Какъв метод използвахте за махане на бибата?

  • 5 860
  • 150
  •   1
Отговори
  • Мнения: 640
Аз я бях махналаза 3 нощи(казах му,че писито я е изяло),но го мъчеше нощем един кътник и пак я "въведох". И сега няма оттърване като си легне и през ноща мрънка и си иска "беба". Какъв друг трик да приложа?

# 1
  • Мнения: 1 671
Същият!
Само че този път нека детето само я даде на котето, кучето или каквото и да е там животинче.
Моят син я даде на едно гълъбче - буквално, хвърли я в кафеза му и аз не я извадих.
Няколко нощи имаше трескаво търсене, но аз му напомнях, че сам я е дал, и той кротваше.
Успех!

# 2
Не е трябвало да я даваш пак,защото сега ако я скриеш ще знае,че пак ще му я дадеш и ще си я иска.На моя син му казах,че котето я е изяло и свикна за 3-4 дни.Сам казваше после,че котето амам бибито.Дано успееш.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
хм,ще следя темата,при нас за сега това е неуспешно  Sad

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Отрязах я!
Доста страда, но се умори и се отказа. Обясних, че кученцето е изяло бибата Simple Smile
....2 години по-късно, същото се случи и с плейстейшъна, но без да го чупя, разбира се / обясних, че се е преуморил от много игри и има нужда от дъъъълга почивка/ Laughing

# 5
  • Мнения: 8 505
Никакъв.Просто я махнах.
Дъщеря ми заспиваше с биберон почти веднага,а без-за 10-15 мин.Ако имаш търпение,опитай и ти.

# 6
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
при мене  скриването и рязкото премахване се оказаха най-лошия метод с малката, тя по4на да си гризе ноктире и пръстите са все там! при голямата ми кака сама я хвърли на  някакво животно и макар да я търсеш? , успя без проблем и последствия! жалко, 4е не бях аз инициаторът на махането при малката, аз не я бързах определено !

# 7
  • Мнения: 353
С интерес ще следя темата ,че още сме с бибата. Embarassed

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Без никакви специални методи. В яслата случйно разбрах, че не й я дават без да реве от това. Като го разбрах, реших същата вечер да пробвам и вкъщи да не я дам. Заспа си спокойно и без драми. А преди това без бибата, нямаше заспиване. Беше на 1г и 10-11мес.

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 17:32 от Гита Ог

# 9
  • Мнения: 5 228
Стана учудващо лесно, но дъщеря ми беше малко по-голяма - на 2.5 г. Пътувахме извън София и като се върнахме й казах, че сме забравили бибата. Тя каза "Добре" и не е имало никакви проблеми. Няколко пъти ми напомняше, че сме забравили бибата, но не я е искала.

# 10
  • у дома
  • Мнения: 965
И моята дъщеря беше по-голяма къмто 2 г.
Падна и си удари много лошо брадата и просто нямаше начин да поддържаме хигиена на раната с тая биба и не и я давахме, отучи се по-лесно от колкото си мислех. Сега ни растат последните 4 кътника и като мрънка я взимам при нас  Tired
Не знам за нея, но на мен ми липсва бибата  Laughing
  

# 11
  • на село
  • Мнения: 3 914
След всички опити за залъгване  и след като стана на 3г, а продължаваше да си смучи,
но само вкъщи, в яслата не се носеше, я отрязах. Резултата не и хареса, чак тогава сама я хвърли  Mr. Green.

# 12
  • Мнения: 1 931
На нашият батко на 2 год и половина"баба меца" му взе шишето с бибата и всички тези неща. А малката никога не ги е искала.

# 13
  • Мнения: 3 622
Синът ми беше на 2 години и половина, когато реших да махам бибата. Първо купих още една за всеки случай и после отрязох силиконовото на биберона. Имаме куче и му казах, че Понго е изял бибата му. При което той ходи да се кара на кучето, три - четири дни я държа в ръка без да я пуска и като се подсети да я лапне и хоп няма какво да захапи.

# 14
  • Мнения: 46 508
Всеки, при който детето не се мъчи е добър  Peace
Аз веднъж я бях забравила, когато пътувахме и като видях, че не я търси, не я дадох след това.

Пробвай от време на време, детето само ще си покаже кога няма нужда вече от нея.

# 15
  • Мнения: 1 234
Синът ми я търсеше основно за заспиване, след едногодишна възраст. Когато 2-ра вечер заспа без бибата /на 1 год.и 2 мес./, бибата беше изхвърлена, за да нямам аз изкушения да му я дам  Mr. Green. Остана шишето с биберон за още около месец -два, след което доброволно почна да пие от неразливаща се чаша, и до година и половина отказахме всички силиконови накрайници Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
....2 години по-късно, същото се случи и с плейстейшъна, но без да го чупя, разбира се / обясних, че се е преуморил от много игри и има нужда от дъъъълга почивка/ Laughing

Подобен метод изоплзвам и аз за филмчетата на Франклин, които дъщеря ми гледа на комп. Франклин не е в почивка долу-горе на 3 месеца веднъж.  Whistling Голям мързел е костенурчето.  Crossing Arms

Биберона го отказа на 2 г. и половина при гостуване на баба си. Майка ми казала, че е забравен. Ядосах се /аз имам други разбирания по въпроса/, но се възползвах.

# 17
  • Мнения: 1 427
Откакто тръгна на градина  все по-рядко търси залъгалката.Там е без нея, но в къщи все още си я иска при заспиване.Нямам намерение да я насилвам.Ще стане от само себе си, както беше с памперса и шишето с мляко Peace.

# 18
  • Мнения: 2 161
Премахването на бибероната ми струваше една лъжа,че е изядена от едно малко кученце (хвърли я точно пред муцунката му,аз светкавично я прибрах) и една безсънна нощ също ми струваше.Заслужаваше си,защото дъщеря ми смучеше само един вид биберон и бях се принудила да купувам 5-6 от този вид,че да няма инфарктни ситуации.А точно пък тези биберони не се купуваха от всяка аптека.

# 19
  • Мнения: 516
Биберон залъгалка моят син не търпеше. Обаче шишето с биберон махнахме трудно. Методът беше- баба. Заведох го при майка ми за 3 дена и "забравих" да взема шишето. Взех си го отучен. Безсънната нощ беше на майка ми. Embarassed

# 20
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми въобще не е ползвала биба, плюеше я, но затова пък си смучеше пръста и досега го смучи, а е вече на 3 и няма отказване. Синът ми пък ползваше биба (сама му я натиках само и само да не си смуче пръста). Като стана на годинка забелязах, че доста често я плюе и заспива без нея. Първо спрях да му я давам през деня, после я махнах и през нощта и сега вече не ползва (на 1г2м е).

