да го материализира в кабинета му. При застъпване на смените винаги се получава някакво разминаване. В края на краищата докторът и в кенефа е можело да бъде. Съжалявам, не мога да се включа във всеобщото оплюване.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Истината е, че нищо няма да се промени докато мълчим, навели робски глави, чакащи всеки момент да ни посичат и страх дали ако кажем нещо, няма да ни навредят...
Къде да пиша, къде да търся правата си, на кой да кажа, кой ще ми обърне внимание????
Ей, Бога ми, вярвате ли ми, че ако беше (да не дава Господ де), детето ми на мястото на мъжът ми, щях да им изправя косите, тази госпожа щях да я изчакам отвън и да я накарам на улицата така да ми крещи, на неутрална територия и тогава да видим кой кого!
Докато си мълчим пред кабинетите, в пощата, в данъчното, в таксито ( когато ни вози гаден мангал и на всичкото от горе ни взима повече пари), докато с парите си се чувстваме просяци, ей такива кухи лейки със непокрито самочувствие ще ни тъпчат и ще ни мачкат - аз вече няма да го позволя, заклевам се от тази вечер, от днешния ден - никога повече длъжна няма да остана там, където имам права, а ми ги потъпкват!!!!
Благодаря за пожеланията, мисля да ходим до Военна тази вечер, пръста му се подува, почва да му чука и не му е добре, но както винаги е против, особено след тази случка. Confused

# 10
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Кефя ти се Марико-сан!

# 11
  • София
  • Мнения: 4 423
Лизбет , айде моля те, не се включвай въобще ако искаш, егати кенефа - 40 минути, или не четеш, а имаш ли представа, че 108 - ми кабинет заема почти целия коридор и на смяна са по 2 екипа най -малко???
|Жената казала, ами никой не излезе нито влезе, чуваха се мъжки, женски гласове, имаше лекари вътре, ама що не се показаха??
Хайде ние бяхме за разпран пръст, а жената която беше там малко след нас, седнала, пардон - легнала почти от болка, ридаеща, със синя ръка ,за нея поне нямаше ли лекар - абе.... #2gunfire

# 12
  • Мнения: 270
Разбирам, че си вбесена, но доколкото схванах жената от персонала е казала, че хирурга го няма още. Не знам как си си изразила възмущението, но нервната ти криза едва ли е щяла да го материализира в кабинета му. При застъпване на смените винаги се получава някакво разминаване. В края на краищата докторът и в кенефа е можело да бъде. Съжалявам, не мога да се включа във всеобщото оплюване.
Извинявай, но става въпрос за Пирогов, а не за кварталната поликлиника. Това предполага да има хирург непрекъснато, защото обикновено там отиват тежки случаи. Интересно ми е, ако кръвта на някой твой близък течеше в коридора, дали ще седиш със спокойствие да чакаш докторите да се сменят или изпишкат.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 423
Уф, очаквам просто, защото темата е моя, защото АЗ съм потърпевша, да има и потребителки, включващи се единствено за по една змийска захапка с подобаващо количество отрова, но не ми пука точно в този момент, нищо не остана от тактичността ми тази вечер!

# 14
  • Мнения: 431
Лизбет , айде моля те, не се включвай въобще ако искаш

Ок, няма да се включвам, и така истериите не са ми по вкуса. Очаквам минимум пет страници   "#2gunfire "

Интересно ми е, ако кръвта на някой твой близък течеше в коридора, дали ще седиш със спокойствие да чакаш докторите да се сменят или изпишкат.

Да, щях да чакам. Защото и докторът е човек.

Но да не се отклоняваме от темата -  #2gunfire

# 15
  • Мнения: 431
Уф, очаквам просто, защото темата е моя, защото АЗ съм потърпевша, да има и потребителки, включващи се единствено за по една змийска захапка с подобаващо количество отрова, но не ми пука точно в този момент, нищо не остана от тактичността ми тази вечер!

Явно визираш мен - съжалявам, но никога и по никакъв повод не съм имала дрязги с теб и отношението ми не е лично. Позволи ми да имам право на мнение, различно от твоето.

# 16
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Буболино, стига си " ревала"тук, ами вземи да се погрижиш за мъжа си!
Предай поздрави на този,когото обича жена си  и му кажи ,че рана след 12часа не се шие.Оставя се на вторично зарастване, защото се замърсява и супурациите/възпаленията/ при такива рани са 90%.
Утре ще е късно! А, такива рани ,без шев, зарастват три пъти по бавно, защото няма адаптация на ръбовете!


Съгласна съм с Лизбет!

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 21:37 от Шехи

# 17
  • Мнения: 953
Преди време имаше случай на сбиване пред този кабинет - лекарите не обърнали внимание на мъж със счупена ръка и синът му си изпуснал нервите. Бяха се включили и полицаите.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Буболина, ако НАИСТИНА ти пука няма само да крещиш на кучката-сестра. Отиваш и правиш писмено оплакване в здравната каса. Глобяват жестоко за дребни провинения. Ако знаеш и името на сестрата - ще и изстине мястото като нацвъкат болницата с няколко хиляди глоба.

# 19
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Янтра, нея никой не е отказал да я прегледа.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Дефакто може и да са и отказали. Ти как го виждаш?
Не знам как е за болниците, но ДжиПи-тата имат работно време и ако се оплачеш, че ги няма там в работно време, опа прилична глоба.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 840
В Детска противошокова детето ми, със съмнение за отравяне, трябваше да мине през попълване на някакви документи, после да "изчака да бъде повикано", после да му се напише пак нещо.След това по някакви коридори се мотахме.След това при един лекар, после при друг.След това опит за електрокардиограма/безуспешен, защото 2-годишният ми син вече беше в нервна криза/.Накрая опит/отново безуспешен/ да пие въглен/аз трябваше да му го давам според тях/.След това го бодоха, за да му вземат кръв, като му крещяха да спре да реве и да не мърда.Накрая го вкараха в токсикологията, завързаха го, сложиха му система/не гарантирам, че не го упоиха с нещо/, той заспа и като му излязоха изследванията, казаха, че не е погълнал нищо, съвсем е здрав, но по-добре да останем там, защото му се покачило кръвното и получил тахикардия.
Ами...не зная, но ми идеше даги избия всичките.Не съм очаквала подобно отношение към дете.Те направо го разбиха миличкия.Такъв стрес изживя.И всичко това, без най-важното в такива случаи - никой не се и опита да му даде нещо за повръщане, само въгленът, който той отказа да погълне и който АЗ трябваше да му давам.

Втори случай - пак синът ми -падане, загуба на съзнание, съмнение за коможио.Мъжът ми го носи на ръце, пак минаваме през противошокова, където се занимаваме с разни бумаги, пак се мотаем из разни коридори, където го разнасяме собственоръчно от кабинет на кабинет, където чакаме да ни извикат - два часа.Минаваме през хирург, оттам на травматолог, казват да не мърда и да бъде в легнало положение.Колички, санитари - забравяме за тези неща.Пред рентгена огромна опашка.И всички стоят.Номерът на кабинета, към който ни пратиха не съществуваше.Изпочупени хора, още две деца на ръцете на родителите си.Ей така стоим и чакаме "да ни повикат" според инструкциите.Минават 10 минути.Никой никого не вика.Влизам в някаква стая, дето някаква жена си стои пред някакъв компютър и й казвам, че детето ми е за снимка.Тя става бавно, вкарва ни в друга стая, слага го на легло и ни казва с мъжа ми да го държим.След което почва да го снима.Вратата е отворена, рентгенът си бачка, ние и тримата се снимаме......Лошо няма.После тя си влиза в стаичката, а останалия народ, дето не се е светнал да влезе там, продължава да си виси да чака повикване.
Следва най-накрая диагноза - няма комоцио.Но....да останем за една нощ в болница.Защо????!!!!Ами....било по желание.Чие желание????!!!Наше.Да не го гледаме вкъщи.?????!!!!!! Shocked #Crazy
Отказваме и си го прибираме.
След допитване, се разбира, че те получавали някакви пари по клинични пътеки, ако влезе пациент в болницата.
Веднъж лежах една нощ с него за нищо.
Добре, че втория път не кандисах на простотиите им.

