Помощ за българските деца

  • 10 114
  • 304
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 062
Заповядай  bouquet
Разликата е, че тук са изграждали комунизъм и си го поддържат, докато в България се изграждаше социализъм Laughing
продължавам да вярвам, че европейския съюз може да въздейства

# 31
  • България
  • Мнения: 1 090
Писмото от посолството го про4етох,такива не заслужават друго освен #2gunfire

# 32
  • България
  • Мнения: 1 090
Заповядай  bouquet
Разликата е, че тук са изграждали комунизъм и си го поддържат, докато в България се изграждаше социализъм Laughing
продължавам да вярвам, че европейския съюз може да въздейства

Ркб,Благодаря Hug
6те пробвам вси4ки идеи,които давате,нали затова умуваме заедно,все не6то може да излезе.
Никои ли досега не е писал до инстанциите от ЕС??
Ох,главата ми 6те се пръсне ,излизам за малко на въздух(дъжд). Tired

# 33
  • Мнения: 160
имам една идея, може би е правено вече, незнам, мислех си да напишем писма на различните производители на детски храни и памперси, например: ХИПП, МИЛУПА, ДМ-ДРОГЕРИЕ, РОСМАНН (това бил най-богатия човек в ДЕ) .....да изпратят помощи на децата за КОЛЕДА, въпроса е, че ние не сме никoй в смисъл трябва да гарантираме, че сте идат директно там където са дечицата? А не някой да ги продаде в МИНимаркета си.
Idei newsm78

точно това имам предвид - да създадем една мрежа от хора, които да действаме в различни области - при нужда от даден дом, да можем да потърсим съответно как да запълним нуждата, но не само за Коледа.


аз започнах един блог по повода, но съм страшно заета засега
но много скоро ще го активирам

на западна Европа и писна от нас - и те искат да намалее драстично броя деца в институции
нека ги накараме да принудят дебелогъзите ни депутати да свършат нещо полезно


 bouquet
Ясно е, че трябва да се променят закони, манталитет, но това няма да стане от днес за утре, за съжаление.

# 34
  • България
  • Мнения: 1 090
Моми4ета,гледам 4е пове4ето от вас са в този форум отдавна.Аз запо4нах да пи6а покраи този филм и петиция,не си падам ина4е по празните разговори,макар 4е и те имат своето място и време.
Не искам да се натрапвам на никого,наи малко да бъда намразвана от първия ден.
Както казах, 6те  продължа  да търся на4ини да направя не6то ,макар и незна4ително и бих се радвала да у4аствам в об6та инициатива на форума ,но няма да пи6а пове4е тук.
6те продължа да контактувам с Didi3,ако мога да бъда полезна.
Останете си със здраве Peace

# 35
  • Мнения: 193
Nora ti kade ziveesh,

ako si kato men v DE, vidjah 4e tuk ima mnogo Vereine, da se obarnem  kam tjah, naistina njama smisal otnovo da se otkriva toplata voda. Horata sa sazdali ve4e njakakav mehanizam. A v BG ve4e se spomena, koja e organizazijata.

Vseki moze da pomogne, stiga da iska!

# 36
  • Мнения: 4 629
Поздравления за темата   bouquet

Аз много искам да помогна. нямам някакви конкретни идеи как точно оба4е. Аз работя с деца с различни умствени и физически увреждания. Предимно Даун синдром, церебрална парализа и мускулна дистрофия. Имам познания и желание да си споделя опита, но за съжаления съм много далече. Питах и в темата в клюкарника, но и тук ще попитам :

Нчкой има ли телефона на дома и името на директорката? Бих искала да се свържа с нея и да намерим начин да помогнем

Според мен най-важното е да има хора, които да са на място до децата - да са рамо до рамо с тях, да ги обичат и да им помагат. Незнам от къде да намеря такива хора. Аз лично искам да отида, но не мисля, че ще имам възможност преди лятото другата година.... А много ми се иска нещо да се промени СЕГА

# 37
  • Мнения: 160
Milf,

доколкото разбрах, персонала от Могилино е освободен и децата ги местат на други места. Ето какво пише Kate Blewett в уеб сайта на Truе Vision http://www.truevisiontv.com/abandoned_help/index.htm:

The Bulgarian Government has given us permission to remove the children from the orphanage and into a new building in the town of Ruse.  A new start in a new building with new professional carers will not only be emotionally uplifting for the children but by being in a large town, with more services and amenities available, they will have better access to the medical, dental, therapeutic and educational care that they so desperately need.


