Не спи добре през нощта

  • 1 244
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Цитат


Zdraveite,mam4eta!Naistina se nujdaq ot va6ata pomo6t,za6toto ve4e ot 3-4 sedmici neznam kakvo e syn.Moeto sladko mom4ence na 5 meseca i 17 dni ne spira da reve po cqla no6t.Sybujda se kym 1.30-2 4asa prezno6ta i ne zaspiva dokato ne go vzema pri men na spalnqta i ne mu dam da smu4e gyrdata.No ne si mislete,4e e gladen,toi ne su4e,a samo q smu4e i taka zaspiva,no v mopmenta,v koito se opitam da q izvadq se sybujda i zapo4va da reve,a ako uspeq dfa go izlyja s kutreto,to sled okolo polovin -edin 4as toi pak zapo4va da reve i procedurata e sy6tata.A za vry6tane v negovoto krevat4e i duma ne moje da stava vednaga zapo4va da se dere, bukvalno.
Hodihme na kontrolen pregled pri pediatyrkata predi 2 sedmici i tq kaza,4e sega vsi4ko prezdenq go vpe4atlqva i prez no6ta go izjivqva,4e ne6tata,koito sa gostresnali go strqskat i prez no6ta i za tova se sybujda.E,da ,no do koga.Az ve4e bez sili ostanah,to i dokato go kyrmeh ho6tem ne mi e bilo taka tejko.A i toi po4ti si obyrna rejima,denem malko pove4ko pospiva i to na presekulki ot po20-30 min rqdko 4as,a prez no6ta reve.Molq ,ako ste imali podoben problem pomognete mi.Predvaritelno blagodarq.

Здравейте,мамчета!Наистина се нуждая от вашата помощ,защото вече от 3-ч седмици не знам какво е сън.Моето сладко момченце на 5 месеца и 17 дни не спира да реве по цяла нощ.Събужда се към 1.30-2 часа през ноща и не заспива докато не го взема при мен на спалнята и не му дам да смуче гърдата.Но не си мислете,че е гладен,той не суче,а само я смуче и така заспива,но в момента,в които се опитам да я извадя се събужда и започва да реве,а ако успея да го излжа с кутрето,то след около половин -един час той пак започва да реве и процедурата е същата.А за връщане в неговото креватче и дума не може да става веднага започва да се дере, буквално.
Ходихме на контролен преглед при педиатърката преди 2 седмици и тя каза,че сега всичко през деня го впечатлява и през нощта го изживява,че нещата,които са го стреснали го стряскат и през нощта и за това се събужда.Е,да ,но до кога.Аз вече без сили останах,то и докато го кърмех нощем не ми е било така тежко.А и той почти си обърна режима,денем малко повечко поспива и то на пресекулки от по20-30 мин рядко час,а през нощта реве.Моля ,ако сте имали подобен проблем помогнете ми.Предварително благодаря.

------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 12:25 от Ellypr

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Купи му биберон.

# 2
  • Мнения: 3 447
Питаш докога... ами докъм 2 - 2 и половина години, докато му израснат всички зъби  Simple Smile

# 3
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
И аз мисля, че биберон може да свърши работа....
Успех

# 4
  • Мнения: 550
Ох,много се измъчих,докато ти прочета поста!Би ли използвала кирилица! Peace
Иначе по темата,една залъгалка биберон може и да свърши работа!

# 5
  • Мнения: 1 044
Бебе е. Затова плаче. Или зъбки, или емоции от изминалия ден, или газове и лошо храносмилане. Моето момче е на 3 г. близо и се буди по 2 пъти понякога на нощ - Мамо, водичка, мамо, пишка ми се...Също се гушка при нас на спалнята. Освен това да не забравяме, че при децата нервната система е в процес на развитие и усъвършенстване. Преминавайки от една фаза в друга, ние възрастните понякога се пробуждаме, а какво ли остава, ако си бебе. Препоръчвам чай от лайка преди лягане, понякога помага и успокоява. Биберон-залъгалка замества майчината гърда, ако те притеснява досегашния начин на успокояване.