Значи.В тази болница на носилки има само мъртвопияни индивиди.Децата се разнасят от родителите.Санитарите стоят седнали на едно място във фоайето и упътват хората,които се мотаят из безкрайно нелогичните коридори с още по-нелогична номерация на кабинети.Висиш, чакаш.Не знаеш какво да правиш.От един специалист те пращат на друг.И т.н., и т.н. Ако това е болница за СПЕШНА помощ, аз съм калинка с пъстра перелинка.
За жалост, и в двата случая, за които споменах, се оказа, че САМО Пирогов е мястото.
Съмнения за отравяне, и нужда от детски травматолог или неврохирург.Ей това е.Пирогов.
Дано никога повече не ми се налага да стъпвам там.
Искаше ми се да се разкрещя, че си плащам, че искам да дам на някого пари, само да ми обърнат внимание, а да не търча като алтава напред-назад.Но нямаше и това на кого да кажа даже.
В тази връзка, самода вметна, че едната нощ, която прекарах в детската токсикология, питах за отделна стя, но не ми посочиха такава.Оказа се, че има, но в нея спеше санитарката, която гледаше там телевизия.А аз цяла нощ будувах, защото през час докарваха деца с опит за самоубийство, едно от които така буйстваше,че синът ми се събуди и изпадна в паника.На сутринта попитах лекаря за стаята, а той ми рече, че била ВИП и била със заплащане.Ми, хубаво, бе, нали питах, що ми казват чак сега.Щях да си платя.Ама...тях не ги грее, нали дежурните я ползват, що болницата да взима пари.

Ме, не искам изобщо повече да се сещам за това място.
Там умориха и баба.Оперираха я и излязоха всичките в отпуска по празниците около 1 май.Никой не я раздвижи.На шестия ден се върнаха и я вдигнаха рязко.Със ставането падна жената, получи емболия, изпадна в кома и си отиде.
Изумителна безотговорност.При това с връзки и съответното подмасово плащане.
Нямам думи.
Съжалявам за дългия постинг.Едва ли някой го е прочел, ама аз да си излея болката, та да ми поолекне.

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Съжалявам за случката и напълно те разбирам.
Надявам се някой да се намери да ми обясни какви са в България тези смени на смените по 1 час и коя от смените взема пари без да работи? Същата работа  е и по границите.

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 22:07 от Kalinka

# 23
  • Мнения: 524
Напротив, прочетох всяка думичка. Моля се, да не ми се налагат такива подвизи, защото и да плащаш, и да не плащаш, безотговорният си е безотговорен.

# 24
  • Мнения: 6 417
Ама 108-ми кабинет не е ли същия, който се прочу неотдавна с това, че залепиха на него снимката на пациент и отдолу се мъдреше надпис:"Търси се жив или мъртъв?". Имаше някакви проблеми с операция на съпругата на същия този пациент и заради инцидента уволниха някого в "Пирогов". Не помня подробности вече. Човекът беше отишъл отново там заради съпругата си и като видял собствения си портрет с WANTED отгоре и ей така.  Shocked

# 25
  • Мнения: 524
Съжалявам за случката и напълното те разбирам.
Ндадявам се някой да се намери да ми обясни какви са в България тези смени на смените по 1 час и коя от смените взема пари без да работи? Същата работа  е и по границите.
Ти, представяш ли си да раждаш в такъв момент, главичката на бебето се показва и доктора ти съобщава: - Смяната ми приключи, ще трябва да изчакате 1 час,  докато дойде колегата.

# 26
  • Мнения: 6 417
Виза, а представяш ли си да раждаш и докторът да каже:"Ооо, отивам да спя!"  Crossing Arms Забравих да уточня, че го каза фъфлейки.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
Виза, а представяш ли си да раждаш и докторът да каже:"Ооо, отивам да спя!"  Crossing Arms Забравих да уточня, че го каза фъфлейки.
Не, не си представям. Обаче имам прителка видяла го на живо, само дето смърдял на алкохол и искал да я изражда. По-добре да беше отишъл да спи Twisted Evil

# 28
  • София
  • Мнения: 4 423
Лизбет , не визирам  теб, тук не става въпрос за мнение, става въпрос дали някой може да си представи цялата мръсотия, която се излива върху нас ежедневно и ежечасно?
Няма как да се съглася с някой, който може да защитава тези хора в такъв за семейството му момент - някак не звучи сериозно, за това и реагирам така.
Още в понеделник мъжът ми, като потърпевш ще пусне жалба в министерството, няма да оставим нещата така, не само заради нас, но и за всички тези, които стояха пред кабинета и чакаха благоволението на някой си!
КЛОНКА , прочетох всичко, съжалявам наистина, че си се сблъскала с такива неща - моята случка бледнее пред твоята. Confused
Шехи , благодаря за разясненията, ще се опитам да накарам този, който обича жена си, поне от обич да се облече за да го закарам до болницата.

# 29
  • Мнения: 6 417
Виза, а представяш ли си да раждаш и докторът да каже:"Ооо, отивам да спя!"  Crossing Arms Забравих да уточня, че го каза фъфлейки.
Не, не си представям. Обаче имам прителка видяла го на живо, само дето смърдял на алкохол и искал да я изражда. По-добре да беше отишъл да спи Twisted Evil
Ааа, моят пък не искаше и слава Богу  Crossing Arms

# 30
  • Мнения: 270
Буболина, колкото се може по-бързо го закарай, защото е хубаво да му сложат  и инжекция против тетанус. Сама казваш, че не се чувства добре.

# 31
  • Мнения: 524
Виза, а представяш ли си да раждаш и докторът да каже:"Ооо, отивам да спя!"  Crossing Arms Забравих да уточня, че го каза фъфлейки.
Стига, това не е нормално, щях да откача на твое място.

# 32
  • Мнения: 5 370
Малко извън темата, но при единствения досега по-спешен случай със Станиславче първо отлетях до Пирогов.....събудих ги за няма нищо, де да знам, че там са само травми и някакви тежки такива случаи, дори ме питаха искам ли да го прегледа хирург.....ми не исках.....не ме напсуваха и ме упътиха към Детската Университетска болница......там извадих 20 лева и ме носиха на ръце. Толкоз с личните ми сблъсъци .....дано не се налагат.
Може да прозвучи цинично, но винаги се старая, излизайки с дребен, да разполагам с определена сума пари-точно защото не знам къде, кога и какво може да стане.
А за вдигането на скендъл - нямам проблеми с това, ако се наложи. Ама никакви. Далеч не съм от тези, дето се репчат само тук. Laughing

# 33
  • София
  • Мнения: 13 204
Така, така Буболина!! Права си да крещиш!! Аз не крещях, но смятам да подам жалби навсякъде където мога. Не че нещо ще стане конкртно по нашия случай, но ТРЯБВА да се вземе отношение. Всички ми викат "Що ще се занимаваш, нама да има ефект" Докато така се разсъждава наистина няма да има ефект #Cussing out

# 34
  • София
  • Мнения: 13 204
Преди около месец баща ми си удари жестоко палецът на дясната ръка, същото положение като при вас, отишъл във военна болница- перфектно отношение. Peace

Да! Оказа се, че можело по спешност да се ходи във Военна. Жалко, че не го знаехме когато свекърва ми си счупи крака...

