Пием сок,но вода не!

  • 1 677
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 21
Моята щерка е вече над 2 години,а не иска да пие вода.Пие само сладки неща.Принудена съм да разреждам сока и ,за да не е толкова сладък.Сутрин и давам  фреш от различни плодове,а през останалото време разреден сок или чай със захар,вечер пие мляко,което пак е сладко.Иначе яде повече солени неща.Изглежда така компенсира.  Кажете ми моля нормално ли е това?

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
щом поема достатъчно течности не виждам никакъв проблем... моя син пък сокове и чай не ще да погледне. Компенсирам с пресни плодове и плодови пюрета.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
И ние сме като вас. Няма страшно. Grinning

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Същото е и при нас,с изключение на лятото.Пие но много малко и затова и давам сок,който винаги съм разреждала 50:50 с вода.

# 4
  • Мнения: 27 524
Като е свикнала така е нормално. И много, много вредно.
Като ожаднее и няма друг избор освен чиста водица, ще пие, та ушите й ще пукат  Wink
От теб зависи, това не е проблем, а родителска грешка  Naughty

# 5
  • Мнения: 3 069
Няма страшно.
И ние имаме едно приятелче, което пие сок разреден с водичка от 5-я си месец.
Важното е, че пие някакви течности.

Като е свикнала така е нормално. И много, много вредно.
Като ожаднее и няма друг избор освен чиста водица, ще пие, та ушите й ще пукат  Wink
От теб зависи, това не е проблем, а родителска грешка  Naughty

Повярвай ми, че съм оставяла Вики по цял ден да се бори с шишето и категорично отказа да пие, защото бибата беше силиконова а не каучокова.Само където детето се изнерви супер много и през целия ден нервничише и цялата нощ се буди и проплакваше.
Не при всички деца минава този номер "ще пие и ушите ще му пукат"
При твоето дете ако е станало без проблем, не означава, че при всички ще е така.
Не е родителска грешка както си написала, а грижа на детето да му е добре!!!
Имаш късмет с послушно детенце.Ако ти беше на  този хал, едва ли щеше да реагираш по този начин.

# 6
  • Мнения: 27 524
Не реагирам, а стоя зад твърдението, че е грешка. Интересно как детето ще свикне със сладки напитки, ако не познава такива, а?  Wink
Като се предлага отрано вода със захар и сладки сокове преди годинката, разбира се, че ще търси сладко, това е нормално. Като не даваш такива неща, когато не му е времето, няма как да сивкне с тях и да ги търси. Нещата не опират до послушание, а до информация и здрав разум. Така мисля аз.  Simple Smile

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
И аз мисля като Блонди.
Скрийте соковете и чайовете, и възрастните не пийте такива пред детето поне известно време.
Все пак майката тази която контролира детето и тя решава, а не малкото дете.
Според мен е много нездравословно да се пият само сладки напитки.
Проявете воля и детето ще започне да пие вода.

# 8
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Моят син до скоро изобщо не икаше да пие вода. Плюе я, лигави се, полива се, но повече от 2 гр. едва ли е изпивал. Не бих казала, че пиеше само сладки неща, защото пиеше чай без захар или силно разреден сок... и така до това лято, през което беше на ясла. Много се притеснявах да не се обезводни в жегите с това непиене на вода. Разговарях с лелите и те ми кзаха, че пиел доста вода, дори си искал  #Crazy, а у нас продължва да се тръшка и да не пие вода....Честно казано реших, че или лелите ме лъжат или се бъркат с друго дете, но малко по-късно отидохме на гости на майка ми в Габрово и моята голяма изненада беше, че още с пристигането ни Ваньо си поиска "буба" (вода) от баба си. Оказа се, че хитреца не иска да пие у нас вода, защото знае, че винаги ще му предложа нещо по-вкусно. След прибирането ни в София за няколко дена не се виждаше нищо друго за пиене осван вода, ако Ваньо поиска сок, отговарях, че няма, забравили сме да купим, магазина не работи и пр.
Сега няколко месеца по-късно пак предпочита да пие сок ако има избор на масата, но когато е жаден си иска вода.

