фоликуметрия - Б*

  • 29 179
  • 124
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте отново! Искам да попитам за фоликуметрията. за колко дни ви определиха овуто? Лекарката ми каза че този месец ще ми я следи и ще ми каже точно кога да правим опитите. Ако някой е ходил моля да каже как е било при него и какъв е бил резулата? Много ви благодаря предварително и на всички онези ,които споделят опита си във форума!

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 18:18 от Хера

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Когато на времето ходех ми се паднаха три пъти да ходя...на третия път се видя жълтото тяло.
Първият ден ми беше горе-доли трети след спирането на менструацията. После тя ми каза кога да идвам. Общо взето докторите преценят.
В месеците, когато ходих на УЗ не забременях защото точно тогава лекувахме мъжки фактор /астенотератозооспермия с варикоцеле/ но аз ходих за да установя овулация, че нещо на тестовете нямах вяра. Така, че моите проследявания на овулацията завършиха неуспешно.
Забременях по-късно.

# 2
  • Мнения: 165
аз съм бременна в края на трети месец благодарение на фоликуметрия.мисля ,че ходих 4 пъти.след първото посещение в зависимост от големината на фоликулите той ще ти каже кога пак да отидеш.но горе долу се ходи през ден.успех Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 35 942
В начало ходех по 3 пъти- веднъж на 7-8 ден от МЦ, след това /по преценка на лекаря/ в дните преди О. и накрая след О.

След това започнах да ходя по 2 пъти - когато теста за О ми е (+) и после след 3-4 дена /за да се види дали фоликула се е пукнал/.

Последните няколко пъти ходих само 1-2 дена след О- за да съм сигурна че се пукат фоликулите.

Всичко зависи от лекаря - но 3 пъти са напълно достатъчни/ако е добър/

ПП. Тази схема може да се приложи само ако няма проблем с О.  Grinning

# 4
  • Мнения: 10
здравейте, момичета
аз имам проблем, дано някой може да ми отговори тук- последно ми дойде на 10 август- и от тогава ни мензис, ни бебе... Sad. ходих на лекар и ми казаха че всичко ми е ок, ама в момента фоликула ми е около 1 см, трябва да стане около 2 , за да има овулация. сега ми предписаха метформин, за да ми се регулира. кажете ми някой ако знае, кога горе долу да очаквам тия пусти 2 см? Thinking

# 5
  • Мнения: 72
Днес ходих на лекар и фоликула ми е 15 см. днес е понеделник,и докито каза че най-вероятно овуто ще е в четвъртък и или в петък. По принцип колко мм трябва да стане фоликула че да настъпи овулацията?

# 6
  • Мнения: 72
Исках да кажа 15 мм. Embarassed

# 7
  • Мнения: 989
Доколкото знам се смята, че при фоликул с размер 17-18мм. вече има зряла яйцеклетка, а мисля че в повечето случаи се пукат при размери 22-23мм. Над 27-28мм. вече се смята за некачествен фоликула и ако не се спука до 30мм. може да стане на киста. На ден нарстват средно с 1.5-2мм. така че твоят лекар най-вероятно е прав, но е добре да идеш още веднъж преди да се спука и веднъж след това да види дали наистина се е спукал.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 248
Доколкото знам се смята, че при фоликул с размер 17-18мм. вече има зряла яйцеклетка, а мисля че в повечето случаи се пукат при размери 22-23мм. Над 27-28мм. вече се смята за некачествен фоликула и ако не се спука до 30мм. може да стане на киста. На ден нарстват средно с 1.5-2мм. така че твоят лекар най-вероятно е прав, но е добре да идеш още веднъж преди да се спука и веднъж след това да види дали наистина се е спукал.
Peace

# 9
  • Мнения: 176
Здравейте, прощавайте за лаишкия въпрос, но какво точно представлява фоликуметрията? С какъв апарат се прави - ултрасаунд?
(Знам, наистина супер глупав въпрос, ама пусто, живея в чужбина и дори не знам на английски какъв е термина...)
Доки ми прави миналата седмица УС, но дали има нещо общо?  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 1 248
Фоликуметрията е ултразвуково изследване, чиято цел е да установи наличието на доминантен фоликул (от който по късно ще се появи зрялата яйцеклетка), неговото нарастване и разпукването му по време на овулацията. Този метод се прилага, за да се знае дали има качествена овулация и да се определи деня, в който евентуално ще се състои.

# 11
  • Мнения: 176
Катето, благодаря за отговора! Интересувах се дали с "обикновен" преглед на ултразвук може да се засече фоликул или е някакъв по-специален апарат/ процедура?
И ако ми правят ултразвук за да видят всичко ОК ли е с яйчници/ матка, и т.н., могат да видят и фоликул?

Оххх, знам че звуча като идиот, но...  Embarassed Embarassed А ако някой знае как е фоликуметрия на английски за да питам докито си...  smile3525

# 12
  • София
  • Мнения: 1 248
Ами знам, че фоликул е folicle, измерване е measuring, затова предполагам, че фоликуметрия ще е: folicle measuring.

# 13
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Същият апарат е,няма нищо по-специално.Просто целта при  прегледа е да се  определи има ли фоликул,колко е голям и да се предположи деня на овуто.Съответно се прави в определени дни,по преценка на доктора.

# 14
  • Мнения: 176
ей, май си права - като гугълна follicle measuring излизат разни неща. (Иначе follicle досега съм го срещала само в контекст коса, та не се усетих...)  Hug Hug Hug

благодаря пак за пояснението!