# 35
  • София
  • Мнения: 2 840
Жозефина, какви 20 лева, бе, аз не знаех на кого да дам пари.
Винаги съм с пари - за детето, за себе си.Лошо няма.Но дори не успях да ги предложа на някого.Само висяхме пред някакви врати и ни мятаха от един кабинет на друг.С дете на ръце.
А като влязох в отделението, ми отказаха ВИП стаята, щото си я ползваха за спалня нощните смени,а лекар се появи на визитация чак сутринта Crazy
И в двата случая му нямаше нищо на малкия.И, слава богу, щото ако му имаше нещо и трябваше да премина през всичко това, със сигурност сега някой щеше да ми носи цигари в Сливен/май там беше женският затвор/ Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 13 204
Разбирам, че си вбесена, но доколкото схванах жената от персонала е казала, че хирурга го няма още. Не знам как си си изразила възмущението, но нервната ти криза едва ли е щяла да го материализира в кабинета му. При застъпване на смените винаги се получава някакво разминаване. В края на краищата докторът и в кенефа е можело да бъде. Съжалявам, не мога да се включа във всеобщото оплюване.

Хахахах, сигурно имат един хирург в Пирогов, както междувпрочем се оказа, че имали една операционна дето я ползвали само във вторник  Joy Joy Joy Joy Joy Айде моля ви се! Аз винаги съм имала добро отношение към лекари и още си го имам, но нашата случка наскоро в Пирогов ми промени мнението коренно за конкретното "болнично" отделение  Twisted Evil

Буболина бягайте на доктор!!! Дано се оправи мъжът ти по-бързо!

# 37
  • София
  • Мнения: 13 204
,а лекар се появи на визитация чак сутринта Crazy

Клонке, при свекърва ми се появи на визитация лекар 3 (три) пъти за 26 (двадесет и шест) дни! Twisted Evil

# 38
  • София
  • Мнения: 1 244
Монетата както винаги има две страни.
Идиотка е сестрата, която се е отнесла по този начин. Имала си право да им вдигнеш скандалче. Това не значи, че всички са такива, естествено.
С такива човек се сблъсква по всички учреждения - има "добри" и "лоши". Съгласна съм, че заради масовото овчедушие това скоро няма да се промени.

Надявам се някой да се намери да ми обясни какви са в България тези смени на смените по 1 час и коя от смените взема пари без да работи? Същата работа  е и по границите.

В интерес на истината предаването на смяната в болница наистина е продължително занятие - докато се обясни всеки случай на застъпващия и се обсъдят някои варианти.
Конкретно в Пирогов обаче вярвам, че би трябвало да има винаги човек на разположение. Дали е така и ако не е - защо...   33uu

# 39
  • София
  • Мнения: 2 840
Преди около месец баща ми си удари жестоко палецът на дясната ръка, същото положение като при вас, отишъл във военна болница- перфектно отношение. Peace

Да! Оказа се, че можело по спешност да се ходи във Военна. Жалко, че не го знаехме когато свекърва ми си счупи крака...

Когато синът ми падна и си удари главата, бях близо до Първа градска.Бяха много любезни, но ме препратиха към Пирогов - само там имало детски неврохирурзи.
За детска травматология на друго място също не зная.Може и да има.А относно хапчетата, които не беше погълнал, ама аз не знаех това, та трябваше да го заведа все пак, също единственото място с детска токсикология е там.

Иначе, детето го водя само в частни кабинети на специалисти.Плащам си и ме слушат, преглеждат го, снемат му анамнеза, както си трябва.

Скоро приятелката ми сподели, че детето й, като си счупило ръката, в Пирогов, при прегледа, ударило единия лекар, който й се разкрещял, че трябва в този момент да му зашлеви шамар и й изнесъл лекция пред детето й, което ревяло, естествено, за това как трябва да се възпитават деца. ooooh!

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Отношението е лошо, но скандалите не оправят нещата.... ти какво очакваше- всички да се разкрещят ...  Crazy

# 41
  • Мнения: 3 423
Буболино, мари, какви са тези еретични
мисли от тебе, как така не ти се стои там.
Стига, бе, толкова е прекрасна нашата мила
Родина, то са планини, то са пътища, то гори
и потоци, да не говорим за морето. Жените,
о, по-прекрасни от тях няма, стига сме пък
недоволствали, трябва гордост, повечко гордост!

# 42
  • София
  • Мнения: 13 204
Клонке, аз относно лежането в болница и пътеките.. писала съм и случката с майка ми. Счупи си пръста на ръката, закачила се на халката си и прас... фалангата. Отива в Пирогов. Чака си колкото трябва  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil приемат я, снимат правят струват и докторката й казва - 3 дни в болница. Тя се оцъклила с/у нея  Shocked Рабира се отказала и докторката казала, че няма да й издаде болничен щом не иска да лежи и че няма да си вземат парите по кл. пътека. Не само, ми не я записала в журнала. Казала й откъде да си купи шина и как да се шинира САМА #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out Това е!!! Кажете ми сега какво е това? Жената чинно си плаша здравните, не може да ползва болничен и искат да лежи в болница за нищо и никакъв пръст дето тя така и така сама си шинира. Безобразие! Пак за пустата кл. пътека държаха свеки 26 дни в травматология на екстензия, подготвяха я за операция 4 пъти!!!! с всички мурафети глад и клизми и в епикризата пишеше, че е изписана в отличносъстояние и раздвижена, което изобщо не е вярно! И мен да ме опънат на екстензия неподвижна 20 дни и аз ще се обезвижа, какво остава за 74 г. жена. Геноцид е това, друго не мога да го нарека и наистина ще пишем до всички, при които можем да се оплачем. Всичко съм го писала в друга тема, много е дълго, но тогава след случката се зарекох, че ще пусна темата в клюкарника и ще дам гласност на всичко! Сега следват документалните изпълнения. За исканото дарение пак няма да говоря Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 4 423
Далеч съм от мисълта, че всички са калпави - не, не са всички, със сигурност има и много човечни и добри лекари, но как да си мисля за тях, та отношението беше към всички еднакво от вън, нямаше значение кой и колко го боли, от накъде на къде ще се държат така, та нали не сме отишли от добро там?
Това е само повод, за да се замисля, на колко места ни ши..ат както си искат, навсякъде почти.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 840
,а лекар се появи на визитация чак сутринта Crazy

Клонке, при свекърва ми се появи на визитация лекар 3 (три) пъти за 26 (двадесет и шест) дни! Twisted Evil

Е, те нали така умориха баба, бре!!!
Излязоха по празниците и я вдигнаха след операция 6 дена по-късно.
Срамота!!!
Тогава й се появи лекарят, да им се скара, че не трябвало така.Кел файда.Отиде си жената от емоболия.
Не ща да говоря, че ме избива на...и аз не зная на какво.

# 45
  • София
  • Мнения: 4 423
Отношението е лошо, но скандалите не оправят нещата.... ти какво очакваше- всички да се разкрещят ...  Crazy
Наистина ли мислиш, че не оправят нещата? - ами на такива хора, по друг начин не можеш да им говориш, нали опитах -възпитано, тихо, любезно, но... качиха ми се на главата, за момент си помислиха, че съм мишка и след един още по - силен крясък ще се свия като бито куче, но не!
О, Лиске, никога не съм твърдяла, че тук е много хубаво, просто оптимизма ми затваряше доста дълги години очите - е, няма вече, цел имам - на всяка цена, по най - бързия начин далече, колкото се може по - далече....
Човек никога не знае, кога точно ще прелее, понякога чакаш цели язовири да те заливат, понякога и капчица е достатъчна за да си дадеш сметка дали си заслужава - един живот живеем, нека поне да е с достойнство и уважение.
А в нашата скъпа държава, всеки се опитва да те унижи, да ти вземе това, което притежаваш по рождение - достойнство, всеки се опитва да те излъже и ако може да гледа с кеф, колко те боли - това дава сигурно криле, но аз съм далече от тези мераци.