# 21
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
И при двете деца, когато станаха на 1г6м. й отрязах връхчето. Струваше ми 1 -2 неспокойни нощи и след това забравиха за биберона! Simple Smile

# 22
  • където има любов
  • Мнения: 307
Използвах баналната история ,че кученцето което живее пред блока я е взело.Беше на годинка и 2-3 месеца.Естествено порева ден два,но свикна.След около седмица,докато си играеше пристига при мен с бибата и вика-Мамо ,виж кученцето ми върнало бибата,хайде пак да му я дадем! Grinning

# 23
  • Мнения: 81
Когато тръгна на ясла беше  на 1г 4м с биба, но ми каза майка на по- голямо дете, че и я вземат  деца и я лапат. Правих 2 опита да я махна, но изпадаше в нервни кризи и така на първия ден от новата година и 3 дни преди 2 - рият  рожден ден пред нея я срязах с ножицата. Прави два - три опита да я смуче, но не и хареса и се отказа.

Успех!

# 24
  • Мнения: 34
Махна я мъжът ми когато беше на 7месеца.Не бях съгласна.Вечерта много плака и аз пак я дадох.След няколко дни пробвах аз.Получи се без много мрънкане.Казах и че незнам къде е,и толкоз.Повече не я и потърси.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 676
Махнах я преди около 2 месеца/в началото на август/.Отидохме на море ,бях я взела но не му я дадох няколко нощи и...не я потърси.
Преди това се бях опитала да му я махна,но дори и прегризана не му пречеше да я цока Crazy
Не исках да го тормозя,а и за мен беше улеснение- плаче ли през ноща ,ставам и давам бибата...
Чувала съм майки,които са им рязали връхчетета...

# 26
  • Мнения: 394
Ние в къщи си имаме Баба Яга дето като я натиснеш се смее зловещо и и светят очите и аз се чудех преди две седмици как да я махна тая биба че сме вече на 1 и 7 а пък ни никнат още кучешките зъби но реших да пробвам и я дадохме на Баба ни Яга два дни го вдигах на гардероба да я види че е там а като се будеше нощем само му напомнях че е при баба яга и тъй като и има страх повече не я е потърсил!

# 27
  • Мнения: 13
При малката беше доста трудно. Беше много привързана, а ритуала на заспиване невъзможен без бибата. Опитвах да я скрия няколко пъти и все без успех.
После смених тактиката - започнах да отрязвам по много малко парче от върха. Бях чела за това някъде, но и то не се оказа достатъчно добро. Това само я дразнеше и започна да я къса и дърпа със зъби. После обясних, че бибата е вече стара и скъсана и след един следобеден сън тя сама я изхвърли в кофата за боклук. Но когото дойде момента на следващото заспиване настана истински ужас - тя плачеше и си искаше обратно биберонката. Принудих се да купя нова.
Накрая постепенно интереса намаля и тя сама се отказа на около 18 месеца.
Сега си мисля, че не е трябвало да я мъча така.

# 28
  • Мнения: 234
Аз скрих бибата и не я показах повече.Два дни аз бях на тръни,как ще приеме детето да заспива без нея.Оказа се,че и без биба заспиваше и повече не я потърси.

# 29
  • Мнения: 186
При нас стана така ,че я загубихме,когато дъщеричката ми бе на 8 месеца и друга не купихме.Порева няколко нощи и така се отказа.

# 30
  • Мнения: 361
Ох, и аз трябва вече да я махам тази биба, но ми е мъчно да разделя детето с нея. Тя така се утешава с нея, че незнам newsm78. Сега си е прехапала езичето и я боли, като я смуче. Чудя се дали сега не е момента newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 3 688
Отрязах връхчето на бибата малко преди да стане на 2год.Няколко дена я търси и след това язабрави.

# 32
  • Мнения: 2 070
Стана и малка и сама я изплю. На около седем месеца. Но пък сучеше достатъчно и явно си е задоволявала там инстинкта за смучене... Имам приятелка, която никога не даде на детето си биба и така си беше, то също сучеше много.

# 33
  • Мнения: 3 268
Срязах я леко от пред,да стане дупчица.Тя я смукна и я изплю.Каза,че не е хубава вече.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 787
На година и 3 месеца беше стигнал едно състояние,в което искаше да е с бибата постоянно.Беше твърде малък да му обяснявам каквото и да е.Затова първо махнах дневната.Давах му я само за приспиване в продължение на седмица.След това махах бибата за следобедния сън.Още една седмица му я давах вечер преди да заспи и я махнах окончателно.
Първите 3-4 дена се будеше нощем и я търсеше,после я забрави.В общи линии,доста леко мина отказването на биберона Grinning

# 35
  • Мнения: 8 917
Скъсах я, и казах, че кучето я е изяло и я накарахме да я хвърли другата половина долу пред блока, защото не става за нищо. Беша на година и 10 месеца. Номера подейства Mr. Green

# 36
  • Мнения: 6 315
Подарихме я на меца за нейното бебе мече (това беше обяснението)  Laughing. Всъщност я махнахме постепенно - излизахме навън до късно и накрая започна да си заспива без биберон.

# 37
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Залъгалката я махнах,когато Ники беше на около 10 месеца.НЯмах проблеми,защото той самия много-много не обичаше залъгалки,но най-големия ми проблем е шишето. Все още го търси и денем, и нощем. Нямам идея как ще го махам. Пожелайте ми успех. Peace

# 38
  • Мнения: 394
И аз исках да попитам как махнахте шишетата и на каква възраст?
Аз за сега безуспешно се справям какво ли не съм му накупила и шишета с гумен накрайник от другите не с биберон и чашки със силиконова сламка но му идва в повече дупките които пускат течноста задавя се и хвърля всичко и си реве за шишето с биберон а сме вече на 1 и 8 месеца!

# 39
  • Мнения: 1 045
Отрязах и върха . Беше голяма чуденка какво става , последвана от няколко часова истерия и на другия ден вече нямаше проблеми  Crazy

# 40
  • Мнения: 2 829
имахме няколко опита за отказване на бибата Wink
но,успяхме-по съвета на моя зъболекар,като надупчих бибата с игла -доста дупки направих Wink,тя постепенно започна да се закъсва и накрай един ден й остана в ръчичката Grinning
плака доста,и когато си я искаше и давах 2-те части и така се отказа Laughing Laughing


# 41
  • София
  • Мнения: 7 242
Срязах я по дължина и й я върнах. Първо настана голямо чудене, после голям рев, но от следващия ден изобщо не я търсеше.

# 42
  • Мнения: 3 500
Още не сме махнали бибата, а много искам. Но засега ми се струва невъзможно - не заспива без нея и нощем се буди, плаче и ако не й я дам - тотално се разбужда, рев, тръшкане. Не знам. Според мен не е много удачно хептен пък на сила. Може би както са писали другите майки ми се струва най-добре - кучето я изяло или дала си я или нещо по-нормално. Все пак мисля, че трябва да разбира. Ще следя и аз темата.

