Откога стягащ крем против бръчки?

  • 14 380
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 640
На 26 години съм и забелязвам появата на бръчици около очите и тук там . Рано ли е да започна с кремчета против бръчки?

# 1
  • Мнения: 4 916
Първо пробвай с кремове против първи бръчки - мисля, че Виши и Авен имат такива.

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 20:56 от argun

# 2
  • Мнения: 640
Какво е клевоме?

# 3
  • Мнения: 224
Вероятно става дума за "кремове" Grinning.

# 4
  • Мнения: 4 916
Поправих се.

# 5
  • Мнения: 537
Пробвай първоначално с по-леки кремове, за над 25 год. Има много най-различни марки навсякъде. Първо ако може пробвай тестер.

# 6
  • Мнения: 11 003
Зависи каква ти е кожата. Колкото по-суха, толкова по-рано.

# 7
  • Мнения: 640
Кожата ми е доста мазна и се притеснявам дали кремовете против бръчки няма да я направят по-такава

# 8
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Аз съм на 37-почти и още не съм използвала противобръчков с лифтинков ефект-само хидратиращи.Не си хранене кожата с храна която не е за нея има време кога да пуснете тежката артилерия. Laughing

# 9
  • Мнения: 640
В момента съм на Л'Ореал Happy Derm-хидратиращ. Значи е достатъчен?

# 10
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ако имаш финасова възможност си вземи някое кремче от медицинската козметика-Юсерин,Ла рош ,Виши-няма да съжаляваш и хидратацията ти ще е сигурна,а тя е най важна за добре поддържаната кожа. Peace

# 11
  • Мнения: 1 906
В момента съм на Л'Ореал Happy Derm-хидратиращ. Значи е достатъчен?
Аз съм на 25 и ползвам само хидратиращ крем. Мисля, че на този етап е достатъчно.

# 12
  • Мнения: 1 149
Авен имат много добри  хидратиращи кремчета.Козметиката им е лака и приятна.
Вземи си един хидратиращ крем и един за околоочния контур.
Според мен е рано още да ползваш кремове от тежката артилерия  както са се изразили по-горе. Flutter

# 13
  • Мнения: 3 360
Добро хидратиране-според мен е достатъчно,щом и кожата ти е мазна и няма следи от бръчки-не избързвай.Ти ще си решиш де... Peace

# 14
  • Мнения: 11 003
В момента съм на Л'Ореал Happy Derm-хидратиращ. Значи е достатъчен?

Този крем е един от малкото, които не ми запушват порите. Peace Хубав матиращ и хидратиращ  крем под 30 лв. е този на Boreade. На La Roch и Eucerin са супер, но са и по-скъпи.

# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
В момента съм на Л'Ореал Happy Derm-хидратиращ. Значи е достатъчен?
Този крем е един от малкото, които не ми запушват порите. Peace Хубав матиращ и хидратиращ  крем под 30 лв. е този на Boreade. На La Roch и Eucerin са супер, но са и по-скъпи.
Eucerin струва 25лв, точно хидратиращия за мазна кожа с фактор 25  Wink бях му хвърлила око преди време Wink на Borade не е лош, обаче не е подходяща основа за грим, Ла рош вече наистина струва 40лв  Mr. Green Под 30лв най-добрият избор според мен е Еусерин или Авен хидранс Оптимале.

# 16
  • Мнения: 186
Щом си на тези години,раничко ти е за по-силни кремове.Обикновено в каталозите на всички марки бяла козметика,има деление на козметиката по възрастови групи.Ти спадаш към първата-25+ ,така че влез в някой аптека и поискай да разгледаш каталозите на различните марки.Така по-добре ще се ориентираш за продуктите и по-лесно ще си избереш.А останалото -зависи от вкусът ти и от финансовите ти възможности.А и всяка кожа е различна,ако може поискай тестер да пробваш как ще ти подейства кремът.Някъде имат и дават за проба.Успех!