# 15
  • Мнения: 72
Предполагам доки ще ми каже кога сее е спукал фоликула и кога е точния момент за правене,но има много противоречиви мнения за това по колко пъти трябва да се прави в пиковия момент. Мнението е че трябва да е порез ден а на мен ми се струва че трябва да е еповечко пъти по време на овуто-за по сигурно. Вие как мислите?
 newsm78

# 16
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Ми ако сте млади и нямате мъжки фактор,правете си колкото щете.В дните на овуто-всеки ден и преди и след него през ден няколко дена за по-сигурно.  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 35 942
Овулацията трае секунди- добре е да се кекси 1-2-3 дена преди нея и 1 след нея.
Направи тестове за О.-за по-сигурно, за да не изпуснете О.
Ето ти овулация  Grinning :
Овулация

# 18
  • Мнения: 72
Предният път съм объркала -фоликулът ми е бил 13мм. Сега след 2 дни (сряда) е 16мм. Докторката ми каза да правя опити в събота и неделя и във вторник да отида да види дали се е пукнал. Може въпросът ми да е малко тъпичък,но кога става оплождането-след като се спука фоликулът ли или преди да се спука? Смятам да правим опити веднъж в петък и по два пъти в събота и два пъти в неделя. Какаво мислите?

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Оплождането става след като се спука фоликулът и се освободи яйцеклетката.Успех!
По-добре по един път,за да имат възможност да се възстановят спермитата.

# 20
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Няма смисъл по два пъти,освен ако не си търсиш  извинение  Laughing .

# 21
  • Мнения: 72
А имали някък начин фоликулъ да не дочака да стане 21-22 мм и да се пшукне по тано-например при 18-19 мм?
Моят се очаква да стане толкова голям чак в събота и неделя. Днес е едва четвъртък и още от сега се притеснявам да не би да се пукне по-рано и да изтървм момента. При колко мм най-малко е възможно да се пукне?

# 22
  • София
  • Мнения: 35 942
18мм едва ли - при този размер на фоликула яйцеклетката е годна за оплождане, но обикновенно се пукат 21-23мм, та дори и 28-30мм.

# 23
  • Мнения: 4 733
 Аз и тук ще си задам тъпия въпрос Embarassed Този месец тръгвам на фоликуметрия. При положение обаче, че свестните лекари в Бс са малко и с триста зора ще успея да си запазя първия час ми е нужен съвет кога да отида за първи път. Цикълът ми няма  постоянна дължина. Последните два пъти беше в рамките на 50-60 дни, най-последно ми дойде на 47-ия ден. Днес ми етрети ден от цикъла. Бихте ли ме посъветвали кога да отида за първи път. Ако трябва и по-рано съм склонна, защото не ми се иска да пропусна някакъв шанс при тоя ненормален мой цикъл Confused

# 24
  • Мнения: 211
Касиди , предполагам , че е по-добре по-рано да отидеш за първи път. А след това доктора ще ти каже. Аз за първи път отидох на 10-ти ден.Прегледаха ме  и ми казаха , че е много рано ( цикълът ми е 30-35 дни) . След това ми казаха да ида на 14-ден , после на 16-ти и т.н. Общо взето при първия преглед ще преценят.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 686
Здравейте, момичета  Hug

и аз смятам да ходя на фоликуметрия.  Бихте ли ми препоръчали към кой доктор да се насоча във Варна?

# 26
  • Мнения: 989
Каприка, отговорих ти на лични, но и тук ще кажа, че във Варна аз ходих на фоликулометрия при д-р Давидков. Мисля, че за целта е много добър, а и техниката му е може би най-добрата във Варна.

# 27
  • София
  • Мнения: 141
Кажете ми къде си правихте фоликуметрия? Аз съм от София. Мислех си, че, ако и този месец не се е получило, да отида в клиниката на Щерев, само дето ми е доста далече

# 28
  • София
  • Мнения: 35 942
Кажете ми къде си правихте фоликуметрия? Аз съм от София. Мислех си, че, ако и този месец не се е получило, да отида в клиниката на Щерев, само дето ми е доста далече
Кажи от кой квартал си? Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 141
Младост Grinning

# 30
  • Мнения: 160
Може би въпросът ми не е много свързан с темата тук, но здравната каса поема ли такъв вид процедура, или си плащаш всеки път при посещенията?

# 31
  • София
  • Мнения: 141
За съжаление се появиха всички признаци, че ще ми идва Cry
Много ми е тежко. Ако знаете как се надявах 
Този месец вече смятам да отида на фоликулометрия, но не знам къде newsm78
Мислех си за клиниката на Щерев. Някой правил ли си е фоликулометрия там?
Благодаря ви предварително и очаквам отговорите ви.  bouquet

# 32
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Щом си в Младост можеш да отидеш в Медрал в Студентски град,Даниел Георгиев е доктора,който ти препоръчвам.Ако искаш координати-на лични.

# 33
  • София
  • Мнения: 141
Щом си в Младост можеш да отидеш в Медрал в Студентски град,Даниел Георгиев е доктора,който ти препоръчвам.Ако искаш координати-на лични.

Благодаря, искам координати разбира се. Някой ми спомена за д-р Лазаров, Гинека, в Младост 1, но знаете ли дали има необходимата апаратура? Някой правил ли е фоликулометрия при него?

# 34
  • Мнения: 1 152
maigto аз започнах при него миналата седмица. Сега в сряда пак ще ме гледа. Прави прегледа с трансвагинален ехограф и обяснява какво се вижда с него.