# 43
  • Мнения: 1 666
Моят син никога не е смукал биберон, затова пък аз използвах единият от методите за отказване от биберон, за да го откажа от шишето. Просто стана така, че през лятото той сам се отказа първо от сутрешното, а после от вечерното шише с адаптирано мляко, но пък продължи да пие вода от шише с биберон, въпреки че прекрасно се справяше вече с чаша, при това обикновена чаша, не сламки, накрайници и т.н. И продължаваше посред нощ да се буди по няколко пъти да си иска шишето вода. Докато една вечер ми писна! И когато на сутринта баща му щеше да тръгва на работа, накарах малкия да му даде шишето с вода, защото на "тати му трябва днес твоето шише". И той му го даде. През деня го търсеше, даже си порева малко, но всеки път му казвах, че шишето е при татко му и че той сам му го е дал. Още същата вечер спахме непробудно цяла вечер, чак си се чудих на акъла защо не съм го направила по-рано.
Така че, който има проблем с шишето - пробвайте така!

# 44
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Ние биба си нямаме, но наскоро присъствах на "отказването" на един приятелски малчуган. Скриха му бибата и когато я потърси, му казаха, че Лиска (кучето) я е изяла. Той, естествено, пак си я искаше. Тогава с много любов му обясниха, че в такъв случай ще трябва да се изчака Лиска да я изака, и ще си му я дадат. Повече не я потърси.

# 45
  • Мнения: 3 537
нашата я изяде кучето Laughing

# 46
  • София
  • Мнения: 1 654
Първо я криехме, но тя все си я търсеше Grinning, после и обясних, че едно бебе маймунче/по това време любимата ни играчка беше плюшена маймуна/ има нужда от биба и плаче...И нали ми е добро момиченцето Hug

# 47
  • Мнения: 455
Понеже моята дъщеричка е вече на годинка и не може да заспи без любимия и биберон залъгалка и се питам:
Дали вашите деца използват биберон залъгалка?
Използвали ли са преди?
Как сте ги отучили от този вреден навик?
На каква възраст се разделиха с любимия биберон-залъгалка?
Благодаря ви предварително за отговорите!  bouquet

# 48
  • Мнения: 3 478
Ами моята виждаш на колко е и още си е с бибата. Ползва си я от болницата. Денем може и да кара без нея ( въпреки че на последък има пак едно такова постоянство с нея и тогава), но вечер си заспива с нея. Не и давам зор за сега, има още време докато наближим критичния период за отучване.

# 49
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Моята също постоянно е с биберона,но не мисля за сега да и го махам,защото я виждам как си чеше венците с него!Махнах и памперса,поне бибата да и оставя Mr. Green

# 50
  • София
  • Мнения: 170
Никола досега биберон не е ползвал, но откакто почнаха да го мъчат зъбите дъвче всичко, включително биберон.  LaughingНо не се приспива с него.
Желая успех . Peace

# 51
  • Мнения: 27 524
Използва все още, на 2г и 2м е. Засега няма да му го махам, не виждам нищо притеснително в употребата му. И е милион пъти за предпочитане пред палеца  Wink
В чужбина гледам деца с биберони дори на 6 годинки, което за мен вече е абсурдно, но готиното е, че не се притесняват и не насилват децата. И зъбите, захапките и всичко са им супер. Като се приберем в България и го видят с бибата и всичко започват да се тюхкат и да ме укорявт. А защо, не знам, проблем няма  Hug
Както и с памперса - ау, ама ОЩЕ ли е с памперс  Rolling Eyes Още, да, и до 3 да е, пак няма проблем  Simple Smile
Лично мнение, моля не ме хокайте  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 1 183
И ние заспиваме само с биберона,цял ден въобще не  се сеща за нея,но дойде ли време за спане,това ни е единственото спасение,не знам как ще се справяме с това  Rolling Eyes (най-вероятно ще я изяде някое куче скоро и така....  Joy )

# 53
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
биберон ползва само за през ноща  Peace нямам намериние да го отказвам още от него защото му растат зъбки (късни) Иначе през деня не се сеща за него като не го вижда  Whistling

# 54
  • Мнения: 5 393
Все още Иво заспива с биберон.През останалото време не му го давам. Не знам кога ще го отказвам, не съм решила.Изчаквам да свикне малко с яслата, да не му се струпа прекалено много стрес наведнъж.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 787
Дали вашите деца използват биберон залъгалка?
Използвали ли са преди?
Как сте ги отучили от този вреден навик?
На каква възраст се разделиха с любимия биберон-залъгалка?

Ползвахме,да.Започна да използва бибата на 2 седмици.
Отучих го на годинка и 4 месеца постепенно.Първо махнах дневната,давах само за приспиване.След 2 седмици махнах и за следобедния сън,а след още седмица-и за нощния.Търсеше си я пъривте 3-4 дена,будеше се насън,но постепенно свикна да заспива без биба.Оттогава започна да спи по цяла нощ без да се буди Wink

# 56
  • Мнения: 478
Бебо никога не е харесвал бибата, а аз все се мъча да му я набутам в устата. Може да заспи и с нея и без нея

# 57
  • Мнения: 5 393
Бебо никога не е харесвал бибата, а аз все се мъча да му я набутам в устата. Може да заспи и с нея и без нея

Ако не я иска и заспива без нея, по-добре не му я давай.

# 58
  • Мнения: 1 049
Не мисля, че е чак пък толкова вреден навик...  Wink Нормално си е на тази възраст да си иска залъгалката, моята я търси сега само за заспиване. Като стане още малко по-голяма ще се оттучи самичка, без да я насилвам. Когато бяхме в България току що беше навършила годинка и всички по-възрастни викаха... " Ауу, как може на една годинка и още с биберон, ще й се изкривят зъбите..." Ееее, направо се смях на такива отживелици, то така ако ставаше и залъгалките са повечето ортопедични.  Wink

# 59
  • Мнения: 4 496
Малкият сам се отказа от бибата като беше на 6 месеца,незнам как стана... newsm78
А бебка предпочита палеца,за мое най-голямо съжаление... Sad

# 60
биберон ползва само за през ноща  Peace нямам намериние да го отказвам още от него защото му растат зъбки (късни) Иначе през деня не се сеща за него като не го вижда  Whistling


И ние сме така

# 61
  • Мнения: 22 430
Моята госпожица за сега категорично отказва биберон. Пъхам и го няколко пъти в устата, при което тя след няма и 30секунди го изстрелва навън и прави едни отвратителни физиономии.
Много се надявам изобщо да не се научи на него.

# 62
  • Мнения: 297
За мое най-голямо щастие дъщеря ми въобще не искаше биберон - още от самото начало, след като се роди, започна да го изплюва. И следователно не я мъчех да я привиквам с биберон, просто не й давах. Така се научи без биберон, никога не съм й давала. Сега е на година и почти половина.