# 17
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Никак не е рано даже напротив WinkИ аз съм на толкова години и вече ползвам крем против бръчки за околоочния контур и се надявам като полагам грижи за бръчките от сега,по-малко да ми излизат и да нямам проблеми.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз съм на 27 и от година ползвам околоочен на Юсерин, Q10, преди 2 седмици си купих дневен и нощен Юсерин Q10. Видях, че имат и други, разни хидратиращи, попитах консултантката в аптеката дали е рано, а тя каза, че не е. Но моята кожа беше смесена, а вече е по-скоро суха, така че трябва да ги почвам, ти си прецени за теб Peace

# 19
  • Мнения: 8 917
След 25-26 годишна възраст се препоръчва да се почне с кремове против бръчки - превантивно. Peace

# 20
  • Мнения: 13 512
Аз съм на 37-почти и още не съм използвала противобръчков с лифтинков ефект-само хидратиращи.Не си хранене кожата с храна която не е за нея има време кога да пуснете тежката артилерия. Laughing
еее, на 37 не мога да се съглася, че само хидратация е достатъчна, независимо  от състоянието на кожата. Само хидратация- до 25 години...оттам нататък- и превенция.

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 02:50 от monda

# 21
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Имам още доста време до 47. LaughingЕ, Монде ти пък съвсем ме състари. Laughing

# 22
  • Мнения: 13 512
Имам още доста време до 47. LaughingЕ, Монде ти пък съвсем ме състари. Laughing
Ау, извинявай много... 37 имх предвид Embarassed

# 23
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Монде, на теб всичко ти е простено! LaughingДа ти кажа честно,на тези момически години(като авторката на темата )не съм се замисляла за противобръчкови кремчета(особено за лифтинг),но и времената се променят-ежедневието стана по напрегнато,въздуха е доста замърсен,храната е все по некачествена,знам ли може би вече трябва по от рано да се третира кожата............ Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 13 512
 Обикновено не се прави разлика между  биологическото стареене на кожата и състаряването и вследствие на  вредни вличния- слънце, вятър, сухота, цигари и др.
Затова е добре да се започне на около 25 г. докъм 30-с хидратация и грижа за околоочния контур. След тази възраст се започва с анти - ейдж кремовете, с които се цели превенция. За съжаление  много продукти, на които пише анти ейдж , всъщност се борят с бръчките, а не предпазват, затова трябва да се чете внимателно. И след 35-40 г. се започва с противобръчковите кремове. На 50- лифтинг:-)

# 25
  • Мнения: 330
Обикновено не се прави разлика между  биологическото стареене на кожата и състаряването и вследствие на  вредни вличния- слънце, вятър, сухота, цигари и др.
Затова е добре да се започне на около 25 г. докъм 30-с хидратация и грижа за околоочния контур. След тази възраст се започва с анти - ейдж кремовете, с които се цели превенция. За съжаление  много продукти, на които пише анти ейдж , всъщност се борят с бръчките, а не предпазват, затова трябва да се чете внимателно. И след 35-40 г. се започва с противобръчковите кремове. На 50- лифтинг:-)

Много съм съгласна с казаното! И аз до скоро не се и замислях за кремчета и си мислех, че на 25 ми е рано. Ама не - тя кожата си има нужда от грижи по време на всяка възраст, просто тези грижи трябва да са точно съобразени с възрастта.
Сега съм в период "цел - превенция"  Grinning , позлвам хидратиращ крем кислороден стимулант на Academie - Programme Oxygenant Stimulant, а за около очите Creme Contour des Yeux Dynastiane пак на Academie.
Скъпички са, ама са хубави, пък аз нали нещо добро заслужавам  Wink  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 673
аз почнах от около 27-28 годишна

# 27
Много от кремовете за очи решават само един проблем, например дренират торбичките под очите. На 30 г възраст достатъчен ли е такъв крем, който е само против торбички и да овлажнява? Или да избера крем, който съчетава 3-те неща: хидратация, сенки, торбички.
А има ли такъв ,който се бори с бръчки и дренира торбичките.
Относно кремовете, третиращи мимически бръчки( напр. Миокин на Виши), доколко е разумно на 30 г възраст да се прилагат, не е ли рано или
Моля за съвет, тъй като съм уверена че сред вас има особено компетентни като Монда и много други, на които можем да имаме пълно доверие.