# 35
  • София
  • Мнения: 141
Сасано, аз ходих на 8-ми в клиниката на Щерев, обаче там ме гледаха с вагинален ултразвук, предположиха хога ще е овулацията и ми казаха да отида пак, за да се види дали фоликулът се е спукал. Чудех се, нали трябваше да се ходи поне два, три пъти  newsm78

Ти доволна ли си от Лазаров? Той поне ми е наблизо (аз съм в Младост) и ако не се е получило този месец (а аз много се надявам да не е така Praynig), ще отида при него.

# 36
  • Мнения: 1 152
maigto още на знам дали съм доволна. Утре като ме прегледа ще видим как ще са нещата. Имам няколко познати, на които следи бременностите. И на мен ми е удобен кабинета му в Младост.
За проследяване на фоликулогенезата най-добрият начин е с трансвагинален ехограф/вагинален ултразвук, едно и също е.

# 37
  • София
  • Мнения: 141
Сасано, мерси за отговора. Пиши ми дали си доволна, на мен ми бяха казали, че е внимателен и обяснява всичко подробно.
А ти колко пъти ходи за фолукулометрия? Трябвало след 10-тия ден да се започне, така ли е? Аз отидох на 9-тия. Не мисля, че би трябвало да е проблем.

# 38
  • Мнения: 1 152
И аз започнах на 9-ти ден по стечение на обстоятелствата. Утре ще е 15-ти ден - второ посещение.

# 39
  • Мнения: 1 152
Да споделя след днешния преглед: овулацията ми е минала Shocked съвсем скоро. Аз не мога да си обясня как за 6 дни от невизуализиране на доминантен фоликул в някой от яйчниците, изведнъж има корпус лутеум 14 мм. Аз ли нещо не разбирам, доктора ли не вижда добре на видеозона, или това наистина е нормално. Всичко това означава, че просто съм си пропуснала момента този месец за съжаление, защото според д-р Лазаров нямало нужда да правя тест за О, т.к. с вагиналния УЗ всичко най-добре си показвало. Още нещо ме озадачава, уж съм имала О, а БТ изобщо не се покачи с повече от 36,8 вчера, а днес беше 36,6. Не знам какво да си мисля вече...

# 40
  • Мнения: 177
здравейте.на мен в четвъртък ми видяха фоликул 17 мм илекарката ми каза след 4-5 дни да започваме.но от 2-3 дни ме болят много яйчниците.възможно ли е да е от ова,че съм на хапчета от 4 г. и през това време съм нямала ову

# 41
  • София
  • Мнения: 141
Сасано, а къде мериш температурата? Аз я меря орално и тези стойности са нормални за мен

# 42
  • Мнения: 1 152
Меря анално. Но днес направо ми изкочи от ума да го питам за този прецедент. И понеже моя мъж присъства на прегледа, му се стори толкова съмнително всичко - преди 6 дни няма доминантен фоликул, днес вече е минала овулацията. Не знам на какво и на кого да вярвам. Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 4 733
Да споделя след днешния преглед: овулацията ми е минала Shocked съвсем скоро.
Мила, как така е минала? Той този лекар не изчисли ли кога да отидеш пак за да не я пропуснете?

# 44
  • Мнения: 1 152
Еее и аз това се питам!!! Как така за 6 дни от предишния преглед, който беше на 9-ти ден от МЦ, се образува липсващия тогава доминантен фоликул, та нарасна и чак е минала овулацията и има корпус лутеум 14 мм, лигавицата от 3 мм е станала 11 мм. Не знам какво изчисли, но вече много ме съмняват способностите му! А аз му се доверих, не правих през тези 6 дни тест за О, изобщо не ми беше до секс след прегледа и всичко този месец пропадна.

# 45
  • София
  • Мнения: 141
Сасано, не се упреквай! Може би пък трябва хубавото при теб да се случи следващия месец.
Аз също ходих на фоликулометрия, но въпреки това си правих тестове за овулация и наистина те бяха положителни тогава, когато лекарката предположи. Е потрудихме се тогава  Simple Smile, обаче все още не усещам нищо, а сигурно би трябвало да усетя поне мъничка промяна в организма, дори и толкова скоро.

Утре съм на преглед и ще разкажа какво се случва. На мен обаче никой не ми казва колко мм са фоликулите.

Съжалявам за Лазаров, уж много го хвалеха.

# 46
  • Мнения: 4 733
Направо на мен ми стана кофти. Зная това с фоликуметрията какви надежди дава и една такава издънка от страна на лекар прецаква цял един месец надежди. Смени лекаря, това мога да те посъветвам. Смятам , смятам и пак не успявам да пресметна как липсващ фоликул за 6 дни се  епоявил, нарастнал е до 21-22 мм че се е и пукнал. Аман от некадърници. А той да те питам по какво отсъди, че ти е минало овуто? По деберината на лигавицата ли? Да не би просто този месец да не си овулирала и лигавицата ти да е с предменструални размери?

# 47
  • София
  • Мнения: 278
Еее и аз това се питам!!! Как така за 6 дни от предишния преглед, който беше на 9-ти ден от МЦ, се образува липсващия тогава доминантен фоликул, та нарасна и чак е минала овулацията и има корпус лутеум 14 мм, лигавицата от 3 мм е станала 11 мм. Не знам какво изчисли, но вече много ме съмняват способностите му! А аз му се доверих, не правих през тези 6 дни тест за О, изобщо не ми беше до секс след прегледа и всичко този месец пропадна.

значи доминантния фоликул не се появява. той си е нормален фоликул,който нараства повече от останалите и именно така става доминантен. според мен,лекаря ти най-вероятно не го е забелязал като си ходила на 9-ти ден.