# 63
  • Мнения: 93
 И ние заспиваме с бибата. В началото не го искаше, но баща му го държеше и така свикна с него. Сега не заспива без нея дори през деня като не спи и се сети за нея си я търси. Нощем ставам по няколко пъти, защото като се усети, че я е изпуснал и не успее да я напипа, започва да мрънка и ако не отреагираме навреме става страшно Simple Smile Но за сега не мисля да му отнемам това удоволствие Simple Smile

# 64
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ние сме почти на 2 и още си заспиваме с бибата. През деня не я полза и ако я види ходи и си я оставя в креватчето. Като заспи я изплюва. По някога когато е неспокоен нощем си я намира из леглото и си я джвака.

# 65
  • Мнения: 1 672
моята дъщеря сама се отказа от залъгалката още на 2 месеца и до ден днешен не я поема изобщо

# 66
  • Мнения: 3 695
Моята дъщеря не е ползвала изобщо. Желая ви успешно отказване!  Peace

# 67
  • Мнения: 2 498
И при двете махнах залъгалката на година и половина....просто я скрих....имаше плач само 2 дни...не се притеснявай-бързо забравят....
Все пак ти си решаваш, но мисля, че е още малка да я отказваш....

# 68
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми започна да "използва" биберон чак на 6 месеца. Сега постоянно си го търси и когато нищо друго не помага и го давам. Не виждам нищо притеснително в това. Когато и дойде времето ще го махна.

# 69
  • Мнения: 161
Със залъгалка е и дъщеря ми и ако си я иска скоро нямам намерение да я отказвам.

# 70
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Блонди, моето магаре е по- дърто  smile3533 Все още заспива с биберона, но това ми е последна грижа. На яслите дори я държат и през деня с него, но когато се адаптира обещаха да го дават само за сън.

Изобщо не смятам да насилвам детето да махаме биберона  Naughty Да лишавам себе си и него от сън, да трошим нерви взаимно- не мисля, че нещо го налага  Crossing Arms

# 71
  • София
  • Мнения: 17 592
Остави детето на мира, не го травмирай.

# 72
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Племенницата на 2г още е със залъгалка.

# 73
  • Мнения: 891
Рени никога не е ползвала залъгалка. Просто не я искаше  Peace
В началото като се роди все и я бутах в устата, но тя веднага я изплюваше.

# 74
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
С биберон е още от родилния дом.
Аз веднъж бях питала тук, във форума, каква е вредата от биберона, но тогава никой не ми отговори. Дано сега науча. Peace
Мен също доста късно са ме отказали, нямам проблем нито със зъби, нито със захапката. Ако в това се състои вредният ефект,де.

# 75
  • Мнения: 1 448
Махнах му я без никакви драми на 2г и 10дни, помрънква преди заспиване и това е  Peace Но той си помрънкваше и с бибата, явно не е в отказването проблема  hahaha

# 76
  • Мнения: 7 723
Голямата ми дъщеричка беше така пристрастена към биберона,
че й висеше постоянно на един синджир на блузката.
Проходи, проговори, започна да говори като професор, а биберона си виси и тва си е.
Беше много смешна, щото така, както се изказва сложно и дълбокосмисленно,
 така и в следващия момент засмуква бибата,
събира очите в точка и отива в друго измерение. Crazy
Поговорих сериозно с нея, заведох я в зоопарка и го "подарихме"
на една малка маймунка. Пазех го, естественно, за всеки случай,
но фактите са, че повече така и не се сети за него. От раз стана... Wink

# 77
  • Мнения: 455
С биберон е още от родилния дом.
Аз веднъж бях питала тук, във форума, каква е вредата от биберона, но тогава никой не ми отговори. Дано сега науча. Peace
Мен също доста късно са ме отказали, нямам проблем нито със зъби, нито със захапката. Ако в това се състои вредният ефект,де.
Аз съм чувала,че вредата е точно проблем със зъбите и със захапката!
Ако някой може да каже друга вреда,то нека го направи.

# 78
  • Мнения: 102
Точно този въпрос ме вълнува живо в момента.Ние от 2-3 дни сме без биба и е голям зор.Беше започнала да се къса и се зарекох, изгризе ли я да не купувам друга.Е изгриза я.Сега не спи на обяд, вечер като се пробуди и не му я дам започва рев.Иначе заспива без нея, но трябва да е каталясал за да го накарам да легне.Не знам до кога ще продължава това будуване през деня,но сега му е времето.Търпение му е майката.

# 79
  • Мнения: 983
Моята също постоянно е с биберона,но не мисля за сега да и го махам,защото я виждам как си чеше венците с него!:mrgreen:

С тази разлика, че моите са две. Simple Smile

# 80
  • Мнения: 676
Ние сме на вашата възраст и също сме с биберон и през деня даже - той си ходи взима си го и си го слага в устата засега не се мъча да го махна, но кагато реша мисля, че ще ми е доста трудно.

# 81
  • Мнения: 1 006
Със залъгалка беше още в родилното.Но когато беше на три месеца един ден като я изплю и повече не я искаше.И така я караме до днес без биберон.Даже вече на иска и от шише да пие.Всичко пие със сламка. Grinning

# 82
  • Мнения: 1 655
Моя бандит ползва бинерон от родилното!
Все още е с биберон, има случаи когато заспива и без него но това е много рядко!
И пред деня понякга е с бинерон, най критично беше когато му никнаха 4 кътника и 4 кучешки за 2 месеца всичко накуп и тогава беше ужас, биберона беше постоянно в устата му!
Не се притеснявай детето ще си покаже кога е готово замахане на биберон или памперс, !Аз тези бързи процедури по гърне и махане на биберон не ги разбирам! newsm78

# 83
  • Мнения: 528
Ние до към 1година и 10-11 месеца бяхме с  smile3504 .Някъде към годинка я плюеше като заспи вечер,но започна отново зъбната епопея и я давах и после едва и я махнах.една съседка на свекърва ми си изкарва кучето и я вижда мойта с  smile3504 дърпа й я от устата и уж я дава на кучето й и после ми я даде на мене скришом.Тя рева разбирасе но казахме че кучето й я е изяло.А и без това преди 1 седмица преди това нейното куче при свекърва ми й изяде другата биба и се оправдахм ече 12 часа къде да търсиме такава  smile3504 аптеките са затворени.Вечерта не искаше да си гушка любимото куче и й дадох едн аплюшена котка.През ноща си я търсише и в просъница викаше лош бау-бау и все едно биеше някой.На другия ден не се сети за нея но  вечерта биеше плюшеното си кученце да й връща  smile3504
Иначе има и втори начин като постепенно режеш всеки ден по малко силикона на бибата докато не остане само дръшка.