# 28
  • Мнения: 13 512
Да ти кажа- досега за подпухналостта  знам само един ефикасен крем - на Ла Прери и той струва ужасно много пари.  По- добре трси други начини да се справиш с проблема- лайки, компреси, лед , и т.н.
А крем, който да се бори с  всички изброени проблеми- за съжаление няма. Но надявам се и ти да нямаш всички тези проблеми, защото тогава...си за пластичен хирург:-)

# 29
  • Мнения: 372
Монда, единственият проблем с кожата ми са торбичките под очите. Затова купувам кремове, третиращи този проблем. Но те не са против бръчки, а дрениращи. Питането ми беше дали ползването на дрениращи е достатъчна грижа за моята възраст от 30 г. или трябва да купувам и други. Относно кремовете за очи, по мое наблюдение има много , които са за 3-те проблема-торбички, бръчки , сенки.
Надявам се, че още не съм за хирург и взимайки пример от компетентни дами като теб ще се опазя поне до 40 г.

# 30
  • Мнения: 13 512
Монда, единственият проблем с кожата ми са торбичките под очите. Затова купувам кремове, третиращи този проблем. Но те не са против бръчки, а дрениращи. Питането ми беше дали ползването на дрениращи е достатъчна грижа за моята възраст от 30 г. или трябва да купувам и други. Относно кремовете за очи, по мое наблюдение има много , които са за 3-те проблема-торбички, бръчки , сенки.
Надявам се, че още не съм за хирург и взимайки пример от компетентни дами като теб ще се опазя поне до 40 г.
А кои са продуктите, от които се повлиява подпухналостта под очите? Имам приятелка , която от години се бори с този проблем и  но ще се радвам, ако разбера за друг ефикасен крем ,освен този на Ла Прери. Спокойно можеш да  ползваш и анти ейдж околоочен крем. Тези, които аз познавам са с добър анти ейдж ефект, но не са дрениращи, макар на някои от тях да пише, че се борят и с този проблем.

# 31
  • Мнения: 372
Например кремовете на Nuxe , Lierac (за уморена кожа), Institute Arnaud третират трите неща, но права си че няма лек за торбички. Явно са свързани с бъбреци и други заболявания. Аз уж нямам проблеми с бъбреци, но и само плодове да ям пак имам леки отоци сутрин.


# 32
  • София, България
  • Мнения: 5 596
В момента съм на Л'Ореал Happy Derm-хидратиращ. Значи е достатъчен?
Този крем е един от малкото, които не ми запушват порите. Peace Хубав матиращ и хидратиращ  крем под 30 лв. е този на Boreade. На La Roch и Eucerin са супер, но са и по-скъпи.
Eucerin струва 25лв, точно хидратиращия за мазна кожа с фактор 25  Wink бях му хвърлила око преди време Wink на Borade не е лош, обаче не е подходяща основа за грим, Ла рош вече наистина струва 40лв  Mr. Green Под 30лв най-добрият избор според мен е Еусерин или Авен хидранс Оптимале.

а този крем на la roch как точно се казва?

# 33
  • Мнения: 776
Според мен след 25-та година трябва да започнат грижите против бръчки. Нужна е превенция, за да ни се отблагодари кожата в последствие. Но тук идва деликатният момент newsm78, че една доста голяма част от кремовете на пазара са за третиране на вече появили се финни линии и бръчки, а не  са с превантивно действие #2gunfire Cry
Във връзка с темата прочетох в едно женско списание, че веднъж в годината, след навършени 25, жената трябва да използва превантивно някакав концентриран серум против бръчки за възстановяване. В конкретната статия беше даден  Double Generation Serum 6 на Clarins. Като влязох в страницата на марката да проверя за каква възраст е, останах изумена #Crazy, защото въпросния крем е за 40+??? Е как така на 28, да кажем, ще ползваш такъв концентриран продукт????? ooooh! Thinking Вие какво мислите по въпроса? Правилно ли е?
Аз сега обмислям какъв крем да си взема, който да действа срещу първи признаци на стареене. На 25 съм, с мазна кожа в Т-зоната, нормална към комбинирана на бузите. Моля за съвет Praynig, имате ли някакви препоръки, споделете за продукти, от които сте доволни Hug Благодаря предварително!