# 46
  • София
  • Мнения: 13 204
Леле, леле... за убиване са. Свекито я вдигнаха на другия ден и й изписаха инжекции противосъсирващи. По 16 лв. е едната - 26 дни да ги слагаме... И ендопротезата я купихме, откъдето каза доктора. Е, не мога да отрека, че операцията, обаче беше перфектна! Другото, обаче може да умори човек.

# 47
  • Мнения: 17 546
Аз не мълча! Казвам каквото мисля. Минавам за груба, нахална, днес даже злобна ме нарекоха... Но ако човек не каже каквото трябва и когато трябва, после ще съжалява повече, отколкото че си е позволил да го каже. Преди не бях такава и често плачех от безсилие, но наглостта на хора, чиято работа е това - да помагат, понякога е безкрайна. Ако не бях такава нагла, нахална и злобна сега щях да съм вдовица от 10 години. (не дай Боже Praynig) Затова не ми пука за каква минавам в очите на хората щом с цената на такова поведение ще получа това, което ми се полага и ще спася живота на хора, които обичам!

# 48
  • София
  • Мнения: 2 840
Ваче, вкараха ми детето без нищо в отделението.Обаче ми казаха, че трябвало да се наблюдава.Изследванията бяха уникални.В кръвните - нищо.Ама бил вдигнал кръвно. Crazy
После ме накараха да му събера урина - беше още с памперс -така и не успях.И не дадох урина за изследване.
Обаче, не падай, получих резултат от изследване на урината му.Още го пазя.Никога не съм се чувствала по-тъпо, честно.
Тогава разбрах за парите и клиничните пътеки и при втория случай, когато пак му нямаше нищо, но пак искаха да го "наблюдават", просто отказах.И си го прибрах да го наблюдавам вкъщи Twisted Evil

# 49
  • София
  • Мнения: 13 204
Ваче, вкараха ми детето без нищо в отделението.Обаче ми казаха, че трябвало да се наблюдава.Изследванията бяха уникални.В кръвните - нищо.Ама бил вдигнал кръвно. Crazy
После ме накараха да му събера урина - беше още с памперс -така и не успях.И не дадох урина за изследване.
Обаче, не падай, получих резултат от изследване на урината му.Още го пазя.Никога не съм се чувствала по-тъпо, честно.
Тогава разбрах за парите и клиничните пътеки и при втория случай, когато пак му нямаше нищо, но пак искаха да го "наблюдават", просто отказах.И си го прибрах да го наблюдавам вкъщи Twisted Evil

 Shocked Shocked Shocked Shocked Това е Абсурдистан. Убедена съм вече твърдо! Малко се съмнявах по едно време аз ли не съм у ред. Как ще ти дадат резултати бре?! Confused Айде за наблюдение на дете за една нощ иди дойди... всеки се страхува, дете е... но това с урината... Rolling Eyes

# 50
  • София
  • Мнения: 4 423
 Shocked, не, убеждавам се, че нашето е било бял кахър - Клонка, дано никога не ти се налага повече Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, не мога да отрека, че операцията, обаче беше перфектна! Другото, обаче може да умори човек.

И на баба беше перфектна.И ние купувахме каквото трябва.И ние давахме пари.
Обаче я умориха.
Това е.
Умря от емболия, защото не я раздвижиха.
Понеже бяхме с връзки и плащане, я извадиха от комата, в която изпадна при първото ставане.Разтичаха се, сащисаха се, ама...излезе за два дена и си отиде.
Самият лекар си призна, че са я уморили.
Не му спазили нарежданията.
Ми, да беше си стоял при пациента.Всички искаме да празнуваме, ама....
Ох, ужасно ми е болезнена тая тема.

# 52
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Буболино, ми те всички доктори избягоха от БГ, кой в Англия, кой в Германия, кой в ЮАР...! Какви доктори искате да намерите!
До 10г ще напуснат БГ всички! Ще работят само доктори в пенсионна възраст!  Mr. Green

Клонке, съчуствам ти за баба ти, но вземи се разрови из нета или питай някой доктор да ти обясни как се получава емболия и начини за лечение.
Раздвижването е само въпрос на време образувания ембол да тръгне..но не е то е довело за смъртта.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 423
Уф, знам ли вече...
Моят мъж не желае да ходи на лекар #Cussing out, показах му поста ти, прочете го, погледна си пръста и отсече - майната му и на пръст и на държава. Rolling Eyes

# 54
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Тогава отидете утре ,но рано!

# 55
  • София
  • Мнения: 2 840

 Shocked Shocked Shocked Shocked Това е Абсурдистан. Убедена съм вече твърдо! Малко се съмнявах по едно време аз ли не съм у ред. Как ще ти дадат резултати бре?! Confused Айде за наблюдение на дете за една нощ иди дойди... всеки се страхува, дете е... но това с урината... Rolling Eyes

Ох, Ваче, хич не се шегувам.
Беше разсипал хапчета някакви.Не зная как ги беше докопал, в апартамента на майка, останали нейде от баба.Хапчета за кръвно.
За да го вкарат в болницата, казаха, че кръвните му изследвания показват "следи от бензодиазипими" Twisted Evil Twisted Evil Twisted EvilИдиоти!!!Аз им казвам - не, не може да бъде, бяха хапчета за кръвно, нямаме никакви бензодиазипими въобще в наличност.ХА!!!
Изкараха "нови" изследвания-чисти.Бил се изчистил от системата Shocked
А урината тъкмо се канех за пореден път да правя опит да я събера с памук, та да дам за изследване, когато "резулатите" от "изследване на урина" бяха готови. И аз бях в шок.Даже и кръвната захар му бяха "изследвали"
Може и за това да им се плаща.Не зная.
Но това е ФАКТ.
Аз го ПРЕЖИВЯХ.ЛИЧНО.

# 56
  • София
  • Мнения: 4 423
Дано се съгласи,  Praynig, инцидента стана в 18.40, освен да го вдигна към 5ч за да успеем да хванем първите 12 часа.

# 57
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
В 5 е много рано, пак ще се изпокарате.Ако през ноща е имало катастрофи , точно в 5 е мъртво време и може се хоризонтираш за 1час. По добре е в 6ч.

Клонке, ще ми позволиш ли да ти обясня за кл. пътеки и кой плаща спешността/работа, консумативи..т.н./ в болницата?

Последна редакция: пт, 05 окт 2007, 23:16 от Шехи

# 58
  • София
  • Мнения: 4 423
 Joy, знаеш ли колко си права - като нищо ще се скараме в 5 сутринта, дано не е късно само утре Praynig

# 59
  • София
  • Мнения: 2 840
Шехи, лекарят каза, че не му спазили някаква схема.
Той самият потвърди,защото не ни е непознат, да не казвам друго, че са я объркали и просто са я уморили.Това е.Майка знае подробностите.Аз отказвам да ги обмислям и коментирам подробно.
Фактът е налице.Имаме грешка.Имаме смърт.За мен това е трагедия, въпреки възрастта на баба ми и въпреки по принцип големия риск от подобни следоперативни усложнения, особено при възрастни хора.