# 84
  • Мнения: 2 908
Махнах дневната биба,давам само за заспиване или ако много се изнерви...Вечер преди лягане обаче и нощем няма скоро да се отучим-не можем без нея. Crazy

# 85
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Никога не е ползвал биберон-залъгалка

# 86
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Момичета,ние махнахме шишето  newsm44 newsm44 newsm44! Онзи ден просто го скрихме и му дадохме една чаша с накрайник. 2 дена не я изпускаше от ръце.Сега имаме проблеми със заспиването,но твърдо съмрешила вече,че няма връщане назад.

# 87
  • София
  • Мнения: 498
Направих и малка дупка с ножичка и му казах че е болна. Той като я сложи в устата си явно усети дупката и сам я махна ...след това я слагаше няколко дни за кратко и сам се отказа! Simple Smile

# 88
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Никакъв метод. По- скоро на израстването. Това за мен е период, който детето ще израсте и толкова. Безумие са рязане, криене, мазане с простотии...

# 89
  • Мнения: 2 622
На каката я скрих когато беше на 2г.и 2м.Направих го от раз и не очаквах,че ще стане толкова бързо и лесно.Малката още си я смуче...незнам докога Hug

# 90
  • Мнения: 307
Ами и ние още сме с бибата. Не може без нея, особено когато се приспива. Ще чакам сам да реши, че вече не я иска, защото не мисля да го насилвам. Голям инат е.  Grinning

# 91
  • Мнения: 773
 Бибата я загубихме. Ама наистина  я загубихме. Вкъщи имах три, за всеки случай. Една вечер се убих да ги търся и не ги намерих. Анди и той се включи в търсенето, ама беше забравил къде ги е сложил ( в чувала с мръсното пране ги открих на другия ден). Ами накрая си легна, обърна се и заспа без биба. На сутринта го чух да си шушне самичък, че бибата я нямало. Grinning
 А от шишето се отказа наскоро. Много обичаше да заспива с шише с чай. Само че аз за яслата не му сложих шишето. Е вече заспива без шишето, даже не е питал за него.  Laughing

# 92
  • Мнения: 1 547
Методът "изхвърляне", това използвахме. По две-три вечери имаше драматични изблици и туй то. Още преди да навършат годинка двамата се простиха и с биберонените шишета - пиеха без проблем от чаша, без накрайници и други екстри.  Mr. Green

# 93
  • Мнения: 1 077
когато прецених, че може и без нея... котето я настъпи, да му не се види, половината отиде... и бибата се оказа неудобна за смучене.  Rolling Eyes Оставих и я да си я гушка, да си я гризе... А по някаква случайност и другата биба я настъпи мацето, значи.... А в аптеката като видят голямо дете и не му продават биба, м дааа... А преди това пък някакси се беше пробила и взимаше мноого въздух... лоша работа  Mr. Green

# 94
  • София
  • Мнения: 15 219
Срязах върха "на кръст". Иво беше много озадачен какво става. Няколко пъти я вадеше от устата си, гледаше я, пак я засукваше, пак я вадеше.... уж неговата бибка беше, пък не беше същата.  Laughing Но продължи да си заспива с нея още месец-два. Само че не я сучеше със същото настървение и удоволствие. Засукваше я и после я плюеше и на практика заспиваше без нея. В крайна сметка, спря да я търси и иска. Според мен, ако бебето/детето е свикнало толкова много с бибата, по-добре е да се махне постепенно.

# 95
  • София
  • Мнения: 572
Хвърлихме я през терасата и естествено кучето я изяде.Знаех,че ще ме кара да я търсим и ако не я види "почти изядена" няма да миряса и затова слязох долу и я нарязах и начупих.После естествено я търсихме и като я "намерихме" тя сама видя,че не става.
Когато ми я искаше и я давах и тя като видеше,че не става спираше да мрънка.

# 96
  • Мнения: 3 153
Няколко поредни дни отрязвах по малко парче от силикона и бибата намаляваше. На на поредния ден Иво сам я изхвърли и каза, че е счупена.

# 97
  • Мнения: 3 069
Нямам намерение да му я махам.Бибата е нещо много лично за детето и се успокоява с нея.
Да не говорим, че големия ми син до почти 3 годишен заспиваше с три биби....и си ги търсеше "мами, къде е бялата, синята и зелената"
Зъбите са му идеални и когато беше готов сам престана да ги иска.

# 98
  • Мнения: 1 193
И моята Киара е все още с биба,  аз не се и опитвам да и я отнема  #Crazy

# 99
  • Мнения: 532
Аз имах големи проблеми ,защото много се тръшкаше и не искаше да спи без нея.Първо я отрязах,но след много реване й дадох друга.После я мазах с горчивото лекарство и тя сама започна да казва ,че е "лоша бионката",но не можеше да заспи.
Накрая й дадох една от тези с капачките и тъй като тя не знаеше как да я махне (капачката) просто не можеше да я захапе и само я хвърляше,но всеки път като ми я поискаше аз я давах.Така тя сама се отказа ,защото не може да я захапе, а не защото аз съм й я взела.Мисля ,че не трябва да е стресиращ начина на премахване на бибероната,а по-плавно както стана при нас.
Успех!

# 100
  • София
  • Мнения: 1 735
Извинявам се,че е малко в страни от темата-на колко време сменяте биберона?Въпреки че го стерилизирам, не се ли амортизира от няколко месечна употреба? Thinking

# 101
  • Мнения: 5 026
Синът ми заспиваше само с биба, но преди месец я отказа без време. Пренасяхме се и я изгубих някъде, той не се  сети за нея.После я намерих, но не съм  я дала.И намен ми беше мисъл кога ще се откаже.

# 102
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Да не говорим, че големия ми син до почти 3 годишен заспиваше с три биби....и си ги търсеше "мами, къде е бялата, синята и зелената"
Моята пък има две зелени  Joy

Извинявам се,че е малко в страни от темата-на колко време сменяте биберона?Въпреки че го стерилизирам, не се ли амортизира от няколко месечна употреба? Thinking

Сменям ги на 2-3 месеца  Peace Последните две обаче се задържаха доста повече  Thinking

# 103
  • Мнения: 24 467
Децата ми винаги са ползвали такъв биберон само при заспиване, никога извън тези моменти. големият син се "отучи" на около двегодишна възраст, малкият няма още година и половина и си го ползва, когато си ляга. Сам си го взима, когато тръгнем към леглото /той не стои в кревата му, щом се събуди го махам и го слагам на секцията в детската стая, в капачето му/. На разходка не го носим, тъй като не ни трябва, не спи навън, просто не може.
Аз съм се отучила на 3 години!
Добре съм, благодаря /в случай че питате за здравето ми в момента и дали имам "обратна захапка" Laughing/, даже си спомням как баща ми ми каза, че съм вече голяма за това. Това е един от най- ранните ми спомени /не се майтапя/ и не го свързвам с нещо неприятно, просто съм го запомнила.