# 9
  • Мнения: 3 069
Не реагирам, а стоя зад твърдението, че е грешка. Интересно как детето ще свикне със сладки напитки, ако не познава такива, а?  Wink
Като се предлага отрано вода със захар и сладки сокове преди годинката, разбира се, че ще търси сладко, това е нормално. Като не даваш такива неща, когато не му е времето, няма как да сивкне с тях и да ги търси. Нещата не опират до послушание, а до информация и здрав разум. Така мисля аз.  Simple Smile

Така е.Права си за това!
Но при положение, че детето е свикнало да пие сокове по-добре така, от колкото без никакви течности.
Няма човек който да не е пропил вода Grinning

# 10
  • Мнения: 27 524
Но при положение, че детето е свикнало да пие сокове по-добре така, от колкото без никакви течности.
Няма човек който да не е пропил вода Grinning

Да.  Hug
Нека започне да ги разрежда лека-полека, докато стигне до чиста вода например.   Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 760
Серозно ли давате напитки със захар на децата си?  Shocked Имам предвид на малките деца.. Като пораснат едва ли ще можем да ги контролираме, но сега...
Иначе в случая постепеното разреждане ми се струва най удачен вариант. Както и наблягане на зеленчуковите сокове... Билков чай без захар.
А вечерното мляко и то ли е подсладено? 

# 12
  • Мнения: 1 910
Моят син също не обича вода, не обича и чай.

Никога не е пил вода със захар, защото не му е предлагано. Дори яденето на нещо със захар е просто огромно изключение. Десерта и лакомствата са му изключително здравословни. Разбирай най-често плод. Желанието за вода не се променя от това с кого е и къде е.

Няма нищо общо с родителски грешки или информираност.
Някои деца просто не исксат вода. Всичко ще си дойде на място с времето. Разбира се, пробвай разни предложения. При нас номера не минава обаче.

# 13
  • Мнения: 27 524
Някои деца просто не исксат вода.

Няма жив организъм, който да не иска вода  Wink
Искаш да кажеш, че едно детеили човек ще се остави да умре от жажда и няма да пийне вода? Съмнявам се, но така да бъде  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 910
Не реагирам, а стоя зад твърдението, че е грешка. Интересно как детето ще свикне със сладки напитки, ако не познава такива, а?  Wink
Като се предлага отрано вода със захар и сладки сокове преди годинката, разбира се, че ще търси сладко, това е нормално. Като не даваш такива неща, когато не му е времето, няма как да сивкне с тях и да ги търси. Нещата не опират до послушание, а до информация и здрав разум. Така мисля аз.  Simple Smile
Обаче грешиш още в основата на заеманата от теб позиция. Просто някои деца и родители не се вписват в описаната от теб картинка...

Някои деца просто не исксат вода.

Няма жив организъм, който да не иска вода  Wink
Искаш да кажеш, че едно детеили човек ще се остави да умре от жажда и няма да пийне вода? Съмнявам се, но така да бъде  Simple Smile
Веднага ти отговарям.
Това, че не искат вода, не значи че не си набавят въобще Н20.
Моят син не пие вода. Поне не все още. Но яде много плодове. Предполагам си доставя необходимите течности от тях, 300-тата милилитра мляко на ден, останалата храна. Ако му дам фреш - яде по-малко плодове.

И въобще каква е логикиката и збавното в случая да оставям детето си без плодове и мляко  в случая, за да го науча да пие вода?!  Ами за мен такава няма. Когато му дойде времето и вода ще пие без да е в екстремна ситуация.

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 04:05 от 7of9

# 15
  • Мнения: 27 524
Обаче грешиш още в основата на заеманата от теб позиция. Просто някои деца и родители не се вписват в описаната от теб картинка...

Това, че не искат вода, не значи че не си набавят въобще Н20. Моят син не пие вода. Поне не все още. Но яде много плодове. Предполагам си доставя необходимите течности от тях, 300-тата милилитра мляко на ден, останалата храна. Ако му дам фреш - яде по-малко плодове. Какво точно ти е странно - не ми е ясно.

ТИ мислиш, че греша, но това не означава, че греша  Laughing Не означава и, че съм права, разбира се, просто следвам логиката и законите на природата.
Да, ако пие мляко и много плодове е съвсем разбираемо, че няма да пие никак или малко вода. Това какво общо има като защита на тезата децата да пият подсладени напитки?  Thinking
Не ми е странно нищо, писах, че се съмнявам.

# 16
  • Мнения: 1 910
Блонди, следваш логиката на личния опит.
Как не се научи от толкова четене и писане в този форум, че децата са изключително различни.