# 60
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Тогава те ще бъдат прави..."Цяла нощ си седели в къщи...сега се сетили!"
Няма да е късно!.....и не по-късно от 7ч
 В  6ч да си там.

# 61
  • София
  • Мнения: 4 423
 Peace

# 62
  • Мнения: 17 546
Буболино, ми те всички доктори избягоха от БГ, кой в Англия, кой в Германия, кой в ЮАР...! Какви доктори искате да намерите!
До 10г ще напуснат БГ всички! Ще работят само доктори в пенсионна възраст!  Mr. Green

Клонке, съчуствам ти за баба ти, но вземи се разрови из нета или питай някой доктор да ти обясни как се получава емболия и начини за лечение.
Раздвижването е само въпрос на време образувания ембол да тръгне..но не е то е довело за смъртта.
Да, и аз имам какво да кажа по темата за емболията. Мъжът ми преживя емболия преди 10 години. Не ме питайте аз как я преживях Cry Познайте кой му постави диагнозата?... Аз. Като казах на Доц.Гроздински в ІІІ-та Градска болница, че най-вероятно е направил емболия той ей с такива очи ме погледна Shocked и ме пита дали съм му колежка. Разбира се диагнозата беше това и той направо остана в болница, в реанимация на перфузор с хепарин... Не ми се иска да си спомням, но изисквах, изисквах, изисквах всичко, което трябва да се направи, до безобразие. Не можех да позволя трите ми деца да останат без баща!

# 63
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Перфузия се прави в първите 6часа...после е късно!

Клонке , тогава ще обясна на другите!
Всички пари ,които отиват като разход по спешни пациенти/ инструментални и неинстр. изследвания , превързочни материали, лаболатория, всичко,което се сетите/ го плаща болницата , а не прослувутата здравна каса!затова и Пирогов е с най- много дългове.

Касата плаща само болнично лечение! Знаете ли колко пари отиват по обработката един спешно болен? Касата не си мърда пръста! Персонала в болниците се принудиха на тая схема за пролежаване, защото ще стоят гладни иняма да получат заплати, ако всичко ,което са изкарали от Оп, отива за покриване на спешността!

# 64
  • София
  • Мнения: 2 840
Шехи,израснах сред лекари.
Уважавам ги.Даже ги обичам.
Не водя спорове.
Споделям си случки.
Хич не ме интересуват клиничните пътеки и т.п.
"Изследваха" урина на сина ми, която той не е давал.Откриха му "следи" от вещество, което не съществува в таблетките, които имах съмнение, че може да е погълнал, а после тези "следи" мистериозно изчезнаха, при положение, че не са го боли пак, значи пак са "изследвали" първата му проба.
За какво говорим???!!!
Може да съм всякаква, но определено не съм ПЪЛЕН идиот.

Живи и здрави да са всички.
И те си имат проблеми, както и всички ние.Но.....как да се чувствам спокойна, когато детето ми попадне пак там??!!

Хич не ми пука за мен.Но за сина ми Twisted Evil

# 65
  • София
  • Мнения: 13 204
Е, не мога да отрека, че операцията, обаче беше перфектна! Другото, обаче може да умори човек.

И на баба беше перфектна.И ние купувахме каквото трябва.И ние давахме пари.
Обаче я умориха.
Това е.
Умря от емболия, защото не я раздвижиха.
Понеже бяхме с връзки и плащане, я извадиха от комата, в която изпадна при първото ставане.Разтичаха се, сащисаха се, ама...излезе за два дена и си отиде.
Самият лекар си призна, че са я уморили.
Не му спазили нарежданията.
Ми, да беше си стоял при пациента.Всички искаме да празнуваме, ама....
Ох, ужасно ми е болезнена тая тема.

Клонке, съжалявам, че те върнах към тази тема  Confused

# 66
  • София
  • Мнения: 6 550
отишъл във военна болница- перфектно отношение. Peace
подкрепям  Peace и модерни уреди имат тоже (което не е маловажно). Желая на всички да сте живи и здрави!  Praynig

# 67
  • София
  • Мнения: 2 840
Тогава те ще бъдат прави..."Цяла нощ си седели в къщи...сега се сетили!"
Няма да е късно!.....и не по-късно от 7ч
 В  6ч да си там.


Най-добре на вратите на кабинетите да сложат и някакъв примерен график за "желателно" време за наранявания и посещения, в което ще бъдат в душевен и физически комфорт, готови без особени психически сътресения и душевни травми да приемат пациенти.
 Mr. Green

Това, в кръга на шегата.
Но и за да е ясно, че съм много добронамерена.

# 68
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Ми тя цялата система е опоречена!
Касата не плаща.Лекарите лъжат касата!
Защо не въведат частни здравни каси ,както е навсякъде по света! Всеки с магнитната си карта, която е ПАРИ.
 Защо да няма конкуренция между касите и с цел привличане на клиенти да предлагат профилактични прегледи:
" Моля, отидете на дерматолог,  за да изключе проблемна кожа и евентуално меланом"
 " Напомняме ви ,че трябва да заведете детето си на профилактичен лекар при педиатър" Това е безплатно за пациента,разбира се.

Това има ли го в БГ? Има Монопол!

# 69
  • Мнения: 4 195
Разбирам, че си вбесена, но доколкото схванах жената от персонала е казала, че хирурга го няма още. Не знам как си си изразила възмущението, но нервната ти криза едва ли е щяла да го материализира в кабинета му. При застъпване на смените винаги се получава някакво разминаване. В края на краищата докторът и в кенефа е можело да бъде. Съжалявам, не мога да се включа във всеобщото оплюване.
моля се, да не ти се случва да попаднеш там.........малко българи са като Буболина - тя за едно куче помиярче обиколи София 3 пъти - такива като теб, едва ли биха я разбра ли. Прочете ли и първия постинг въобще.
В Болница със статута на Пирогов не може да има - хирурга е в кенефа - 40 минути, не може да има 1 хирург, не може бе, кога ще го озъзнаем. Всичко ни е като Пирогов, всичко.........народа ни си залсужава всичко, което му се случва, защото Буболина най - добре го е описала - овчедушие - кой, накъде и как те бутне, ритне, смачка - натам....в кенефа бил.....да не е с ратстройства.........
Буболина за пореден път  bouquet  bouquet
и аз съм дала твоята клетва, и я спазвам, нищо,че ме мислят за луда, за иделаистка - имам права и ще ми се спазват правата мамка му.........защото аз си спазвам задълженията

# 70
  • Мнения: 17 546
Перфузия се прави в първите 6часа...после е късно!
Мислиш ли че съм отишла с мъжа си на лекар три дни след като е проявил признаци на емболия? На края на първия час бяхме в болницата, защото той имаше достатъчно предпоставки, предхождащи емболията. Обострена флеботромбоза в подбедриците на двата крака от три дни -  достатъчно време да се откъсне тромб. Но в поликлиниката ми казаха, че най-вероятно има остро възпаление на дихателните пътища, като никой не го свърза с тромбофлебита му. Два дена преди това, едва ходейки от болки в краката, го заведох в Пирогов и в същия този 108-ми кабинет, един доктор си показа само носа и го погледна и каза през прага да си лежи с вдигнати крака, нищо му нямало щял да се оправи. Попитах да дам ли аспирин, отговора беше : "М, аспирин! За какво му е? Салицилова киселина..." Аз обаче дадох. Доц.Гроздински каза, че това му е спасило живота!

# 71
  • София
  • Мнения: 13 204
Перфузия се прави в първите 6часа...после е късно!

Клонке , тогава ще обясна на другите!
Всички пари ,които отиват като разход по спешни пациенти/ инструментални и неинстр. изследвания , превързочни материали, лаболатория, всичко,което се сетите/ го плаща болницата , а не прослувутата здравна каса!затова и Пирогов е с най- много дългове.