А той да те питам по какво отсъди, че ти е минало овуто? По деберината на лигавицата ли? Да не би просто този месец да не си овулирала и лигавицата ти да е с предменструални размери?

по това че е видял жълто тяло. то се образува след като мине овулацията.

# 48
  • Мнения: 1 152
maigto дано дано дано след малко повече от седмица да видиш двете чертички. Grinning

Kasidy честно казано вчера като ми каза, че ми е минала овулацията - направо възкликнах: значи сме пропуснали момента  ooooh! - и ми стана толкова гадно, но какво да се прави - ще имаме още шансове. Praynig

sisilia казвам, че се е появил, защото като заключение предния път написа, че не се визуализира доминантен фоликул в никой от яйчниците. Това го притесни, мен още повече, каза че може би ще се наложи сериозна стимулация на овулацията, а аз направо шок.  Shocked И за това поиска отново преглед след 6 дни, което явно е било късно и вече заключи, че има адекватна фоликулогенеза. Или не е добър в гледането на УЗ, или както се опита да ми замаже очите - те нещата били много динамични, и за 2 - 3 дни можело да се случи всичко.

# 49
  • София
  • Мнения: 278
да,казал ти е че не вижда доминантен фоликул,тоест всички фоликулчета му изглеждат еднакви на големина.
това естествено не значи ,че не е възможно да го е имало,а той просто да не го е видял.
успех ти желая,не се отчайвай,винаги има следващ месец.  Wink

# 50
  • София
  • Мнения: 141
Бях на лекар. Казаха, че сме "хванали" овулацията Grinning Бяха ми казали в кои дни е добре да наблегнем на бебеправенето и сега вече е Божа работа дали е станало. Трябва да издържа още една седмица Grinning

# 51
  • Мнения: 4 733
Айде, честито. И аз съм на същия хал. Минаха 10 дни от овуто ми, което засякоха но чакам още. Ще споделиш ли защо са ти казали да изчакаш само седмица? И друго ако не е много нахално, кои дни около овуто ти препоръчаха секс?

# 52
  • Мнения: 1 152
maigto ще чакаме да се похвалиш. Hug

На мен ми казаха от 12 до 17 ден всеки ден секс. Grinning

# 53
  • Мнения: 4 733


На мен ми казаха от 12 до 17 ден всеки ден секс. Grinning
С теб какво стана, Сасано? И ти ли чакаш Hug?
На мен нищо такова не ми казаха, три дни преди същинската овулация доктора каза че предстои и от този ден през следващите 5...сакс. Като отидох на шестия и каза че фоликула се е пукнал точно този ден си дадох почивка. С моя тъп късмет дали не сгреших Rolling Eyes В смисъл, те сперматозоидите нали оцелявали до 3 дни, все някой юнак да се е закрепил добре ще да е

 Мен ме сърбят ръцете за тест, а зная че не бива още  Embarassed

# 54
  • София
  • Мнения: 141

Kasidy, като отидох първия път ми казаха, че овулацията ще е на 13-14 и ми препоръчаха секс на 13, 15 и 17-ти. Но ние се отчетохме и на 14-ти, все пак беше свети Валентин Embarassed
А пък казвам, че ще чакам една седмица, защото в края на тази очаквам да ми дойде или пък НЕ Laughing

# 55
  • Мнения: 1 152
Този месец и на чудо не мога да се надявам, но март се надявам да е нашия месец. Mr. Green

Kasidy изчакай още с теста, на мен доки ми каза, 7 дни след закъснението да си направя тест и тогава при него, така че раничко е още - колкото и да ти се иска.

# 56
  • Мнения: 4 733
Ох, благодаря че ме осветли. Тоя математически изчислен секс е направо Sick
 Хайде, стискам палци и на теб да сте го изловили яйчицето.
Сасано , около дните в които доктора уж не съзря фоликул не правихте ли секс...ей така по стечение на обстоятелствата, а не защото някой е казал че трябва Embarassed Не се настройвай негативно, всичко е възможно. Както казва една приятелка " Кажи на мъжа ти да те пази и гаранция, че ще си бременна още първия месец " Mr. Green

 Зная, че е рано за теста. В сряда трябва да спра и Дуфастона който ми изписаха за 10 дни и започва наистина голямото очакване Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 1 152
Правихме и то точно в плодовитите дни, но не ги броя - първо аз така се бях разстроила след прегледа, а и моя мъж така е свикнал с прекъсване на акта, че в мен и капчица не е попаднала...

# 58
  • Мнения: 4 733
че в мен и капчица не е попаднала...
Не залагай на това Wink

# 59
  • Мнения: 1 152
Така залагаме вече 7 години, просто съм сигурна, че този метод при нас действа. Но вече няма да правим така. Blush

# 60
  • Мнения: 4 733
Така залагаме вече 7 години
Това голяма воля бре Shocked Аш колсум Mr. Green Ъъъ, така ли се пише  Embarassed

 Имам един странен въпрос...Интересува ме дали яйчникът отделил доминантния фоликул е този, който се грижи цикъла да дойде или не точно в този конкретен месец?  Embarassed

# 61
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Ми би трябвало,щом там се образува жълтото тяло?

# 62
  • София
  • Мнения: 141
Касиди, Сасано, стискам палци и на вас, явно се движим горе-долу заедно. На мен доки ми каза, че на преглед за установяване на бременност трябва да се отиде на 10-тия ден от закъснението, каза ми също кога да си направя уринарен тест, но от еуфорията, че има шанс да се е получило този месец, направо ми излезе от ума  Embarassed

За кръвния тест също питах, можело и преди закъснението да се направи, при мен на 26-ти, но аз за сега няма да бързам.