# 34
  • Мнения: 801
Нико един крем не помага, дори напротив изсушават кожата и създават чувство на опъване. Източник WARENTEST GERMANY. Евтините кремове овлажняват значително по- добре кожата. Единственото решение е лифтинг, а в сравнение и с цените на безполезните кремове и по- евтин.  Всеки един козметичен продукт е създаден да поддържа необходимостта от купуването му, останалото е реклама. Ефекта от крема, е по- скоро ефекта от масажа при нанасянето му, който подобрява кръвообръщението. 
В случай на необходимост консултирайте се с дерматолог да ви изпише овлажняващ крем за кожа.
Например Pantotenolum 7,5 g,    Glicerinum  7,5g ,  Ungt. basalis ad 250,0g newsm44

# 35
  • Мнения: 13 512
Нико един крем не помага, дори напротив изсушават кожата и създават чувство на опъване.
Да ,да.... не на мен  тия. Не ползвам от вчера кремове и знам как не ми опъва никога кожата и колко е хидратирана, еластична и т.н. / правила съм си изследване/..за евтини и скъпи- няма да споря, всеки да си решава. Но по-добре евтин, отколкото никакъв!

# 36
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Моля,да ме извиниш Рила,но би ли ми казала каква е стойността(ефективността) на съдържанието на един евтин крем,като включим и цената на опаковката+ред други фактори за да стигне до клиента? Grinning

# 37
ами аз съм чувала, че след 25г задължително трябва да се използва крем против бръчки, за щото клетките тогава започват да стареят. А иначе моят фон дьо тен е с колаген(който също се води приотив бръчки), а аз съм на 22 и продавачката ми каза, че го ползват и 16годишни момичета:)

# 38
  • Мнения: 4 076
Аз съм на 37-почти и още не съм използвала противобръчков с лифтинков ефект-само хидратиращи.Не си хранене кожата с храна която не е за нея има време кога да пуснете тежката артилерия. Laughing
Точно така е-лично съм го проверила! Peace

# 39
  • Мнения: 224
Мисля, че добър вариант би бил хидратиращият крем на Lierac, който се води, че ПРЕДПАЗВА от бръчки. Вярно скъпичък е, но по отзивите, които съм гледала за него (самата аз не съм го ползвала, защото ми е рано), много жени са изключително доволни. Ти, разбира се, сама трябва да си прецениш. Помоли за тестер, ако имат в аптеката. Ето и линк с описание на продукта:
http://www.selecta.bg/new/display.php?show_category=2&show_s … line=3&prod=2

# 40
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Въпросното кремче на Лиерак, в аптеките го предлагат за млада кожа. Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 657
отдавна не е писано в тази тема,но имам въпрос към вас аз съм на 29 години и бих искала да ми кажете отзивите за околоочния на eucerin Q10,дали е подходящ вече за мен или е тежък,ако има някаква друга тема по въпроса кажете,ще ви бъда благодарна   bouquet

# 42
  • Мнения: 1 085
И аз винаги съм си задавала този въпрос но на мен ми е твърде рано разбира се.Може би около 30-те ще започна , но съм забелязала малки бръчки около очите може би защото много се усмихвам.

# 43
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
отдавна не е писано в тази тема,но имам въпрос към вас аз съм на 29 години и бих искала да ми кажете отзивите за околоочния на eucerin Q10,дали е подходящ вече за мен или е тежък,ако има някаква друга тема по въпроса кажете,ще ви бъда благодарна   bouquet
Не, не ти е рано за този крем,не е тежък...

# 44
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 219
за мен - зависи от типа кожа.
ако е чувствителна и суха - след 25.