Касата плаща само болнично лечение! Знаете ли колко пари отиват по обработката един спешно болен? Касата не си мърда пръста! Персонала в болниците се принудиха на тая схема за пролежаване, защото ще стоят гладни иняма да получат заплати, ако всичко ,което са изкарали от Оп, отива за покриване на спешността!

Шехи, ама тя си е влязла за болнично лечение/наблюдение. както и свекито. Казаха й, сучпен е крака, трябва операция. Ако не искаш подписвяй и си тръгвай, но ще умреш, щото си на 74 г. и няма ставане с такова счупване. Мъжа ми я натисна за операция, която по план щеше да е след 5 дни. Да ама клиничната пътека е 20 дни за тази диагноза (четох я Rolling Eyes) и я оставиха 20 дни без никакви причини, т.е. причините им бяха най-различни и нелепи докато оперираха хора постъпили след нея със същите диагнози  Confused Пари ли искаха, какво ли, не знам. Но ние пари не даваме под масата. Ако си бяха поискали щяхте да ги слушате по новините! та така с клиничните пътеки. Море ние трябваше да я изкараме на 18-тия ден да ги видя каква клинична пътека щяха да видят. През тия 20 дни кикакво лечение нямаше. В деня на операцията й (20 по ред) нанесоха на листа лекарствата които приема  Shocked
Имаме познати лекари по болници. Тоя Пирогов е крепост непробиваема. и те са на мнение, че са я държали, за да си вземат парите от касата, пъка ако ние им дадем на ръка пука им за касата  #Cussing out

# 72
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Кристал, не визирах теб, а бабата на Клонка.Тя е имала такъв предшестваш съдов мозъчен  инцидент.Спомена го.

Ваче, мога да обясня някои неща,но не мога да нося отговорност за чужди грешки или нехайство! Зная само, че няма да се върна да работя в Бг.

# 73
  • София
  • Мнения: 13 204
Перфузия се прави в първите 6часа...после е късно!
Мислиш ли че съм отишла с мъжа си на лекар три дни след като е проявил признаци на емболия? На края на първия час бяхме в болницата, защото той имаше достатъчно предпоставки, предхождащи емболията. Обострена флеботромбоза в подбедриците на двата крака от три дни -  достатъчно време да се откъсне тромб. Но в поликлиниката ми казаха, че най-вероятно има остро възпаление на дихателните пътища, като никой не го свърза с тромбофлебита му. Два дена преди това, едва ходейки от болки в краката, го заведох в Пирогов и в същия този 108-ми кабинет, един доктор си показа само носа и го погледна и каза през прага да си лежи с вдигнати крака, нищо му нямало щял да се оправи. Попитах да дам ли аспирин, отговора беше : "М, аспирин! За какво му е? Салицилова киселина..." Аз обаче дадох. Доц.Гроздински каза, че това му е спасило живота!

Кристал, браво!!!! Grinning

# 74
  • София
  • Мнения: 13 204
Кристал, не визирах теб, а бабата на Клонка.Тя е имала такъв предшестваш съдов мозъчен  инцидент.Спомена го.

Ваче, мога да обясня някои неща,но не мога да нося отговорност за чужди грешки или нехайство! Зная само, че няма да се върна да работя в Бг.

Ооо, да! Разбира се! Те си носят отговорността. Аз затова обясних и на мен ми е абсурдно, може да не разбирам от медицина, но тия случки описани тук са меко казано нелепи! Казам ти щом лекари работещи в болници казаха, че не са у ред в Пирогов (за конкретния случай)... #Cussing out

# 75
  • Мнения: 17 546
Кристал, не визирах теб, а бабата на Клонка.Тя е имала такъв предшестваш съдов мозъчен  инцидент.Спомена го.
Не съм разбрала.  Peace
Но тъй като всички си казваме болката от това отвратително отношение в спешени моменти и моменти, в които човешки животи са на косъм, провокирани от днешния случай с Бубулина, казах и аз за своите перипетии. Пак в Пирогов не бяха наясно, че аспирина в нашия случай е спасил живот. Да спомена тогава, че сина ми, опериран на 1 година и 6 месеца, от херния пак в прословутия Пирогов, беше изписан по живо, по здраво. И тъй като аз не съм на мнение, че трябва да нося бутилки, бонбони и пари на някой, който си е свършил работата, за която му плащат, както си я върша аз, се обадиха на третия ден в Районната поликлиника и ги вдигнаха във въздуха, че детето било изписано с дизентерия Shocked и заразило цялото отделение! А той не беше ходил по голяма нужда след операцията два дни. Съответно от поликлиниката, за да си вържат гащите, преровиха задниците на цялото ми семейство, за да се убедят, че дизентерия няма! Или счупения палец пак на същия ми син, който след 35 дни набучен с игли и в гипсова шина беше зарастнал в положението на кука. След като нахълтах при завеждащия на Детска травматология, той моля ти се има наглостта да ми каже: "Е, какво толкова пък и вие!? Нали е на лявата ръка!"  Shocked Ама детето пише с тая ръка... И какво? Взех си детето и от там право в Св.Анна. Операция, с пълна упойка... трошене наново на пръста, пак игли, още 30 дни гипс, още 1 месец след това шина... Сега пръста е нормален и продължава да пише с тази ръка. Май в Пирогов безхаберието и некадърността, придружени с наглост и лакомия са масово явление!

# 76
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Не съм възпитаник на Пироговската школа и май е по-добре така!  Mr. Green
Кристал, не е никак смешно, но се смях..
Извини ме!

Аз щях да го набуча със същата игла, ако се беше случило с детето ми.

# 77
  • Мнения: 3 423
Не съм възпитаник на Пироговската школа и май е по-добре така!  Mr. Green
Защо да е по-добре?! Това мека Мария ли те прави?
Или по-голям специалист? Или по-малък? Какво му е
на този пусти Пирогов. Касапница като касапница.

# 78
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Никога няма да разбера!
Ако отида да работя там ,ще ти кажа.  Mr. Green

# 79
  • Мнения: 17 546
Какво му е
на този пусти Пирогов. Касапница като касапница.
Ти Лисо, дано не ти се налага, ама ако има нещо се лекуваш у чужбинско. Касапница,касапница, ама тая там (в Пирогов) няма равна май!