Сасано, а относно теб, чувала съм че в течността от члена също е възможно да има сперматозоиди, така че кой знае Grinning

# 63
  • Мнения: 1 152
Kasidy едва сега решихме да имаме бебе. Аз малко се и притеснявам, че за толкова години нито веднъж не е станала "грешка" и какво ли не ми минава сега през ума. Rolling Eyes

maigto всичко това го знам на теория, но доки нали видя корпус лутеум 14 мм, мисля че наистина няма как да има чудо в началото на март.

# 64
  • Мнения: 844
здравейте момичета ! аз съм нова в тази темичка! приключих с лечението на ендометриозата , която имах( 4-та степен , лапароскопия - отстранен 1/2 от единия яйчник) . сега започваме опитите за бебче и д-ра ми каза да следя овулацията. аз съм малко невежа в  тези неща  Embarassed , ама не ми се е налагало досега.......днес бях на лекар -8-мият ден от МЦ и той ми каза че имам няколко неспукани фоликули! въпросът ми е (извинявам се ако не го задавам на правилното място! Embarassed)  Всеки д-р ли може да извършва фоликуметрия ? имам предвид нарпимер обикновен гениколог , или трябва да е някакъв специалист? благодаря ви!

# 65
  • Мнения: 160
Всеки малко от малко кадърен лекар с ехограф  Naughty

# 66
  • Мнения: 16
Момичета дайте съвет за фоликуметрия в Бургас! Че нещо са много зле тук нашите.newsm12

# 67
  • Мнения: 844
Момичета дайте съвет за фоликуметрия в Бургас! Че нещо са много зле тук нашите.newsm12
и мене ме интересува точно това ме интересува... а ти откъде си?

# 68
  • Мнения: 4 733
В Бургас няма кой знае колко кадърни специалисти. Аз ходих на фоликуметрия през последния месец при Мърмарова. Доволна съм. Обясняваеш, следеше, отделяше ми нужното време и накрая все пак засякохме овуто. Поразгледай пак из форума и ползвай търсачката, ако искаш ще ти пратя телефона и.

# 69
  • Мнения: 177
Kasidy едва сега решихме да имаме бебе. Аз малко се и притеснявам, че за толкова години нито веднъж не е станала "грешка" и какво ли не ми минава


ние с моя съпруг също две години и нагоре не се пазихме и не стана нищо Rolling Eyes,а се оказа,че съм нямала овулация(правих тестове в продължение на 2 месеца).на третия ми изписаха някакви хапчета(не знам какви,беше преди 5 год.) и още същия месец забременях.така че не се притеснявай,друг е въпросът ако имаш ову

# 70
  • Мнения: 16
От Бургас съм сладурани.
Kasidy моля те би ли ми дала телефона на Мърмарова.Аз ходих при Добрева,но нещо не съм доволна от нея за обикновен преглед,какво остава за фоликуметрия.Колко парички взима?

# 71
  • Мнения: 4 733
Хъ, добре че не съм отишла при Добрева че ми я препоръчваха...
При Мърмарова е 20 лв фоликуметрията, ходи се няколко пъти в месеца. 0889 809310, кабинета е в близост до Китайския ресторант до ул. Оборище

# 72
  • Мнения: 844
а някакви отзиви за Ковачева или Георгиев? newsm78

# 73
  • Мнения: 4 733
а някакви отзиви за Ковачева или Георгиев? newsm78
За Георгиев съм чувала, че е добър. Малко е цапнат в устата, но предполага се каузата фоликумтрия си струва изтърпяването на няколко изречения казани по-грубичко. За Ковачева не съм се интурусувала.

# 74
  • Мнения: 844
аз преди съм ходла при Георгиев , ама на профилактичен преглед. май не е чак толкова цапнат , ама и да е , както казваш ще го изтърпя!  Ако някой ми каже нещо и за Ковачева....че се двоумя!

# 75
  • Мнения: 4 733
Влез в Здравния форум, там има бургаска тема Simple Smile

# 76
  • Мнения: 844
 ooooh! верно! благодаря!

# 77
  • Мнения: 16
Kasidy много ти благодаря  Hug,дано да съм доволна,че ми писна от лекари-разбирачи newsm11

rossy-pm чувала съм много хубави неща за него,но не работи със здравната каса Wink

# 78
  • Мнения: 4 733
Няма за какво Simple Smile Успех ти желая и скоро да се похвалиш с добри новини Simple Smile

# 79
  • Мнения: 16
Ох,днес съм много разсеяна,смятах да те питам: днес ми е 14 ден от цикъла,който е по принцип 40 дни,подходящо ли е да отида този цикъл или да изчакам другия? newsm78

# 80
  • Мнения: 160
При Мърмарова е 20 лв фоликуметрията, ходи се няколко пъти в месеца.

Kasidy, 20 лева всеки път ли се плаща?

# 81
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Да,даже е малко! Mr. Green
Не че съм ходила,нека си каже дамата,но тук в СТОЛИЦАТА тарифата е двойна  Twisted Evil .

# 82
  • Мнения: 160
  Whistling Значи тук във Варна нещата ще са някъде по средата. Егати скъпотията, ама какво да се прави  Crazy

# 83
  • Мнения: 4 733
Ох,днес съм много разсеяна,смятах да те питам: днес ми е 14 ден от цикъла,който е по принцип 40 дни,подходящо ли е да отида този цикъл или да изчакам другия? newsm78


аз тръгнах от 10-ия ден понеже цикъла ми е много дълъг. нз какво да те посъветвам..