Според мен най-важното е да има хора, които да са на място до децата - да са рамо до рамо с тях, да ги обичат и да им помагат. Незнам от къде да намеря такива хора. Аз лично искам да отида, но не мисля, че ще имам възможност преди лятото другата година.... А много ми се иска нещо да се промени СЕГА

точно това и аз си мислех - попаднах на този уеб сайт Warehouses of Neglect http://warehousesofneglect.civiblog.org/blog/_archives/2007/9/15/3231788.html
и там авторката, която е била в България в домовете за деца в увреждания пише следното:

My first priority for activism and reform in Bulgaria is skills-based, not political. I would love to see a team of European and US/Commonwealth experts in paediatrics, child development, child psychiatry and psychology, physiotherapy, occupational therapy, and special education travel to Bulgaria to each of the country's many social care homes, and to train workers in best practices for child welfare.

If this were to happen, the visits by experts must be accompanied by policy change and an honest and thorough approach to deinstitutionalization - dismantling the institutions and implementing community-based care alternatives that respect the right to health, the right to education, and the right of all disabled persons to live lives of dignity, self-reliance and community integration.

It would be wonderful if you could coordinate such a network of experts - by raising awareness
in your workplace, among your friends and family, and in any community groups of which you are part. Online recruiting would be very helpful.

Писах й имейл да видя какви насоки би ни дала, според мен това е начина нещата дългосрочно да тръгнат към оправяне.

Много ще се радвам да споделиш опита си от работата с деца с увреждания, аз тепърва чета  и се опитвам да разбера кой е най-добрия начин да допринесем макар и малко за някаква промяна в България.   bouquet

Другото, което си мисля - дали има възможност филма да се покаже в Щатите, вероятно по PBS? Ще им напиша имейл да ги питам - това ще даде гласност на проблема тук и съм сигурна, че много хора ще откликнат.

# 38
  • Мнения: 7 091
Видяхте ли темата за министрите в Клюкарника, по повод "отношението" им към стачката на учителите вчера? Rolling Eyes
За какъв натиск говорим, за какви промени....вижте за какво става въпрос по горните етажи, въобще не е чудно защо нищо никъде не се прави.
Направо ми се плаче като си помисля... Sad

# 39
  • Мнения: 377
Съжалявам, че се намесвам в темата, но тъй като и аз се почуствах засегната от постинга на norah по отношение на ДБМ.
Не участвам активно в дейността им, но я следа почти от началото и се опитвам да помагам когато и с каквото мога. Това е доброволна организация на майки, повечето от които освен, че си гледат децата и работят, никой от тях не е на заплата и не получава абсолютно нищо за това, което прави. Който е запознат с дейността им знае, че имат проект за законодателни промени по отношение на децата в институции и процедурите по осиновяване много преди да се зашуми по случая в Могилино. Те са тези, които организират протеста утре и е твърде вероятно поради тази причина да не са имали възможност да отговорят достатъчно подробно и адекватно на norah, но да се правят намеци за злоупотреби за мен е прекалено.

# 40
  • България
  • Мнения: 1 090
Tangerine
Казах,4е пове4е няма да си губя времето да пи6а в тази тема,но 6те ти отговоря.
Имам само един въпрос:Как така никои,ама никои не е знаел за този дом ,говоря конкретно за дома в Могилино,ако може да се използва тази дума изоб6то.Какво е направено,ако се е знаело от еди коя си година о6те????За6то не се е писало ,говорило никъде за него????
Про4ети вси4ко,което съм писала и в другата тема и 6те види6 ,4е не бях предубедена,и 4е подкрепям протеста,дори съм го казала ,но позволи ми да се съмнявам във вси4ко и във всеки в тази държава ,дано моето съмнение се окаже напразно,и да е за доброто на децата.