# 6
  • Мнения: 14 133
Да, наистина биберона бил свършил работа. Търпение!!! Питай доктора му дали не можеш да ползваш от мазилата, които успокояват при зъбоникнене. Успех!!!!

# 7
  • Мнения: 3 447
Да, а после да пуска теми "Помощ, как да откажем биберона"...
Съжалявам, ако ще прозвуча грубо, но майчинството има и такива моменти. И целонощно будуване, и целонощно кърмене, и целонощно успокояване, когато е болен... Детето, уви, не е кукла, която само да се усмихва кротичко.
Иначе по темата - на мен това ми прилича по-скоро на никнене на зъби - поне синът ми беше така, целонощно на гърда. Можеш да питаш лекарката ви и да го мажеш с разни гелчета - Генгигел е добър.

# 8
  • Мнения: 10
Blagodarq za otziv4ivostta.Da moje i da sa zybkite,no ne mi se vqrva za6toto go maja s Dentinox-gel,no ne pomaga.Nie ve4e imame 2 zyb4eta dolo i tova mazilo mnogo mu pomaga6e,no sega se zamislqm moje li da se e prisposobil organizma i dali ne trqbva da go smenq.Ot druga srana za biba - bi bilo dobre,no 6tom mu q sloja v ustata q plue vednaga,a ve4e smenihme 4 - 2 silikonovi i 2 kau4ukovi.
A za kirilicata syjalqvam i az q predpo4itam ,no ni se skapa windows-a i dove4era myja mi na novo 6te q instalira.Sled tova.........samo kirilica. Grinning

# 9
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Не искам да те разстройвам, но както някои деца са злояди, така други са злоспящи. При нас положението е подобно вече година и три месеца. Недоспиването на майката е лоша рбота, затова, ако искаш да се наспиш, просто следвай нуждите на детето си. В началото и аз настоявах малката да си спи в леглото и да се храни през поне 2 часа. Резултатът беше, че никой в къщи не спеше. Откакто спим заедно, гушнати, някъде от 5ия месец, тя пак си се буди, пак си суче, но поне не се налага да ставам, да я взимам, да стоя будна, докато заспи дълбоко, да я връщам и при връщането тя да се буди и така до сутринта... А гушканетто на бебче по цяла нощ хич не е неприятно  Grinning. Успех, и дано по-скоро започне бебчето да спи по- дълго нощем!

# 10
  • Мнения: 503
Grinning. Успех, и дано по-скоро започне бебчето да спи по- дълго нощем!
Аз  вече 10мес.сън не съм видяла Mr. Green

# 11
  • Мнения: 25
Синът ми беше почти същият. Започна да спи на 10 месеца, когато спрях да го кърмя. Какво ли не опитах. Най-много действаше да го оставя да плаче докато се измори и заспи. Ако имаш нерви да издържиш няколко вечери има ефект. Докато не се научи да излиза сам от леглото....Вече е на две и половина и продължава да се буди и да идва при нас в леглото. Но спи. С една дума, търпение, всичко се изживява. Само дето биберон категорично не препоръчвам. Знаеш ли после колко трудно ще го отучиш от него...

# 12
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Много позната история. При нас започнахме да спим цялото семейство някъде когато малкия стана на година и шест месеца. Бяхме с таткото като сумнамбули. То биберони, мазила за зъби, Нурофен... просто трябват много сили и нерви и мноооого търпение. Някои дечица са по мъчни за гледане... така казваше баба ми... Успех!

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Питаш докога... ами докъм 2 - 2 и половина години, докато му израснат всички зъби  Simple Smile

Аха, моята спи нормално, откакто навърши две.

# 14
  • Мнения: 2 019
след годинката сън

Общи условия

Активация на акаунт