# 104
  • София
  • Мнения: 581
Синът ми не пожела това нещо,докато  дъщеря ми от самото си раждане до сега 1г 6м все си е с бибката.
Особено вечер е задължително и не виждам нищо лошо в това.
Памперс също все още ползва.

# 105
  • София
  • Мнения: 3 676
Дали вашите деца използват биберон залъгалка?- използваше до преди 4 месеца
Използвали ли са преди?- да
Как сте ги отучили от този вреден навик?- не съм отучвала,просто не го търсеше вече за сън и една вечер не го дадох
На каква възраст се разделиха с любимия биберон-залъгалка?- на година и 10 месеца

# 106
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Накарах я да я даде на едно куче,и тя взе че го даде,а кучето го грабна и побягна.
Тя самата знаеше за какво става въпрос и само един път спомена"бо" и до там,а беше на 1 год и 8 месеца..

# 107
  • София
  • Мнения: 44 091
Аз няма да съм ти особено полезна, но отговора ми - никога не е ползвал....пробвах да му го тикам в устата по едно време, но плюеше и го оставх намира....и така е по-добре и за двама ни според мен...

# 108
  • София
  • Мнения: 5 079
Синът ми се отказа сам от залъгалката на 10 месеца, беше болен и поради запушен нос не можеш да заспива с бибата. Сега се разкарва със едно шише от вода, ползва го точно за залъгалка и успокоение покрай зъбоникненето... Вдигнала съм ръце, щом има нужда, нека джвака  Mr. Green, ще се оттучваме все някога.

# 109
  • София
  • Мнения: 9 110
Огнян е от родилния с биберон. Единствено така се успокояваше. Но нещо от 2-3 седмици изобщо не си го търси. Май ще го откаже съвсем скоро.

# 110
  • Мнения: 153
Никакъв метод. По- скоро на израстването. Това за мен е период, който детето ще израсте и толкова. Безумие са рязане, криене, мазане с простотии...

 Peace
Между 2,6 и 2,8 годинки се отказа и от шишето с биберон и от биберона-залъгалка. Без ревове и тръшкания.

# 111
  • Мнения: 327
Ние махнахме бибата на 1.8г и то така се случи защото просто се възползвах от ситуацията. Под долната му устничка кожата се беше леко разранила и понеже Вики доста се лигаваше беше все мокро мястото и го болеше. Махнах бибата и му казах че от нея устата му се е разранила и го боли /всъщност може и наистина така да е било/. Търсеше я няколко дни - и аз пак : "Нали знаеш че от нея боли" и така се примири. Лошото е, че му липсваше и я замени с шишето с вода. А с него все още не мога да се справя!!! Дъвчи го като биба и посред нощ го иска при това с малко вода /по 4-5 пъти на нощ  #Crazy/. Така че не знам колко му липсва на Вики, но на мен определено много ми липсва бибата.... все още.

# 112
  • София
  • Мнения: 581
Когато му дойде времето,мисля да не е с тормоз за детето.Нека порасне повечко пък ще видим. Peace

# 113
  • София
  • Мнения: 6 252
Веднъж беше на терасата, а баща му долу пред колата. И той му вика тате-тате, но с бибата в устата и тя падна. Търсихме я по терасата, долу слизахме, няма я (в последствие се оказа, че била паднала зад кофата за боклук на терасата). И детето започна да обяснява "няма бида". Но както си играеше в една торба с играчки намери една стара малка и пак се започна наново. Затова лятото като бяхме на почивка казахме, че сме я забравили в къщи. Трудно заспиваше, щото и ново място, много емоции, но така успяхме да я махнем - на 2.г2-3м. (Като бебе не беше толкова привързан към нея, но като забременях се наложи да го отбия на 1г10м и тогава ако не я криехме и през деня щеше да е нон-стоп с нея, а пък в яслата без никакъв проблем заспивал без биба тогава).

# 114
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
здр,майки имам мн гаден проблем.моето детенце е на год и три месеца.мн свикна с биберона и само реве за нея.бихте ли ми дали съвет какво да правя и как да я отуча от нея.неможе да продължава така,склонна съм да я оставя да реве докато я забрави,но дали трябва сега.тъй като и в момента и избиват зъбите и е малко нервна.дайте ми съвет.предварително БЛАГОДАРЯ...

# 115
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Остави детето на мира. Явно все още има нужда от бибата. Мъничко е, не може да му се обясни защо вече не му даваш любимата залъгалка.
Или избери момент/период/, в който не е толкова зависимо от нея, или изчакай, само ще покаже кога е готово.

# 116
  • Мнения: 62
Нашият татко е стоматолог /то не се казва вече така, но.../ така че му беше крайно неприятен факта дъщеричката му да използва биберон след годинката - тя до тогава и не искаше. Но на детедо му никнеха кътните зъбчета и това му бе една от утехите, така че се примирихме и около втората си годинка тя сама реши да не я ползва повече.
В интерес на истината, колкото повече дразнихме дъщеричката ни да и махнем биберона /използвахме МНОГО похвати и средства/, толкова по-панически тя се вкопчваше в него!!!




# 117
  • Мнения: 2 047
В интерес на истината, колкото повече дразнихме дъщеричката ни да и махнем биберона /използвахме МНОГО похвати и средства/, толкова по-панически тя се вкопчваше в него!!!

   Същото. В един момент, явно зъбите спряха да я мъчат, потърси я, казах, че незнам къде е, каза ми "Добре" , обърна се и заспа.

# 118
  • Мнения: 298
Бяхме си забравили биберона на село и се наложи да купим друг,който не и хареса(а беше съвсем същия).Чувала съм,че децата си познават по някакъв начин биберона и си търсят само него. Пробвай ако го смениш как ще реагира,но ако и никнат зъбки изчакай.  baby_neutral

# 119
  • Мнения: 107
наистина повечето деца си тарсят точно определена биба... изчакай сега не е момента когато периода с никненето премине ще намерите най удачния начин.. и  аз така излъгах детето че не знам къде е и му дадох една играчка да си гушка и до ден днешен все още спи с нея.... Hug

# 120
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
ние още си заспиваме с бибата. През деня не я ползва, но вечер си я търси. Оставила съм го когато реши да се откаже сам от нея. Не мисля да го мъча.

# 121
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
sssilvena наистина,колкото повече и забранявахме бибата,толкова повече я искаше.мн  БЛАГОДАРЯ   на всички за отговорите.!!!!!!!

# 122
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Недей да бързаш детето само ще си покаже. Пробвай, ако не става, след известно време пак ... Ние я махнахме на 2 г. и 1-2 месеца. Стана от само себе си и нямахме никакъв проблем с отказването.

Чувала съм за майчета, които отрязват бибата - нещо от сорта - хем я има, хем я няма

# 123
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не мисля,че имате проблем Peace

# 124
  • Мнения: 5 790
Оставете бибероната на детето. Ако има нужда от нея и му я вземете, ще си засмуче пръста. А него няма как да му го вземете. Виктория се отказа от бибата на 2 години и 3 месеца. Не е имало никакъв проблем, стана за 15 минути.