# 41
  • България
  • Мнения: 1 090
Съмненията ми не са конкретно към някои ,а към вси4ко в България.Към вси4ки онези редови граждани,на които не им пука дори да излязат на протест ,да "ударят" един подпис.Маи не са ни виновни само министрите,40  те години комунизъм,турското робство,извънземните и така нататък.Сами ,ние обикновените "граждани "сме си виновни и е краино време да спрем да се надяваме някои друг да ни свър6и работата.
Пак казвам,не вярвам сляпо на никого ве4е,видя се тази вяра до какво доведе Sick
Но подкрепям протеста,правя вси4ко възможно в момента ,за да  допринеса. поне малко и аз.
Това е ,пове4е няма да пи6а,не ме караите Sad

# 42
  • Мнения: 7 091
Момичета, които имате желание да помогнете, в темата в Клюкарника ( даже са две) има конкретни идеи как да помогнат хората от чужбина! Който още не е прочел, нека се включи!! Междувременно разпращайте петицията, дано повече хора я подпишат, направо е срамно само 2800 човека да са я подписали досега  Sad Cry

# 43
  • Мнения: 377
Не бих могла да ти отговаря на въпроса. Но ако говорим за вина, мисля че всички ние сме малко или много виновни, че сме позволили това да се случи. Аз лично не съм вярвала, че такъв дом може да съществува в България.
ДБМ не е единствената благотворителна организация в България, а и ресурсите им не са неограничени. Домовете в България за съжаление са стотици и ДБМ въпреки, че дейността им се разраства постоянно, все още помагат на една доста малка част от тях. Сигурна съм, че ако успееш да отделиш малко време да прочетеш малко повече в подфорум "Благотворителни акции, помощ за сираци, социално слаби и болни дечица " ще се убедиш, че от ДБМ правят страшно много. За съжаление проблемите в България са прекалено много и няма как всички да се решат веднага с магическа пръчка.
Разбирам съмненията и дано успееш да намериш своя начин да помогнеш без да се чувстваш излъгана.  Peace

# 44
  • България
  • Мнения: 1 090
Не бих могла да ти отговаря на въпроса. Но ако говорим за вина, мисля че всички ние сме малко или много виновни, че сме позволили това да се случи. Аз лично не съм вярвала, че такъв дом може да съществува в България.
ДБМ не е единствената благотворителна организация в България, а и ресурсите им не са неограничени. Домовете в България за съжаление са стотици и ДБМ въпреки, че дейността им се разраства постоянно, все още помагат на една доста малка част от тях. Сигурна съм, че ако успееш да отделиш малко време да прочетеш малко повече в подфорум "Благотворителни акции, помощ за сираци, социално слаби и болни дечица " ще се убедиш, че от ДБМ правят страшно много. За съжаление проблемите в България са прекалено много и няма как всички да се решат веднага с магическа пръчка.
Разбирам съмненията и дано успееш да намериш своя начин да помогнеш без да се чувстваш излъгана.  Peace

Tangerine Peace

И аз се надявам,6те про4ета пове4е,тук съм информирала ве4е медиите,дано да има ефект.
От както знам за този дом съм непрекъснато под пара и гледам да направя ,каквото зависи от мен.
Нека да има съмнения,нека да има дебат,това ,4е има разли4ни мнения е полезно,истината винаги излиза на бял свят накрая,така или ина4е.Нали за това сме уж демокрация,не трябва като едно време да си траем в страх и да се кланяме ,затова страдаме,за6тото сме страхливи ,трябва да доиде еди кои си от Англия да ни даде урок.
Пожелавам успех на протеста утре.

Tandoori,
Мерси,6те погледна Peace

Общи условия

Активация на акаунт