# 45
  • Мнения: 776
Хубаво е, че темата се възроди Peace Споделете какво ползвате  bouquet и доволни ли сте. Също какво ви е мнението за идеята, лансирана в някои женски списания, веднъж годишно да си правиш "терапии" с оглед превенция, използвайки козметика, която обаче не е предназначена за твоята възрастова група, примерно на 28 г. да ползваш 2 месеца крем и серум за 40+ newsm78

# 46
  • Мнения: 657
, веднъж годишно да си правиш "терапии" с оглед превенция, използвайки козметика, която обаче не е предназначена за твоята възрастова група, примерно на 28 г. да ползваш 2 месеца крем и серум за 40+ newsm78
 за мен това е погрешно твърдение,не знам от къде списанията набавят тази информация обаче такива продукти са прекалено силни и ако я третираме  още от рано с такива тежки и не по възрастта продукти пък било то и само 2 месеца годишно когато станем на 40-50 години тя няма да ни върши работа,и тогава с какво ще се мажем,и не само това има много минуси затова аз лично съм против

# 47
  • Мнения: 776
Аз също не одобрявам тази идея, но от друга страна съм почти убедена, че като стана на 40 (живот и здраве Peace ) кремовете, предназначени за тази възраст едва ли ще ми помогнат. В крайна сметка говорим просто за един крем, който обикновено е бъкан повече с химия, отколкото с извлеци и растителни съставки в голям процент. Да не говорим, че на мен лично кремовете за моята възрастова група не ми действат в някаква супер положителна насока и никак не забелязвам драстично "запълване" на уж финните линии. Ако един крем за 30+ не изглажда финни линии, какво остава за лифтинг крема за 45 годишна възраст? Цялата тази работа с козметиката ми се струва голям мит, понякога се чудя защо се занимавам още и полагам усилия, ама нали съм инат Mr. Green В този смисъл един по-концентритан крем надали може да навреди, ако се ползва само 1,2 месеца в годината Wink

# 48
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ще ме извинявате ,момичета,но има дами на 40 и повече години ,които нямат нито една бръчка..... Wink,всичко е до ген,добра хидратация и подходящи продукти за почистване на лицето....

# 49
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Да ти кажа- досега за подпухналостта  знам само един ефикасен крем - на Ла Прери и той струва ужасно много пари.  По- добре трси други начини да се справиш с проблема- лайки, компреси, лед , и т.н.
А крем, който да се бори с  всички изброени проблеми- за съжаление няма. Но надявам се и ти да нямаш всички тези проблеми, защото тогава...си за пластичен хирург:-)
Монда за кой по то4но на ла прери говори6?

# 50
  • Мнения: 776
Ще ме извинявате ,момичета,но има дами на 40 и повече години ,които нямат нито една бръчка..... Wink,всичко е до ген,добра хидратация и подходящи продукти за почистване на лицето....

Така е, факт Peace, да са живи и здрави Hug и все повече такива да има! Flutter Аз съм писала и в другата тема - за мен на първо място е генът, след това спокойният начин на живот, подходяща храна, спорт, глезотийки в козметичния салон и чак най-накрая козметичните грижи, които полагаш в домашни условия Wink

# 51
  • Мнения: 657
Ще ме извинявате ,момичета,но има дами на 40 и повече години ,които нямат нито една бръчка..... Wink,всичко е до ген,добра хидратация и подходящи продукти за почистване на лицето....

Така е, факт Peace, да са живи и здрави Hug и все повече такива да има! Flutter Аз съм писала и в другата тема - за мен на първо място е генът, след това спокойният начин на живот, подходяща храна, спорт, глезотийки в козметичния салон и чак най-накрая козметичните грижи, които полагаш в домашни условия Wink
тук си абсолютно права и аз тъкмо щях да пиша че козметичната грижа  у дома е на последно място,т.е.не че я пренебрегвам или отхвърлям но примерно нервите,постоянен нощен живот или просто недоспиване,цигарите,работа,а ако нямаш и подобаващ ген и на всичкото отгоре си и черноглед песимист,то никакви кремчета няма да помогнат

# 52
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
А.....не се поддавайте на това .... дори обикновено кремче ,но всеки божи ден....тази кожа има нужда от храна и вода не само ,,вътрешно,,.....,а и от овлажняване.