# 125
  • София
  • Мнения: 4 397
Остави детенцето, рано му е още, а и щом му растат зъбки мисля, че не най подходящия момент да я махаш. Синът ми я отказа на 2,5г. без никакъв проблем и без травми, не се притеснявай няма дете което да не е отказало бибата  Peace

# 126
  • Мнения: 600
Не бих го мъчила да я махам точно сега. Ще има време, в които няма да го търси толкова много и тогава може да го махнеш.

# 127
  • София
  • Мнения: 2 686
Много болен проблем ми е тая биба! Но не защото искам да я махам, а защото НЕ искам. А всички околни, познати и непознати (особено непознатите) постоянно ми натякват, че трябва да я махам вече. "Ауууу, какво голямо момче, пък с биба!"... Като го чуя това и направо ми иде да оскубя въпросната личност, от чиято уста е излязло. Ми не искам да я махам! Синът ми е в труден период, закъсня със зъбите и сега избиват по много накуп и е много, много нервен. Иначе не е голям фен на бибероната, заспива с нея, но през деня не се сеща, освен ако не я види и тогава си я слага в устата ей така, между другото. Но ми втръсна да обяснявам всичко това постоянно, както и че не ме притеснява изкривяването на зъбите, защото съм избрала възможно най-добрата биба, също и, че повече ме притеснява да не започне да смуче палеца. Наистина ми омръзна разни хора, които си нямат друга работа да ми се бъркат.. При вас така ли е? Как да се справя?

# 128
  • Мнения: 380
Моят син не искаше да погледне залъгалка първите 6 месеца. Давеше се, повръщаше, не я искаше въобще. Когато започнаха да му растат зъби обаче, човекът откри че бибероната успокоява, масажира по някакъв начин венците и аз не му отказах естествено Embarassed. До ден днешен ползва биба, не е пристрастен и през деня не се сеща за нея, но вечер му я оставям в леглото и той си я взима ако има нужда. Не мисля,че ще се изкривят зъбите му. Има много по-големи деца, които още ползват залъгалки Peace.

Тинтири-Минтири , защо въобще им обръщаш внимание на околните? Щом детенцето има нужда-давай му биба  Peace

# 129
  • Мнения: 335
Ние махнахме биберона на 1г. и 7 месеца.И аз бях решила да я махна когато детето е готово и мисля че избрах най-добрият момент.Просто бях забелязала,че тя вече не я смуче с желание или от необходимост,а по навик.Все я хвърляше зад леглото и после ме разиграваше да и я вадя.И така една вечер казах край и оставих бибата зад леглото.Първата вечер се събуди два пъти да я търси,на втората веднъж,а на третата вече беше забравила,че е имала биберон.
И според мен няма нужда да мъчиш детето,то ще си покаже кога е готово да се раздели с нея  Peace
Тинтири-Минтири ,и при нас положението с околните беше същото   #Crazy Нямам да забравя как една майка от ДМК,така беше изненадана как може детето ми да е толкова голямо и да е с биба,че всички дуги се обърнаха и те да видят коя е тази луда,чието дете все още си ходи с биберон  #2gunfire

# 130
  • Мнения: 842
И според мен е по-добре да изчакаш, щом сега никнат на детенце зъбите; това, че ползва биберон, не е никак фатално или лошо.


Чувала съм за майчета, които отрязват бибата - нещо от сорта - хем я има, хем я няма

Да, аз направих така при големия ми син и я отказа без проблеми.

# 131
  • Мнения: 5 026
Моят син се отказа без да иска  Grinning Премествахме се след ремонт, изгубих бибата, мрънка 1 нощ и това беше. от тогава пие по 2 шишета к.мляко на нощ  Mr. Green - явно му замества бибата.

# 132
  • София
  • Мнения: 819
Стела заспиваше вкъщи с биберон почти 3 години, после я завря някъде и постепенно спря да я търси. Нито захапката, нито говора й са проблемни и развалени, така че не се притеснявай - по-добре биба, отколкото пръст в устата, от него отказване няма до много късна възраст Peace

# 133
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
И моя син спи с биберон. Търси го само нощем и през деня, преди да заспи.
В останалото време не се сеща, но задължително нося биберона, ако ще спи на вън.
Никой никакви забележки не ми е правил, ако направи - много важно! Аз си познавам детето и знам какви са нуждите му.
Големият ми син имаше 2 биберона. Първо загуби единия, после втория захвърли на някъде. Търсихме го, не го намерихме и аз не купих нов. Беше на годинка и малко и сам се отказа от биберона, а беше постоянно с него, като зависим.
Малкия не се сеща за бибата, освен преди сън, така, че живот и здраве пак ще чакам сам да си го изгуби.

На летището съм видях едно негърче със злетно синджирче и биберона закачен там. Детето беше на около 5 годинки. Значи ние не сме най-тежките случаи  Laughing

# 134
  • Мнения: 63
Голямата беше все с биба до към годинка и нещо, две. След това постепенно започнахме да я махаме за все повече време през деня (но когато е спокойна, а не като й никнат зъбки), накрая наистина я загубихме някъде, но тя и не страда за нея Grinning

Малката пък изобщо не иска биба и виждам какво облекчение е била залъгалката. Wink

Успех  bouquet

# 135
  • Мнения: 3 069
Аз не мога да разбера защо толкова бибата ти е проблем...
Голямия ми син е бил с три биберони до след 3 годишна възраст и няма никакви проблеми.
Бибата е нещо много лично за малкото детенце и не мисля, че е редно да му я вземеш.
Децата сами се отказват от нея когато са готови.

# 136
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
като Ви чета отговорите наистина е така.защо да я мъча,но ми се струваше,че никога няма да я откаже.и затова се допитах до Вас.толкова тежко го преживява от тези зъби,че дори неиска да яде както трябва.преди си спинкаше вечер в легълцето,а сега заспи си за 2-3 часа после се буди и иска при нас.Вие така ли тежко сте минали изкарването на зъбките?

# 137
  • София
  • Мнения: 819
като Ви чета отговорите наистина е така.защо да я мъча,но ми се струваше,че никога няма да я откаже.и затова се допитах до Вас.толкова тежко го преживява от тези зъби,че дори неиска да яде както трябва.преди си спинкаше вечер в легълцето,а сега заспи си за 2-3 часа после се буди и иска при нас.Вие така ли тежко сте минали изкарването на зъбките?