Kasidy, 20 лева всеки път ли се плаща?
Да, всеки път по толкова.

# 84
  • Мнения: 16
Kasidy все пак ще се чуя с Мърмарова,да видим какво ще каже.Благодарности от мен Hug

# 85
  • Мнения: 72
Здравейте! Ходих на фоликуметрия 4 месеца,през  декември и януари починах и сега от февруари пак започвам. Искам да кажа на момичетата от бургас моето мнение. Лекари съм посетила всякакви:
Д-р Мърмарова -не съм доволна от нея(аз задържам фоликули почти всеки път а тя дори не ми предложи да ги следим все търсрше някъде другаде проблема
Д-р Георгиев е наистина много добър,но техниката му е направо морално остаряла)
Д-р Калчева-от нея съм най-доволна-има най съвременната техника,прегледа е пак 20 лв както навсякъде,но малко не и се занимава с фоликуметрия
Сега ходя при Парушева(работят с Калчева в един кабинет)-от нея съм много доволна;млада е и може би това е причината да се отнася с разбиране и да отделя повече внимание на всеки,а не да те претупа за 2 мин да ти вземе парите и ЧАО!
Това е от мен ,ако някой иска нещо да пита......аз сега ще ходя на 4 март вече трябва да е времен и ще ми слагат прегнил за пукане.....много се надявам на тази фоликуметрия,тъй като цикълът ми е ужасно нередовен и няма никаква закономерност в това,кога ще настъпи овулацията.
Много дълго стана-успех на всички!

# 86
  • Мнения: 16
Ти прави ли фоликуметрия при Мърмарова или търсихте хормонални проблеми?

# 87
  • Мнения: 72
фоликуметрия си правих 2 месеца,това което ме ядоса е че ме накара да си пусна сумати хормонални изследвания,които по-късно от Калчева разбрах че изобщо не се правят по това време на цикъла. А иначе за фоликуметрия дори и не ми спомена-аз сама поисках да  ми прави,но .......не че искам нещо да кажа че кой знае колко не я бива просто на мен въобще не ми допадна. А и дадох сумати пари за изследвания и то напразно.

# 88
  • Мнения: 844
в кой ден от цикъла се правят хормоналните изследвания?

# 89
  • Мнения: 4 733
Конкретни хормони се пускат в конкретни дни мила.

# 90
  • Мнения: 844
интересува ме за изследване на щитовидната жлеза!

# 91
интересува ме за изследване на щитовидната жлеза!
Мисля, че за ЩЗ бяха на 7 ден след доказана О, но за по-сигурно говори с доки. Ако не те прати, понеже трудно дават направления за хормонални, попитай в лабораторията, там ще ти дадът също отговор.

# 92
  • Мнения: 989
Доколкото знам щитовидни хормони могат да се правят по всяко време на цикъла.

# 93
  • Мнения: 79
Здравейте! wavey
Не съм много наясно с фоликуметрията ще може ли някой да ми обясни. В какво се състоят тези прегледи? Колко пъти човек трябва да отиде за да зачене?  newsm57  newsm32

БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО! за разяснението!  bouquet  bouquet

# 94
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Не съм много наясно с фоликуметрията ще може ли някой да ми обясни. В какво се състоят тези прегледи? Колко пъти човек трябва да отиде за да зачене?  newsm57  newsm32
За да зачене не знам колко пъти трябва да се ходи, това едва ли някой може да го каже със сигурност, защото много фактори влияят.Ходи се обикновено на 11-13-15 или 12-14-16 ден от цикъла в зависимост от това дали си с ранна или късна овулация.Прегледа е вагинален, мерят се фоликулите преди и след спукването.

# 95
  • София
  • Мнения: 37
Здравейте всички сладурчета! Сега се включвам и не съм сигурна в тази тема ли да споделя и аз EmbarassedТа значи цикълът ми е продължителен-между 31 и 33-34 дни или незнайно колко понякога. Пила съм по-рано заради тези уголемени и  поликистозни яйчници Диане. Сега започнахме опити за бебче от три месеца насам, но засега овулацията е неуловима, а я е имало. Та относно фоликуломеренето-този месец като отидох при доктора беше на 05. януари - 14-ти ден от цикъла.Фоликулът беше 12 мм. На 08.01. беше пораснал едва с още 2 мм. Повече не съм ходила. Заминахме на почивка и правихме опитите следващите 7 дни, но след това не сме. /опа, това последното изречение май няма връзка Embarassed/Каква може да е причината за това бавноо нарастване - излиза скъпо и изморително с непрестанна фоликулометрия...Дали да не предложа на лекаря да ми предпише нещо за стимулиране на овуто, а може би и да го сменя, защото сякаш не ме ориентира много добре...Благодаря Ви предварително! Simple Smile

# 96
  • Мнения: 121
ЗДРавейте на всички и аз ще ходя на фоликуметрия от този месец.Пожелавам на всички много  EFP 1stroller newsm51

# 97
  • Мнения: 943
аз да попитам, днес ходих на фоликуметрия и имам в левия яйчник един с големина 9,9 мм . Днес ми е 13 ден от цикъла ,някой знае ли това дали е нормално и също така ми подучух,че лигавицата ми била много нищожна  Sad

# 98
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Ами зависи  колко дни ти е цикъла и друг път  задай на лекаря си всеки изникнал в теб въпрос.

# 99
  • Мнения: 179
здравейте момичета интересува ме ако не се спука фоликула БТ ще се покачва ли пак,както обикновенно про ову или не? newsm78

# 100
  • Мнения: 179
виждам че в тази тема вече никой не пише,но не ми се иска да пусна нова тема,та затова си задавам въпроса тук па дано някой ми одговори.След няколко дни ще отида на фоликуметрия за първи път,прочетох тук там за това,но ме интересува ако някой знае ценат на фоликуметрията,на всяко посещение ли се плаща или само веднъж,горе долу колко излиза всичко?