# 53
  • Мнения: 657
не,нямам против кремове аз и самата ползвам и гена ми слава богу е от младоликите просто познавам много жени които дават сума ти пари за козметика а резултата е нулев

# 54
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Да .....,точно ....,разлика не виждаш,защото се сещат когато проблема е на лице....,да се грижат редовно за кожата.
Няма вълшебен крем,има крем за преференция на бръчките......

# 55
  • Мнения: 31
Момичета аз съм на 32 и никога не съм си слагала каквито и да е кремове против бръчки, мога да се похваля, сигурно генът за който говорите ми е такъв, дано да е така. Все съм си мислила, ако на 25 или 30 започна с кремовете против бръчки на 40 и 50 какво трябва да слагам Sick, наистина хидратацията мисля, че е по важна в началото, но всяка кожа си е индивидуална сама по себе си, тъй че всеки трябва сам да прецени. Peace  bouquet

# 56
  • Мнения: 657
Да .....,точно ....,разлика не виждаш,защото се сещат когато проблема е на лице....,да се грижат редовно за кожата.
Няма вълшебен крем,има крем за преференция на бръчките......
дано си права защото хидратиращи кремчета ползвам отдавна може би от 18-19 годишна,сега съм на 29 противобръчков още не ползвам,като се изключи крема на Bilka с мавруд но ще почвам вече,въпреки това си имам няколко едва забележими на челото,но то по скоро е от мимика и ако се вгледаш отблизо имам си и пачи крак,но съвсем едва забележим и то чак към вечерта сутрин нямам,смятам да пробвам на гарниер Nutritionist където го рекламират за лице и eucerin за околоочи

# 57
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не се притеснявай,аз съм на 37 години и още съм на хидратиращи......,важното е да е качествен продукт ,който работи не само за горния слой на кожата,а да е за ,,дълбоко,, хидратиране....
За очите може да си позволиш Юсерина Q10,все пак тази зона е най чувствителна...... и податлива на бързо състаряване.
В момента съм с кислороден крем и го ползвам и за около очи.....

# 58
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
лесно е да си "младолик" на 30 години......, по трудно е да си такъв на 40....


# 59
  • Мнения: 657
Не се притеснявай,аз съм на 37 години и още съм на хидратиращи......,важното е да е качествен продукт ,който работи не само за горния слой на кожата,а да е за ,,дълбоко,, хидратиране....
За очите може да си позволиш Юсерина Q10,все пак тази зона е най чувствителна...... и податлива на бързо състаряване.
В момента съм с кислороден крем и го ползвам и за около очи.....
би ли ми предложила някой такъв крем който се бори и във вътрешността а не само на повърхността на кожата,ще съм ти много благодарна

# 60
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не се притеснявай,аз съм на 37 години и още съм на хидратиращи......,важното е да е качествен продукт ,който работи не само за горния слой на кожата,а да е за ,,дълбоко,, хидратиране....
За очите може да си позволиш Юсерина Q10,все пак тази зона е най чувствителна...... и податлива на бързо състаряване.
В момента съм с кислороден крем и го ползвам и за около очи.....
би ли ми предложила някой такъв крем който се бори и във вътрешността а не само на повърхността на кожата,ще съм ти много благодарна
серумите са създадени да работят в дълбо4ина.... но  те са предимно за след 40 години......