А за тезата...ето имаш сега инфо, че не всички непиещи вода деца задължително се хранят нездравословно. Защото от позицията ти излиза, че просто трябва да натискам по всякакъв начин детето си само и само да започне да пие вода.

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 04:13 от 7of9

# 17
  • Мнения: 27 524
Блонди, следваш логиката на личния опит.
Как не се научи от толкова четене и писане в този форум, че децата са изключително различни.

Разбира се, че са различни. Но за водата не мога да бъда убедена  Crossing Arms За храна - да. За вода - не.
Нищо, де, обменяме опит  Hug Току виж с второто съм дошла на твоето  Laughing

# 18
  • Мнения: 1 910
Нищо, де, обменяме опит  Hug Току виж с второто съм дошла на твоето  Laughing
Не ти трябва опита с моето.  Laughing

# 19
  • Мнения: 2 908
На мнението на Блонди съм PeaceМалката не искаше да пие вода до 8-ми месец-нито капка и аз първо след 4-ти притеснявайки се реших да и правя сокове-плодови,зеленчукови-прие ги с удоволствие,а аз спокойна,че приема течности.Но в един момент реших,че соковете никога не могат да са равни на водата,защото са сладки и свикне ли с тях,няма да иска вода,ще ми прави и на инати и реших-започнах да разреждам соковете,да не и давам въобще,а пък и аз основно ако въобще и дам сок го правя и го давам целият в рамките на няколко минути-заради витамините-губят се след това-за какво ми е сладък сок след това?И пак цял ден няма течност за нея-така,че си приготвям вода и я моля цял ден-ако иска-ще пие-правила ми е на инат много пъти,но в жегите  я оставих само с водата по цял ден и накрая пропи-по 20-30мл,но пропи-като няма сок.И така-предлагам и вода ,пък тя ако иска ще пие-на мнение съм,че детето ако ожаднее-ще пие не вода,ами бензин ще пропие...водата е универсалната течност в природата,не можем без нея и това че едно дете е научено като по-лесно  за спокойствието на мама на сладко и сок,не значи че няма начин да се научи да пие вода.Това не значи да го ограничаваш в плодовете или млякото-ако заради тях не иска вода-значи има време и все някога ще се научи и сега не му трябва тази вода,но с Блонди говорим за други случаи....-когато вместо вода ,майката за собствено успокоение ,да не би разбираш ли-детето да умре от жажда-му предлага сокове или чай.Няма такава игра-никога няма да умре от жажда,ако му предлагаш вода под носа-спокойно,няма да колабира,ще се напъва,напъва(както и моята правеше-от личен опит),но като стане на много зор,ще пропие. Laughing

# 20
  • Мнения: 753
Скрийте соковете и чайовете, и възрастните не пийте такива пред детето поне известно време.
Все пак майката тази която контролира детето и тя решава, а не малкото дете.
Според мен е много нездравословно да се пият само сладки напитки.Проявете воля и детето ще започне да пие вода.
Peace

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Ми моето не ще вода. Лятото когато бяха големите жеги пиеше поне едно малко шише от 125мл. Отдавам го на факта, че не ожаднява защото пие поне 800-1л АМ на ден...все още Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 672
И ние сме като вас. Няма страшно. Grinning
вече спрях да се плаша

# 23
  • Мнения: 4 621
Моята дъщеря беше по същия начин до скоро. Никаква вода- само сокове и млека за пиене. Откакто тръгна на ясла се научи да пие водичка Hug

# 24
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
моя пък  е наопъки , пие пода като жабче а сок не вкусва  Crazy 

(витаминките му набавям като пасирам плодове)

# 25
  • Мнения: 63
Голямата ми дъщеря беше така на тази възраст. Sad
Но постепенно - аз и казвах че не се пие толкова сок и й купувах определено количесто за период - да си го пие колкото бързо иска.  Говорихме за това всеки ден като вземе сока. Постепенно намали количеството и започна да иска вода (особено като ме види че аз пия вода и веднага казва - искам вода).
Сега пие предимно вода. Сок - само на заведение и много рядко вкъщи.
До известна степен помогнах, но тя свърши основната работа - като ставаше все по-съзнателна и се учеше да се контролира. Grinning

  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 3 677
И ние сме като вас. Няма страшно. Grinning
и сина ми беше така до това лято- чиста вода не пиеше,а пооцветена с фреш /той и плодове не яде Crazy/
Не съм се притеснявала- разреждах му сока и все пак поемаше течности
Вече пие вода,ама и сок също....