# 101
  • Мнения: 129
виждам че в тази тема вече никой не пише,но не ми се иска да пусна нова тема,та затова си задавам въпроса тук па дано някой ми одговори.След няколко дни ще отида на фоликуметрия за първи път,прочетох тук там за това,но ме интересува ако някой знае ценат на фоликуметрията,на всяко посещение ли се плаща или само веднъж,горе долу колко излиза всичко?


В клиниката на Щерев цената на еднократно посещение е 30лв,предполагам че и на другите места ще е около тази сума. Мисля,че 3-4 прегледа са достатъчни за да уловите овулация, но това най-добре ще ти каже лекарят. Успех!

# 102
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Плаща се на посещение. В началото са повече, после като стане ясно кога как, намалява броя на ходенията.

# 103
  • Мнения: 2 153
Незнам дали тук е мястото да си задам въпроса, но ще пробвам WinkКажете ми нещо повече за "Клостилбегит".  Наложи ми се да го пия този месец, но разбрах, че е доста силно лекарство и трябвало да се прави фоликуметрия! Така ли е според вас! Благодаря предварително!

# 104
  • Мнения: 100
здравейте момичета ,
бихте ли ми препоръчали лекар в стара загора който има опит с фоликуметрията

# 105
  • Мнения: 682
 sweeten , Д-р Пиперкова и Д-р Тодоров са ми фаворити.Има и други добри, но при тях се чувствам най-сигурна. Peace

# 106
  • Мнения: 4 733
Незнам дали тук е мястото да си задам въпроса, но ще пробвам WinkКажете ми нещо повече за "Клостилбегит".  Наложи ми се да го пия този месец, но разбрах, че е доста силно лекарство и трябвало да се прави фоликуметрия! Така ли е според вас! Благодаря предварително!
От спомените ми с Клостила шега не бива. И не, не трябва да правиш фоликуметрия преди да го пиеш а да ти е направена цветна снимка за проходимост на тръбите. Защото ако с тях има проблем пиенето на Клостил отива на вятъра. Как и защо ти го предписаха?

 Уффф, сега виждам колко е старо питането Embarassed

# 107
  • Мнения: 2 617
Незнам дали тук е мястото да си задам въпроса, но ще пробвам WinkКажете ми нещо повече за "Клостилбегит".  Наложи ми се да го пия този месец, но разбрах, че е доста силно лекарство и трябвало да се прави фоликуметрия! Така ли е според вас! Благодаря предварително!
От спомените ми с Клостила шега не бива. И не, не трябва да правиш фоликуметрия преди да го пиеш а да ти е направена цветна снимка за проходимост на тръбите. Защото ако с тях има проблем пиенето на Клостил отива на вятъра. Как и защо ти го предписаха?

 Уффф, сега виждам колко е старо питането Embarassed

Кас, момичето пи клостил, забременя, бременността не се задържа, обаче сега е бременна пак, дано всичко да е наред! Praynig

# 108
  • Мнения: 4 733
Ох, колко тъпо ми е прозвучал поста Embarassed
Дано с бебенце всичко е наред този път.
Кари  Hug

# 109
  • Мнения: 100
sweeten , Д-р Пиперкова и Д-р Тодоров са ми фаворити.Има и други добри, но при тях се чувствам най-сигурна. Peace

немога да намеря Тодоров във вестника,къде приема?и кой от двамата е по обяснителен? Искам да има време да ме прегледа на спокойствие,да ми обясни,каквото ме интересува,а не на вратата да чакат 5 човека и да ме прегледа за 5 минути..

Последна редакция: пн, 26 окт 2009, 12:37 от sweeten

# 110
  • Мнения: 682
sweeten , Д-р Тодоров, за който аз говоря има кабинет на бул.Св.Патриатх Евтимий 97, ет.3, 0888937548.Обяснява, спокоен и мил човек е.Д-р Поперкова също обяснява, не "претупва" пациентите.Можеш да й задаваш въпроси спокойно.
Успех

# 111
  • Мнения: 100
Благодаря Беба81,днес запазих час за Пиперкова ,но чак за 4-ти номеври имаха,за Тодоров каза да звънна утре да ме запише,но и при него едва ли ще е по рано...
Благодаря ти за бързия отговор Simple Smile

# 112
  • Мнения: 100
Според вас на 25 ден от цикъла има ли смисъл да ходя на фоликуметрия? Ще могат ли да ми орговорят на въпроса дали съм имала ову,дали се е спукал фоликула и т.н. Струва ми се късно 25-ден но ще изчакм по знаещите да отговорят Simple Smile

# 113
  • Мнения: 682
sweeten , мисля че е късно.Фоликуметрията включва оглед на нарастващ фоликул, достигането му до зрялост и спукването.Трябва да започнеш преди овулацията.На мен така ми обясни докторката, но може някой да е по-знаещ.
Успех

# 114
  • Мнения: 2 590
По принцип е късно 25-ти ден от цикъла за започване на фоликулометрия, при редовен цикъл.

Обачее, ако е като при мен с цилъл  на 50 дена, горе долу бива.
Аз бях за първи път на 21-ви ден и имаше много малки фоликулчета и после се проследяваше дали има доминантен, как нараства и след това дали се е пукнал.
Така я хванахме на 34-ти ден Shocked
Естествено това моето никак не е меродавно. Peace

Така, че ако цикъла ти е на 28 до 35 дена е многооооо късно да ходиш чак на 25-ти ден. Предполагам отдавна ще ти е минала овулацията.