# 80
  • Мнения: 272
Друг случай с моята дъщеря на 3 години-
Април месец си сцепи челото на една саксия. Като се отвори една огромна рана и като потече една ми ти кръв.....помислих си най-лошото. Лепнах й една кърпа и хукнахме към Пирогов .
Стигнахме там, пращат ни към детското отделение. Там промиват раната, която изглеждаше много зле, попълваха някакви формуляри и ни пращат към хирургията(но не детската)
Влизаме в кабинета, детето се дере...изпаднало  е в истерия , опитвам се да го успокоя, но...
Докторът поседнал и ни гледа тъпо. Аз го питам дали все пак няма да стане да прегледа детето ми, а той спокойно ми отговаря , че чака да спре да реве. Аз облещих очи и му викнах, че не може да очаква едно почти тригодишно момиченце с голяма дупка на челото, да се успокои. Пак го подканям, но глупака ме гледа спокойно и ми казва, че това било част от прегледа -да наблюдава. Shocked
След поредния крясък от моя страна , и въпросния доктор става бавно и решава , че ще лепи главата на моето детенце. Сестрата я промива и той аха да слоижи лепилото в раната, аз виждам че в раната има много парчета от саксията(начупени като трохи) и го спирам , но той се инати и казва, че това било тъкан  newsm78. Аз обече съм сигурна, че това е от керамичната саксия и продължавам да упорствам , даже на третия опит да й залепи главата , аз му избутах нервно  ръката . Все пак реши да провери като ръзмърда целия слой над черепа и тогава видя парчетата. Махна ги , проми отново и залепи главичката. Снимки правихме и какво ли още не, но резултатът е , че сега след  6 месеца  мястото е доста подуто и може да се наложи хирургична намеса.
Изводът за мен е , че в Пирогов работят некадърни доктори(не всички) с безумно отношение към хората, а именно като към помияри.
Докато чакахма  5 мин да подейства лепилото, в кабинета влезнаха едно момче, което носеше сестра си с безумни болки в корема....Е тоя доктор се подигра с тях и ги изгони без да му мигне окото и без да им помогне . Момичето плачеше от болка , а момчето гледаше уплашено...
Жалко за тези лекари, за мен те не са човеци.....
Каква психика трябва да носиш , за да се подиграваш с чуждото нещастие и болка. Ами ако това бяха техни близки, дали щяха да се държат така. Нещастнициии...
Голяма часта от тези  "лекари" се изживяват като богове , защото в този момент ние зависим от тях, и те решават ,че ще си прават каквото искат с нас #Cussing out

Последна редакция: сб, 06 окт 2007, 11:42 от annivo

# 81
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...

Когато синът ми падна и си удари главата, бях близо до Първа градска.Бяха много любезни, но ме препратиха към Пирогов - само там имало детски неврохирурзи....

Детските неврохирурзи са в Александровска болница, сега се води клиника "Св.Иван Рилски".
В Пирогов само двама от неврохирурзите работят с деца и мноооого рядко можеш да ги уцелиш на дежурство.
Дано не ви се налага да ги търсите, но все пак да знаете, че за детски неврохирург /т.е. за всичко, което се е случило по глава и гръбначен стълб, най - общо казано/ - отивайте в Алекснадровска болница.



# 82
  • Мнения: 3 423
Какво му е
на този пусти Пирогов. Касапница като касапница.
Ти Лисо, дано не ти се налага, ама ако има нещо се лекуваш у чужбинско. Касапница,касапница, ама тая там (в Пирогов) няма равна май!
Абе, дано никому да не се налага.
Имам представа какво е в Пирогов!!!

# 83
  • София
  • Мнения: 2 958
Пирогов- първи случай:

Майка ми -  нападната, ограбена, пребита. Влизаме в Пирогов. Празен коридор. Търсим помощ. Тръшване на вратата. Отвътре смях и включен телевизор. Чакаме. Аз плача. Майка ми - "ни приема ,ни предава". Секундите са часове....Най-сетне ни написаха бележка за снимка на главата. Връщаме се. Нищо й няма.   Confused  Пращат ни в полицията за обяснения. Такава била процедурата.
Впоследствие се установява ,че е трябвало да лежи - с опастност за живота/и да вметна ,че и досега има жестоките последствия от неадекватната медицинска помощ на лекарите в ПИРОГОВ/ , а те ни пуснаха да си ходим в 2 сутринта за обяснения.../тогавашния шеф на Пирогов д-р/?!/ Спас Спасков  -защо ли той - не знам/

Втори случай:

Моят навехнат крак/мислех, обаче ,че е счупен, а имам опит!/. Пак празен коридор- няма пациенти/Слава Богу !/. Чакам за бележка за снимката 1/2 час Shocked .Те гледат телевизия....
Превързаха ме след още 40 мин...и си тръгнах.

Трети случай:

Детската хирургия.Тук нещата бяха различни.Отнесоха се както е подобаващо за Спешната помощ, която търсехме. За престоя ни там ,обаче е дуга тема на разговор... Tired

Буболина ,разбирам те. Колко възмущения са отнесли от мен лекари, не само в тази болница.. Confused
Но трябва да ти кажа ,че ако не съм надигала глас, съвсем не ни обръщат внимание...

Последна редакция: сб, 06 окт 2007, 01:17 от StaM

# 84
  • София
  • Мнения: 2 958
annivo  , как и името на този доктор?! Shocked
 
 

# 85
  • Мнения: 650
Буболина, дано всичко приключи с добър край  за мъжът ти:bouquet:
Не можах всичко да прочета, но браво на полицаите че са те оставили да протестираш:peace: Защото реалността е такава че току виж се присетили че се "бунтуваш". Много неприятно е че никои не те е подкрепил!

Аз лично обвинявам лекарите и сестрите за смъртта на баща ми. Всеки лев който прибраха мазниците да им преседне! Затова в моите очи добрите са изкючение. И продължава да се потвърждава!

# 86
  • Мнения: 404
В Пирогов съм била само веднъж и дано никога повече не ми се налага.  Ходих за магнитен резонанс, като аз си плащам, тъй като нямам осигуровка в БГ и те затова и ме приеха много любезно (200лв за резонанса).  Преди да легна питах, дали може да отида до тоалетната и тя ми каза къде да я намеря.  Отивам, заключено, връщам се да кажа и тя идва с мен да ми отключи и чака, за да заключи след това.  Чудно ми е всичките баби и дядовци, дето чакаха отвън къде да отидат.  Във фоайето имаше полицаи, явно охрана някаква, и те пушеха едни цигари, та целия коридор се беше осмърдял.  А една баба я развозваха с нещо като собственоръчно направена инвалидна количка, желязна, заварена, боядисана с бяла боя и толкова висока, че бабата сигурно е трябвало да стъпи на стол, че да се качи на нея.  След това ходихме в уши, нос, гърло кабинет и лекаря ми разказа през какво трябва да се премине за да се видят гласните струни на пациент, тъй като апарата за това бил откраднат.  Мизерия отвсякъде.  Но не е само в Пирогов така.

Преди 12 години, аз и братовчед ми направихме жестока катастрофа, при която с мотор се блъснахме в къща със над 100 км/ч (почти по ъгъл 90%).  Бяхме на селото на баща ми.  Оттам приятел ни закара в болницата в Долна Митролопия, откъде ни дадоха линейка за Плевен.  Отзад в линейката бяхме аз, на стол, братовчед ми, на носилката и гаджето ми на стол.  Нямаше лекар, нямаше Боже Господи.  А ние бяхме и без каски.  В Плевен, ми зашиха крака, тъй като над коляното ми се беше забила степенката почти до сухожилието и това беше.  Накараха ми се какво търся по улиците в един часа през нощта и ме пратиха в къщи.  Никой не рече да направи скенер на мозък, че може хематом да има, скенер на тялото да видят има ли нещо, някъде наранено и това беше.  Първия магнитен резонанс, който ми направиха на главата след това беше в Пирогов, и като го донесох тук в Щатите за сравнение ми казаха, че е много блед, че това и онова и с две думи без никакво качество.  Няма да казвам, колко проблеми ми откриха тук във връзка с тази катастрофа.  Да не се налага на никой да ходи по болници в БГ.  Жива трагедия.  В Америка, да припаднеш за секунда и да си чукнеш главата, веднага се прави скенер или магнитен резонанс, да не говоря за всички останали процедури. 