# 27
  • Мнения: 186
Синът ми пиеше вода,но дъщеричката ми още като се роди и отказа да пие вода.Питах лекарката и тя ми каза ,че това не било нещо необичайно.После започна да пие сокове,но вода-не.Какво ли не пробвах-без успех,не искаше да пие и това е1Принудих се да разреждав соковете ,за да не са сладки .Така пиеше,но веднага разпознаваше ,ако е вода.Когато тръгна на ясла ,реших да не нося сок от вкъщи ,а да пие каквото пият другите деца.Най-накрая пропи!Сега пие,но все си предпочита сокчето,но аз гледам да не и давам често сок,нека пие вода.

# 28
  • Мнения: 5 183
Не реагирам, а стоя зад твърдението, че е грешка. Интересно как детето ще свикне със сладки напитки, ако не познава такива, а?  Wink
Като се предлага отрано вода със захар и сладки сокове преди годинката, разбира се, че ще търси сладко, това е нормално. Като не даваш такива неща, когато не му е времето, няма как да сивкне с тях и да ги търси. Нещата не опират до послушание, а до информация и здрав разум. Така мисля аз.  Simple Smile

На същото мненние съм!
Синът ми е на почти 5 и не пие сокове.
Предпочита вода. Така е свикнал. Не съм му давала сокове, като бебе. тук не се препоръчват.
Дори на събирания с други деца, където всички буквално се "наливат" с т.нар "натурални" сокове, а много често и с газирано, че и Кола, той предпочита вода.

# 29
  • софия
  • Мнения: 636
и моята дъщеря не пие вода. Ама никак!!!До 4ри месеца не пиеше щото беше на кърма. До 6-тия пиеше подсладена. После взех да въвеждам сокчетата. От 7мия отказа вода категорично. Държала съм я цял ден без сок - давам само вода - пищи, жадна е, а не пие. Не исках да отстъпвам и повикал личната лекарка, която също като някои мами от форума твърдеше, че е родителска грешка. Като видя какво е положението обаче - каза вливам глюкоза и давай сок - само и само да пие. Така че оттогава с вода не се тормозия - разреждам сока докъдето може е така. Знам че е вредно, ама какво да направя - тя и 2 дни без вода ще стои ако не й се даде сок/чай.

# 30
  • Мнения: 21
Никога не съм и давала сладка вода или пък мляко с бисквити .Пием  Аптамил 3 ,а киселото мляко без захар.Кърмила съм я до 7-ми месец  включетелно.Кърмата ,както знаете е сладка и когато 6 месеца детето е било само на мляко, водата след това въобще не му се хареса

# 31
  • София
  • Мнения: 368
Моят син също пие основно сокове, и по-рядко вода. Опитвам се ежедневно да бъда настоятелна, като му предлагам повече вода отколкото сладките сокчета, но не винаги успявам.

# 32
  • Мнения: 4 496
Малкият ми син е почти на три,но също предпочита фреш.Вода пие само през лятото,и то по 200 мл дневно. Rolling Eyes

# 33
  • София
  • Мнения: 5 079
И ние сме обратната крайност - НИКАКВИ сокове не пие, никога не е пил. Явно си е строго индивидуално и всяко детенце си наваксва едното за сметка на другото.

# 34
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
На моята дъщеря съм предлагала и сок, и вода-сок пие, вода не. Скоро-вече стана на 3г., започна да пие основно и по собствени предпочитания вода, защото аз се наливам само с вода в големи количества. Личния пример е важен, децата са имитатори.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 190
Е, съжалявам, ама не е вярно това, че от родителите зависи дали децата ще пият вода! Хич даже.
Моята щерка до 6-7 месец не беше вкусвала сок, ама и вода категорично отказваше.
Дойдоха големите жеги. Когато беше мнооого жадна, пийваше водичка, ама 20-30 мл. И после пак беше неспокойна и врънкаща. Как да си остави човек детето жадно? Така се принудих да започна да давам разреден сок. Пишеше по литър на ден през лятото.
Общо взето и сега сме на същото диридже.  Mr. Green
Не става с прогресивно намаляване на количеството сок във вода. Отказава да пие.
Това е положението.

Общи условия

Активация на акаунт