# 115
  • Мнения: 100
Този месец искам само да разбера дали съм имала овулация.А иначе кога е била точно ще ходя другият месец от по рано.Преди 6-7 месеца/ пролетта/ имах объркване в цикъла,иначе ми е по часовник,прескочи ми един месец после ми дойде 2 пъти,а то било овулаторно кървене,вследствие на това че не съм имала ову.но лекарката каза че това се отансяло само за текущия месец...
Този месец пробвах с тестове както писах и в една друга тема/първите 4 дни /10-ти,11-ти,12-ти,13-ти денот цикъла никаква втора черта,на 14-тия ден се появи бледа втора и аз не можах да арзбера дали е + или -, на 15 ден изчезна почти и така...
Искам да знам дали поне съм имала ову и дали домин.фоликул се е пукнал.
Аз исках да отида днес или утре,но нямат часове..и така 4 ноември ми се пада 25-ти ден от цикъла

# 116
  • Мнения: 682
sweeten, когато си в овилация чертите на теста трябва да са напълно еднакви.Това става в пика, точно когато се отделя яйцеклетката.

# 117
  • Мнения: 100
Момичета,днес ходих на лекар исках да разбера дали съм имала овулация и дали фоликула се е пукнал ,тя ми каза че вс е ок,овулация е настъпила,фоликула се е пукнал.Питането ми е има ли разлика с какъв ехограф ме е прегледала-коремен или вагинален.Мен ме прегледа с коремен-означава ли това че диагнозата и е точна?Вас с какъв вид ви гледат като ходите на фоликуметрия?

# 118
  • Мнения: 2 590
Вас с какъв вид ви гледат като ходите на фоликуметрия?
С вагинален Peace
Е днес ти е казала това, а какво щяха да ти кажат, ако беше отишла на 25-ти ден. Днес кой ден ти беше от цикъла?

# 119
  • Мнения: 100
днес ми е 17-ден от цикъла.
Иначе днес не отидох при лекаря ,при които държа да отида,ходих при друга,просто за успокоение.Надявам се да не е сбъркала.Ще си пусна хормонални изследвания/ заради акнето което вече няколко месеца не минава/.Първо ме наплаши малко,като видя листа от май месец-дребни фоликули,плътна капсула/ каза че това било нещо като дребни кисти,но след като ме видя на ехографа огледа хубаво и двата яйчника,каза че няма проблем,явно е било само за април месец/ липсата на овуилация/каза че колежката и явно е имала предвид малките фоликули около него,които явно са се разнесли сами  newsm78.

# 120
  • Мнения: 2 590
Ще си пусна хормонални изследвания
Нали знаеш, че ще трябва да поизчакаш за хормоналните изследвания, тъй като се пускат в определени дни от цикъла (3-5-ти ден)

# 121
  • Мнения: 100
Ще си пусна хормонални изследвания
Нали знаеш, че ще трябва да поизчакаш за хормоналните изследвания, тъй като се пускат в определени дни от цикъла (3-5-ти ден)

да,тя ми обясни
иначе прогестерона мога да го пусна още този месец м/у 21 и 23 ден.
Вили,коремния ехограф нали би видял кисти ако има такива,дори и да са малки? С вагиналния по достоверна ли е информацията?

# 122
  • Мнения: 2 590
Ами то си зависи и какъв е коремния ехограф, мисля, че има и мощни.
Ама до колкото знам за тези неща е по-добре вагинален.

# 123
  • Мнения: 1
sweeten , мисля че е късно.Фоликуметрията включва оглед на нарастващ фоликул, достигането му до зрялост и спукването.Трябва да започнеш преди овулацията.На мен така ми обясни докторката, но може някой да е по-знаещ.
Успех
lele  i pri mene cikalat e taka ,tova normalno li e vse pak 50 dniii  newsm78 az mnogo se pretisnqvam ,a pak i tova e 4e mnogo iskam beb4ee pretisnqvam se mnogo dali nqkoga 6te se polu4i ne6too az nemoga da si prosleda ovulaciqta pravilno nito pak znaq kogae ,a momenta e takav 4e ne sam v bg nemoga da otidq i na lekar tuk ,posavetvai me pri normalni ne6ta tozi cikal 6te popre4i li na bebepraveneto vse pak e neredoven neznam

# 124
  • Мнения: 2 590
sweeten , мисля че е късно.Фоликуметрията включва оглед на нарастващ фоликул, достигането му до зрялост и спукването.Трябва да започнеш преди овулацията.На мен така ми обясни докторката, но може някой да е по-знаещ.
Успех
lele  i pri mene cikalat e taka ,tova normalno li e vse pak 50 dniii  newsm78 az mnogo se pretisnqvam ,a pak i tova e 4e mnogo iskam beb4ee pretisnqvam se mnogo dali nqkoga 6te se polu4i ne6too az nemoga da si prosleda ovulaciqta pravilno nito pak znaq kogae ,a momenta e takav 4e ne sam v bg nemoga da otidq i na lekar tuk ,posavetvai me pri normalni ne6ta tozi cikal 6te popre4i li na bebepraveneto vse pak e neredoven neznam
Първо: Молим пиши на кирилица. По лесно е за четене.
А по въпросът ти, щом сега не си в България и ти е невъзможно да посетиш лекар, мери си Базалната температура (има много писнао във форума как става) за да разбереш имаш ли О или не и кога.

Общи условия

Активация на акаунт