# 87
  • Мнения: 5 370
Какво му е
на този пусти Пирогов. Касапница като касапница.
Ти Лисо, дано не ти се налага, ама ако има нещо се лекуваш у чужбинско. Касапница,касапница, ама тая там (в Пирогов) няма равна май!
Off topic - Кристалче, ти лекар ли си? ПРави ми впечатление, че много професионално и с разбиране подхождаш към коментара на проблемите. И наистина това ви е спасило.
А които не разбираме? ooooh!
Просто се молим да не ни се случва, май. Tired

# 88
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Интересно ми е, ако кръвта на някой твой близък течеше в коридора, дали ще седиш със спокойствие да чакаш докторите да се сменят или изпишкат.
Да, щях да чакам. Защото и докторът е човек.
Но да не се отклоняваме от темата -  #2gunfire

Аааа, не, това е СПЕШЕН КАБИНЕТ! Спешните случаи не може да чакат докато се сменят лекарите или отидат по нуждите си. Във всеки друг случай бих разбрала, но не и за Спешния. Ами ако и екипите на линейките тръгнат по нужди от по половин час? Няма такива положения, Спешният център трябва да е готов да приема пациенти във всяка секунда от денонощието. Ако  ти си в положение да чакаш пред него, съмнявам се че ще се сетиш, че и докторът е човек, нищо че сега пишеш друго.

# 89
  • Мнения: 2 407
мани в Пирогов найстина са много груби,все едно услуга ти правят, а хората където трябва си мълчът,затова сме на това дередже.

# 90
  • Мнения: 1 455
Ехх този 108 ми кабинет Tired
И аз бях там..,получих бъбречна криза,стоя и чакам доктора да дойде от операция...дрън..дрън.Влязох при сестрата и казах тя да ми дава аналгин щот болките бяха непоносими.Стоях две-три минутки при нея и тя му звънна да дойде,след като видя,че съм зле.Е доктора дойде след още две минутки...,няма да казвам за хората,които трябваше да чакат след мене,никой не им обръщаше внимание. Tired
След престоя ми в болница отивам при джипито и на епикризата пише,че ми е правена операция Shocked
Та за Пирогов едно си знам...никога повече там Naughty

# 91
  • София
  • Мнения: 2 840
...След престоя ми в болница отивам при джипито и на епикризата пише,че ми е правена операция Shocked

Ехехе...
А аз се втрещих от някакви резултати от изследвания, дето не са правени.
То можело и цяла операция да ти направят, без да разбереш Crazy

# 92
  • Мнения: 272
annivo  , как и името на този доктор?! Shocked
 
 


За съжаление в този момент така се бях паникьосала, че не се сетих да го поискам. А трябваше Thinking

# 93
  • Мнения: 1 455

Ехехе...
А аз се втрещих от някакви резултати от изследвания, дето не са правени.
То можело и цяла операция да ти направят, без да разбереш Crazy
И аз се втрещих щото реално не можеш да разбереш кое от всичко е истина,но джипито не се учуди.Редовно и се случвало ooooh!

# 94
  • София
  • Мнения: 13 204
Четох, четох и стигнах до извода, че всичко зависи от управата на болницата. Има болници в София, където също лекарите и сестрите взимат същите пари, има дето се вика същата техника, но управата на болницата си е на мястото и изисква от персонала си. Шефовете на отделения също са важни. Пример: 5-та градска Гинекологично отделение, шеф доц. Попова - високи изисквания към персонала от управата - адекватно отношение към пациентите. Така че нека пироговци продължават да стачкуват за незнам си какво... всъщност и досега не знам за какво като си смениха шефа, а положението е същото. Да не говорим пък лекаря предвождащ стачката в какво го уличиха  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Това е положението - няма персонална вина както винаги е колективна  Rolling Eyes

# 95
  • София
  • Мнения: 5 605
Буболина, дано бързо се оправи мъжа ти.
А относно Пирогов - просто не мога да си обясня какво значи "Просто си изказвам мнението, въпреки че е различно от твоето.". Наистина не мисля, че може да имам много различни мнения в случая /а и след всички останали случай, които прочетох и които съм чела в друти теми/ - Пирогов е спешен център, т.е. не може точно в 108 кабинет да няма лекър 40 мин при положение, че отвънка има хора, надали някой от тези хора е там на разходка, отношението на персонала...дори не искам да го коментирам, но иначе стачки за заплати се правят. В крайна сметка никой не е закаран насила да работи в Пирогов - това е въпрос на личен избор. На който не му харесва там, ми става и заминава някъде другаде, отива да пасе овце на село - там спокойствие, природа, никой няма да го закача. Относно консумативите, че болницата си ги плащала - ами както може болницата да води преговори за увеличаване на заплатите, така може и преговори за тези консумативи за води.
категорично не казвам, че цялото лекарско съсловие е такова, но относно Пирогов мисля, че много може да се каже и изпише.
А това дето някой го беше писал за хилядите лева глоби, ако подадеш жалба, честно за сефте го чувам и не само аз май.    

Последна редакция: сб, 06 окт 2007, 11:25 от tzvety26

# 96
  • София
  • Мнения: 4 423
Момичета, мъжът ми е добре, залепиха му пръста във Военна, отношението беше човешко и любезно, споделихме снощните си неволи с колегите им от Пирогов, но те не се учудиха въобще - даже дежурния каза, че меко са се държали с нас Shocked
Посъветваха ни да подадем жалба директно до ръководството им, ако от там не ни обърнат внимание, тогава до министерството.
Съжалявам за всички, които са пострадали по някакъв начин от безхаберието на тези пироговци, цяла нощ си говорихме в къщи, тогава се сетих и за мама - върнах се 9 години назад, когато лежеше безпомощна в травматология Cry, с екстензия ( дано го изписвам правилно), парите, които раздавах на санитарките и после разочарованието, че съм ги давала напразно.... парите за операция, за екип, операция, която така и не се състоя, желанието на мама да ми докаже, че може да ходи, каква ли мъка и е причинявало усилието да е на патерици и всеки ден да ме посреща изправена, да ме моли да я изпиша час по - скоро...

# 97
  • Мнения: 4 473
Не съм чела цялата тема, само първият постинг, но ще кажа едно - Буболина, защо няма повече хора като теб?!
Останалото е без коментар. Съжалявам за потрошените нерви и излишната болка.

# 98
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 829
Не съм чела цялата тема, само първият постинг, но ще кажа едно - Буболина, защо няма повече хора като теб?!
Останалото е без коментар. Съжалявам за потрошените нерви и излишната болка.

 Peace и дано това да е последния път, в който ти се наложи да потърсиш "спешна" помощ  bouquet

# 99
  • Мнения: 13 512
Същото е положението и във Варна. Наложи ми се да заведа майка ми преди месец . Влязохме в кабинета след не голямо чакане. Прегледаха я и казаха- ще изчакаме хирург. Добре, но хирургът е в операция. Настаниха ни да седнем на една кушетка и зачакахме- 1 ч. и 15 мин! В това време чукат, напират хора с разбити глави, пищящи деца.... а лекарката и сестрата си говорят за здравните реформи, как за 360 лева пак била много работата ,която вършат. Попитахме дали да не излезем навън да изчакахме, а сестрата каз: Ами нали хирург сме извикали заради вас, другиите ще чакат.
Дойде хирург, прегледа я и и назначи изследвания, , рентген и ултразвук. Оказа се, че лекарят  е един - за УЗдиагностика, рентгена и още един кабинет...  И той търчи от кабинет на кабинет, опашки  на трите кабинета и така..
Преди 10-на дни ми се наложи да  отида със сестра ми- същата рабта. Лекарят я пращаше да си ходи в къщи, а сестрата настояваше, че е за предшокова зала. Трябваше да колабира в кабинета, за да и обърне внимание и поне кръвното и да премери.
Най-лошото е, че за спешни случаи няма друго мсто. Звънях в частните клиники и болници, но там не приемат спешни случаи.
Да пази Господ от Спешен кабинет. Това е моят страх.

Общи условия

Активация на акаунт