# 61
  • Мнения: 776
На пазара се предлага разнообразие от серумчета, чиято функция е само хидратираща Peace и няма пречка да се използват във всяка възраст. Особено, ако са леки и не натоварват. Така че си има разделение между концентрираните противобръчкови серумчета и тези, които само овлажняват!  bouquet

# 62
  • Мнения: 515
Момичета аз съм на 21, нали не е рано да се мажа с хидратиращи кремчета? По принцип съм със суха кожа. Ще се радвам ако ми препоръчате някое крмче Hug За сега съм се спряла на Юсерин - Хидробаланс или на Авен - забравих му името  Embarassed хидро.. оптимал нещо такова беше  Simple Smile Какво ще кажете вие?   bouquet

# 63
  • Мнения: 1 149
Момичета аз съм на 21, нали не е рано да се мажа с хидратиращи кремчета? По принцип съм със суха кожа. Ще се радвам ако ми препоръчате някое крмче Hug За сега съм се спряла на Юсерин - Хидробаланс или на Авен - забравих му името  Embarassed хидро.. оптимал нещо такова беше  Simple Smile Какво ще кажете вие?   bouquet
Щом ти е суха кожата не се замисляй въобще.Аз съм с такава и не ме питай.
На 30 год. съм и няколко пъти  през зимата си правя "хидратация" в дерматологичния център и пак ми е суха кожата през зимата/понякога/.
Полагай много грижи за кожата си мила,защото сухата кожа предразполага  бръчките.
Добре си се насочила към АВЕН,имат страхотни хидратиращи  кремчета Peace

# 64
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Можеш ли да кажеш нещо повече за тази процедура  в козметичните салони?На мен  козметичката ми предложи,но още не съм си правила,пък и нямах време да я поразпитам...?

# 65
И аз съм още на хидратиращи кремчета, макар да съм малко над 25. Според мен не възрастта определя нуждата от даден крем,а състоянието на кожата, гена, грижите и всичко останало. В момента съм с Hydra+ Multiprotection SPF 15, което хидратира супер.

А относно заглавието на темата - стягащ крем и крем против бръчки не са ли различни неща? И за различна възраст? Thinking

# 66
  • Мнения: 1 149
Можеш ли да кажеш нещо повече за тази процедура  в козметичните салони?На мен  козметичката ми предложи,но още не съм си правила,пък и нямах време да я поразпитам...?
Тази процедура си я правя в дерматологичния център в който ходя.Всичко е под лекарски контрол и се прави от медицински  служители.Незнам дали  ще е същата  в козметичен център,но щом се интерисуваш в събота ще помитам  момичето което ми прави процедурките и пак ще пиша.
По принцип знам,че хидратацията е в дълбочина и след това лицето ми грее седмици наред,мекичко и гладко.
За още подробности ще пиша пак по-нататък.
Сега си правя околоочна процедура-пак с дълбока хидратация,с апарат на ГИНО.
Околоочния контур сава много мекичък и се изглаждат леките мимически бръчки.Трябва обачеда се направят  пет процедури.Сега съм на третата и ми се струва,че имам много добър ефект.След петата ако някой се интересува мога да пиша пак.
Май се поувлакох......сори

# 67
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Благодаря ти за отговора! Simple Smile
Да и аз знам ,че се прави от дерматолози......,но ще е интересно да опишеш....,предполагам ,че се прави със специална апаратура......
Процедурите през какви интервали се правят и колко струва една ?

# 68
  • Мнения: 1 149
Съжалявам,че се  включвам чак сега/нямах нет/
Да точно така,прави се със специална апаратура и въпреки,че процедурата е околоочна включва  хидратиращ масаж на цялото  лице и маска от каквата имаш нужда.Процедурите се правят през 7-10 дни.Едната  струва 30лв./в дерматологичния център в който ходя/
Ако имаш още въпроси питай,на драго сърце ще ти отговоря Peace

# 69
  • Мнения: 1 149
Извинявям се на авторката,че се отклоних от темата Hug

# 70
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Съжалявам,че се  включвам чак сега/нямах нет/
Да точно така,прави се със специална апаратура и въпреки,че процедурата е околоочна включва  хидратиращ масаж на цялото  лице и маска от каквата имаш нужда.Процедурите се правят през 7-10 дни.Едната  струва 30лв./в дерматологичния център в който ходя/
Ако имаш още въпроси питай,на драго сърце ще ти отговоря Peace
Какви са резултатите след процедурите.....има ли вече отзиви от хидратиращата терапия?

Общи условия

Активация на акаунт