Това твоето са бели кахъри в сравнение с някои случаи, не го приемай толкова трагично, няма дете без зъби или дете с биба в 5 клас Hug

# 138
  • Мнения: 865
защо си решила са я отказваш newsm78.предпочитам да дъвче нея отколкото одеало или пръст baby_neutral

# 139
  • Мнения: 2 047
   Аз дори забелязвам, че като я намери през деня и с една сладост я засмуква, явно им доставя голямо удоволствие, после я оставя и след няколко минути посмуква малко и пак я оставя, като ритуал  Mr. Green
  
  Колкото до коментарите - абе все нещо трябва да кажат хората, нали така -  и кое е очевидното - Оле, още с биба или ама вие още ли сте с памперс ??? Като няма какво да кажат си проветряват устата, какво им влиза в работата? Аз казвам - Ами дааа - или пък нищо, за да секна разговора в зародиш.

# 140
  • София
  • Мнения: 5 079
Ние така заместваме бибата с биба от шишето с вода. По цял ден го държи с уста, чеше и лигави...  Crazy Не мисля да се намесвам, точно защото го мъчат зъбките много, и искам да се успокоява с нещо. След година и половина ще му мислим. Но предполагам, че той сам ще се откаже (както става с всички "перипетии" досега  Mr. Green).

# 141
  • Мнения: 230
Благодаря за темата.
И пред мен го поставят този въпрос за бибата. Сега вади кътници и почти не я суче, а само я върти странично и дъвче зверски. Ще изчакам по-спокоен период за отказване. Сигурно като направи 2 Grinning.

Много болен проблем ми е тая биба! Но не защото искам да я махам, а защото НЕ искам. А всички околни, познати и непознати (особено непознатите) постоянно ми натякват, че трябва да я махам вече. "Ауууу, какво голямо момче, пък с биба!"... Като го чуя това и направо ми иде да оскубя въпросната личност, от чиято уста е излязло. Ми не искам да я махам! Синът ми е в труден период, закъсня със зъбите и сега избиват по много накуп и е много, много нервен. Иначе не е голям фен на бибероната, заспива с нея, но през деня не се сеща, освен ако не я види и тогава си я слага в устата ей така, между другото. Но ми втръсна да обяснявам всичко това постоянно, както и че не ме притеснява изкривяването на зъбите, защото съм избрала възможно най-добрата биба, също и, че повече ме притеснява да не започне да смуче палеца. Наистина ми омръзна разни хора, които си нямат друга работа да ми се бъркат.. При вас така ли е? Как да се справя?
Напълно те разбирам.
На мен даже една касиерка! посегна да я извади от устата му! Как се удържах да не я плесна през ръката (дето цял ден е пипала пари) и аз не знам.
За справяне: На мен ми помага да се подсещам, че проблемът не е в околните, а в мен - прекалено много се оглеждам в очите на другите. Малко повече самоувереност и ангажиране на мозъка с дейности различни от бебегледането Simple Smile. Тогава не се впрягаш на коментарите на странични хора. Те не могат да ти се бъркат, ако ти не им позволиш Heart Eyes.

# 142
  • Мнения: 581
Синыт ми е на 1 год и 6 месеца и заспива предимно с биберон, както и през ноща акос е сыбуди пак с него заспива. Приятелка стоматолог, както и семейният ни стоматолог ни успокоиха че до 3 год няма за какво да се притесняваме, след 3 год когато се спре бибата, захапката сама се коригирала - дано да е така. Аз не смятам насила да го откзавам от нея. По скоро периодично пробвам дали наистина не може без нея.

# 143
Нашата биба " я изгриза мишката" Laughing Аз отрязвах първо малко парченце от края, после доста по-голямко, защото свикна да я смуче и отрязана #Crazy, но ние бяхме доста по-глоемки и детенце разбираше какво и говоря. Освен това ние не я смучехме постоянно, а само като запива на обяд и вечер. В крайна сметка дядото каза, че " че я хване тая мишка и ще и отреже опашката, дето е изгризала бибата" и малката се почувства овъзмездена и отмъстена и така я забрави  Laughing

# 144
  • Мнения: 8 769
Понеже моята дъщеричка е вече на годинка и не може да заспи без любимия и биберон залъгалка и се питам:
Дали вашите деца използват биберон залъгалка?
Използвали ли са преди?
Как сте ги отучили от този вреден навик?
На каква възраст се разделиха с любимия биберон-залъгалка?
Благодаря ви предварително за отговорите!  bouquet
И двете ми деца ползваха биберони и съвсем сами се отказаха от тях преди да навършат годинка. Дъщеря ми-на около 8м, синът ми - на около 10. Не съм ги насилвала да смучат биберон, и когато започнаха да не проявяват голям интерес към него, просто престанах да им я предлагам.

# 145
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми никога не пожела да смуче залъгалка. Синът ми обаче се пристрсти - едвам го отучихме, когато навърши 2г. и 8-9 мес. За щастие няма поражения по зъбите и захапката.

# 146
  • Мнения: 8 228
И нашето момче, което е на 1 година си е абсолютно бибероно-зависимо при заспиване. През останалото време не ползва биберон, но като дойде време за спане си го търси. Баща му направи един неуспешен опит да го откаже от биберона - след като будува една нощ и се очертаваше втора такава - ние се отказахме от идеята. Досега се гордеехме, че Виктор си заспива самичък без никакво люшкане и други такива, около 5 минути след изгасянето на лампата. В крайна сметка решихме, че е по-лесно, ако през нощта се разреве, защото не може да си намери биберона, някой да стане и да му го даде. Все пак процедурата отнема по-малко от минута, и е за предпочитане отколкото да се научи да си вика нощем мама и тате за компания или игра. Надявам се, че впоследствие ще се откаже сам. На 9 месеца се отказа сам и от шишето с млякото, и от шишето с водата. Стана някак си изведнъж - вместо да пищи и да бърза да си получи шишето, започна да го блъска настрани и вместо да пие, да стиска биберона и да полива себе си или чаршафа с мляко и вода. Веднага се възползвахме от ситуацията и разкарахме шишета. Дано и с бибата да стане така.

# 147
  • Мнения: 394
Моя син вече 3 месец е без биберон и намира утеха само в шишето от вода с накрайник с биба даже и през ноща се буди и го търси за да заспи пак! И ако не намеря шишето после все нещо е намокрено! ТОй е на 1 и 10 месеца вече но се питам дали не избързах че махнах биберона и понякога ми се иска да му го дам пак за да може поне да спи с него и да не го измъчвам с тия шишета? Моля за съвет?

# 148
  • Мнения: 3 932
Не съм я махала, тя сама си падна  Party, просто дойде момента, в който младежът спря да проявява интерес.

# 149
  • Мнения: 640
Не съм я махала, тя сама си падна  Party, просто дойде момента, в който младежът спря да проявява интерес.
Kога настъпи този момент?

# 150
  • Мнения: 789
Като стана на около 1г и 4м взех и двете биби и ги нарязах на зиг-заг с ножичката.Като разбра ,че и двете дразнят езичето и започна ,зорът беше около седмица.Полекичка свикна и започна да си заспива с чашата с кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт